Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Jeszcze prostszy sposób, by stracić iPhone'a [AKTUALIZACJA]

Wystarczy zmienić datę.

Jeszcze prostszy sposób, by stracić iPhone'a [AKTUALIZACJA]

To odkrycie nie poprawi nadszarpniętego ostatnio wizerunku firmy Apple w oczach użytkowników jej urządzeń. Okazuje się, że aby skutecznie "zabić" iPhone'a, iPada czy nawet iPoda, wystarczy zmienić mu w systemie datę na 1 stycznia 1970 roku.

 

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda proces zmiany iPhone'a w kupkę nieszczęśliwej, niesprawnej elektroniki, to najpierw zapraszamy Was do obejrzenia tego filmu:

 

Oczywiście pierwsze pytanie brzmi, czy jest to zniszczenie definitywne. Autor filmu twierdzi, że tak właśnie jest, podobnie jak wielu innych użytkowników, jednak warto też zaznaczyć, że pojawiają się również inne głosy. Jeden z użytkowników portalu Reddit poinformował na przykład, że jego iPod po 5 godzinach "śmierci klinicznej" jednak ożył i – z oporami – ale pozwolił jednak na zmianę daty, a wtedy wyzdrowiał kompletnie.

I drugie ważne pytanie: jakie urządzenia narażone są na śmierć z powodu zmiany daty? Niestety wszystkie, które wykorzystują 64-bitowe procesory, a równocześnie korzystają z oprogramowania iOS 8 lub nowszego. Innymi słowy, narażone są wszystkie stosunkowo nowe iPhone'y (5s, 6, 6 Plus, 6s i 6s Plus), iPady (Air, Air 2, mini 2, mini 3, mini 4, Pro) i wreszcie iPod Touch 6G.

Oczywiście pocieszające jest w tej historii to, że nikt o zdrowych zmysłach – zwłaszcza wiedząc już o problemie – nie będzie bawił się w ręczną zmianę daty w systemie i ustawiał ją akurat na 01.01.1970. Ale wiecie, jak to jest. Mnóstwo ludzi zadziała na zasadzie "nie uwierzę, jak nie zobaczę", by później wybrać się z żalem do najbliższego serwisu Apple (najlepiej oryginalnego!). Niemniej w tym przypadku w wyniku całej tej sprawy najbardziej ucierpiała (i cierpi nadal) bezpośrednio firma Apple, bo jej salony przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie dowcipnych dzieciaków, które "testują", czy wystawione urządzenia również podatne są na ten problem.

Cóż, fortuna kołem się toczy. Niedawno to Apple przygotowało niespodziankę użytkownikom, która zmieniła ich smartfony w bezwartościowe cegiełki. Obecnie oni robią to samo w salonach Apple...

AKTUALIZACJA

W Sieci pojawiła się informacja, w jaki sposób można poradzić sobie z urządzeniem firmy Apple, które zostało w ten sposób zablokowane. A zatem jeśli Wy (z nadmiernej ciekawości...) lub jakiś dowcipniś (niby że niechcący...) zamienił Waszego iPhone'a, iPada czy iPoda w obłych kształtów cegiełkę, zmieniając datę systemu na sam początek epoki Unixa, to wygrzebcie to urządzenie z kosza na śmieci i dajcie mu jeszcze jedną szansę. Bo taka szansa istnieje.

Sposób jest prosty: według pojawiających się raportów należy całkowicie rozładować akumulator urządzenia. Ma to spowodować między innymi spowodować powrót systemu do wyświetlania automatycznej daty i w rezultacie – powrót urządzenia do życia.

Dodaj komentarz 20 komentarzy
Gość IP: 83.23.193.* 2016.02.13 10:19
1 stycznia 1970 roku, czyli początek czasu Uniksa.
Czyli wyzerowanie licznika.

W Apple pewnie sobie pomyśleli, że jak ktoś cwany, kombinuje i samemu np. wymienia akumulator (Jeśli wymontowanie akumulatora resetuje zegar do tej daty. Bo może do innej.), zamiast w zębach przynieść sprzęt do autoryzowanego serwisu i zapłacić, to niech cierpi. Czyli ciąg dalszy wychowywania sobie bezwolnych klientów.

Bardzo brzydkie zagranie.
Moneetor
Moneetor 2016.02.13 10:31
Idealny sposób, żeby pognębić fanboya Apple'a.
michald98
michald98 2016.02.13 11:17
Najpierw sprawdźcie o czym piszecie.
Zmieniłem datę na służbowym (najwyżej mi wymienią) iPhone 6. Zrestartowałem tak jak na filmie. Uruchomił się tak jak zawsze. Dodatkowo po restarcie i połączeniu z siecią ustawił mi prawidłową datę.
Ośmieszacie się pisząc niesprawdzone newsy pod swoim szyldem.
binary
binary 2016.02.13 11:23
Nie odwazylem sie tego zrobic na wlasnym ale w poniedzialek sprobuje w pracy na jakims modelu w naszym suporcie.

W Apple store beda mieli sporo rozwalonych, biorac pod uwage komentarze na Youtube.

"DO NOT TRY THIS AT HOME!!! TRY IN APPLE STORE!!!"


Gość IP: 188.146.137.* 2016.02.13 15:13
Zbliża się premiera nowych modeli Apple'a, więc mamy serię złych wiadomości o ich sprzęcie. To po prostu czarny PR... może się premiera nie uda? sprzedaż będzie słaba?

W zasadzie to po częstotliwości pojawiania się tego rodzaju newsów (w zasadzie najlepiej nadaje się do tego obserwowanie portalu GW - zrobiłem takie badanie) można przewidzieć wszystkie zbliżające się ważne wydarzenia Apple'a.
Gość IP: 83.25.181.* 2016.02.13 20:11
Sprawdziłem z ciekawości najpierw na moim iPhon 6 później na żony iPhon 6. Dlaczego tak, otóż dlatego że na moim było identycznie jak u kolegi wyżej michald98. Niestety żony telefon zachował się jak na filmiku. Co ja się nasłuchalem przez to.
Chciałem pisać że to antyreklama a to jednak w 50 % prawda.
romil
romil 2016.02.13 23:07
I tak ci nikt nie uwierzy.
Fanboje i tak będą chwalić, a przeciwnicy i tak będą ganić.
Ani jednym ani drugim fakty nie są do niczego potrzebne
Gość IP: 95.91.231.* 2016.02.14 13:28
@Gość IP: 83.25.181.* 2016.02.13 20:11
nawet jeśli problem pojawiał by się w 1 na 1000 telefonów to nazwał bym go poważnym. Swoją drogą trzeba by dogłębnie przeczytać umowę gwarancyjną - jeśli jest tam zapis że awaria oprogramowania jest objęta gwarancją to już oczami wyobraźni widzę ludzi którzy pędzą do serwisu wymienić telefon w którym uszkodzili ekran albo coś po czym wykonali ten trick żeby zawiesić bootloadera i "panie software nie działa proszę mi wymienić telefon na nowy".
Gość IP: 95.91.231.* 2016.02.14 13:34
Swoją drogą mała ciekawostka spróbowałem przeprowadzić ten eksperyment na swoim LG z Androidem 4.4.2 Co ciekawe po restarcie telefon sam z siebie zmienił datę z 01.01.1970 na 02.01.1970. Myślę że w Androidzie był podobny problem tylko już to załatali.
acomp
acomp 2016.02.14 14:34
No cóż każdy produkt ma swoje czarne tajemnice techniczne tylko trudno je wychwycić. Brawa dla tych z filmu a przestroga dla Apple żeby bardziej testowała i robiła częściej łatki na oprogramowanie
jakub_1986
jakub_1986 2016.02.14 17:11
Ciekawe kiedy nawiązanie połączenia lub wysłanie sms-a spowoduje uśmiercenie Iphona.
Gość IP: 37.249.94.* 2016.02.15 10:16
jaki nieergonomiczny datepicker...
Gość IP: 62.122.239.* 2016.02.15 11:15
Czy szanowna Redakcja mogłaby zacząć się zachowywać jak dziennikarze i zadała pytanie autoryzowanemu serwisowi Apple, czy i jak rozwiązuje problem opisany powyżej? Bo jeżeli rozwiązuje, to nie widzę problemu - legalny użytkownik nie-kradzionego-nie-zablokowanego iPhone idzie do serwisu i po określonym czasie odbiera naprawiony sprzęt. Interesujące jest ile to trwa i czy dane użytkownika są bezpieczne. Możliwe, że trwa 2min i nic poza tym, wwtedy mamy do czynienia z kolejną burzą w szklance wody ;)
Gość IP: 62.122.239.* 2016.02.15 11:15
Czy szanowna Redakcja mogłaby zacząć się zachowywać jak dziennikarze i zadała pytanie autoryzowanemu serwisowi Apple, czy i jak rozwiązuje problem opisany powyżej? Bo jeżeli rozwiązuje, to nie widzę problemu - legalny użytkownik nie-kradzionego-nie-zablokowanego iPhone idzie do serwisu i po określonym czasie odbiera naprawiony sprzęt. Interesujące jest ile to trwa i czy dane użytkownika są bezpieczne. Możliwe, że trwa 2min i nic poza tym, wtedy mamy do czynienia z kolejną burzą w szklance wody ;)
Gość IP: 95.49.58.* 2016.02.15 12:32
Epoka niby jest szczególna, ale jak jest 1 stycznia 1970 i godzina 1:00 to już nie daje to 0!
Gość IP: 94.40.45.* 2016.02.15 18:48
O już widzę jak wszyscy nagle zaczną sobie ustawiać 1970 rok..
Gość IP: 89.229.103.* 2016.02.15 19:41
Mimo ustawienia daty na 1 styczeń 1970 r. zegar czasu rzeczywistego urządzenia nadal odmierza czas. W ten sposób po kilku godzinach system się reanimuje i będzie można ustawić aktualne parametry daty i czasu. Ważne, aby bateria była naładowana lub urządzenie podłączone do ładowarki.
Gość IP: 91.125.124.* 2016.02.15 23:50
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 91.125.124.* 2016.02.15 23:54
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 81.219.217.* 2016.02.17 23:23
O rzyć gołą wytłuc taki sprzęt, który w stupor wpada potraktowany kalendarzem...
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 15.02.2016
Tagi: smartfony
Tagi producenckie: apple
Tagi modelu: iphone 6, iphone 6s
ŹRÓDŁO: YouTube
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 25269
CENEO Kup Najtaniej
ASUS HS-101 ASUS HS-101
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Geil D416Gb 2400-15 Evo Potenza K4 Gei (GPR416GB2400C15QC) Geil D416Gb 2400-15 Evo Potenza K4 Gei (GPR416GB2400C15QC)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bugatti Individual Swarovski z kryształami (14-VERASW1-CR) Bugatti Individual Swarovski z kryształami (14-VERASW1-CR)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CRUSER Etui Cruser 4.3 i 5.0 CRUSER Etui Cruser 4.3 i 5.0
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hitachi Travelstar Z5K320 (0A78601) Hitachi Travelstar Z5K320 (0A78601)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu