Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Sztuczna inteligencja zastępuje ekrany smartfonów

A jak nie, to w tym telefonie „ma być duży wyświetlacz”.

Sztuczna inteligencja zastępuje ekrany smartfonów

Użytkownicy smartfonów deklarują w badaniach Ericsson, że oczekują urządzeń o większych ekranach i jednocześnie o dłuższym działaniu baterii. Rozwiązaniem może być inteligentny asystent, który zniweluje potrzebę korzystania z ekranu dotykowego smartfona lub tabletu.

 

 

Według badaczy Ericsson ConsumerLab - 85 procent użytkowników smartfonów deklaruje, że inteligentna elektronika ubieralna (ang. wearables) stanie się powszechna w ciągu najbliższych pięciu lat. Połowa respondentów wierzy, że będzie mogło komunikować się z domowymi urządzeniami w ten sam sposób jak z drugą osobą. Taki sposób interakcji z przedmiotami i otoczeniem mógłby być możliwy przy wykorzystaniu interfejsów sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja umożliwi interakcję z przedmiotami bez konieczności wykorzystania do tego celu wyświetlacza smartfona.

Pytani konsumenci wierzą, że sztuczna inteligencja przejmie pełną odpowiedzialność za wiele codziennych aktywności takie jak wyszukiwanie informacji w Internecie czy porady podczas podróży.  Powyższe czynności już teraz w dużym stopniu wykonywane mogą być przez obecne w smartfonach interfejsy sztucznej inteligencji. Zauważalna jest jednak chęć wykorzystania sztucznej inteligencji do zaawansowanych zastosowań. 44 procent respondentów uważa że dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie sztucznej inteligencji w roli nauczyciela.

Czas ekranów rozpoczął się w latach 50 dwudziestego wieku, w momencie w którym telewizja trafiła do masowego odbiorcy. Ilość ekranów w statystycznym gospodarstwie domowym zwiększała się wraz z wejściem na rynek komputerów osobistych i (kilka lat temu) smartfonów i tabletów. W 2011 roku sprzedaż smartfonów i tabletów przewyższyła sprzedaż komputerów osobistych.

Badanie przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab  w tym samym roku wykazało, że użytkownicy smartfonów mieszkający w Nowym Jorku i Paryżu w ciągu dnia spędzają więcej czasu przez ekranami swoich urządzeń niż wykonując inne czynności. Ciągle korzystanie z urządzenia trzymanego w dłoni często nie jest praktyczne. Po 60 latach dominacji, ekrany mogą już niedługo odejść  w niepamięć - połowa użytkowników smartfonów uważa, że czas popularności tych urządzeń przeminie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Mała pojemność baterii jest problemem dla użytkowników smartfonów, a rozmiary urządzeń w dalszym ciągu rosną. Mimo tego że większość dużych posiada ekrany o przekątnej mniejszej niż 6 cali, badanie Ericsson wykazało że 31 procent użytkowników smartfonów chce żeby ich urządzenie miało ekran o przekątnej 7−8 cali a kolejne 30 procent chce 6 cali, w czasie kiedy 78 procent chce mniej martwić się o stan naładowania baterii.

Wnioski zawarte w raporcie „10 Hot Consumer Trends for 2016" pochodzą z ConsumerLab, globalnego program badawczego firmy Ericsson. Dotyczą szerokiego zakresu opinii konsumentów. Najszerzej reprezentowany, pierwszy z trendów odzwierciedla zdanie 1,1 miliarda ludzi z 24 krajów. Ostatni z trendów na liście jest reprezentatywny dla 46 milionów użytkowników smartfonów, mieszkających w 10 dużych miastach.

Dodaj komentarz 3 komentarze
Gość IP: 46.112.216.* 2016.01.15 13:16
Prawidłowy tytuł powinien brzmieć:
"SZTUCZNA INTELIGENCJA MA ZASTĄPIĆ EKRAN SMARTFONA
Przedstawiamy fragment raportu 10 Hot Consumer Trends for 2016."
Gość IP: 80.50.127.* 2016.01.15 16:49
A oglądanie zdjęć i filmów oraz granie ? Sztuczna inteligencja opowie nam film i co jest na zdjęciu ?
Bzdury, ekran to podstawa, a sztucznej inteligencji może nie być w telefonie. Lepiej niech pomyślą nad zwiększeniem pojemności baterii a nie podejście od dupy strony.
Gość IP: 83.20.247.* 2016.01.17 10:30
W sumie po co zatrzymywać się w połowie drogi, jakiś bezprzewodowy interfejs i proteza - elektroniczna inteligencja - zamiast własnego ułomnego rozumu podłączona do i tak niezbyt intensywnie wykorzystanego mózgu. ;)
Przy okazji gratisowa opcja zdalnego sterowania, marzenie każdego dyktatora/rządu.
Mózg/rozum ludzki ma niezbadane i NAPRAWDĘ potężne możliwości, a my tylko redukujemy się powoli za pomocą protez, często przydatnych ale nie róbmy z nich niezbędnych do życia.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 15.01.2016
Tagi: telefony, trendy
ŹRÓDŁO: Ericsson
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3768

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Steiner SkyHawk Pro 8x32 Steiner SkyHawk Pro 8x32
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch S5 12V 54Ah 530A Bosch S5 12V 54Ah 530A
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch KGV39VW31E Bosch KGV39VW31E
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ETA 1260 90010 Linty ETA 1260 90010 Linty
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LEXTOOL P57 LEXTOOL P57
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu