Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News HTC One NIE da się nawet otworzyć

iFixit nie ma złudzeń - to najgorszy smartfon pod kątem naprawy.

HTC One NIE da się nawet otworzyć

Firma iFixit na swój stół anatomiczny położyła tym razem HTC One. Okazuje się, że smartfon z Tajwanu jest najcięższym przypadkiem.

Specjaliści z iFixit przyznali smartfonowi HTC One zaledwie 1 punkt z dziesięciu możliwych. Tak słabej noty w statystykach tej firmy analityczne nie otrzymał jeszcze żaden smartfon. To oznacza, że nowe urządzenie tajwańskiego producenta jest najtrudniejszym smartfonem w naprawie na świecie. Jak twierdzi iFixit, One nie da się nawet otworzyć, nie łamiąc przy tym chociaż kawałka tylnej obudowy. Tymczasem ekranu nie można wymienić, bez zdjęcia tylnego panelu, więc wymiana rozbitego wyświetlacza na własną rękę nie wchodzi w grę. Największym problemem wydaje się miedziana tarcza, która "chroni" płytę główną, tylny aparat i wiele innych komponentów. Oczywiście użycie sporej ilości miedzi ma też swoje zalety - choćby przy rozprowadzaniu ciepła.

nonline
nonline 2013.03.29 20:51
Dno i kompromitacja, jednorazowy badziew.
Gość IP: 83.26.122.* 2013.03.29 21:07
@nonline: ewentualnie, jednorazowy smartfon na 2 lata (dopóki nie kupi się nowego). Tego ile [czasu] HTC One jest w stanie wytrzymać nikt jeszcze nie wie.

btw. "czasu", nie "upadków".
Szemot
Szemot 2013.03.29 21:10
Zanim malkontenci dadzą tu upust swojej frustracji zadajcie sobie pytanie ile razy w ciągu ostatnich 15 lat naprawialiście swój smartfon/telefon na własna rękę? Albo ile razy naprawialiście go po gwarancji w serwisie GSM (i nie mówię tu o wymianie baterii)? Hm?
Gość IP: 37.209.146.* 2013.03.29 21:14
Szajs, baterię powinno dac się wymienić, są osoby które zabierają zapasówkę na wyjazd jak gdzieś padnie ta w telefonie
Gość IP: 178.37.73.* 2013.03.29 21:23
@up: Prościej kupić akumulator doładowujący który pasuje do wszystkich modeli z gniazdem microUSB, niż bawić się z wymienianiem baterii. (nie trzeba wyłączać telefonu, łatwiej ładować).
nonline
nonline 2013.03.29 22:05
@Szemot

Nie mierz wszystkich swoją miarą mośku.
Sony Ericsson K770i - sam wymieniałem ekran, bo stary się posypał. Koszt 15 zł, czas otwarcie telefonu z wymianą to 5 minut.
Samsung Tocco - wpadł mi do wiadra z wodą, rozbebeszyłem go, przeczyściłem, zabezpieczyłem - działa do dzisiaj.
Samsung i780 - wymiana obudowy i digitizera - nie było łatwo ale po 20 minutach miałem telefon jak nowy.
Już nie wypomnę w ilu telefonach wymieniałem BATERIE na większe i nowsze.

Więc skończ, skoro jesteś taki bogaty i uwsteczniony technicznie to twój problem. Chcę mieć chociaż świadomość, że aparat który kupie DA SIĘ naprawić, a jak widać ten szmelc od HTC będzie albo nienaprawialny albo jego naprawa będzie nieopłacalna. Świetnie, telefon za grubą kasę, a jednorazowy - szkoda że tego modelu HTC w ogóle z masy papierowej nie strzeliło. A najlepiej aby miał jeszcze licznik uruchomień albo cykli pracy procesora. Jak przekroczysz to brick i do widzenia.
Gość IP: 178.36.30.* 2013.03.29 22:20
@nonline

Mowa była o porządnych telefonach, a nie tanich urządzeniach dla biedoty, to są dwie różne planety.
bzz
bzz 2013.03.29 22:40
@Szemot
ja rozbierałem z 10 razy
zwykle do czyszczenia
najcięższe przypadki to zalanie komórki jogurtem - wytarto telefon i git, tylko że po czasie jogurt we wnętrzu spowodował masowe rdzewienie styków złączek, 1h czyszczenia i smarowania odpowiednim preparatem i telefon działa
innym razem tel wpadł do śniegu i przeleżał tam 2 dni, został przerzucony szuflą do większej zaspy, usłyszałem go dzwoniąc na swój numer, koma miała nawbijanego śniegu, po wyjęciu baterii, rozłożeniu i wygrzaniu na grzejniku działa do dziś
nonline
nonline 2013.03.29 23:25
@178.36.30.* 2013.03.29 22:20
Wyobraź sobie, że w momencie premiery te trzy telefony nie były urządzeniami "dla biedoty", a Samsung i780 należał do najwyższej półki. Premierę miał 6 lat temu a posiadał pełną klawiaturę QWERTY, 600MHz procesor, 128MB ram, Windows Mobile 6.1, optyczny touchpad, dotykowy ekran, 3G i GPS... Uwierz, mi, że wtedy to był pełen wypas i nie należał do zetafonów.
K770i był telefonem ze średniej półki ale też był w cenie - mój działa do dzisiaj. F480 czyli Tocco to była mocna średnia półka.
Gość IP: 78.8.113.* 2013.03.29 23:26
Re: Szemot
Żeby wymienić baterię trzeba rozebrać cały aparat kompletnie na części. Nie rozumiesz?
Jeśli to ma być ostatnia deska ratunku HTC to już po firmie. Mieli taki fajny tablet...
Gość IP: 78.88.171.* 2013.03.29 23:30
Ludzie ogarnijcie się to tylko telefon! Się zepsuje się kupi nowy!
taerarenai
taerarenai 2013.03.30 00:16
Szemot 2013.03.29 21:10

Ja parę telefonów naprawiałem min Omnia, iP3Gs GalaxyS i kilkanaście innych. To naprawdę nie jest trudne jak da się telefon otworzyć.
Gość IP: 89.75.184.* 2013.03.30 00:45
Kiedyś to się dłubało w tel, obecnie nie ma to sensu. HTC One najlepszy tel jaki widziałem :) warto go kupić.
Szemot
Szemot 2013.03.30 01:05
@nonline

No tak jak ktoś nie ma co powiedzieć to zaczyna obrażać. I śmiesznie to brzmi z ust kogoś komu telefon wpadł do wiadra od studni ;-) Widzisz tylko problemy które napotkałeś w swoich telefonach tak jak i zalanie jogurtem przez @Bzz nie ima się topowych dzisiejszych smartfonów. Bo jakoś i trwałość wyświetlacza w każdym smartfonie jest kilkukrotnie wyższa niż kiedyś. Obudowy nie musisz wymieniać bo ci nie peknie. I co więcej tak samo jak iPhone5, SGSIII, XperiaZ tak i ten wrzucony do wiadra pare minut popływa zanim cokolwiek musiałoby się stać. Więc wasze doczesne problemy z tlefonami nie imają się dzisiejszych smartfonów "premium". Właściwie chyba jedyną rzeczą jest bateria która też nie wiadomo jaka będzie bo nikt tego nie wie. Ale polaczkowanie nakazuje ciągłe narzekanie. Uśmiechnijcie się kiedyś. Choćby do siebie...
Gość IP: 89.71.104.* 2013.03.30 02:39
bosze... ogarnijcie się
nawet po latach może służyć jako zapasówka, do oddania dla brata, dzieciaka - trzeba wymienić baterię? i doopa
Gość IP: 83.23.36.* 2013.03.30 02:57
losie ludzi ogarnijcie sie od czego jest gwarancja bądź ubezpieczenie tel . sracie i martwicie sie o rzeczy z którymi styczność jest raz na ruski rok i to nie zawsze ja mam htc desire hd od 2 lat system hackowany sam wszystko zrobilem i aktualizacje sobie sam wgrywam jak macie problem z systemem za jakis czas rozgryza zabezpieczenia i ZMIENIAJCIE ile chcecie bateria i brak baterii ktoś pisał sa zapasowe akumulatorki i inne bajery a co do reszty to czego oczy nie widza tego sercu nie żal przynajmniej nie będziecie grzebać w nim i jak cos sie stanie to oddacie do serwisu i tyle a to juz ich problem co oni z nim zrobia...
Gość IP: 95.160.241.* 2013.03.30 08:28
@Gość IP: 83.23.36.*
Heh N95 pęknięte zaczepy z klapki baterii co na to serwis? Za stary telefon nic się nie da zrobić (allegro 9zł+ wysyłka). bateria do N95 ? Serwis strzelił ceną 120zł :D Do LG GT540 wymieniałem wyświetlacz ~40zł + wysyłka na allegro więc wyszło mnie połowę taniej :) Zresztą wskrzesiłem wszystkie stare nokie leżące w szafie za śmieszne pieniądze zamiast iść do serwisu :) Więc jak dla mnie duży minus dla HTC One :P
speed565
speed565 2013.03.30 08:53
A co się dziwicie? Przecież wszystkie topowe zabawki, nie tylko HTC, mają praktycznie zerowe możliwości naprawy. To, że tu jest tak samo mnie nie zaskakuje.

90% osób, które tą super zabawkę kupią i tak za dwa lata (albo i szybciej) ją wymienią, bo będzie coś lepszego (na tyle jest gwarancja). Wystarczy sprawdzić ilu z tych, co tu piszą ciągle używają od nowości Galaxy S2. Takie czasy nienaprawialnych elektrośmieci nastały.
Gość IP: 109.243.254.* 2013.03.30 09:13
Jeszcze troche i firmy będą tak chronić swoich patentów że wszystko będzie w jednym układzie SoC i zalane tworzywem.Nic się nie da bez uszkadzania zrobić.
Korea
Korea 2013.03.30 09:47
szemot
Z jakiej Ty planety sie urwales. Akurat wiem jakie i ile telefonów nawet nowych flagowych ląduje w serwisie więc nie wciskaj głupot. Każdy sprzęt może się zepsuć czy też może ci spaść i będziesz chciał wymienic szybkę lub baterię która robiona pewnie w Chinach może się uszkodzić. Może uszkodzić się złącze. I co masz telefon za 3000 złotych a tu taka kicha. Jak się uczepisz to bronisz danego modelu za wszelką cenę i nie docierają do Ciebie żadne rozsądne argumenty. Podajesz jakieś dziwne subiektywne przypadki i na tej podstawie chcesz cos udowodnić. Bez sensu
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 29.03.2013
Tagi: smartfony
Tagi producenckie: htc
Tagi modelu: htc one
ŹRÓDŁO: iFixit
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 11867



Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
MSI Z87M-G43 MSI Z87M-G43
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hama Syscase II DF50 COLT Hama Syscase II DF50 COLT
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A-Data AX3U2133XW4G10-2X A-Data AX3U2133XW4G10-2X
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kata DR-465i Kata DR-465i
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LENOVO IDEAPAD Z500 (59-377394) LENOVO IDEAPAD Z500 (59-377394)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu