Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Nie podobają ci się nowe Lumie? HP szykuje ciekawą alternatywę

HP Falcon z Windows 10 ma jeszcze lepszy procesor od Lumii 950 XL.

Nie podobają ci się nowe Lumie? HP szykuje ciekawą alternatywę

Plotki o telefonie HP Falcon z Windows 10 słyszeliśmy już kilka tygodni temu. Teraz znamy jego specyfikację i kilka innych, istotnych choć niepotwierdzonych informacji.

Lumia 950 i Lumia 950 XL
Lumia 950 i Lumia 950 XL

Telefon Falcon firmy Hewlett-Packard ma być przeznaczony przede wszystkim dla firm. Ma też zostać zaprezentowany na targach Mobile World Congress w Barcelonie i wkrótce po nich być wprowadzony do sprzedaży, wyprzedzając tym samym premierę telefonu Acer Jade Primo.

Falcon ma mieć 5,8-calowy wyświetlacz 1440p, oferować 20-megapikselowy aparat i 12-megapikselową kamerę do wideorozmów. Za wydajność ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 820, a więc wydajniejszy układ od Snapdragona 810 z Lumii 950 XL.

HP rzekomo cały czas się waha czy wprowadzić Falcona do masowej produkcji. Biorąc pod uwagę fakt, że Windows na telefonach zaczyna tracić rynek, możliwe jest, że firma porzuci ów projekt.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 149.156.28.* 2015.12.30 10:48
Szanowni Państwo z Microsoftu. Jestem posiadaczem LUMIA925. Pięć tygodni temu oddałem ją do serwisu. Pracownik serwisu lokalnego widział co i jak jest uszkodzone, spisał protokół. Telefon wrócił po 2 tygodniach. Serwis główny Microsoftu stwierdził, że wszystko jest w porządku. Ale problem nie zostały rozwiązane. Pracownik serwisu lokalnego znowu zobaczył, że telefon jest uszkodzony, spisał protocol i telefon pojechał znowu do serisu głównego. Po 3 tygodniach wrócił z adnotacją, że nie stwierdzono usterek. Ale pracownik serwisu lokalnego zaraz przy wydawaniu telefonu mógł się naocznie przekonać, że telefon jest dalej uszkodzony. No i co ty Microsofcie na to???

Tak pisałem do niedawna. Ciąg dalszy: telefon od 3 tygodni w serwisie i nic. Pora zrezygnować z małegomiękkiego.
Gość IP: 213.214.179.* 2015.12.30 11:03
"Szanowni Państwo z Microsoftu. Jestem posiadaczem LUMIA925."

Ktos ci placi za te wpisy ? wszedzie to powtarzasz od dawna.
binary
binary 2015.12.30 12:06
@Gość IP: 149.156.28.* 2015.12.30 10:48

Prosze pana, to jest Chip a nie Microsoft.
Moze ma pan tez klopoty z innymi urzadzeniami w domu, to z checia posluchamy :)
Gość IP: 37.47.48.* 2015.12.30 12:32
a ja ostatnio sam zreperowałem zepsuty toster :)
Gość IP: 78.10.246.* 2015.12.30 12:34
Jeszcze lepsza specyfikacja - ale po co. WP 10 i tak śmiga jak szalony i nie potrzebuje wyścigów zbrojeń. Natomiast aparatu fotograficznego nic nie pobije.
Gość IP: 94.78.137.* 2015.12.30 15:46
Moja Lumia 735 również od roku śmiga jak szalona. Teraz czekam na update do WP 10. :-)
Gość IP: 94.78.137.* 2015.12.30 15:46
Moja Lumia 735 również od roku śmiga jak szalona. Teraz czekam na update do WP 10. :-)
Gość IP: 78.8.100.* 2015.12.30 15:52
Ja jestem za takim nachalnym i pełnym konkretów opisem sytuacji, jak to globalny koncern lekceważy klienta. Więcej takich postów i informacji od wszystkich i wreszcie wszyscy duzi i mniejsi gracze wezmą się poważnie do roboty ze swoim serwisem. Nie będą już tak arogancko zbywać klienta i obarczać go swymi popsutymi na etapie projektowania / produkcji urządzeniami. Nie można dopuścić do tego, by duży myślał sobie że mu wszystko wolno, bo marka i z klienta zrobi głupola.
Gość IP: 87.207.86.* 2015.12.30 20:46
Gość IP: 78.8.100.* 2015.12.30 15:52 dobrze mówi, tak to niestety wygląda. Mam podobną sytuację jak gość z pierwszego postu.
Gość IP: 80.111.103.* 2015.12.30 20:56
Za serwis odpowiada Polski dzial, ja mieszkam w IRE, Pan wzial zepsuty telefon, pierdyknal nim do koszyka ze sprzetem do recyklingu i dal mi nowy. Tu nikt sie w naprawy nie bawi. Podziekujecie ze mieszkacie w tak cudownym kraju ;)
szok_i_niedowierzanie
szok_i_niedowierzanie 2015.12.30 21:32
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
cthulhu
cthulhu 2015.12.31 09:19
@Gość IP: 80.111.103.* 2015.12.30 20:56

"Za serwis odpowiada Polski dzial, ja mieszkam w IRE, Pan wzial zepsuty telefon, pierdyknal nim do koszyka ze sprzetem do recyklingu i dal mi nowy. Tu nikt sie w naprawy nie bawi. Podziekujecie ze mieszkacie w tak cudownym kraju ;)"

Częściowo mogę potwierdzić: Szwagrowi wysiadła klawiatura bezprzewodowa MS, zgłosił roszczenie gwarancyjne, to przysłali mu nową nawet nie domagając się zwrotu starej. Później szwagier omyłkowo podłączył tą zepsutą do innego kompa i okazało się, że działa! I teraz ma dwie :)
P 3 miesiącach od zakupu padła mi myszka MS Touch Mouse. Bez odsyłania starej dostałem w zamian klawę Mobile Wedge (sam taką wybrałem, bo Touch Mouse już nie była dostępna w sprzedaży). Teraz uwaga: oba przypadki w PL. :P
Pęknięty digitizer w Lumii 520 serwis MS (d. Nokii) w Poznaniu wymienił mi na poczekaniu.
Jak widać, nie jest wcale tak źle.
jakub_1986
jakub_1986 2015.12.31 16:15
Ciekawe czy projekt dojdzie do skutku?? Mogłoby to zagrozić MS.
Gość IP: 164.127.68.* 2016.01.04 02:49
"Pracownik serwisu lokalnego znowu zobaczył, że telefon jest uszkodzony, spisał protocol i telefon pojechał znowu do serisu głównego. Po 3 tygodniach wrócił z adnotacją, że nie stwierdzono usterek."

A ten serwis główny to Regenersis w Warszawie? Bo tam wszystko w ten sposób załatwiają, a sprzęt wraca w gorszym stanie niż do nich trafił.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 30.12.2015
Tagi: telefony
Tagi producenckie: hp
ŹRÓDŁO: Neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8105
CENEO Kup Najtaniej
Vaillant ecoTEC VC plus 186/3-5 + VIH R 120 + calormatic 470 Vaillant ecoTEC VC plus 186/3-5 + VIH R 120 + calormatic 470
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Ciarko OR 38 IX Ciarko OR 38 IX
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ESPERANZA Portabella EKT006W ESPERANZA Portabella EKT006W
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu