Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Opatentowano smartfon z dwoma wyświetlaczami

Microsoft „zaklepuje”, konkurencja zgrzyta zębami.

Opatentowano smartfon z dwoma wyświetlaczami

Niezależnie od konstrukcji, wszystkie smartfony mają ekran z jednej strony obudowy. A co jeśli miałyby dwa? Microsoft już takie coś wymyślił. I opatentował.

 

Szkic z wniosku patentowego Microsoftu (źródło: Patent Bolt)
Szkic z wniosku patentowego Microsoftu (źródło: Patent Bolt)

Według projektu Microsoftu, smartfon miały główny, „tradycyjny” wyświetlacz tam, gdzie zwykle. Drugi, zużywający niewielką ilość energii, z tyłu obudowy. Ten drugi mógłby być stworzony w oparciu o eInk i wyświetlać najważniejsze informacje, takie jak nowe wiadomości tekstowe. Mógłby też służyć jako ozdoba, wyświetlając dodatkową tapetę, przez co nasz smartfon mógłby wyglądać bardzo oryginalnie.

Na razie nie wiadomo kiedy i czy kiedykolwiek pojawi się smartfon wykorzystujący rozwiązanie Microsoftu.

 

Gość IP: 31.178.13.* 2012.04.21 13:21
Trochę to zalatuje rozwiązaniem znanym bodajże z Motoroli czy Samsunga (nie wiem, kto opracował to pierwszy i kto jeszcze zaimplementował), w którym wyświetlacz w telefonie z klapką był na zewnętrznej stronie tejże klapki. Niestety patent M$ jest dość mocno naciągany, bo takie pomysły z wyświetlaczami po obu stronach telefonu równiez już były prezentowane. No ale M$ jest trollem patentowym, więc nic dziwnego, że klepnął to sobie (podobnie jak klikanie myszką na ikonie, znane z Workbencha Amigowskiego a skopiowane przez M$) :/
Gość IP: 31.172.30.* 2012.04.21 13:46
Gość IP: 31.178.13.* 2012.04.21 13:21

Zamiast bawić się trolla postowego przeczytaj jak to ma działać:
http://www.patentbolt.com/2012/04/microsoft-invents-cool-two-sided-smartphone-display-system.html#more

W Twoją definicję trolla patentowego można wpisać widocznie każdą firmę, zaczynając od tych produkujących wyświetlacze, idąc przez czujniki ruchu a nawet na układach chłodzenia kończąc. Wiele pomysłów które stosują leży u podstaw jednego ale rozwiązania tam zastosowane są unikatowe dla danego produktu.

Nie wiem co jest ten M$, trolle ponoć tak nazywają Microsoft, ale jak twierdzisz, że firma która opracowała jakiś pomysł i go opatentowała jest torllem patentowym, to jak nazwać firmę taką jak Google która kupiła inną (Motorolla) i straszy patentami, w dodatku z puli FRAND?...
Gość IP: 46.115.40.* 2012.04.21 13:51
marze o takim telefonie z dwoma wyswietlaczami...mozna fajnie poszpanowac na miescie w busie czy imprezie...laski podrywac..super byloby by gdyby z boku byly ekrany mozna by bylo pusci na tym ceny walut lub aktualna temperature w Peru!!! czaaad!!..A tak powaznie..moze produceni wzieli bysie za to zeby dluzej baterie dzialaly!!!Zycze niedzieli bez kaca.
Gość IP: 109.255.53.* 2012.04.21 13:53
Już kilka lat temu zastanawiałem się, czemu ni robi się tabletów z lcd po jednej stronie i e-inkiem po drugiej. Może trzeba mi było wtedy to opatentować. Byłbym teraz bogatszy. Frustrujące. :/
Jotgie
Jotgie 2012.04.21 14:37
No to teraz muszę opatentować przycisk włączania z lewej strony... bo zwykle jest z prawej!
A następnie opatentuję TRZYMANIE fona w prawej ręce i na końcu na jego PATRZENIE! Na końcu jeszcze zasięg GSM w rogu pokoju i GPS w fonie w momencie, gdy jego właściciel jest w gaciach!
I żaden amerykański bzdurny organ patentowy mi nie podskoczy!
Gość IP: 83.23.134.* 2012.04.21 14:38
chyba opatentuje puszczanie bąków
Gość IP: 86.30.237.* 2012.04.21 14:51
Moze jeszcze 100W halogen co?

To jest tylko patent na przyszlosc - o ktorym M$ sobie przypomni za iles nascie lat - rozchodzi mi sie ze to dodatkowy pozeracz pradu

Obecne smartphone wytrzymuja juz ledwo 1 dzien - a ztym to pewno i pare godzin
Gość IP: 199.48.147.* 2012.04.21 14:51
Lepiej pomyślcie nad opatentowaniem pisania bzdurnych postów/komentarzy na tym można zbić majątek, zwłaszcza patrząc po Polskich portalach.
Gość IP: 109.255.53.* 2012.04.21 15:00
@86.30.237

Jakbyś wiedział ile prądu zużywa e-ink, nie gadałbyś głupot.
Jotgie
Jotgie 2012.04.21 15:03
Gość IP: 83.23.134.* 2012.04.21 14:38
chyba opatentuje puszczanie bąków

Dobry pomysł! Ja musiałbym Tobie zapłacić minimum stówkę/miesięcznie! Bo u mnie to ostro idzie!
Gość IP: 46.115.41.* 2012.04.21 15:20
@ Jotgie 2012.04.21 15:03 a co jakby nie chcial kasy za twoje baki kasy,tylko sadownie zakazal by ci ich puszczac ?!? ;)..pozdrawiam :)
Gość IP: 109.255.53.* 2012.04.21 16:51
@up

dobre :) we wniosku należy wspomnieć, że to zakaz proekologiczny i że redukuje efekt cieplarniany :D
Gość IP: 95.50.99.* 2012.04.21 18:05
Taa. Wniosek ma znamiona patentowalności Hamerykańzskiej ale mnie europejskiej, bo brak INNOWACYJNOŚCI w tym zastrzeżeni8u. I to k,,, jest powód, że w Hameryce powstaje bilion (wg ich liczydła) patentółew rocznie, a tyle miał mój ojciec wniosków racjonalizatorskich
Gość IP: 195.116.41.* 2012.04.21 18:23
a mi się marzy tablet który ma na spodniej stronie obudowy właśnie ekran e-inka czyli czytnik księżek.... (w dużych smartfonach też można) po co dublować urządzenia. Odwracanie automatycznie by wygaszało/włączało odpowiedni ekran. Już dawno takie urządzenie powinno powstać
padman
padman 2012.04.21 18:36
Ciekawe z tym patentem. Jakieś pół roku temu widziałem filmik Nokii promującej ideę takiego telefonu. Tyle że tam CAŁY telefon miał być wyświetlaczem. W tym pomyśle - z tyłu obudowy ma być e-ink. Więc może tu tkwi różnica.

Swoją drogą pomysł na razie czysto hipotetyczny. ekrany e-ink są bardzo wrażliwe na uszkodzenia, więc póki co raczej się nie nadają na obudowy.
mantyka
mantyka 2012.04.21 19:01
Kolejna wiocha. A już się ucieszyłem! Zamiast iść w stronę smartfonów rozkładanych jak książka, z minimalną przerwą między wyświetlaczami, gdzie byłoby miejsce na 6 - 7 - mio calowy kwadratowy wyświetlacz pomysły dryfują w stronę nonsensu.
Jeśli iPhone wypuści taki tableto-telefon mieszczący się w kieszeni i dorzuci do niego Peeblewatch i małą słuchawkę bluetooth, to z reszty nie będzie co zbierać - ale nawet oni ostatnio klepią to co wszyscy i boją się wychylać...
Gość IP: 93.154.217.* 2012.04.21 20:38
A czemu tu się dziwić skoro amerykanin opatentował.... patyk i to całkiem niedawno. Może by tak opatentować powietrze jako susbtancja pozwalająca na swobodne oddychanie w atmosferze ziemskiej.
Gość IP: 89.228.247.* 2012.04.21 21:47
Jeszcze zostały cztery boczne ścianki. Może warto opatentować? A gdyby zrobić telefon kulisty. Byłoby znacznie więcej miejsca na wyświetlanie. Taki telefon-jajko. Szkoda, że mamy tylko dwoje oczu.
piotreker
piotreker 2012.04.22 13:56
Spoko. Proponuję na wstępie żeby jako najważniejszą informacją wyświetlaną na dodatkowym ekranie była ta o stanie baterii która za chwile zdechnie :D
Gość IP: 80.48.123.* 2012.04.22 16:41
To kolejny patent, który nie powinien zostać przyznany ze względu na istnienie wcześniejszych rozwiązań. To tak jak opatentować koło. Taki telefon już istniał niezależnie od tego co jest napisane w projekcie.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 21.04.2012
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Patent Bolt
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6154


Video
nowe filmy

CENEO Kup Najtaniej
Foxfoto zestaw filtrów makro +1, +2, +4, +10 na 58mm Foxfoto zestaw filtrów makro +1, +2, +4, +10 na 58mm
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BenQ GH610 (9H.A3101.8AE) BenQ GH610 (9H.A3101.8AE)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EF 20mm f/2.8 USM (2509A010AA) Canon EF 20mm f/2.8 USM (2509A010AA)
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A-LAN ALANTEC FTP kabel 4x2x24AWG kat.5e LSOH 305m (KIF5LSOH305) A-LAN ALANTEC FTP kabel 4x2x24AWG kat.5e LSOH 305m (KIF5LSOH305)
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
EASYTOUCH ET-3206 EASYTOUCH ET-3206
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu