Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News PocketBook: dwa nowe czytniki

W tym pierwszy na świecie czytnik z wbudowanym aparatem cyfrowym.

PocketBook: dwa nowe czytniki

W ofercie firmy PocketBook pojawiły się dwa nowe, niezwykłe modele czytników. Niezwykłe, bo każdy z nich czymś się wyróżnia.

PocketBook Ultra
to pierwszy dostępny w masowej produkcji  czytnik z wbudowanym aparatem cyfrowym. Ale to nie koniec niespodzianek. Należą też do nich przednie podświetlenie LED, magnesy mocujące obudowę i... brak przycisków na przodzie urządzenia. Zostały one bowiem przeniesione na tylną ściankę, tak aby – przy zachowaniu niedużych rozmiarów czytnika – maksymalnie wykorzystać powierzchnię ekranu na wyświetlanie tekstu. Zmienił się też interfejs urządzenia.

Na tylnej ściance obudowy nowego PocketBooka znajduje się aparat fotograficzny (5 mln pikseli) z automatycznym ustawianiem ostrości i lampą błyskową LED. Wykonane nim  zdjęcia mogą posłużyć na przykład jako obrazy wygaszacza ekranu, ale nie to jest jego główną funkcją. Czytnik został bowiem wyposażony w aplikację typu OCR (z funkcją rozpoznawania tekstu i konwertowania go na edytowalne pliki), bardzo przydatną chociażby przy pracy z dokumentami czy uczeniu się.  Aparat może być również wykorzystany do wykonywania zdjęć kodów QR lub paskowych.

PocketBook Ultra, to prawdziwa ultra-innowacja. To już nie jest TYLKO czytnik – przekonuje Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej
i Wschodniej.  – Wyposażyliśmy go w wiele przydatnych funkcji, ale przede wszystkim zamontowaliśmy w nim wyświetlacz E Ink nowej generacji – E Ink Carta, o rozdzielczości 1024×758 pikseli (212 dpi).

W urządzeniu wykorzystane zostały najlepsze rozwiązania z innych czytników tej firmy. Przednie podświetlenie, preinstalowane słowniki ABBYY Lingvo, łącze Wi-Fi, pakiet usług korzystających z połączenia internetowego (ReadRate, Send-to-PocketBook, synchronizacja z Dropbox), czy gniazdo kart microSD pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał PocketBook Ultra. Warto wspomnieć także o możliwości odtwarzania plików muzycznych w formacie MP3.

PocketBook Ultra w kolorach szmaragdowym, białym i ciemnobrązowym ma pojawić się
w sprzedaży w sierpniu. Cena urządzenia nie została jeszcze ustalona.

Wybrane dane techniczne PocketBook Ultra

Rodzaj ekranu

E Ink® Carta

Rozdzielczość ekranu

1024×758 pikseli, 212 dpi

Rozmiar ekranu

6 cali

Interfejs dotykowy

Pojemnościowy, wielodotykowy

Odcienie szarości

16

Podświetlenie przednie

tak

Procesor

1 GHz

Aparat fotograficzny

5 MP z autofokusem i lampą błyskową

Wbudowana pamięć

4 GB (pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania)

RAM

512 MB

Akumulator

litowo-jonowy, 1500 mAh, 3,7 volta, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro-USB

Gniazdo audio

tak

Konwersja tekstu na mowę

tak

System operacyjny

Linux 3.0

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane formaty dźwięku

MP3

Obsługiwane słowniki

Słowniki ABBYY Lingvo®: KD (En-De); KD (De-En); KD (En-Es); KD (Es-En); KD (En-Fr); KD (Fr-En); KD (En-It); KD (It-En); KD (En-Cs); KD (En-Da); KD (En-El); KD (En-Lt); KD (En-Lv); KD (En-Nl); KD (En-Hu); KD (En-Pl); KD (En-Sk); KD (En-Sl); KD (En-Sv); KD (En-Tr); KD (En-Ro)

Preinstalowane aplikacje i usługi

Rozpoznawanie tekstu, ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, PocketBook Sync, przeglądarka Internetu, odtwarzacz audio, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć

Wymiary

162,7×106,7×7,9 mm

Waga

175 g

Kolory

Biały, szmaragdowy, ciemnobrązowy


Od sierpnia w ofercie firmy PocketBook pojawi się też ośmiocalowy czytnik PocketBook InkPad, wyposażony w nowy rozmiar wyświetlacza E Ink.

W PocketBook InkPad wykorzystaliśmy wyświetlacz w technologii E Ink z rozdzielczością 1600×1200 pikseli – opowiada Maksym Zhelezniak. Jest to najwyższa wartość dostępna dla tego typu rozwiązań, a dzięki niej wyświetlane teksty i obrazy zachowają dobrą ostrość niezależnie od wybranego powiększenia.

Dodatkową korzyścią jest podświetlenie ekranu diodami LED. Teraz studenci i uczniowie będą mogli, korzystając z nowego czytnika, uczyć się niezależnie od pory dnia i nocy. Natężenie światła kontrolowane jest w PocketBook Ink Pad za pomocą specjalnego czujnika umieszczonego nad ekranem, co pozwoliło usunąć tę funkcję z menu czytnika. Innowacją jest także sposób nawigacji. Przyciski, za pośrednictwem których przewraca się strony, umieszczono po bokach urządzenia.

Panel przedni wykonany ze szczotkowanego tworzywa uzupełnia się z wygodną gumowaną podkładką powlekającą tył PocketBook InkPad. Dodatkowo PocketBook InkPad umożliwia nie tylko lekturę e-booków, ale również ich słuchanie. Funkcja konwersji tekstu na mowę (Text-to-Speech) oraz obsługa plików dźwiękowych w formacie MP3 pozwoli przerwać czytanie książki, ale nie zgłębianie jej treści. Preinstalowany pakiet słowników ABBYY Lingvo posłuży za pomoc przy nauce języków obcych.

Na użytkowników nowego czytnika czekają także inne możliwości. Wbudowane łącze Wi-Fi otworzy przed nimi świat Internetu, a usługa ReadRate pozwoli prowadzić w mediach społecznościowych dyskusje o czytanych właśnie książkach. Dodatkowo pożeracze e-booków nie będą ograniczeni tylko do pojemności pamięci urządzenia. PocketBook Ink Pad bez problemów połączy się z kontem Dropbox, aby zsynchronizować zawartość biblioteczki. Usługi Send to PocketBook oraz PocketBook Sync pozwolą bezprzewodowo przenieść pliki z jednego urządzenia na drugie.

Wybrane dane techniczne PocketBook InkPad

 

Rodzaj ekranu

E Ink® Pearl

Rozdzielczość ekranu

1600×1200 pikseli, 250 dpi

Rozmiar ekranu

8 cali

Interfejs dotykowy

Pojemnościowy wielodotykowy

Odcienie szarości

16

Podświetlenie przednie

tak

Procesor

1 GHz

Wbudowana pamięć

4 GB (pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania)

RAM

512 MB

Akumulator

litowo-jonowy, 2500 mAh, 3,7 volta, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro-USB

Gniazdo audio

tak

Konwersja tekstu na mowę

tak

System operacyjny

Linux 2.6

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane formaty dźwięku

MP3

Obsługiwane słowniki

Słowniki ABBYY Lingvo®: KD (En-De); KD (De-En); KD (En-Es); KD (Es-En); KD (En-Fr); KD (Fr-En); KD (En-It); KD (It-En); KD (En-Cs); KD (En-Da); KD (En-El); KD (En-Lt); KD (En-Lv); KD (En-Nl); KD (En-Hu); KD (En-Pl); KD (En-Sk); KD (En-Sl); KD (En-Sv); KD (En-Tr); KD (En-Ro)

Preinstalowane aplikacje i usługi

ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, przeglądarka Internetu, odtwarzacz audio, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku,  Scribble, przeglądarka zdjęć

Wymiary

195,5×162,8×7,3 mm

Waga

350 g

Kolor

ciemnobrązowy

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Gość IP: 89.69.167.* 2014.05.20 18:57
Kupiłem kiedyś taki czytnik ale po kilku dniach odesłałem go sprzedawcy z powodu niskiej jakości wyświetlania o opornego oprogramowania. Potem kupiłem Kindla, którego używam do dzisiaj a różnica wtedy między oboma czytnikami to jak przepaść miedzy syrenką 106 a najnowszą 500 Fiata. Jaki jest ten prezentowany ? Mam obawy, że wodotryski nie zastąpią solidnej jakości.
Gość IP: 89.229.6.* 2014.05.20 19:50
Mam czytnik Onyx Boox i62HD Angel Glow , znajomy ma pocketbooka i a nie dawno kuzyn kupił sobie kindla. Nie wiem który miałeś czytnik w rekach, czy taki za 150 zł czy taki za 600 ale te trzy są w czołówce najlepszych marek, co do samego kindle to mam mieszane uczucia ponieważ względem onyxa i pocketbooka ma bardzo ograniczoną funkcjonalność, a mimo wszystko za cene 600 zł chciałbym czegoś więcej w podróży niż tylko czytania. Z resztą skoro kindel taki solidny to powiedz czemu to producent daje zaledwie 12 miesięcy gwarancjo hmmm słabo
Gość IP: 89.229.6.* 2014.05.20 19:53
Sam PocketBook jest w czołówce, bodaj jako jedyny posiada kolorowego e-inka, amazon może sie tylko rumienić ze wstydu
Gość IP: 83.4.180.* 2014.05.21 09:09
Cieszy mnie, że jadą z rozdzielczością w górę :) Chciałbym mieć na Kindlu jednak trochę więcej dpi.
Gość IP: 164.126.218.* 2014.05.22 12:16
Nie kupię czytnika jeśli ekran nie będzie miał przynajmniej 10cali.
vh
vh 2014.05.24 09:36
> zamontowaliśmy w nim wyświetlacz E Ink

Wyświetlacz eink. Dobre!

A ogólnie to przebajerowany sprzęt - po co mi w czytniku aparat i Wi-Fi? Najważniejsze jest jasny ekran (nie chodzi o podświetlenie), czarna czcionka (a nie ciemnoszara) i jak najwyższa rozdzielczość. Pod tym względem drugi czytnik się wybija.
Gość IP: 90.156.10.* 2014.06.09 18:06
@vh:

Nie sądzę żeby był przebajerowany. Aparat jest w celu "skanowania" publikacji papierowych do pamięci e-czytnika. Całkiem fajna funkcja, ciekawe jak dobrze będzie się oprogramowanie sprawować w praktyce.

Wi-Fi służy do wymiany książek bez chrzanienia się z kabelkami. Można to robić przez lokalnego share'a, albo przez internet. Czytnik posiada wbudowanego klienta DropBox.

Moim zdaniem brakuje w tym czytniku Bluetooth. Byłby to bardzo wygodny sposób na przesyłanie książek między czytnikiem a np. smartfonem lub tabletem, bez dostępu do żadnej sieci. NFC by jeszcze to ułatwiło, szkoda tylko że tak mało smartfonów to obsługuje ;-).

Co do jasności i kontrastu, zastosowany tutaj ekran E-Ink Carta jest w tej chwili "state-of-the-art". Lepszego nie znajdziesz.
Gość IP: 83.17.7.* 2015.06.25 09:04
Witam
Posiadam to urządzenie od 3 miesięcy, co do samego wykonania to czuć że ma się czytnik z najwyższej półki, co do oprogramowania hmm czuć że ma się urządzenie w pierwszej fazie beta. Mnóstwo błędów i kolejne aktualizacje tylko je dokładają, nędza że az przykro, moje pierwsze i ostatnie urządzenie pocketbooka.
- urządzenie ma problemy z podświetleniem tj. w czasie zmieniania strony zwiększa jego intensywność po czym z powrotem przygasa
- po nowym uruchomieniu nie pamięta ostatnio ustawionej intensywności podświetlenia przez co w godzinach wieczornych dostajemy po oczach zbyt jasnym ekranem
- źle działająca funkcja wyłączania urządzenia po przez wciśnięcie przycisku home
Do tego urządzenie w swojej klasie cenowej jest strasznie mułowate (to mój czwarty czytnik), ktoś kto miał w rękach onyx boox Lynx mocno się rozczaruje i funkcjonalnością i wydajnością pocketbooka 650 i do tego całkiem sporo błędów samego oprogramowania. Szczerze odradzam zakup tego urządzenia w tej cenie jaką producent sobie za nie życzy, lepiej kupić onyxa Storię C65 bo jest i tańsza i szybsza i ma więcej możliwości ustawiania
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 20.05.2014
Tagi producenckie: pocketbook
ŹRÓDŁO: CONTEXTPR
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3436

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Belkin Gniazdo antyprzepięciowe 306J, 2USB Fr (BSV103CA) Belkin Gniazdo antyprzepięciowe 306J, 2USB Fr (BSV103CA)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS K751LJ-TY137H ASUS K751LJ-TY137H
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1,4 Zf/2 Nikon Carl Zeiss Planar T* 50mm f/1,4 Zf/2 Nikon
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EDH3488GDE Electrolux EDH3488GDE
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu