Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Sam dołożył slot kart Micro SD w swoim smartfonie

Nexus 5 nie ma wbudowanego slotu kart pamięci, ale jak ktoś bardzo chce...

Sam dołożył slot kart Micro SD w swoim smartfonie

Ze slotami na karty pamięci Micro SD jest trochę tak, że producenci za bardzo ich nie lubią, w przeciwieństwie do użytkowników. Zaś niektórzy użytkownicy wprost nie mogą się bez nich obejść.

Google jest bardzo dobrym przykładem firmy, która wolałaby, żeby użytkownikom wystarczała pamięć wbudowana w urządzenie (nie licząc oczywiście różnych "chmur"). Czytnik kart Micro SD pojawił się w smartfonach z serii Nexus tylko raz – w pierwszym modelu Nexus One, zaprezentowanym w 2010 roku. Od tamtej pory nie da się rozszerzać pamięci nowszych modeli Nexusów w ten sposób.

Jak to się nie da? Że co, że ja nie dam rady? Taki (mniej więcej) tok myślenia zaprezentował pewien użytkownik Nexusa 5 i... dołożył w nim slot kart pamięci Micro SD. Wykorzystał w tym celu wbudowane złącze Micro USB, do którego dołączył maleńki czytnik Micro SD. I gotowe! A od kiedy używa Androida 6.0 (w końcu to Nexus...), może nawet wykorzystywać dołączane karty Micro SD jako wewnętrzną pamięć telefonu.

Żeby nie było tak pięknie, operacja się udała, ale pacjent Nexus 5 poniósł jednak pewien uszczerbek na zdrowiu. Po pierwsze, po zamontowaniu czytnika Micro SD nie da się korzystać ze standardowej pokrywy tylnej ścianki telefonu. Pomysłowy użytkownik Nexusa zastąpił ją więc dodatkową obudową zewnętrzną, ale – jak sam przyznaje – w pobliżu modułu aparatu pozostaje przerwa, przez którą dostaje się do wnętrza kurz i zabrudzenia. Po drugie, kiedy podłączony jest adapter USB OTG, nie da się w tym czasie ładować telefonu przez kabel, pozostaje ładowanie bezprzewodowe.

 

Cóż, mimo wszystko jesteśmy pod wrażeniem! Przy okazji dowodzi to, jak niewielkich potrzeba modyfikacji, by wyposażyć dany model smartfona w slot na karty Micro SD. Wszystko zależy tylko od dobrej woli producentów.

henryk15
henryk15 2016.01.26 10:25
dla mnie smartfon bez microSD nie jest smartfonem. podobnie coraz większego sensu nabierają smartfony z dwoma fizycznymi slotami SIM. Za to nie rozumiem wynalazków samsunga, gdzie drugi slot jest hybrydowy, na SIM lub microSD. nie ma to sensu.
Gość IP: 195.65.87.* 2016.01.26 10:26
trochę bez sensu :) ale upór godny pozazdroszczenia :)
acomp
acomp 2016.01.26 11:18
Jak pokazuje powyższy przykład po poznaniu specyfikacji i odrobiny pomysłu można sobie unowocześnić swój telefon ale do tego trzeba dojrzeć i posiąść wiedzę nie tylko teoretyczną
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.26 11:34
WSZYSTKO zalezy jak sie kozysta z smartphone!

Mi tam nawet 16GB ZA DUZO!

W gierki nie gram. Na wszystkie podstawowe programy miejsca starcza (nawigacja, social network i wiele innych)

Trzeba tylko miec szybki i nielimitowy net + jakis dobry Cloud (nie mam fobii ze ktos przejmie moje dane) + jakis dobry music streamer (jak potrzeba)
Gość IP: 83.27.94.* 2016.01.26 11:41
@Gość IP: 87.113.86. i wyjedziesz poza miasto i co wtedy zrobisz. Zamiast odpoczywać i się bawić ty kombinujesz jak się połączyć z chmurą.
Gość IP: 217.17.35.* 2016.01.26 12:14
Sam dołożył? A Frodo? Frodo nie dołożył? ;-)
Gość IP: 83.24.0.* 2016.01.26 12:21
To się nazywa łatanie prezerwatywy! Lepiej nie kupować, bo tak producent wybrakowanego towaru zarobił!
Gość IP: 78.156.162.* 2016.01.26 12:46
To nie łatwiej kupić sprzęt ze slotem, tylko tak rzeźbić ch... wie po co? Druga sprawa to marudzenie na slot sim/sd. Kurna, iluż ludzi NAPRAWDĘ potrzebuje telefonu dualsim? No a teraz iluż z nich NAPRAWDĘ potrzebuje telefonu dualsim i slotu na kartę? I co, dla tego ułamka procenta oczywiście trzeba robić KAŻDY sprzęt, bo jak nie to g..o i taneta... Pokolenie BO JA CHCĘ! w dj mać...
Gość IP: 89.69.17.* 2016.01.26 14:04
Wiele korporacji na siłę stara się forsować wygodne dla siebie rozwiązania. A to właśnie użytkownik, czyli ich klient decyduje o tym czego chce i za co płaci. Jeśli ktoś chce mieć dualSIM i kartę SD to takiego telefonu żąda i oczekuje od producenta.

To nie żadne roszczeniowe pokolenie tylko dojrzałość konsumencka. Jeśli ktoś woli łykać bez szemrania to co mu korporacje wpychają, to należy mu się nagroda Darwina i pobłażliwy uśmiech od każdego z IQ wyższym od 100.
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.26 14:11
@UP

Mysle iz pulap IQ od powyzej 100 to maja uzytkownicy Android - ci co maja produkty Apple maja IQ od powyzej 140 ;)
Gość IP: 89.68.7.* 2016.01.26 14:17
jesteście pod wrażeniem tego że gość podłączył adapter OTG do usb w telefonie?

masa ludzi tak robi tyle że nie pchają go do środka
Gość IP: 89.68.7.* 2016.01.26 14:18
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.26 14:11

zmądrzałem i pozbyłem się androida - pozostał jeszcze tablet ale głównie zbiera kurz
Gość IP: 78.156.162.* 2016.01.26 15:16
@Gość IP: 89.69.17.* 2016.01.26 14:04
"Wiele korporacji na siłę stara się forsować wygodne dla siebie rozwiązania. A to właśnie użytkownik, czyli ich klient decyduje o tym czego chce i za co płaci. Jeśli ktoś chce mieć dualSIM i kartę SD to takiego telefonu żąda i oczekuje od producenta."
Właśnie o tym piszę - żąda - "ja chcę i macie mi zrobić" specjalnie dla imć Pana i ułamka procent pozostałych klientów imć Panów weź i im zrób... Produkt będzie posiadał cechę potrzebną ułamkowi procenta klientów, ale imć Pan żąda... Trzeba się cieszyć że Pan nie zażądał 2 slotów na kartę, pełnego USB i szczoteczki do zębów...
W pełni świadomi klienci ogryzka za to nabywają taki produkt jaki im ogryzek daje bez szemrania, ale za to mają w bonusie +80 do IQ. Problem jest jak telefon zgubią, bo z IQ poniżej 60 trudno im drogę do domu odnaleźć.
Gość IP: 89.69.17.* 2016.01.26 16:42
Będziemy dyskutować o zasadności prawa popytu i podaży, czy to jest jasne zagadnienie?

Ten "ułamek procent klientów", które tego oczekuje to jest teza poparta jakimiś rzetelnymi badaniami, czy jakaś liczba niewymierna wyssana z palca?

Chociaż z drugiej strony w obiegu jest blisko 2 miliardy smartphonów, czyli nawet "ułamek procenta klientów", którzy żądają takiej a nie innej funkcji w tych urządzeniach to rynek, którego nikt nie może lekceważyć i niejeden producent o niego będzie walczyć.

Ciekawe dlaczego producenci na największym na świecie rynku smartphonów, a mianowicie w Chinach jak jeden mąż oferują dualSIMy i SD. Ale pewnie 1/6 populacji ludzkości to "ułamek procenta klientów".

Może nie wchodźmy zatem głębiej w kwestię czyjegoś IQ.
Jotgie
Jotgie 2016.01.26 17:20
Ze względów bezpieczeństwa jestem zwolennikiem fonów bez kart. Po prostu - ewentualnemu złodziejowi trudniej się dobrać do danych.
Dlaczego?
Jeżeli jest karta w telefonie to wystarczy ją wyciągnąć, by się do niej dobrać. A co robi złodziej kradnąc telefon? Mądry złodziej!?
Wyłącza telefon, wyjmuje kartę SIM i przywraca fona do ustawień fabrycznych, kasując całą pamięć wewnętrzną. Inaczej na moim Dropboxie znajdą się jego zdjęcia...
brusik
brusik 2016.01.26 20:51
Po co kupował taki telefon?
Jeżeli rzeczywiści jest tak, że użytkownicy nie potrafią bez tego żyć - to nie można dać lepszego znaku producentom niż nie kupowanie "wybrakowanego" produktu.
Gość IP: 94.254.209.* 2016.01.26 20:57
Przecież każdy mało ogarnięty może to zrobić żadna mi sztuka kupić gotowca z chin czytnik i przylutować w gniazdo usb. Co z tego jak dalej są problemy z ładowaniem i OTG, obudową.

Nie wyobrażam sobie telefonu bez karty microsd, bo jak można być tak ograniczonym do pamięci wewnętrznej.
Gość IP: 78.156.162.* 2016.01.27 09:03
@Gość IP: 89.69.17.* 2016.01.26 16:42
Będziemy dyskutować o zasadności prawa popytu i podaży, czy to jest jasne zagadnienie? [...]
Sam piszesz i nie rozumiesz tego co piszesz.
To ci wytłumaczę twoje słowa - gdyby był realny popyt to pojawi się podaż. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że twoje widzimisię jest dla producentów właśnie widzimisię i nic więcej, więc rzeczywiście, tematu IQ nie kontynuujmy.
Gość IP: 46.166.173.* 2016.01.27 22:00
O czym ty piszesz? Że nie ma popytu na telefony z karta SD? Nie rozluźniaj mnie panie analityk. "Ja nie chce, wiec nikt nie chce".
Gość IP: 109.173.159.* 2016.01.31 16:35
Nie no być pod wrażeniem tego że ktoś podłączył adapter kart pamięci do telefonu z USB OTG to tak jakby być pod wrażeniem tego że ktoś powiększył sobie pojemność dysku w laptopie podłączając dysk zewnętrzny po USB... Ani to innowacyjne, ani to ciekawe. Może to zrobić każdy kto posiada nowszy telefon, i przewodzik OTG w dosłownie 30 sekund.
Ja myślałem że koleś znalazł gdzieś wyprowadzone na płytę sygnały SPI albo SDBUS i się pod nie podpiął z samym gniazdem a tu taka fuszerka, która w dodatku znacznie skraca czas pracy na akumulatorze i jednocześnie uniemożliwia korzystanie z "dodatkowej karty" i ładowania telefonu w tym samym czasie.
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 26.01.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: nexus 5
ŹRÓDŁO: reddit.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 17067
CENEO Kup Najtaniej
Urban Revolt Fenix Urban Revolt Fenix
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bonanza (Sezon 5) (DVD) Bonanza (Sezon 5) (DVD)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acer S5-391 (NX.RYXEP.008) Acer S5-391 (NX.RYXEP.008)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MAXELL 861000.00.CN MAXELL 861000.00.CN
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AVG Anti-Virus Business 10PC 2 Lata (AVBBN24EXXS010) AVG Anti-Virus Business 10PC 2 Lata (AVBBN24EXXS010)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu