Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Tablety Sony do kupienia od września

Tablety S1 i S2 z Androidem Honeycomb do kupienia tuż przed targami IFA.

Tablety Sony do kupienia od września

Wiemy już kiedy Sony planuje wkroczyć na i tak już zatłoczony rynek tabletów. S1 i S2 mają się pojawić tuż przed targami IFA, na samym początku września.

 

Sony S1
Sony S1

Sony S1 będzie dostępny w wersji z modemem 3G i bez niego. Obie edycje będą dostępne w 16- i 32-gigabajtowych edycjach. S1 będzie posiadał 9,4-calowy ekran i slot kart SD. Opcjonalne będą klawiatura Bluetooth i stacja dokująca. Tablet będzie mógł porozumiewać się z konsolą PlayStation 3, będzie też mógł służyć jako pilot do telewizora czy odtwarzacza Blu-ray. Czas pracy na baterii ma być porównywalny z iPadem.

Z kolei Sony S2 będzie posiadał dwa 5,5-calowe ekrany, które będą się składać tak, jak w konsoli Nintendo DS. Również będzie dostępny w 16- i 32-gigabajtowej edycji. Nie będzie dostępnej wersji bez modemu 3G.

Oba tablety będą napędzane systemem Android Honeycomb. Cena obu nie jest znana.

 

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Saviol97
Saviol97 2011.08.02 11:06
No pewnie trochę będą kosztowały znając Sony.Sam bym kupił bo wyglądają całkiem fajnie.
Gość IP: 194.1.153.* 2011.08.02 11:08
Wygląd - ok.
Ale ten system - android skazuje je na porażke na starcie.
Gość IP: 83.18.90.* 2011.08.02 11:15
@up, też chciałbym tam Windows 7. Tylko, że musiałbym obgryźć palce do kości, żeby jakoś sensownie ten system obsługiwać.
Gość IP: 194.1.153.* 2011.08.02 11:21
@up
Obsługuję Windows 7 na tablecie HP i nie gryzę przy tym palców.
Gość IP: 84.40.154.* 2011.08.02 11:48
Tablety są super.
Mają wydajność niższą niż netbooki.
Na baterii wytrzymują zbliżoną liczbę godzin, co notebboki i netbooki.
W sklepach ceny kształtują się na kontrowersyjnym poziomie w stosunku do oferowanych korzyści.
Można sobie palcem pomiziać ekran.

Gdzie tu sens i logika.
Gość IP: 83.18.90.* 2011.08.02 12:12
"Mają wydajność niższą niż netbooki."

Prawda, ale jest to celowy zabieg.

"Na baterii wytrzymują zbliżoną liczbę godzin, co notebboki i netbooki."

Kłamstwo! Na Chip.pl był news o Tablecie chyba Dell, który wytrzymuje 12 godzin. Większość Notebooków wytrzymuje max 4 godziny.

"Gdzie tu sens i logika."

Ważą o 1/3 mniej i są poręczne. Widisz różnicę???
Gość IP: 83.26.160.* 2011.08.02 19:42
Nie "widię". Ograniczenia nie są rekompensowane ciężarem niższym o pół kilograma. 1/3 czy 1/4, 900 gramów nadal dużo po 2 godzinach poręcznego trzymania w powietrzu.

"Kłamstwo! Na Chip.pl był news o Tablecie chyba Dell, który wytrzymuje 12 godzin. Większość Notebooków wytrzymuje max 4 godziny."
12 godzin w teście, czy według producenta?
Jeden tablet kontra większość? Ja znam kilka net i notebooków które wytrzymują ponad 4 godziny na WiFi i parę tabletów, które wytrzymują krótko. Czy to oznacza kłamstwo? No chyba, że rozwiązaniem jest doczepianie balastu w postaci klawiatury z dodatkowym aku. Ale gdzie tu poręczność?
Gość IP: 87.204.12.* 2011.08.03 08:10
Co to za dyrdymały? Używam tabletu, wygodny jak diabli bo jakiś taki naturalny w użyciu. Używam do większości zastosowań, które dotychczas wymagały fortepianu w postaci notebooka, choć mój notebook spokojnie dojeżdża do 7 godzin na baterii. Zaznaczam, notebook, nie netbook. Wracając do tabletu, na klawiaturze wirtualnej pisze się czadersko a rozpoznawanie mowy w Androidzie to już wogóle jakiś kosmos. Od jakiegoś czasu nie piszę ręcznie w komunikatorze tylko do niego mówię a on w postaci tekstu wysyła wiadomość dalej. To samo w wyszukiwarce czy w Listonicu. Nie wiem czemu tego wcześniej nie wykorzystywałem w telefonie, może dlatego, że sieci 3G wciąż nie są zbyt wyrywne.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 02.08.2011
Tagi: tablety
Tagi producenckie: sony
ŹRÓDŁO: Crave
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1361
CENEO Kup Najtaniej
Nikon D750 + AF-S 24-70mm f/2,8G ED Nikon D750 + AF-S 24-70mm f/2,8G ED
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fujifilm X20 Fujifilm X20
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GoodRam SecureDigital MICRO 16GB + adapter (SDU16GHCAGRR9) GoodRam SecureDigital MICRO 16GB + adapter (SDU16GHCAGRR9)
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu