Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Telefony W przeciągu 5 lat smartfony całkowicie znikną z rynku!

Analitycy z firmy Ericsson wyjęli szklaną kulę i...

W przeciągu 5 lat smartfony całkowicie znikną z rynku!

Według zespołu badawczego firmy Ericsson, smartfony i tablety w obecnej formie znikną z rynku najdalej w 2021 roku. Co je zastąpi? I skąd to wiadomo?

 

Firma Ericsson przepytała ok. 100 tysięcy osób, z 40 krajów z całego Świata pod kątem tego, czego oczekują, jeśli chodzi o rozwój technologii mobilnych. Oto najczęściej powtarzane życzenia i prognozy:

 

Najpopularniejsze obecnie urządzenia mobilne, w tym smartfony i tablety znikną do 2021 roku. Dzisiejsze, nawet te najbardziej topowe modele smartfonów i tabletów są nieporęczne i wymagają częstego ładowania. Ludzie, jak się okazuje, nie chcą ładować swoich telefonów codziennie.

31% konsumentów chciałoby, aby przekątna ekranu w ich urządzeniu mobilnym była pomiędzy 7, a 8 cali. Z kolei dla 78% konsumentów znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na energię jest kluczowym warunkiem, jeśli chodzi o nowy sprzęt mobilny.

W swoich prognozach na przyszłość respondenci wymieniali takie technologie, jak interfejsy głosowe, sztuczną inteligencję, rzeczywistość rozszerzoną i wirtualną.

50% badanych jest przekonana, że miejsce przenośnych ekranów zajmą małe urządzenia, które staną się naszymi osobistymi asystentami głosowymi i wspomagając się chmura i sztuczną inteligencją będą się starać ułatwić nam życie jeszcze bardziej, niż potrafią to dzisiejsze smartfony. Aż 73% ankietowanych widzi w takim rozwiązaniu świetne narzędzie do wyszukiwania informacji, 44% ankietowanych twierdzi również, że sztuczna inteligencja doskonale poradzi wcieli się w nauczycieli przyszłości, a 29% dodaje, że dobrym pomysłem byłoby zamienić lekarzy pierwszego kontaktu na AI.

Raport firmy Ericsson zdradza również, że konsumenci wykazują ogromne zainteresowanie zarówno rozszerzoną, jak i wirtualną rzeczywistością. Ankietowani twierdzili, że w ciągu kilku najbliższych lat hełmy VR i okulary AR staną się fundamentem przemysłu rozrywkowego.

A z czego Wy chcielibyście korzystać w 2021 roku?

Cały raport dostępny jest tutaj: http://www.ericsson.com/res/docs/2015/consumerlab/ericsson-consumerlab-10-hot-consumer-trends-2016-report.pdf

Dodaj komentarz 20 komentarzy
Marjanek
Marjanek 2015.12.29 09:08
I mówi to firma która nic nie zwojowała na rynku ?! hmmmm....
Gość IP: 159.253.240.* 2015.12.29 09:25
Bzdury. Już teraz można używać głosowego asystenta i szczerze mówiąc to nie widzę zbyt dużo osób robiących to na codzień. To zwyczajnie niewygodne i nie daje żadnej prywatności.
Gość IP: 77.176.35.* 2015.12.29 09:37
Rozwiązanie jest dużo prostsze. Urządzenia dwuczęściowe ze stacją bazową i dużym ekranem który możemy zostawić n.p. w samochodzie lub nosić w torbie i do tego słuchawka do rozmów małych rozmiarów z małym wyświetlaczem.
Gość IP: 77.176.35.* 2015.12.29 09:41
A tak swoją drogą to z chęcią bym kupił bardzo prosty telefon tylko do dzwonienia ale z bardzo dobrym aparatem.
SonOfSun
SonOfSun 2015.12.29 09:43
To raczej lista życzeń potencjalnych użytkowników tego typu urządzeń. Mało prawdopodobne, aby w ciągu 5 najbliższych lat dokonała się jakaś rewolucja technologiczna, umożliwiająca zamienić dzisiejsze smartfony i tablety w sprzęt posiadający wszystkie opisane w artykule cechy.
Gość IP: 198.21.21.* 2015.12.29 10:02
Jak zrobią inną ankietę to okaże się że w ciągu 5 lat znikną też samochody spalinowe. No bo przecież ludzie chcą cichych, niesmrodzących samochodów ale też takich które mają duży zasięg i będą szybko dawały się ponownie naładować/zatankować.

Tylko gdzie są technologie które to umożliwią? Koncert życzeń to jeszcze nie są trendy rynkowe.
Gość IP: 37.248.254.* 2015.12.29 11:03
Genialne
Ludzie chcą lepszych, wygodniejszych i bardziej mobilnych urządzeń. Ile warto wydać na badanie żeby uzyskać te genialne wyniki. I ile chcą zarobić na tym publikujący te wielkie odkrycia? Aż decha z wrażenia zatkało.
A już najbardziej te oczekiwania interfejsów głosowych. Zrobi się targ przekupek w tramwaju, a już na pewno w filharmonii (o ile ktoś wie, co to takiego) podczas koncertu. To jedna z tych mrzonek dla tych, którzy nie szanują sąsiadów w pracy i towarzystwie.
Gość IP: 212.59.224.* 2015.12.29 11:38
Ja chcę odpowiednika SOLIDa B2710.... oczywiście nowocześniejszego.
Ten telefon był zarąbisty....
Gość IP: 77.254.38.* 2015.12.29 13:19
"sztuczna inteligencja doskonale poradzi wcieli się w nauczycieli przyszłości"

Coś jest nie tak w tym zdaniu.
Gość IP: 178.212.155.* 2015.12.29 13:35
31% osób chce 7-8 calowce? Niech sobie już teraz kupią tablety i używają jako telefonów, prześcigną swoje czasy... Albo ta ankieta była przeprowadzona w grupie koszykarzy, albo 31% ludzi nie ma mózgu.
Gość IP: 94.75.115.* 2015.12.29 15:31
teeee Marjanek a ile Ty masz lat?? bo po Twojej wypowiedzi sądzę że nie więcej niż 15 .....
Jotgie
Jotgie 2015.12.29 22:12
Doskonale pamiętam entuzjam, który towarzyszył wiele lat temu wprowadzeniu videotelefonów - nie przyjęło się. Dzisiaj mamy Skype i inne - owszem, wielu korzysta, ale przewidywania były przynajmniej o rząd wielkości większe - nie przyjęło się. Telewizory 3D - słabo się przyjęły, wielu producentów zrezygnowało z rozwijania tej technologii. VR też się nie przyjmie. Ludzie nie chcą być OGLĄDANI, nie chcą pokazywać wnętrz swojego domu. No cóż, bo jaki szef chce rozmawiać wieczorem ze swoją sekretarką na video-konferencji, siedząc w gaciach z piwem w ręku przed telewizorem?!
Gość IP: 89.70.162.* 2015.12.29 23:26
Ale konkretnie, nie napisaliście co zastąpi i jak będzie wyglądać to "coś". Takie blablabla to ja mogę też napisać na każdy temat.
Lu
Lu 2015.12.30 01:14
@Jotgie
Jeśli chodzi o wideokonferencje, wcale nie trzeba będzie pokazywać wnętrza domu. Kamerka będzie tylko skanowała naszą mimikę i nakładała na naszego awatara: zawsze uczesanego, ogolonego, siedzącego w jakimś futurystycznym pomieszczeniu z ładnym widokiem przez okrągłe okno.
Gość IP: 84.203.61.* 2015.12.30 01:30
Integracja ! Ostatnio dostalem fajny filmik na fejsie, bylem w aucie z dobrym stereo - i niestety nie moglem tego puscic ! To jest przyszlosc - urzadzenia gadajace ze soba...
Gość IP: 83.17.146.* 2015.12.30 07:34
7-8" w "urządzeniu mobilnym" ? Jeśli chodziło im o smartfony, to chyba na łeb upadli, nosić wszędzie taką wielką patelnię. Jeśli myśleli o tabletach, to chyba na łeb upadli z takim maleństwem (10" jest dosyć maławe, a co dopiero 7-8"). A może myśleli o laptopach? - tu to totalnie by na łeb upadli, gdyby sugerowali takie mikrusy.
Gość IP: 212.76.53.* 2015.12.30 14:32
W przeciągu to można się zaziębić. A coś się stać może a ciągu 5 lat.
hermanx
hermanx 2015.12.30 23:53
Niech znikają będzie święty spokój. A mnie ciekawi czy wybuchnie w przyszłości grupowa histeria, czy jak się to mówi odnośnie przenośnych monitoringów w tych urządzeniach.
Gość IP: 77.65.89.* 2016.01.07 03:14
Ta, Ericsson, ci, którzy największe pojęcie mają o smartfonach, jak widać
błagam
Gość IP: 159.205.205.* 2016.01.10 21:42
Ktoś się nieźle naćpał pisząc takie bzdury, a polski tytuł: "W przeciągu 5 lat smartfony całkowicie znikną z rynku!" zasługuję na awans autora do któregoś z naszych brukowców.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 29.12.2015
Tagi producenckie: ericsson
ŹRÓDŁO: ericsson
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 22657
CENEO KUP NAJTANIEJ
Lonely Planet Swahili Phrasebook Lonely Planet Swahili Phrasebook
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GRID 2 (Gra PC) GRID 2 (Gra PC)
Dostępny w 52 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sandały Santiam 4 Nike - czarno-czerwone (312839001) Sandały Santiam 4 Nike - czarno-czerwone (312839001)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sweex ST060 (ST060) Sweex ST060 (ST060)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Seiko SGEG01P1 Seiko SGEG01P1
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu