Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Jest prosty sposób na uruchomienie LTE w Google Nexus 4

Wystarczy wejść w ukryte menu konfiguracyjne i zmienić profil sieci komórkowej.

Jest prosty sposób na uruchomienie LTE w Google Nexus 4

Smartfon Nexus 4 został stworzony przez Google wspólnie z firmą LG. Wg oficjalnej specyfikacji urządzenie nie obsługuje trybu LTE.

Oficjalnie nowy Nexus wspiera jedynie HSPA+. To dosyć rozczarowujące dla większości amerykańskich użytkowników, bowiem tamtejsze sieci 3G nie oferują tak dobrej przepustowości jak europejskie. Właśnie dlatego obsługa LTE jest w USA tak głośno omawiana.


Po kilku dniach ekipa serwisu iFixit odkryła, że we wnętrzu smartfona Google znajduje się układ, który jest w stanie – w  teorii – obsłużyć sieci 4G. Jednak później pojawia się kilka "specjalistycznych" opinii, że z samej obecności chipu LTE nic nie wynika i Nexus 4 prawdopodobnie zostanie z obsługą HSPA+.


Jednak użytkownicy forum XDA znów byli górą i udowodnili, że uruchomienie LTE jest możliwe. Co ciekawe – jest banalnie proste. Wystarczy wejść w wybieranie numeru i wpisać na klawiaturze *#*#4636#*#*, wejść w opcję "Informacje o telefonie", a następnie z menu wybrać LTE. To wszystko, na potwierdzenie tych słów – poniższe wideo.

Wiele wskazuje na to, że nie wszyscy skorzystają z możliwości LTE. Standard (o ile można to tak określić, bo częstotliwości jest łącznie 25) w każdej sieci działa na innej częstotliwości. W Polsce jest to Band 3 (1800 MHz) choć i tak nie u wszystkich operatorów. Tymczasem Nexus 4 obsługuje tylko Band 4 (1700/2100 MHz), więc z wysokich transferów mogą się cieszyć tylko nieliczni.

 

 

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Szemot
Szemot 2012.11.23 21:05
"band 4 (1700/2100 MHz), więc z wysokich transferów mogą się cieszyć tylko nieliczni." - No raptem tylko 500mln amerykanów i Kanadyjczyków bo te częstotliwości występują właśnie w tych dwóch krajach.

"Oficjalnie nowy Nexus wspiera jedynie HSPA+. To dosyć rozczarowujące dla większości amerykańskich użytkowników, bowiem tamtejsze sieci 3G nie oferują tak dobrej przepustowości jak europejskie." - A można logicznie? Czemu rozczarowujące? Skoro operatorzy 3G nie dostarczają LTE to po co im to w telefonie. Rozczarowujące to byłoby chyba na europejskim rynku
Gość IP: 86.30.236.* 2012.11.23 21:55
Rozmowa dwoch Androidowcow:

- masz LTE?

- mam

- a dziala ci?

- nie


:D

Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:36
@ Gość IP: 86.30.236.* 2012.11.23 21:55
A to znasz?
Rozmawia dwoch ajfoniarzy
-Masz mapy ?
-hmm prawie mam!
Albo to:
-Mozesz mie polecic jakis smartphon z ios co ma wyswietlacz powyzej 4 cali ?
-..hmmm Nie !!!
Jeszcze znam o slocie micro sd ,wymiennej ,przystepnej cenie. ...itd
Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:39
@up.Powinno byc wymiennej baterii.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.24 00:24
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 183.4.97.* 2012.11.24 06:27
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Szemot
Szemot 2012.11.24 12:54
@Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:36

Rozmawia androidowca i ajfoniarza
-Masz mapy ?
-hmm pewnie, że mam!
-ale jak to, przecież w iOS są zwalone
- zwalony jest 1% świata a jeśli mi nie pasuje to korzystam z map googla i nadal mam idealny sprzęt.

Albo to:
-Możesz mie polecic jakis smartphon z ios co ma wyswietlacz powyzej 4 cali ?
- Nie mówi się mie tylko mi. A odpowiadając na pytanie hmmm. Nie !!! Bo smartfon to urządzenie które ma być obsługiwane jedną ręką i to bez przesuwania smartfonu w niej żeby korzystać z funkcji i zmieści się do każdej kieszeni nawet w rurkach i nie będzie przeszkadzał w ruchu gdy się poruszam siadam itp. Jak będziesz potrzebował tablet z funkcją telefonu albo konkurenta firmy Stiga (producent paletek pingpongowych) to faktycznie musisz szukać czegoś w innych firmach. Bo znam się tylko na sprzetach gdzie na pierwszym miejscu stawia się użyteczność. A czy możesz mi polecić jakiś topowy telefon Samsunga lub z Androidem który zapewni to powiedziałem ale do tego rzecz jasna będzie miał jakiś dobry aparat, wyświetlacz i będzie wyglądał lepiej niż sprzet z lat 90'?
- No... no nie.

Jeszcze jedno. Możesz mi polecić jakiś smartphon z iOS co ma slot SD i karty w przystępnej cenie?
- Co to jest SD? Nie używam tak dawno jak CD czy DVD. Nie interesują mnie karty bo stać mnie na 64GB pamięci a jak to za mało to mam iCloud i życie płynie dalej :-)

Gość IP: 87.99.52.* 2012.11.24 13:43
Rozmowa dwóch ajfoniarzy:

- Masz LTE?
- Nie, ale doinstalowałem sobie apkę która na pasku powiadomień pokazuje 4G. Od razu lepiej.
jacoool
jacoool 2012.11.24 16:19
Do
Szemot 2012.11.24 12:54
@Gość IP: 46.115.76.* 2012.11.23 23:36

Rozmawia androidowca i ajfoniarza
-Możesz mie polecic jakis smartphon z ios co ma wyswietlacz powyzej 4 cali ?
- Nie mówi się mie tylko mi. A odpowiadając na pytanie hmmm. Nie !!! Bo smartfon to urządzenie które ma być obsługiwane jedną ręką i to bez przesuwania smartfonu w niej żeby korzystać z funkcji i zmieści się do każdej kieszeni nawet w rurkach i nie będzie przeszkadzał w ruchu gdy się poruszam siadam itp.

Czyli według wyznawców jApka w tym i Ciebie, tłumaczenie słowa Smartfon nie znaczy sprytny telefon, gdzie z kolei słowo sprytny w naszym języku oznacza "potrafiący sobie zawsze poradzić".

Natomiast oznacza, niepełno-sprytny, dla jednorękich kalek w za ciasnych gatkach, z pączkującym intelektem?

No to wiele tłumaczy :-). I wreszcie pokazuje pojmowanie świata przez grupę pewnych wyznawców, którzy czują się lepsi poprze swe ułomności.

Szacun.
Gość IP: 188.47.176.* 2012.11.24 19:29
Bardziej upośledzone komentarze to tylko w wykonaniu Nazira widziałem...
Gość IP: 79.163.119.* 2012.11.24 22:07
to dziwne bo według mojej skromnej wiedzy wiekszość operatorów w naszym kraju działa na 2100 Mhz dla 3G
Gość IP: 31.185.65.* 2012.11.25 01:02
-Możesz mi polecić tablet poniżej 7"
-Tak
-Jaki?
-Galaxy S3 :)
Szemot
Szemot 2012.11.25 01:11
@jacoool

A tak konkretnie, logicznie i po ludzku? Bo chciałeś przysrać ale trafiłeś na deskę. Jak już zrobisz to poprawnie to nie zapomnij spuścić wody ;-)
Gość IP: 188.246.130.* 2012.11.25 10:33
@Gość IP: 87.99.52.* iPhone 5, akurat, obsługuje LTE...
Gość IP: 83.11.34.* 2012.11.25 12:07
przecież mapy w ios zostały poprawione niecały miesiąc po premierze, to na chipie nie było o tym newsa?
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.25 20:17
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.25 20:18
Gość IP: 83.11.34.* 2012.11.25 12:07

no proste że nie było - gajewski podniecony lumia pominął a reszta to zbyt duze tłuki (pomijam dziewczę i konstantego bo nie oni tu klepia newsy)
Gość IP: 89.68.145.* 2012.11.25 20:20
ps.jacool rozumiem że w twoim mniemaniu by być inteligentnym trzeba tracić czas na gówno w ktorym trzeba grzebać i rysowac obrazki?
brawo - ale umyj ręce - zresztą i tak nikt reki tobie nie poda - znałem paru co w gównie rysowało - madrzy byli do czasu jak i ty
acomp
acomp 2012.11.25 22:18
Wszystko można złamać nawet takie zabezpieczenie w Nexusie
AUTOR: stanisław kruk
DODANO: 23.11.2012
Tagi: smartfony
Tagi producenckie: google, lg
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 25780
CENEO Kup Najtaniej
JURA Impressa J9.3 Brillant Silver One Touch JURA Impressa J9.3 Brillant Silver One Touch
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PNY FD32GBA3M3-EF (FD32GBA3M3-EF) PNY FD32GBA3M3-EF (FD32GBA3M3-EF)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Overmax ActiveCam 2.1 Czarny Overmax ActiveCam 2.1 Czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu