Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Telefony Producent akumulatorów obiecuje 7 dni pracy smartfona bez ładowania

I to w ciągu najbliższych dwóch lat!

Producent akumulatorów obiecuje 7 dni pracy smartfona bez ładowania

Naukowcy z różnych stron świata nęcą nas wizjami szybko ładujących się akumulatorów od lat. Jednak na ten moment najbardziej przydatnymi rzeczami są powerbanki i opcje oszczędzania energii w smartfonie. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu.

 

Intelligent Energy Holdings, brytyjska spółka, która do tej pory opracowała ponad 1000 patentów związanych z bateriami i akumulatorami, a także wyprodukowała wiele ciekawych prototypów, otrzymała od "znaczącego producenta smartfonów" dofinansowanie w kwocie 7,6 milionów dolarów.
Pieniądze te mają zostać przeznaczone na opracowanie akumulatora, który zapewni smartfonowi aż siedem dni pracy na jednym ładowaniu. Co więcej, szef przedsiębiorstwa - Henri Winand - uważa, że możliwe jest, by taka technologia została wprowadzona na rynek w przeciągu dwóch lat. Byłby to niewątpliwie duży postęp w dziedzinie mobilnej energii i duże ułatwienie nie tylko dla przeciętnych konsumentów, ale także dla mieszkańców terenów, w których dostęp do gniazdek elektrycznych jest mocno ograniczony.
Cóż, bardzo liczymy na to, że obietnice złożone przez Intelligent Energy Holdings zostaną spełnione, tym bardziej, że ta spółka rzeczywiście ma już ogromne doświadczenie w rozwiązaniach technologicznych związanych z przechowywaniem energii. Dwa lata to wcale nie tak długo, będziemy się przyglądać sprawie...

 

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 80.51.168.* 2016.02.09 12:26
A świstak siedzi i zawija w sreberka....
Gość IP: 217.96.55.* 2016.02.09 12:32
Trudno jest dotrzymać takie obietnicy, ponieważ na długość działania smartfona składa się nie tylko pojemność baterii a również energooszczędność urządzenia. Czyli nawet jak bateria będzie 10 razy pojemniejsza to producent może zastosować mocniejsze i żarłoczniejsze podzespoły.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.02.09 12:38
To jest realne - przy wadze pół kilo ;)
Gość IP: 37.152.248.* 2016.02.09 12:48
1. OHO! Byl juz miesiac bez news o nowych bateriach - juz sie balem ze nic nie wymyslono - a tymczasem.... od jakos... UWAGA 2000 lat... NADAL ta sama technologia (prosze sie dowiedziec jak starozytni Egipcjanie mieli "baterie" w urnach (i ta sama technologia reakcji chemicznej pomiedzy dwoma chemikaliami) ...a to ze inne dwa chemikalia sa w obecnych bateriach - to juz kit.

2. Niech dadza procek jeden rdzen 0.1GHz i na baterii potrzymie z miesiac ;) a co ponad 7 baniek w kieszeni za NIC nie zrobienie siedzi to siedzi :)
Zaxon
Zaxon 2016.02.09 12:53
Też mi rewelacje. Wszystko zależy jak się telefonu używa. U mnie Monster X5 PRO z baterią 6Ah ładuję raz na 2 tygodnie.
ReapeR666
ReapeR666 2016.02.09 15:59
mój coolpad F1 tydzień wytrzyma bez problemu... a tu "już za 2 lata" co to ma być ...
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.09 20:31
po co te kłamstwa?ten holding to nic innego jak najzwyklejszy troll patentowy a nie firma cokolwiek produkująca
acomp
acomp 2016.02.09 23:29
Mam nadzieję że to nie są puste obietnice i doczekam się takich baterii
Gość IP: 83.7.220.* 2016.02.10 09:04
@Gość IP: 217.96.55.* 2016.02.09 12:32
Jasne, bo co roku wypuszczają coraz bardziej prądożerne podzespoły...
Gość IP: 77.178.95.* 2016.02.10 09:13
Ja jak używam telefonu tylko do telefonowania to dociągnę do tygodnia mimo że mam smartfona. Oczywiście trzeba go przed tym trochę skonfigurować. Przede wszystkim powyłączać synchronizację i zablokować wiele programów w autostacie no i podstawa to wyłączyć historię lokalizacji google. Poza tym poszczególne urządzenia czyli GPS, Bluetooth i.t.d włączamy tylko i wyłącznie wtedy gdy ich używamy. Następnie ustawić jasność na automatyczną. Ja przy takich ustawieniach przy normalnym użytkowaniu a więc bez specjalnego ograniczania się po całym dniu mam jeszcze ponad 60% baterii. Mimo to zawsze podłączam do ładowarki na koniec dnia. No i raz na miesiąc kalibracja baterii czyli rozładowanie do końca i naładowanie do pełna. Nie ma to wpływu na samą baterię ale ma duży wpływ na to czy telefon wie jaki jest prawdziwy stan baterii. Jeżeli się nie będzie tego robić to telefon będzie pokazywał niewłaściwy stan i będzie się wyłączał przy jeszcze pełnej baterii.
Gość IP: 83.23.34.* 2016.02.10 10:38
Tak samo jak w samochodach "dopieszcza się" ponad 100-letnią technologię akumulatora kwasowo-ołowianego, a taki ten ołów nieekologiczny, że go z lutowia usunięto ;) nowości nie widać jakoś.
Szybkie ładowanie naprawdę dużych baterii akumulatorów jest możliwe tylko "wielopinowymi" ładowarkami - duży prąd na pojedynczym złączu i dodatkowa chłodnica/wiatrak żeby się to nie ugotowało/wybuchło.
Aku 2000 mAh liczmy bez strat 1h ładowania prądem 2A - starcza powiedzmy 1 dzień, razy 7 bo tyle razy dłużej - to mamy 14A przez godzinę (jakie złącze to wytrzyma ?) i to nie każdy uzna za szybko...
Szybko to 15 minut, czyli: 14 razy 4 to daje ? tak 56A i to w idealnych warunkach :)
Powodzenia przy pierwszej opcji...
Gość IP: 77.178.95.* 2016.02.10 23:46
A tak swoją drogą to przy takim zagęszczeniu energii to strach pomyśleć co się stanie jak coś pójdzie nie tak i się bateria przegrzeje. Jak wybuchnie w kieszeni spodni to nogę urwie a jeżeli nie nogę to przynajmniej jaja.
Gość IP: 185.19.119.* 2016.02.11 11:08
Mój Oukitel K6000 z baterią 6000 mAh, działa przy ciągłym użytkowaniu 3 dni. A gdy służy tylko jako telefon (rozmowy, smsy) to spokojnie 10 dni ciągnie ;)
Gość IP: 83.21.218.* 2016.02.11 15:32
Gość IP: 185.19.119.* 2016.02.11 11:08
No i fajnie, do rozmów ( SMS to tylko raz na jakiś czas )to moja zwykła stara Nokia przekracza dwa tygodnie a ma aku rzędu 1000mAh.
Zwykle smartfona kupuje ktoś bo potrzebuje/używa, albo dla innych - patrzcie mam - ooo jaki fajny, pokaż...
W sumie przelicznik 2000 mAh/dobę wydaje się na dzisiejszym sprzęcie optymalny.
Jaki czas i prąd ładowania ma ten Oukitel ?
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 09.02.2016
Tagi producenckie: intelligent energy holdings
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 11580
CENEO KUP NAJTANIEJ
Seagate Nas 4-Bay, 8Tb, 10/100/1000 Mb/S, Czarny (STCU8000200) Seagate Nas 4-Bay, 8Tb, 10/100/1000 Mb/S, Czarny (STCU8000200)
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
QUER Wtyk 5,5/2,5 (16V/4.5A) żółty sieciowy (KOM0247) QUER Wtyk 5,5/2,5 (16V/4.5A) żółty sieciowy (KOM0247)
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Villeroy&Boch Subway 2.0 60 71136001 Villeroy&Boch Subway 2.0 60 71136001
Dostępny w 46 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung RL55VFEBG Samsung RL55VFEBG
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AG NEOVO X-17P Black AG NEOVO X-17P Black
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu