Tablet MSI WindPad 110W pracuje pod kontrolą systemu Windows 7
WindPad z APU od AMD debiutuje w Europie
Na półki europejskich sklepów trafia właśnie nowy tablet MSI, wyposażony w jednostkę AMD Z-01 z dwoma rdzeniami 1 GHz i grafiką Radeon.
|
MSI WindPad 110W wyposażony jest w 10-calowy ekran LCD z podświetlonym diodami LED panelem IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, jednostkę APU z dwoma rdzeniami Bobcat z zegarem 1 GHz i grafiką Radeon HD 6250 obsługującą DirectX 11, a także w 2 GB pamięci RAM, 32-gigabajtowy napęd SSD, łączność WiFi i Bluetooth 3.0, dwie 1,3-megapikselowe kamery, głośniki stereo, wbudowany trackpad, port USB 2.0, złącze HDMI, GPS oraz baterię o pojemności 4200 mAh. Nad wszystkim czuwa system operacyjny Windows 7 Home Premium lub Professional. Model z tą drugą wersją OS-u wyposażony jest dodatkowo w łączność 3G.
Podstawowa wersja WindPada 110W kosztuje około 1900 złotych. |


Kup Najtaniej
Porażka Windowsa na Tabletach to moim zdaniem wina Microsoftu. Nie chce im się zrobić nowego GUI.!!!Jakoś w świecie Open Source nie ma z tym problemów. Jest Gnome Shell, Jest Gnome3, jest KDE przystosowane do dotykowców, jest paskudne Unity od canonical (ale jest).
Najciekawsze zostawiłem sobie na koniec tj. nakładka od Asusa w macalnych komputero-monitorach. Bawiłem się tym kiedyś w markecie.
Moim zdaniem unity jest genialne, intuicyjne i... fajne, nie bardzo mi przypada cukierkowe i przeźroczyste kde. Takie strasznie windowsowe jest. Tak, wiem 10x lepsze niż aero windy, ale ten sam styl. Ten tablet byłby super ze zwykłym ubuntu.
To jak to jest, że Microsoft mając przeszło 90% użytkowników, nie jest wstanie zrobić porządnego GUI dla swoich Tabletów???
Bo, eee, nie myśli perspektywicznie? W końcu tablety z architekturą x86 nie są ani popularne, ani obecne długo na rynku.
Może te nowe układy AMD wpłyną na popularność takich zabawek - spodziewam się tego, wystarczy tylko poczekać, aż Chińczycy położą na nich ręce.