Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News Samsung i Philips zaprzestają produkcji telewizorów 3D

Klienci nie wykazywali zainteresowania tą technologią.

Samsung i Philips zaprzestają produkcji telewizorów 3D

3D miało zupełnie zmienić sposób oglądania treści wideo w naszych domach. Szumnie zapowiadana rewolucja jednak nie sprawdziła się w praktyce - zabrakło materiałów, które byłyby w stanie zrekompensować wydatek związany z zakupem nowego telewizora wyposażonego w taką funkcję.

Plotki na temat rezygnacji czołowych producentów telewizorów z ubiegłego miesiąca zostały właśnie potwierdzone. Wówczas mówiono tylko o Samsungu i LG, teraz do tego grona dołączył także Philips. Żaden z telewizorów wyprodukowanych w tym roku nie będzie posiadał technologii 3D.

"Podjęliśmy tę decyzję w oparciu o ograniczony popyt na 3D oraz niewielkie ilości materiałów produkowanych w tym formacie. Zamiast technologii 3D będziemy starali się dostarczać obraz w jak najlepszej jakości. Zamierzamy inwestować w telewizory SUHD z wyświetlaczami Quantum Dot." - oficjalnie oświadczył Samsung.

Philips był bardziej dosadny - "3D jest martwe. Nie ma żadnych źródeł 3D i nikt tak naprawdę tej technologii nie chce, a wyposażanie w nią telewizorów jest skomplikowane. Zapotrzebowanie konsumentów jest zerowe."

Jedynym czołowym producentem odbiorników telewizyjnych, który w dalszym ciągu zamierza inwestować w technologię 3D jest Panasonic. Wraz z niską produkcją telewizorów 3D ze sklepów powinny zacząć znikać filmy 3D, których i tak nigdy nie było dużo. Wówczas cieszenie się trzecim wymiarem będzie możliwe już tylko w salach kinowych i... goglach VR.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
torli
torli 2016.03.10 15:44
Dziwne stanowisko, tym bardziej, że każda nowa produkcja (poza niektórymi wyjątkami) była dostępna w 3D. Ciekawe jak statystyki w kinach - czy więcej ludzi chodzi na 2D czy na 3D.
Gość IP: 194.63.133.* 2016.03.10 17:10
A może po prostu oglądanie w 3D jest niewygodne ze względu na okulary. Ja przynajmniej tak mam.
Gość IP: 94.254.178.* 2016.03.10 17:16
Nie m się co dziwić: Samsung produkował wyłącznie, a Philips prawie wyłącznie telewizory 3D z okularami aktywnymi. To droga technologia i jej efekty bardzo niewygodne w użyciu. Pozostaje jeszcze LG z okularami pasywnymi, a tutaj komfort oglądania 3D to całkiem inna bajka...
Gość IP: 87.207.77.* 2016.03.10 17:39
Wszystkie technologie wymagające zakładania okularów nie sprawdzą się w przypadku telewizorów z powodu niewygody.
Gość IP: 77.112.52.* 2016.03.10 19:20
Wypad do Empiku po film 3D i co? I kupa. Jeden film i to w dodatku taki, którego zbytnio nie lubię :(
O cenie nie wspominając.
Gość IP: 80.111.103.* 2016.03.10 19:31
i bardzo dobrze, trzeba miec niezle nawalone w garach zeby cala rodzina siedziala w okularach i ogladala TV
Jurek1954
Jurek1954 2016.03.10 20:26
Mam jeden film 3D (przyrodniczy). I to tyle. Podobnie jest z TV o rozdzielczości 4K. Na co to komu? Emitowana rozdzielczość maksymalna to HD, Full HD w powiązaniu z kompem. Materiałów w 4K marnie i do tego bardzo drogie. Poza chwytem marketingowym i oszukiwaniem w sklepach (na bazie specjalnej reklamówki), a potem rozczarowanie. Specjalne procesory konwertują HD na 4K. Tylko po co? To tak jak z 50-latki próbować zrobić osiemnastkę. Po prostu się nie da.
Gość IP: 84.10.51.* 2016.03.11 00:40
Brawo! W końcu, przecież wystarczy podstawowa wiedza techniczna żeby zrozumieć że 3D w domu to science-fiction. Tu nie pomoże myślenie w stylu "AAAAtam coś wymyślą"
Gość IP: 89.174.212.* 2016.03.11 07:44
Nie wiem jak samsung ale Philips-owi się nie dziwie nie potrafią zrobić oprogramowania do TV żeby to jako tako chodziło a nie co dopiero zrobić TV który w 3D nie posiada efektu Crosstalk więc co za różnica czy PH będzie miał 3D czy nie i tak się z tego korzystać nie da
Gość IP: 24.132.224.* 2016.03.11 08:32
Sprawa wygląda tak, że ludzie nie potrzebują już:
- wyższych rozdzielczości
- większych ekranów
- szybszych internetów stacjonarnych
- więcej megapikseli w aparatach

W powyższych dziedzinach rozwój można wstrzymać i nikt nie będzie rozpaczał. Popyt w nich napędzany jest sztucznie marketingiem, a nie rzeczywistymi potrzebami.
Gość IP: 195.205.221.* 2016.03.11 08:44
jajac82200

Zakrzywiony ekran i od 55 cali wzwyż dają radę...
Gość IP: 91.177.44.* 2016.03.11 11:58
3D już zalatywało zdechlizną, słysząc marketingową ściemę bez waliny zdecydowałem się na rzutnik bez 3D. 3x dałem się namówić na film w kinie (3D), męczące to, efekty mizerne, i te ch..e okulary. Mam kino w domu, ponad 100 cali, oglądam wieczorami filmy w HD, gram w PS4, REWELACJA!! Szkoda kasy na telewizor choćby 65 cali
Gość IP: 78.10.209.* 2016.03.11 12:26
Akurat nie zgodzę się z opinią, że rozdzielczość nie ma sensu. 3D w tej formie nie ma sensu, bo okulary to jakieś nieporozumienie. Ale mówienie, że zwiększanie rozdzielczości nie ma sensu to demagogia. Rozdzielczość jest bardzo potrzebna, przy robieniu zdjęcia odległych przedmiotów, których nie jesteśmy już w stanie powiększyć optycznie. Oczywiście w parze z rozdzielczością musi iść ostrość zdjęcia. Jeśli chodzi o rozdzielczość filmu to również ma sens, ponieważ często umyka nam jakiś szczegół, który warto później powiększyć na filmie. Akurat jeśli chodzi o rozdzielczość to tej nigdy, powtórzę, nigdy nie będzie za dużo. Za mało będzie tylko pojemności dysków do przechowywania takich filmów.
Gość IP: 89.72.180.* 2016.03.24 13:44
Trochę szkoda, zawsze fajnie się grało na okularkach. Dobrze, że ambilight jednak zostaje :).
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 10.03.2016
Tagi producenckie: philips, samsung
ŹRÓDŁO: Forbes.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4666
CENEO Kup Najtaniej
DELL 9 Cell 68Whr do Latitude D430/D420 (451-10367) DELL 9 Cell 68Whr do Latitude D430/D420 (451-10367)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Elita Antena Telewizyjna Dvb-T Hd Elita Antena Telewizyjna Dvb-T Hd
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mop Parowy X10 Green Mop Parowy X10 Green
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A właśnie że tak! (Because I Said So) (Blu-ray) A właśnie że tak! (Because I Said So) (Blu-ray)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu