Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Wściekli użytkownicy iPhone'ów 4S pozywają Apple

Chodzi o aktualizację do iOS 9.

Wściekli użytkownicy iPhone'ów 4S pozywają Apple

Jak donosi serwis AppleInsider, właściciele modelu iPhone 4S są tak zirytowani działaniem systemu iOS 9 na swoich telefonach, że... pozywają Apple.

 

Chodzi oczywiście o to, że iPhone 4S wyjątkowo źle znosi aktualizację do iOS w wersji oznaczonej numerem 9. Telefon ma po prostu zbyt słaby hardware, żeby móc działać płynnie z tą wersją mobilnego systemu Apple.

A że gigant z Cupertino reklamował aktualizację jako: "szybsze działanie, poprawiona ochrona danych, wygodne aktualizacje i dłuższy czas pracy na baterii", użytkownicy modelu 4S poczuli się oszukani i skierowali sprawę do sądu.

Rzecz dzieje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie wygrywają ogromne odszkodowania tylko dlatego, że na plastikowym kubku nikt nie raczył napisać, że gorące napoje bywają gorące, więc Apple może przegrać tę sprawę.

Gość IP: 94.254.198.* 2015.12.31 12:05
Firma dała powód aby kupić nowy, lepszy, szybszy sprzęt.
Gość IP: 80.43.167.* 2015.12.31 12:10
A wszystkie fanboje apla to się tak puszą zawsze jak to ich telefony super płynnie chodzą :P a tu taka niespodziewanka
binary
binary 2015.12.31 12:56
To troche jak by ktos kto ma Galaxy S2 spodziewal sie ze Marshmallow bedzie mu bardzo dobrze dzialal.
Z drugiej strony maja racje, bo informacja przy instalacji aktualizacji jest bledna. Nie bez powodu zwiekszyli ilosc pamieci RAM w Iphone 6s do 2 GB.

@Gość IP: 80.43.167.* 2015.12.31 12:10

Mam Galaxy S6 Edge i iPhone 6. iPhone plynniej dziala ale nie oznacza to ze nie przycina sie. Edge moim zdaniem ma strasznie kiepskie oprogramowanie i GUI jest mniej plynne niz w moim stary LG G2 zanim zostal uaktualniony do Lollipop.
Gość IP: 90.156.12.* 2015.12.31 13:04
Co to za bzdurna logika że telefon ma zbyt słaby hardware aby płynnie działał na nim system? Toż to odwracanie kota ogonem, bo jakoś przed aktualizacją system działał dobrze na tym samym hardware. Problemem jest coraz gorzej zoptymalizowany software, bo przecież hardware pozostaje bez zmian.
Gość IP: 171.25.193.* 2015.12.31 14:21
mam 4s z ME i jest to świetny telefon w takiej cenie... co prawda aktualizacji nie robiłem, ale raczej można się spodziewać bo do 4s wymyślili wcześniejsze systemy, a nowy jest robiony pod 6tkę
Gość IP: 213.205.194.* 2015.12.31 14:50
@WSZYSCY

Apple moze wygrac ta sprawe JEDNYM pytaniem - "prosze zdefiniowac plynnosc dzialania iOS" - nie mam wiecej pytan wysoki sadzie :/

P.S. Porownujac iPhone 4s z iOS 9.2 i... iPhone 2G z iOS 3.1.3 to... iPhone 4s dziala jak PRZECINAK - i co teraz?

Wiec mi tu nie psioczyc na Apple bo jak z tasaka pociagne na nowy rok toooo..... :/
Gość IP: 83.7.210.* 2015.12.31 15:15
Gość IP: 213.205.194.* 2015.12.31 14:50

Bierzesz dwa telefony przed aktualizacją i po niej

Jeśli po aktualizacji telefon działa wolniej to w sądzie masz TAKE DOWN dla Apple.
Gość IP: 188.146.132.* 2015.12.31 15:17
@Up
Typowe myślenie fanboja Apple. Napluj na twarz, a i tak powie, że pada deszcz. Oczywiście, ty wiesz lepiej niż użytkownicy iPhone 4S, którzy używają tego telefonu na co dzień i lepiej wiedzą co się stało po aktualizacji do iOS 9.

@Gość IP: 90.156.12.* 2015.12.31 13:04

Przeczytałeś to co napisałeś? Zastanów się - nowoczesny system operacyjny z nowymi lub poprawionymi elementami systemu, który jest pchany na sprzęt z przestarzałymi "bebechami". To się nie uda, nawet Apple. Coś się kończy, coś się zaczyna.
Gość IP: 188.146.132.* 2015.12.31 15:18
Komentarz tyczył się gościa IP: 213.205.194.* 2015.12.31 14:50
acomp
acomp 2015.12.31 15:59
Apple nie przewidział że IPhone 4S jeszcze działają ?
jakub_1986
jakub_1986 2015.12.31 16:09
Nic tylko kupować nowszy sprzęt.
Gość IP: 76.16.117.* 2015.12.31 17:20
Moj 4S do konca chodzil pod iOS5. Pooklejany tasma (przod i tyl zbity). Baterie nadal byly dobre i nie mulil. Przesiadka na 6s ujaskrawila postep technologiczny jaki sie dokonal w miedzyczasie. Nie zeby wszystko mi sie podobalo - nowe oprogramowanie nie ma miejsca/szans na starym sprzecie (moze jak sie wylaczy co sie da ale nawet wtedy). Telefon firmowy, z wlasnej kieszeni tyle bym nie rzucil na gadzet (ani od Apple ani tym bardziej od MS). Niestety MS tez podaza ta sciezka na platformie PC i uszczesliwia na sile uzytkownikow, rzekomo chodzi to szybciej choc opinie so rozne (nie wspominajac o ograniczeniu ich kontroli nad wlasnym urzadzeniem).
Gość IP: 159.205.95.* 2016.01.01 09:14
4sów jest tak śmiesznie mało, źe jak kumpel który go ma dzwonił na support to mu laska nie wierzyła i kazała podać numer seryjny. Nie rozumiem jak ludzie mogą od pięcioletniego telefonu wymagać żeby działał dobrze z softem przygotowanym pod półroczny telefon. To tak jakby pozywać microsoft, że "dziesiątka" kiepsko działa na pentium 600Mhz i 512 mb ramu. A apple zamiast wypuszczać niezoptymalizowane apdejty dla starego telefonu powinien zakończyć wsparcie dla 4s i mieć problem z głowy.
Gość IP: 188.146.5.* 2016.01.01 10:46
Problem polega na tym ze jak już zaktualizujesz do ios9 to nie ma powrotu, to dodatkowo denerwuje...
Gość IP: 188.60.74.* 2016.01.01 11:01
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 188.60.74.* 2016.01.01 14:13
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 87.101.65.* 2016.01.01 15:16
Mowa o telefonie sprzed 5 lat w przypadku którego użytkownicy mogli liczyć na aktualizację. Niestety, Apple się przeliczyło (może celowo)... nie wiem. Ja mam Szajsunga Galaxy S3 - TELEFON ROKU 2012!!! na który zapomniałem już nawet kiedy była jakaś aktualizacja bo pomimo 2x większej ilości rdzeni jest 10x wolniejszy od Iphone. Marzy mi się Iphone 6s ale o wiele bardziej podoba mi się 5s. Boję się jednak że Apple na tyle rozpędzi się z wypuszczaniem nowych modeli (oby nie tak jak Samsung i inni), że jak kupię teraz 5S to za rok okaże się że nie mogę liczyć na nic więcej albo że dostanę "upgrade" który sprawi "downgrade" parametrów działania - jak w przypadku - LECIWEGO przcież 4s
Gość IP: 188.60.74.* 2016.01.01 16:06
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 87.113.14.* 2016.01.01 16:10
@Gość IP: 83.7.210.* 2015.12.31 15:15

W takim razie KAZDY Androidowy SZROT powinien znalesc sie w sadzie :/
Gość IP: 84.10.11.* 2016.01.01 16:22
"Naturalne" postarzanie produktu. Jedynym zagrożeniem dla systemów i aplikacji są zawsze aktualizacje systemu. Owszem, postęp jest potrzebny, ale jeśli chcesz się cieszyć płynnością działania systemu to zapomnij o aktualizacjach. Wiem co mówię, bo używałem MacBook White, iPhone 4 i iPad 2. Teraz jak ognia wystrzegam się aktualizacji.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 31.12.2015
Tagi producenckie: apple
Tagi modelu: apple iphone 4s
ŹRÓDŁO: digitaltrends
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 17709
CENEO Kup Najtaniej
EMGETON CULT M9 16GB EMGETON CULT M9 16GB
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Delta Optical 20x80 Delta Optical 20x80
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fujitsu E19-6 LED (RUN:K1376-V160) Fujitsu E19-6 LED (RUN:K1376-V160)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu