Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Google przygotowuje gigantyczny, modułowy tablet w projekcie Ara

Ten pomysł naprawdę ma sens!

Google przygotowuje gigantyczny, modułowy tablet w projekcie Ara

Pamiętacie Projekt Ara? Nie? W skrócie: Google pracuje nad stworzeniem modułowego smartfona, w którym moglibyśmy wymieniać prawie wszystkie komponenty, a co za tym idzie: dostosować urządzenie do naszych potrzeb. Do niedawna wiedzieliśmy o kilku istniejących prototypach smartfonów, tymczasem... okazuje się, że powstał również modułowy tablet!

 

Wiadomość o modułowym tablecie pojawiła się w serwisie GFX Bench, razem z jego pełną specyfikacją:

 

  • System: Android 6.0
  • Ekran: 13,8", rozdzielczość 1920x1080, obsługa 5 niezależnych punktów dotykowych
  • CPU: Qualcomm Snapdragon 810
  • GPU: Qualcomm Adreno 430
  • OpenGL API: OpenGL ES 3.1
  • Pamięć: 2,7GB RAM
  • Pojemność: 10/25GB
  • Aparat: 4,8MP (tył) + 0,3MP (przód)
  • Dodatkowe funkcje: akcelerometr, barometr, bluetooth, kompas, gps, żyroskop, czujnik światła, moduł nfc, krokomierz

Tablet aktualnie znany jest jako model A8A01 i nie wiemy, czy kiedykolwiek trafi do produkcji seryjnej.  W maju 2015 Google pokazało w pełni działający, modułowy smartfon. Dowiedzieliśmy się również, że urządzenia z projektu Ara zostaną zaprezentowane publicznie w 2016 roku. Kiedy? Nie wiadomo, jednak jeśli mielibyśmy zgadywać, prawdopodobnie stawialibyśmy na tegoroczną konferencję Google I/O, która odbędzie się między 18 a 20 maja 2016.

 

Dodaj komentarz 13 komentarzy
NTomcio
NTomcio 2016.02.09 18:05
A co w nim jest modułowe skoro specyfikacja już jest podana?
Gość IP: 37.152.248.* 2016.02.09 18:27
te osobne moduly w stylu Bluetooth czy osobne gniazdo USB to CZYSTE przegiecie

W dodatku NAJWAZNIEJSZE modlul jak procesor czy RAM sa wlutowane w pl. gl.

Same WADY to co ma - tem Google zwleka z produkcja.

Ogolnie taka modulowaosc ma sens gry WLASNIE da sie tylko 3 moduly wymiany - procesor, RAM, i kamera i WLASNIE reszta powinna byc na pl. gl.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.09 20:11
ten projekt jest tak samo debilny jak składany telefon - przy obecnej miniaturyzacji i częstych zmianach w telefonach/tabletach modułowa budowa nie ma najmniejszego sensu

do tego ani to ładne, ani wygodne ani tym bardziej małe

dlatego od 3 lat bredzą o tym a efekt jaki zaprezentowali jest żałosny
Gość IP: 95.91.231.* 2016.02.09 20:12
@up
w pierwotnych założeniach Ary miało sie dać wymieniać wszystko (stała miała być tylko ramka montażowa) a zwłaszcza ekran który jak wiadomo jest najsłabszym elementem smartfonu w kontekście uszkodzeń mechanicznych.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.09 23:32
Gość IP: 95.91.231.* 2016.02.09 20:12

nie zmienia to faktu że przy obecnej technice to debilizm pod kazdym wzgledem
Gość IP: 87.207.77.* 2016.02.10 01:29
Niech eksperymentują, bez tego nie ma rozwoju, a przy przyszłej technice będzie jak znalazł.

A póki co, możemy sobie pożartować:
- Co tam zbierasz?
- A nic, telefon mi się rozsypał...
aquarius5
aquarius5 2016.02.10 12:17
Dla użytkowników to byłoby zbawienne, ale dla producentów, którzy nawet baterie dają niewymienne, to klęska. Żywotność takich modułowych byłaby o wiele większa, przez co producenci, których celem jest jak najwięcej nowych sprzedawać i nie naprawiać, byliby mocno niezadowoleni. Dlatego ten doskonały pomysł zostanie w laboratorium, bo jest za dobry dla klientów, a śmiercionośny dla producentów.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.10 14:10
Gość IP: 87.207.77.* 2016.02.10 01:29

przy przyszłej technice dziecko wszystko będziesz miał wbudowane w zwijany ekran więc tym bardziej to bezsensowny projekt
miałby sens 7-10 lat temu
obecnie bzdura
acomp
acomp 2016.02.10 22:29
Przypominam tym młodym piszącym na tym forum że PC-ty również były krytykowane za to że można będzie wkładać karty różnych producentów o różnych parametrach do płyty głównej. Potraktowano wówczas takie zapowiedzi jako herezję ale czas zweryfikował ten pomysł
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.11 09:54
acomp 2016.02.10 22:29

co ty bredzisz?pecet od samego początku był projektowany przez ibm jako rozwiązanie modułowe

lepiej się zastanów dlaczego tak drastycznie spadła sprzedaż składaków na rzecz gotowców z lutowanym ramem i prockiem

poza tym pecet to jednak kawał skrzynki gdzie o budowę modułową znacznie łatwiej tym bardziej że rozwiązanie istnieje bite 3 dekady

swojego czasu compal oferował możliwość złożenia całego lapka i co?i tyle go było
Gość IP: 95.91.231.* 2016.02.11 11:27
@Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.09 23:32
Debilny? Może przypomnę że dawno dawno temu nie było modułowych komputerów szedłeś do producenta i kupowałeś taka konfiguracje jaką aktualnie produkował. Potem powstały komputery PC i każdy po dziś dzień może sobie złożyć taki komputer jaki potrzebuje za mniejsze pieniądze niż gotowy produkt. Ja np chciałbym telefon z ekranem fullHD 5,2" gigantyczną baterią 4 rdzeniowym procesorem minimalistyczną kartą graficzną bo nie gram. Z czytnikiem linii papilarnych ale bez LTE,bluetooth,dual sim bo nie korzystam. Bez aparatów fotograficznych bo mi do niczego nie potrzebne, lampa błyskowa może zostać latarka czasem się przyda. I co jest taki telefon na rynku? Nie ma. A jeśli uda się stworzyć modułowy platformę mobilną na miarę modułowości komputera PC to sam sobie złoże taki telefon z części. Dalej uważasz że to debilny projekt?
Gość IP: 95.91.231.* 2016.02.11 11:31
@Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.11 09:54
IBM nie miał nic wspólnego z powstaniem PC a nawet torpedował pomysł. Firma praktycznie prawie upadła w momencie gdy zaczął się bomu na komputery PC.
romil
romil 2016.02.11 19:31
@up
IBM zapoczątkował modułową budowę PC, więc jest uznany za twórcę całej rodziny pecetów składających się z modułów (IBM PC/XT).
Wcześniejsze PC miały budowę zwartą jak Apple I i Apple II.
Dziwi mnie, że IBM miał upaść z powodu boomu na pecety. Po pierwsze dlatego, że główną, nieustającą produkcją firmy IBM są superkomputery, a po drugie dlatego, że IBM świadomie udostępniał (i nie patentował jak to niektóre firmy teraz czynią) specyfikację produkcji i działania tego typu komputerów.

PS. Swojego pierwszego XT poskładałem w 1988 r., ale co ja tam wiem...
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 09.02.2016
Tagi producenckie: google
ŹRÓDŁO: phonearena
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4812

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Siemens HB78GU570 Siemens HB78GU570
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BenQ 5J.05Q01.001 Lampa do W5000/W20000 (5J.J3S05.001) BenQ 5J.05Q01.001 Lampa do W5000/W20000 (5J.J3S05.001)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acana Adult 13,5kg Acana Adult 13,5kg
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG 42LA667S LG 42LA667S
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG H6200 SAMSUNG H6200
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu