Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Jest prosty sposób na uruchomienie LTE w Google Nexus 4

Wystarczy wejść w ukryte menu konfiguracyjne i zmienić profil sieci komórkowej.

Jest prosty sposób na uruchomienie LTE w Google Nexus 4

Smartfon Nexus 4 został stworzony przez Google wspólnie z firmą LG. Wg oficjalnej specyfikacji urządzenie nie obsługuje trybu LTE.

Oficjalnie nowy Nexus wspiera jedynie HSPA+. To dosyć rozczarowujące dla większości amerykańskich użytkowników, bowiem tamtejsze sieci 3G nie oferują tak dobrej przepustowości jak europejskie. Właśnie dlatego obsługa LTE jest w USA tak głośno omawiana.


Po kilku dniach ekipa serwisu iFixit odkryła, że we wnętrzu smartfona Google znajduje się układ, który jest w stanie – w  teorii – obsłużyć sieci 4G. Jednak później pojawia się kilka "specjalistycznych" opinii, że z samej obecności chipu LTE nic nie wynika i Nexus 4 prawdopodobnie zostanie z obsługą HSPA+.


Jednak użytkownicy forum XDA znów byli górą i udowodnili, że uruchomienie LTE jest możliwe. Co ciekawe – jest banalnie proste. Wystarczy wejść w wybieranie numeru i wpisać na klawiaturze *#*#4636#*#*, wejść w opcję "Informacje o telefonie", a następnie z menu wybrać LTE. To wszystko, na potwierdzenie tych słów – poniższe wideo.

Wiele wskazuje na to, że nie wszyscy skorzystają z możliwości LTE. Standard (o ile można to tak określić, bo częstotliwości jest łącznie 25) w każdej sieci działa na innej częstotliwości. W Polsce jest to Band 3 (1800 MHz) choć i tak nie u wszystkich operatorów. Tymczasem Nexus 4 obsługuje tylko Band 4 (1700/2100 MHz), więc z wysokich transferów mogą się cieszyć tylko nieliczni.

 

 

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Szemot
Szemot 2012.11.23 21:05
"band 4 (1700/2100 MHz), więc z wysokich transferów mogą się cieszyć tylko nieliczni." - No raptem tylko 500mln amerykanów i Kanadyjczyków bo te częstotliwości występują właśnie w tych dwóch krajach.

"Oficjalnie nowy Nexus wspiera jedynie HSPA+. To dosyć rozczarowujące dla większości amerykańskich użytkowników, bowiem tamtejsze sieci 3G nie oferują tak dobrej przepustowości jak europejskie." - A można logicznie? Czemu rozczarowujące? Skoro operatorzy 3G nie dostarczają LTE to po co im to w telefonie. Rozczarowujące to byłoby chyba na europejskim rynku
Gość IP: 86.30.236.* 2012.11.23 21:55
Rozmowa dwoch Androidowcow:

- masz LTE?

- mam

- a dziala ci?

- nie


:D

Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:36
@ Gość IP: 86.30.236.* 2012.11.23 21:55
A to znasz?
Rozmawia dwoch ajfoniarzy
-Masz mapy ?
-hmm prawie mam!
Albo to:
-Mozesz mie polecic jakis smartphon z ios co ma wyswietlacz powyzej 4 cali ?
-..hmmm Nie !!!
Jeszcze znam o slocie micro sd ,wymiennej ,przystepnej cenie. ...itd
Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:39
@up.Powinno byc wymiennej baterii.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.24 00:24
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 183.4.97.* 2012.11.24 06:27
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Szemot
Szemot 2012.11.24 12:54
@Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:36

Rozmawia androidowca i ajfoniarza
-Masz mapy ?
-hmm pewnie, że mam!
-ale jak to, przecież w iOS są zwalone
- zwalony jest 1% świata a jeśli mi nie pasuje to korzystam z map googla i nadal mam idealny sprzęt.

Albo to:
-Możesz mie polecic jakis smartphon z ios co ma wyswietlacz powyzej 4 cali ?
- Nie mówi się mie tylko mi. A odpowiadając na pytanie hmmm. Nie !!! Bo smartfon to urządzenie które ma być obsługiwane jedną ręką i to bez przesuwania smartfonu w niej żeby korzystać z funkcji i zmieści się do każdej kieszeni nawet w rurkach i nie będzie przeszkadzał w ruchu gdy się poruszam siadam itp. Jak będziesz potrzebował tablet z funkcją telefonu albo konkurenta firmy Stiga (producent paletek pingpongowych) to faktycznie musisz szukać czegoś w innych firmach. Bo znam się tylko na sprzetach gdzie na pierwszym miejscu stawia się użyteczność. A czy możesz mi polecić jakiś topowy telefon Samsunga lub z Androidem który zapewni to powiedziałem ale do tego rzecz jasna będzie miał jakiś dobry aparat, wyświetlacz i będzie wyglądał lepiej niż sprzet z lat 90'?
- No... no nie.

Jeszcze jedno. Możesz mi polecić jakiś smartphon z iOS co ma slot SD i karty w przystępnej cenie?
- Co to jest SD? Nie używam tak dawno jak CD czy DVD. Nie interesują mnie karty bo stać mnie na 64GB pamięci a jak to za mało to mam iCloud i życie płynie dalej :-)

Gość IP: 87.99.52.* 2012.11.24 13:43
Rozmowa dwóch ajfoniarzy:

- Masz LTE?
- Nie, ale doinstalowałem sobie apkę która na pasku powiadomień pokazuje 4G. Od razu lepiej.
jacoool
jacoool 2012.11.24 16:19
Do
Szemot 2012.11.24 12:54
@Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:36

Rozmawia androidowca i ajfoniarza
-Możesz mie polecic jakis smartphon z ios co ma wyswietlacz powyzej 4 cali ?
- Nie mówi się mie tylko mi. A odpowiadając na pytanie hmmm. Nie !!! Bo smartfon to urządzenie które ma być obsługiwane jedną ręką i to bez przesuwania smartfonu w niej żeby korzystać z funkcji i zmieści się do każdej kieszeni nawet w rurkach i nie będzie przeszkadzał w ruchu gdy się poruszam siadam itp.

Czyli według wyznawców jApka w tym i Ciebie, tłumaczenie słowa Smartfon nie znaczy sprytny telefon, gdzie z kolei słowo sprytny w naszym języku oznacza "potrafiący sobie zawsze poradzić".

Natomiast oznacza, niepełno-sprytny, dla jednorękich kalek w za ciasnych gatkach, z pączkującym intelektem?

No to wiele tłumaczy :-). I wreszcie pokazuje pojmowanie świata przez grupę pewnych wyznawców, którzy czują się lepsi poprze swe ułomności.

Szacun.
Gość IP: 188.47.176.* 2012.11.24 19:29
Bardziej upośledzone komentarze to tylko w wykonaniu Nazira widziałem...
Gość IP: 79.163.119.* 2012.11.24 22:07
to dziwne bo według mojej skromnej wiedzy wiekszość operatorów w naszym kraju działa na 2100 Mhz dla 3G
Gość IP: 31.185.65.* 2012.11.25 01:02
-Możesz mi polecić tablet poniżej 7"
-Tak
-Jaki?
-Galaxy S3 :)
Szemot
Szemot 2012.11.25 01:11
@jacoool

A tak konkretnie, logicznie i po ludzku? Bo chciałeś przysrać ale trafiłeś na deskę. Jak już zrobisz to poprawnie to nie zapomnij spuścić wody ;-)
Gość IP: 188.246.130.* 2012.11.25 10:33
@Gość IP: 87.99.52.* iPhone 5, akurat, obsługuje LTE...
Gość IP: 83.11.34.* 2012.11.25 12:07
przecież mapy w ios zostały poprawione niecały miesiąc po premierze, to na chipie nie było o tym newsa?
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.25 20:17
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.25 20:18
Gość IP: 83.11.34.* 2012.11.25 12:07

no proste że nie było - gajewski podniecony lumia pominął a reszta to zbyt duze tłuki (pomijam dziewczę i konstantego bo nie oni tu klepia newsy)
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.25 20:20
ps.jacool rozumiem że w twoim mniemaniu by być inteligentnym trzeba tracić czas na gówno w ktorym trzeba grzebać i rysowac obrazki?
brawo - ale umyj ręce - zresztą i tak nikt reki tobie nie poda - znałem paru co w gównie rysowało - madrzy byli do czasu jak i ty
acomp
acomp 2012.11.25 22:18
Wszystko można złamać nawet takie zabezpieczenie w Nexusie
AUTOR: stanisław kruk
DODANO: 23.11.2012
Tagi: smartfony
Tagi producenckie: google, lg
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 27907

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Antec Kuhler H20 1200 PRO ANT247 Antec Kuhler H20 1200 PRO ANT247
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Remington S8500 Biały Remington S8500 Biały
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Asus X552Cl-Sx054V Asus X552Cl-Sx054V
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hp Pavilion 11-N022Nw Hp Pavilion 11-N022Nw
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu