Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Oppo naładuje smartfona w 15 minut

Przełomowa technologia chińskiego producenta!

Oppo naładuje smartfona w 15 minut

Oppo Super VOOC to jeszcze prototypowa, ale już wielce obiecująca technologia szybkiego ładowania baterii.

Tym razem nie są to tylko czcze obietnice. Na konferencji prasowej Oppo zademonstrował bowiem funkcjonalny prototyp. Na przykładzie smartfona z baterią o pojemności 2500 mAh podczas prezentacji naładowano go od zera do 100% w czasie niecałych 15 minut! Producent twierdzi też, że 5 minut ładowania wystarczy, by móc rozmawiać przez telefon przez 2 godziny.
Co istotne technologia Super VOOC pracuje pod stałym napięciem 5V, a nie jak inne systemy pod 9V czy 12V, dzięki czemu rozwiązanie nie wpłynie negatywnie na żywotność akumulatora. Technologia będzie działać zarówno w urządzeniach z tradycyjnym złączem microUSB jak i USB typu C. Na razie wciąż jest to rozwiązanie eksperymentalne, ale Oppo ma nadzieję, że zobaczymy je w kolejnych smartfonach producenta.

Dodaj komentarz 15 komentarzy
Gość IP: 79.184.200.* 2016.02.23 14:39
Mnie ciekawi czy sami wpadli na ten pomysł czy wynieśli jakieś dane lub gotowy projekt z jakiegoś laboratorium i stworzyli na tej podstawie "własne" rozwiązanie. Chyba nie muszę podawać przykładów na kradzież technologii i wdrażanie jej jako "własnej", szpiegostwo przemysłowe w chinach jest mocne. Jeżeli sami wpadli na ten pomysł, to mogę tylko pogratulować pomysłu.
Gość IP: 87.114.73.* 2016.02.23 14:51
@UP

Mozna jeszcze kupic technologie (nie wiem czy na to nie wpadles)

Co do tego ladowania w 15min - jesli ma W PELNI DZIALAJACY prototyp BEZ zonkow w stylu krotka zywotnosc baterii (bo to ze laduje na 5V nie oznacza i zaraz ogniwo wytrzyma np. 1000 ladowan) to znajac elastycznosc chinczykow - powinno byc za miesiac w produkcji - jesli nie - gostek KITY WCISKA
Gość IP: 87.114.73.* 2016.02.23 14:52
P.S. "sztuczki" z ladowanym ogniwem w pare minut to ja na Youtube juz dawno widzialem
Gość IP: 89.76.169.* 2016.02.23 15:53
Ładowanie mocą 50 wat... to gdzie to ciepło się rozłoży.
Gość IP: 77.252.178.* 2016.02.23 15:53
A bateria będzie trzymała... 1 godzinę. Miałem taką podróbkę iPhone'a - miała nawet 2 baterie...
Gość IP: 213.238.98.* 2016.02.23 17:15
Dokładnie, bateria będzie trzymać z godzinę, a po pół roku będzie się nadawała do śmietnika.
Gość IP: 83.20.60.* 2016.02.23 22:17
Prąd ładowania powyżej 10A, złącze może tego nie przetrzymać.
Najlepiej aku wyjmować do ładowania i jeszcze w ładowarce dodać układ chłodzenia ;)
Dodatkowo w razie niedoskonałości systemu ładowania lub akumulatora telefon ocaleje :)
Gość IP: 125.163.78.* 2016.02.24 06:36
nie wiem czy komentatorzy powyzej maja / uzywaja oppo czy tylko komentuja "dla sportu"

Jestem posiadaczem oppo R7 (4 rdzenie, 4 GB RAM, 32 GB internal memory) od 23.12.2015 (prezent). Oto co zauwazylem:

+ bateria trzyma dluzej niz w pozostalych telefonach ktore uzywalem - ten sam zestaw aplikacji (i to mi sie bardzo podoba)
+ ladowanie VOC okolo 30 min wystarczy na 75-80%
+ bardzo szybkie wyszukiwanie sygnalu GPS
+ bardzo dobry do robienia zdjec
+ dwie karty sim lub jedna sim i karta pamieci
+ jest bardzo szybki

- baterie mozna wymienic tylko w serwisie (tak jak z iphonem)
- nie wiem czemu ale intuicja mi mowi zeby go nie pozostawiac wlaczonego do ladowarki na dluzszy okres niz 1 godz a tym bardziej na noc

Telefon uzywam codziennie okolo 1-2 godz przez ostatnie 2 miesiace.
Gość IP: 89.228.44.* 2016.02.24 07:23
Gość IP: 79.184.200.*
Nie, nie musisz podawać przykładów. Ale mógłbyś, zamiast pie...ć jak potłuczony.
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.24 09:17
Piszesz aby pisać?

Mnie jako klienta (odbiorca końcowy ich wyrobu) nie obchodzi w jaki sposób oni (producent) weszli w posiadanie technologii produkcji na ten wyrób (wymyślili sami, kupili, ukradli czy spiracili)
Mnie interesuje to czy wyrób spełnia moje oczekiwania
- parametry
- cena
oraz
- czy jest sprzedawany legalnie
I to wszystko a o resztę niech się "martwią" inni

Gość IP: 95.51.174.* 2016.02.24 13:14
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.25.134.* 2016.02.24 16:59
Gość IP: 125.163.78.* 2016.02.24 06:36
Bardzo fajna reklama telefonu, ale brak info na temat pojemności baterii i parametrów ładowania ( info na ładowarce ;) ).
Ładowanie do 75% w 30 min aku 2320 mA (taką informację o produkcie znalazłem - co prawda RAM 3 GB)to nie to samo co 100% dla aku 2500 mA w minut 15.
Niech im się powodzi jak najlepiej, ale trwałość baterii i wytrzymałość złącza ocenimy po około roku od wprowadzania do sprzedaży :)
acomp
acomp 2016.02.24 20:22
Wstrzymam się z oceną do pojawienia się tego telefonu na rynku i wrażeń użytkowników oraz laboratoriów testujących telefony
Gość IP: 31.178.57.* 2016.02.25 09:47
Naładuje w 15 minut, a rozładuje się w 1 minutę :D
Gość IP: 87.239.222.* 2016.02.25 14:37
Macie napisane, że 5 minut ładowania ma wystarczyć na 2h rozmowy, a bateria w prototypie ma 2500mAh.