Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Sztuczna inteligencja zastępuje ekrany smartfonów

A jak nie, to w tym telefonie „ma być duży wyświetlacz”.

Sztuczna inteligencja zastępuje ekrany smartfonów

Użytkownicy smartfonów deklarują w badaniach Ericsson, że oczekują urządzeń o większych ekranach i jednocześnie o dłuższym działaniu baterii. Rozwiązaniem może być inteligentny asystent, który zniweluje potrzebę korzystania z ekranu dotykowego smartfona lub tabletu.

 

 

Według badaczy Ericsson ConsumerLab - 85 procent użytkowników smartfonów deklaruje, że inteligentna elektronika ubieralna (ang. wearables) stanie się powszechna w ciągu najbliższych pięciu lat. Połowa respondentów wierzy, że będzie mogło komunikować się z domowymi urządzeniami w ten sam sposób jak z drugą osobą. Taki sposób interakcji z przedmiotami i otoczeniem mógłby być możliwy przy wykorzystaniu interfejsów sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja umożliwi interakcję z przedmiotami bez konieczności wykorzystania do tego celu wyświetlacza smartfona.

Pytani konsumenci wierzą, że sztuczna inteligencja przejmie pełną odpowiedzialność za wiele codziennych aktywności takie jak wyszukiwanie informacji w Internecie czy porady podczas podróży.  Powyższe czynności już teraz w dużym stopniu wykonywane mogą być przez obecne w smartfonach interfejsy sztucznej inteligencji. Zauważalna jest jednak chęć wykorzystania sztucznej inteligencji do zaawansowanych zastosowań. 44 procent respondentów uważa że dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie sztucznej inteligencji w roli nauczyciela.

Czas ekranów rozpoczął się w latach 50 dwudziestego wieku, w momencie w którym telewizja trafiła do masowego odbiorcy. Ilość ekranów w statystycznym gospodarstwie domowym zwiększała się wraz z wejściem na rynek komputerów osobistych i (kilka lat temu) smartfonów i tabletów. W 2011 roku sprzedaż smartfonów i tabletów przewyższyła sprzedaż komputerów osobistych.

Badanie przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab  w tym samym roku wykazało, że użytkownicy smartfonów mieszkający w Nowym Jorku i Paryżu w ciągu dnia spędzają więcej czasu przez ekranami swoich urządzeń niż wykonując inne czynności. Ciągle korzystanie z urządzenia trzymanego w dłoni często nie jest praktyczne. Po 60 latach dominacji, ekrany mogą już niedługo odejść  w niepamięć - połowa użytkowników smartfonów uważa, że czas popularności tych urządzeń przeminie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Mała pojemność baterii jest problemem dla użytkowników smartfonów, a rozmiary urządzeń w dalszym ciągu rosną. Mimo tego że większość dużych posiada ekrany o przekątnej mniejszej niż 6 cali, badanie Ericsson wykazało że 31 procent użytkowników smartfonów chce żeby ich urządzenie miało ekran o przekątnej 7−8 cali a kolejne 30 procent chce 6 cali, w czasie kiedy 78 procent chce mniej martwić się o stan naładowania baterii.

Wnioski zawarte w raporcie „10 Hot Consumer Trends for 2016" pochodzą z ConsumerLab, globalnego program badawczego firmy Ericsson. Dotyczą szerokiego zakresu opinii konsumentów. Najszerzej reprezentowany, pierwszy z trendów odzwierciedla zdanie 1,1 miliarda ludzi z 24 krajów. Ostatni z trendów na liście jest reprezentatywny dla 46 milionów użytkowników smartfonów, mieszkających w 10 dużych miastach.

Dodaj komentarz 3 komentarze
Gość IP: 46.112.216.* 2016.01.15 13:16
Prawidłowy tytuł powinien brzmieć:
"SZTUCZNA INTELIGENCJA MA ZASTĄPIĆ EKRAN SMARTFONA
Przedstawiamy fragment raportu 10 Hot Consumer Trends for 2016."
Gość IP: 80.50.127.* 2016.01.15 16:49
A oglądanie zdjęć i filmów oraz granie ? Sztuczna inteligencja opowie nam film i co jest na zdjęciu ?
Bzdury, ekran to podstawa, a sztucznej inteligencji może nie być w telefonie. Lepiej niech pomyślą nad zwiększeniem pojemności baterii a nie podejście od dupy strony.
Gość IP: 83.20.247.* 2016.01.17 10:30
W sumie po co zatrzymywać się w połowie drogi, jakiś bezprzewodowy interfejs i proteza - elektroniczna inteligencja - zamiast własnego ułomnego rozumu podłączona do i tak niezbyt intensywnie wykorzystanego mózgu. ;)
Przy okazji gratisowa opcja zdalnego sterowania, marzenie każdego dyktatora/rządu.
Mózg/rozum ludzki ma niezbadane i NAPRAWDĘ potężne możliwości, a my tylko redukujemy się powoli za pomocą protez, często przydatnych ale nie róbmy z nich niezbędnych do życia.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 15.01.2016
Tagi: telefony, trendy
ŹRÓDŁO: Ericsson
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3694
CENEO Kup Najtaniej
BEKO CSE 62321 DW BEKO CSE 62321 DW
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Huion Tablet graficzny  H610 Huion Tablet graficzny H610
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hp 17-E130Sw Hp 17-E130Sw
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung Adapter Micro HDMI - VGA do laptopw (BA39-01122A) Samsung Adapter Micro HDMI - VGA do laptopw (BA39-01122A)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu