Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News LG prezentuje nową linię smartfonów K

K7 i K10, czyli sprzęt dla młodzieży.

LG prezentuje nową linię smartfonów K

W najbliższych dniach firma LG Electronics zaprezentuje serię K, nową linię smartfonów z zaawansowanym aparatem oraz funkcjami interfejsu, które do tej pory dostępne były tylko w modelach z najwyższej półki. Pierwsze urządzenia z nowej oferty LG, modele K10 i K7, mają swoją premierę podczas targów CES 2016 w Las Vegas.

 

Smartfony z serii K to pierwsze urządzenia LG zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą utrzymaną w stylu połyskującego kamienia  (glossy pebble), która ze względu na stylowy wygląd, zakrzywiony kształt i nowoczesne wykończenie jest kierowana do młodszych użytkowników. Dopełnieniem nowego designu jest szklany panel 2.5D Arc Glass, który w połączeniu z pozbawionymi przycisków krawędziami smartfonów z serii K, pozwolił uzyskać gładki, opływowy kształt.

 

Tylna obudowa posiada fakturę, dzięki której telefon stabilnie leży w dłoni. Najnowsze modele LG zostały wyposażone również w duże wyświetlacze pozwalające na wygodne oglądanie zdjęć i filmów zarejestrowanych wbudowanym aparatem — tylnym o rozdzielczości 13 MP i przednim o rozdzielczości 8 MP (w modelu K10).

 

Ponadto, opracowane przez LG, popularne funkcje Gesture Shot i Gesture Interval Shot pozwalają na łatwe i bezproblemowe wykonywanie zdjęć selfie. By zrobić pojedyncze zdjęcie, wystarczy otworzyć dłoń przed obiektywem, a następnie zacisnąć ją w pięść. Dwukrotne zamknięcie dłoni, automatycznie włącza funkcję Gesture Interval Shot, która wykonuje serię czterech zdjęć. Ekrany obu smartfonów mogą również zamienić się w lampę do zdjęć selfie, dzięki czemu nawet w ciemności można utrwalić cenne chwile.

 

Seria K z oferty na rok 2016 to kolejny dowód na to, że firma LG wprowadza swoje najlepsze technologie i koncepcje wzornicze do smartfonów z różnorodnych kategorii cenowych” powiedział Juno Cho, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Konsumenci utożsamiają markę LG ze smartfonami zapewniającymi wspaniałe doznania wizualne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nie zawieść ich oczekiwań”.

Podstawowe dane techniczne smartfona K10:

  • Wyświetlacz: 5,3 cala IPS HD
  • Procesor:
  • LTE: czterordzeniowy 1,2 GHz lub 1,3 GHz / ośmiordzeniowy 1,14 GHz
  • 3G: czterordzeniowy 1,3GHz
  • Aparat:
  • LTE: Tylny 13 MP / przedni 8 MP lub 5 MP
  • 3G: Tylny 8 MP / przedni 8 MP lub 5 MP
  • Pamięć:
  • RAM: 2 GB / 1,5 GB / 1 GB
  • ROM: 16 GB / 8 GB
  • Bateria: 2300 mAh
  • System operacyjny: Android 5.1 Lollipop
  • Wymiary: 146,6 x 74,8 x 8,8 mm
  • Sieć komórkowa: LTE / 3G
  • Kolory: biały / indygo / złoty
  • Inne: Szklany panel 2.5D Arc Glass / funkcje Gesture Shot / Tap and Shot / Gesture Interval Shot*

 

Podstawowe dane techniczne smartfona K7:

  • Wyświetlacz: 5,0 cala FWVGA, technologia In-cell Touch (LTE) / On-cell Touch (3G)
  • Procesor:
  • LTE: Czterordzeniowy 1,1 GHz
  • 3G: Czterordzeniowy 1,3 GHz
  • Aparat: tylni 8 MP lub 5 MP / przedni 5 MP
  • Pamięć:
  • RAM: 1,5 GB / 1 GB
  • ROM: 16 GB / 8 GB
  • Bateria: 2125 mAh
  • System operacyjny: Android 5.1 Lollipop
  • Wymiary:
  • LTE: 143,6 x 72,5 x 8,9mm
  • 3G: 143,6 x 72,5 x 9,05mm
  • Sieć komórkowa: LTE / 3G
  • Kolory:

LTE: tytanowy

3G: biały / czarny / złoty

  • Inne: Szklany panel 2.5D Arc Glass / funkcje Gesture Shot / Gesture Interval Shot / Tap and Shot

 

 

 

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.11 18:29
Brawa dla LG za model K7 udało im się zrobić telefon gorszy od większości najtańszych "chińczyków". Jak to ma być sprzęt dla młodzieży to chyba musieli by go za darmo rozdawać żeby ktoś chciał tego używać.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.01.11 19:48
Młodzieży ?! - za osiąganie niewystarczających wyników.
Gość IP: 178.235.223.* 2016.01.11 20:07
Tak z ręką na sercu, znacie kogoś zadowolonego z posiadanego telefonu LG? Ja znam kilka osób, które kupiły te badziewia. Od szrotów do flagowców. Wszyscy mówią, że nigdy więcej. Ci mądrzejsi sprzedali po kilku tygodniach z minimalizując stratę.
Moja córka wywaliła na śmietnik jak tylko jej kupiłem coś innego.
zucker
zucker 2016.01.12 00:33
@ up - znam zadowolonego posiadacza LG G3 we własnej osobie, czekam na G4, może nie kupię bezpośrednio po premierze ale tak z miesiąc dwa później bardzo chętnie
Gość IP: 94.254.199.* 2016.01.12 02:44
Ja również nie powiem złego słowa. Byłem zadowolony z nexusa 4 a teraz jestem zadowolony z nexusa 5x. Oba modele dla google zrobiło LG. Jeśli się umie czytać i ma trochę oleju w głowie to prawie w każdej firmie produkującej smartfony znajdzie się solidny, zadowalający model.
Tyle że dla mnie śmieszne jest nie wydawanie aktualizacji słuchawek przez innych producentów więc jestem skazany na linie nexus.
Swoją droga ciekawy jestem czy dało by się pozwać producenta telefonu, że przez jego brak aktualizacji zabezpieczeń ktoś się włamał na urządzenie, a potem poprzez aplikacje bankowa wyczyscil konto. Może wtedy by poszli po rozum do głowy. Nie muszą wydawać najnowszej wersji systemu do starszych słuchawek (rozsądne dla mnie jest okres 2 lat) ale comiesięczne wydawanie aktualizacji zabezpieczeń łatających dziury uważam za super pomysł, a tego poza nexusami nie uswiadczysz.
Gość IP: 83.9.204.* 2016.01.12 08:31
Jak zwykle w komentach - hejty ponad wszystko. Tak się składa, że LG robi naprawdę ciekawe i tanie telefony. Seria LG L5, 7, 9 - oryginalna, Spirit, G3-4, itd. Co takiego lepszego według hejterów mają inne marki rozdawane np. za 1zł w abonamencie?! NIC. Zdecydowana większość nie chce płacić za telefon więcej niż 50 max 100zł, a więc? Za Chińczyka trzeba zapłacić z góry ok. 100$ - odpada. I tu wracamy do początku. Tani i przyzwoity z dobrą marką, w tej roli np LG wypada wyśmienicie na tle konkurencji. No ale jak jakiś debil chce za 1zł w abonamencie za 50 dostać Samsunga S7 ;), no cóż.... na hejeterów i debili jedynym lekarstwem ....... seria z Kałacha i po sprawie.
Gość IP: 109.241.10.* 2016.01.12 10:04
Ja mam LG Prada. Super telefon, świetny odtwarzacz MP3, dobre zdjęcia. Lumia chowa się przy tym telefonie. Długi czas pracy, duża pojemność na dane. Odtwarza foldery, wznawia po wyłączeniu muzyki (wystarczy wyjąć słuchawki). Nie trzeba jakiś specjalnych aplikacji do połączenia z kompem (w przeciwieństwie do Microsoft i Apple), bo traktowany jako dodatkowe dyski. Używam już 5 rok, bo tą nową Lumię schowałem do szuflady (nie chcę się irytować). Co wy na to?
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.12 16:09
@Gość IP: 83.9.204.* 2016.01.12 08:31
prosze mi pokazać gdzie można kupić nowy telefon bez abonamentu za 50-100zł to możemy rozmawiać. Ja mówię o telefonach normalnie kupowanych a nie "na raty" to jest chciałem powiedzieć na abonament. Ty w ogóle wiesz co oznacza w modelu K7 parametr "Wyświetlacz: 5,0 cala FWVGA" czyli inaczej mówiąc 5" i rozdzielczości 854x480 co daje 195 PPI. Nie jestem fanatykiem wysokiego zagęszczenia pikseli, uważam że wszystko powyżej 350-400 tak na prawdę jest nierozróżnialne ludzkim okiem ale kurcze na 195 PPI to po prostu piksele będzie widać. Do tego słaby lub co najwyżej przeciętny aparat. 1 lub 1,5 giga ramu. No naprawdę Chińczycy robią lepsze telefony za 80-100 euro, a ten telefon na pewno będzie kosztował więcej.
acomp
acomp 2016.01.13 12:22
Należy się cieszyć że mamy prawo wybierania dobrych telefonów za przyzwoite pieniądze.Rzecz gustu czy komuś podoba się ten czy inny model ale nie jesteśmy skazani na jedną jedynie słuszną markę
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 11.01.2016
Tagi: smartfony
Tagi producenckie: lg
Tagi modelu: lg k10, lg k7, lg k series
ŹRÓDŁO: informacja prasowa
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6777
CENEO Kup Najtaniej
Philips 55'' (BDL5571VS) Philips 55'' (BDL5571VS)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HI-TEC Sting HI-TEC Sting
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MSI GT70 0NE-808XPL MSI GT70 0NE-808XPL
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony ZSPS30X Sony ZSPS30X
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu