Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Opatentowano smartfon z dwoma wyświetlaczami

Microsoft „zaklepuje”, konkurencja zgrzyta zębami.

Opatentowano smartfon z dwoma wyświetlaczami

Niezależnie od konstrukcji, wszystkie smartfony mają ekran z jednej strony obudowy. A co jeśli miałyby dwa? Microsoft już takie coś wymyślił. I opatentował.

 

Szkic z wniosku patentowego Microsoftu (źródło: Patent Bolt)
Szkic z wniosku patentowego Microsoftu (źródło: Patent Bolt)

Według projektu Microsoftu, smartfon miały główny, „tradycyjny” wyświetlacz tam, gdzie zwykle. Drugi, zużywający niewielką ilość energii, z tyłu obudowy. Ten drugi mógłby być stworzony w oparciu o eInk i wyświetlać najważniejsze informacje, takie jak nowe wiadomości tekstowe. Mógłby też służyć jako ozdoba, wyświetlając dodatkową tapetę, przez co nasz smartfon mógłby wyglądać bardzo oryginalnie.

Na razie nie wiadomo kiedy i czy kiedykolwiek pojawi się smartfon wykorzystujący rozwiązanie Microsoftu.

 

Gość IP: 31.178.13.* 2012.04.21 13:21
Trochę to zalatuje rozwiązaniem znanym bodajże z Motoroli czy Samsunga (nie wiem, kto opracował to pierwszy i kto jeszcze zaimplementował), w którym wyświetlacz w telefonie z klapką był na zewnętrznej stronie tejże klapki. Niestety patent M$ jest dość mocno naciągany, bo takie pomysły z wyświetlaczami po obu stronach telefonu równiez już były prezentowane. No ale M$ jest trollem patentowym, więc nic dziwnego, że klepnął to sobie (podobnie jak klikanie myszką na ikonie, znane z Workbencha Amigowskiego a skopiowane przez M$) :/
Gość IP: 31.172.30.* 2012.04.21 13:46
Gość IP: 31.178.13.* 2012.04.21 13:21

Zamiast bawić się trolla postowego przeczytaj jak to ma działać:
http://www.patentbolt.com/2012/04/microsoft-invents-cool-two-sided-smartphone-display-system.html#more

W Twoją definicję trolla patentowego można wpisać widocznie każdą firmę, zaczynając od tych produkujących wyświetlacze, idąc przez czujniki ruchu a nawet na układach chłodzenia kończąc. Wiele pomysłów które stosują leży u podstaw jednego ale rozwiązania tam zastosowane są unikatowe dla danego produktu.

Nie wiem co jest ten M$, trolle ponoć tak nazywają Microsoft, ale jak twierdzisz, że firma która opracowała jakiś pomysł i go opatentowała jest torllem patentowym, to jak nazwać firmę taką jak Google która kupiła inną (Motorolla) i straszy patentami, w dodatku z puli FRAND?...
Gość IP: 46.115.40.* 2012.04.21 13:51
marze o takim telefonie z dwoma wyswietlaczami...mozna fajnie poszpanowac na miescie w busie czy imprezie...laski podrywac..super byloby by gdyby z boku byly ekrany mozna by bylo pusci na tym ceny walut lub aktualna temperature w Peru!!! czaaad!!..A tak powaznie..moze produceni wzieli bysie za to zeby dluzej baterie dzialaly!!!Zycze niedzieli bez kaca.
Gość IP: 109.255.53.* 2012.04.21 13:53
Już kilka lat temu zastanawiałem się, czemu ni robi się tabletów z lcd po jednej stronie i e-inkiem po drugiej. Może trzeba mi było wtedy to opatentować. Byłbym teraz bogatszy. Frustrujące. :/
Jotgie
Jotgie 2012.04.21 14:37
No to teraz muszę opatentować przycisk włączania z lewej strony... bo zwykle jest z prawej!
A następnie opatentuję TRZYMANIE fona w prawej ręce i na końcu na jego PATRZENIE! Na końcu jeszcze zasięg GSM w rogu pokoju i GPS w fonie w momencie, gdy jego właściciel jest w gaciach!
I żaden amerykański bzdurny organ patentowy mi nie podskoczy!
Gość IP: 83.23.134.* 2012.04.21 14:38
chyba opatentuje puszczanie bąków
Gość IP: 86.30.237.* 2012.04.21 14:51
Moze jeszcze 100W halogen co?

To jest tylko patent na przyszlosc - o ktorym M$ sobie przypomni za iles nascie lat - rozchodzi mi sie ze to dodatkowy pozeracz pradu

Obecne smartphone wytrzymuja juz ledwo 1 dzien - a ztym to pewno i pare godzin
Gość IP: 199.48.147.* 2012.04.21 14:51
Lepiej pomyślcie nad opatentowaniem pisania bzdurnych postów/komentarzy na tym można zbić majątek, zwłaszcza patrząc po Polskich portalach.
Gość IP: 109.255.53.* 2012.04.21 15:00
@86.30.237

Jakbyś wiedział ile prądu zużywa e-ink, nie gadałbyś głupot.
Jotgie
Jotgie 2012.04.21 15:03
Gość IP: 83.23.134.* 2012.04.21 14:38
chyba opatentuje puszczanie bąków

Dobry pomysł! Ja musiałbym Tobie zapłacić minimum stówkę/miesięcznie! Bo u mnie to ostro idzie!
Gość IP: 46.115.41.* 2012.04.21 15:20
@ Jotgie 2012.04.21 15:03 a co jakby nie chcial kasy za twoje baki kasy,tylko sadownie zakazal by ci ich puszczac ?!? ;)..pozdrawiam :)
Gość IP: 109.255.53.* 2012.04.21 16:51
@up

dobre :) we wniosku należy wspomnieć, że to zakaz proekologiczny i że redukuje efekt cieplarniany :D
Gość IP: 95.50.99.* 2012.04.21 18:05
Taa. Wniosek ma znamiona patentowalności Hamerykańzskiej ale mnie europejskiej, bo brak INNOWACYJNOŚCI w tym zastrzeżeni8u. I to k,,, jest powód, że w Hameryce powstaje bilion (wg ich liczydła) patentółew rocznie, a tyle miał mój ojciec wniosków racjonalizatorskich
Gość IP: 195.116.41.* 2012.04.21 18:23
a mi się marzy tablet który ma na spodniej stronie obudowy właśnie ekran e-inka czyli czytnik księżek.... (w dużych smartfonach też można) po co dublować urządzenia. Odwracanie automatycznie by wygaszało/włączało odpowiedni ekran. Już dawno takie urządzenie powinno powstać
padman
padman 2012.04.21 18:36
Ciekawe z tym patentem. Jakieś pół roku temu widziałem filmik Nokii promującej ideę takiego telefonu. Tyle że tam CAŁY telefon miał być wyświetlaczem. W tym pomyśle - z tyłu obudowy ma być e-ink. Więc może tu tkwi różnica.

Swoją drogą pomysł na razie czysto hipotetyczny. ekrany e-ink są bardzo wrażliwe na uszkodzenia, więc póki co raczej się nie nadają na obudowy.
mantyka
mantyka 2012.04.21 19:01
Kolejna wiocha. A już się ucieszyłem! Zamiast iść w stronę smartfonów rozkładanych jak książka, z minimalną przerwą między wyświetlaczami, gdzie byłoby miejsce na 6 - 7 - mio calowy kwadratowy wyświetlacz pomysły dryfują w stronę nonsensu.
Jeśli iPhone wypuści taki tableto-telefon mieszczący się w kieszeni i dorzuci do niego Peeblewatch i małą słuchawkę bluetooth, to z reszty nie będzie co zbierać - ale nawet oni ostatnio klepią to co wszyscy i boją się wychylać...
Gość IP: 93.154.217.* 2012.04.21 20:38
A czemu tu się dziwić skoro amerykanin opatentował.... patyk i to całkiem niedawno. Może by tak opatentować powietrze jako susbtancja pozwalająca na swobodne oddychanie w atmosferze ziemskiej.
Gość IP: 89.228.247.* 2012.04.21 21:47
Jeszcze zostały cztery boczne ścianki. Może warto opatentować? A gdyby zrobić telefon kulisty. Byłoby znacznie więcej miejsca na wyświetlanie. Taki telefon-jajko. Szkoda, że mamy tylko dwoje oczu.
piotreker
piotreker 2012.04.22 13:56
Spoko. Proponuję na wstępie żeby jako najważniejszą informacją wyświetlaną na dodatkowym ekranie była ta o stanie baterii która za chwile zdechnie :D
Gość IP: 80.48.123.* 2012.04.22 16:41
To kolejny patent, który nie powinien zostać przyznany ze względu na istnienie wcześniejszych rozwiązań. To tak jak opatentować koło. Taki telefon już istniał niezależnie od tego co jest napisane w projekcie.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 21.04.2012
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Patent Bolt
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6159



Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
XFX GeForce GTX260 896MB DDR3 448bit PCI-E (GX-260X-ADJA) XFX GeForce GTX260 896MB DDR3 448bit PCI-E (GX-260X-ADJA)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ATEN VS-291 ATEN VS-291
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS ML228H ASUS ML228H
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Apacer AP32GSDHC10-R Apacer AP32GSDHC10-R
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LOGITECH 961-000379 LOGITECH 961-000379
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu