Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Rewolucyjny LG G5 zaprezentowany oficjalnie! [aktualizacja: nasze zdjęcia i wideo!]

Pierwszy w historii modułowy smartfon.

Rewolucyjny LG G5 zaprezentowany oficjalnie! [aktualizacja: nasze zdjęcia i wideo!]

Firma LG Electronics (LG) zaprezentowała dziś swój wysoce wyczekiwany smartfon G5. Jego nowa konstrukcja zapewnia nie tylko elegancką, jednolitą metalową obudowę z wysuwaną baterią - wyróżnia się przede wszystkim modułową konstrukcją, która za-pewnia użytkownikom większe możliwości. W połączeniu z kolekcją akcesoriów LG Friends, smartfon G5 może być przekształcony w cyfrowy aparat fotograficzny, odtwa-rzacz Hi-Fi lub pełnić wiele innych funkcji.

 

Wyposażony w aluminiową obudowę LG G5 ma dwa tylne aparaty, z obiektywem o kącie widzenia 135 stopni oraz z obiektywem standardowym. Dzięki temu można z jednego miejsca wykonać dwa zdjęcia różniące się perspektywą. Zawsze włączony wyświetlacz zapewnia stałą widoczność godziny, daty oraz powiadomień – bez konieczności odblokowywania ekranu a delikatnie zaokrąglony szklany panel 3D Arc osłania 5,3-calowy wyświetlacz smartfona. W LG G5 do wykończenia kolorowej powierzchni z anodowanego aluminium zastosowano zaawansowaną technologię mikroobróbki, która dodała mu ekskluzywnego wyglądu.

Pierwszy modułowy smartfon LG

Dzięki innowacyjnej, modułowej konstrukcji, smartfon LG G5 może zostać przekształcony w cyfrowy aparat fotograficzny, odtwarzacz Hi-Fi i nie tylko. Jednocześnie, smartfon jest nadal zasilany z tradycyjnej, wyjmowanej baterii.

Moduł aparatu fotograficznego LG CAM Plus

LG CAM Plus to uniwersalny moduł aparatu fotograficznego, podłączany do gniazda baterii, który zapewnia pewny chwyt oraz wygodne sterowanie funkcjami aparatu. Moduł LG CAM Plus jest wyposażony w fizyczne przyciski: włącznik, przycisk migawki, przycisk nagrywania, zbliżania, a także kontrolkę LED i wygodny uchwyt. Ponadto, pozwala na korzystanie z intuicyjnych funkcji blokady ostrości i ekspozycji, typowe dla tradycyjnych aparatów fotograficznych. Moduł fotograficzny w LG G5 jest też wyposażony w dodatkową baterię o pojemności 1200 mAh, a tym samym pozwala na wykonanie większej liczby zdjęć i dłuższą zabawę.

Moduł dźwiękowy LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY

Moduł dźwiękowy LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY to innowacyjny cyfrowo-analogowy przetwornik Hi-Fi, zaprojektowany we współpracy z firmą B&O PLAY. Urządzenie to zostało opracowane, aby zaspokoić potrzeby melomanów oczekujących najwyższej jakości dźwięku, którą tradycyjnie mógł zapewnić tylko sprzęt audio klasy high-end. Moduł dźwiękowy LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY wyróżnia się zarówno prostym i eleganckim wzornictwem, jak i wyjątkową jakością dźwięku. Oprócz 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego Hi-Fi z funkcją skalowania, zastosowanego po raz pierwszy w smartfonie V10, atutem modułu LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY jest też możliwość odtwarzania 32-bitowego dźwięku, próbkowanego z częstotliwością 384 kHz. Moduł LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY może być używany albo wraz ze smartfonem LG G5, albo jako niezależny przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi, podłączony do dowolnego smartfona lub komputera PC.

Szerokokątny obiektyw oraz zaawansowane funkcje

Firma LG od lat cieszy się opinią lidera w dziedzinie aparatów fotograficznych do smartfonów. Wykorzystując swoje doświadczenie, wyposażyła LG G5 w dwa tylne aparaty: jeden z obiektywem standardowym o kącie widzenia 78 stopni, drugi z obiektywem o kącie widzenia 135 stopni – najszerszym z dostępnych w jakimkolwiek smartfonie. Kąt widzenia obiektywu szerokokątnego zastosowanego w modelu LG G5 jest ok. 1,7-krotnie szerszy od kąta widzenia aparatów w dotychczasowych smartfonach, a także szerszy o 15 stopni od pola widzenia ludzkiego oka. Ze względu na tak szeroki kąt widzenia można łatwiej wykonywać zdjęcia rozległych krajobrazów, wysokich budynków, czy dużych grup ludzi.

Smartfon LG G5 jest wyposażony w zestaw dodatkowych funkcji fotograficznych, takich jak Pop-out Picture (uwydatnienie głównego motywu), efekt filmu, czy Auto Shot. Efekt Pop-out Picture polega na połączeniu zdjęć wykonanych obiektywem standardowym oraz szerokokątnym, tak aby zdjęcie o szerszej perspektywie stanowiło ramkę głównego motywu. Funkcja efektów filmowych pozwala na przetworzenie zdjęcia przy użyciu filtrów emulujących dziewięć różnych filmów fotograficznych, natomiast funkcja Auto Shot umożliwia automatyczne wykonywanie zdjęć selfie, gdy aparat wykryje twarz w kadrze.

Zawsze włączony wyświetlacz zapewniający większą wygodę

5,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Quad HD pozwala na korzystanie z funkcji „zawsze włączony”, która po raz pierwszy jest dostępna dla głównego ekranu smartfona. Koncepcję zawsze włączonego wyświetlacza zastosowano wcześniej w modelu LG V10, jednak tylko dla dodatkowego ekranu. Teraz funkcja ta została udoskonalona, dzięki czemu godzina, data oraz bieżące powiadomienia są stale widoczne, nawet wtedy gdy smartfon G5 znajduje się trybie uśpienia.

 

 

Aby zmniejszyć pobór mocy, firma LG przeprojektowała pamięć układu sterującego wyświetlaczem oraz funkcję zarządzania energią, w taki sposób, że podświetlenie jest włączone tylko pod niewielką częścią wyświetlacza. Dzięki temu, zawsze włączony wyświetlacz pobiera w ciągu godziny tylko 0,8% baterii. Użytkownicy włączają swoje smartfony nawet 150 razy dziennie, głównie w celu sprawdzenia godziny. Dlatego zawsze włączony wyświetlacz smartfona G5 pozwala na znacznie zmniejszenie zużycia energii, a tym samym wydłużenie czasu pracy na baterii.

Inną zaawansowaną funkcją wyświetlacza smartfona LG G5 jest tryb dzienny, który zapewnia wyjątkową widoczność obrazu, znacznie lepszą niż możliwa dzięki stosowanej automatycznej regulacji jasności. W trybie dziennym smartfon mierzy natężenie światła i odpowiednio dostosowuje jasność wyświetlacza, która może wynosić nawet 850 cd/m2. Dzięki temu, wyświetlacz smartfona G5 dostosowuje się do zmian oświetlenia szybciej niż ludzkie oko.

Szeroki wybór akcesoriów

Wraz z modelem G5 firma LG wprowadza zupełnie nowe podejście do ekosystemu smartfona, nazwane LG Playground. W ten sposób firma LG chce wzmocnić powiązania z partnerami oraz wprowadzić różnorodne urządzenia i programy pozwalające na maksymalne wykorzystanie możliwości nowego systemu.

Jako jego część, firma LG wprowadza szeroki asortyment akcesoriów, trafnie nazwanych LG Friends, które zapewniają wspaniałą zabawę oraz w niespotykany dotąd sposób poszerzają zakres zastosowań smartfona.

Gogle LG 360 VR


 

LG 360 VR to gogle wirtualnej rzeczywistości, które można podłączyć do smartfona G5 przy użyciu specjalnego kabla. Gogle współpracują wyłącznie ze smartfonem G5 i symulują 130-calowy telewizor oglądany z odległości dwóch metrów. Dzięki stylowej, składanej konstrukcji, użytkownicy mogą łatwo nosić gogle ze sobą oraz oglądać treści VR w dowolnym miejscu i o każdej porze. W odróżnieniu od innych urządzeń VR, do których trzeba włożyć smartfon, gogle LG 360 VR ważą tylko 118 g czyli około jedną trzecią tego, co rozwiązania konkurencyjne, a jednocześnie są wyposażone w wyświetlacze o gęstości 639 ppi. Urządzenie jest kompatybilne ze zdjęciami i filami 360° z kamery LG 360 CAM, a także z treściami przeznaczonymi dla Google Cardboard.

Kamera LG 360 CAM


 

LG 360 CAM to kompaktowa kamera 360°, wyposażona w dwa aparaty 13 MP z obiektywami o kącie widzenia 200 stopni, baterię 1200 mAh, wewnętrzną pamięć o pojemności 4 GB oraz gniazdo karty microSD. Kamera LG 360 CAM daje się łatwo podłączyć do smartfona LG G5 w celu tworzenia treści z obrazem 360°. Kamera LG 360 CAM pozwala na nagrywanie filmów 2K oraz jest wyposażona w trzy mikrofony do rejestrowania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, a tym samym pomaga w łatwym tworzeniu treści 360° o wysokiej jakości. Dzięki współpracy z firmą Google, zdjęcia wykonane kamerą LG 360 CAM można wczytywać do serwisów Google Street View i YouTube360 i czerpać radość z udostępniania kreatywnych treści. Zdjęcia można też oglądać korzystając z gogli LG 360 VR oraz innych smartfonów lub urządzeń przystosowanych do wyświetlania treści 360°.

LG Rolling Bot


 

LG Rolling Bot to urządzenie, które toczy się jak piłka i jednocześnie wykonuje zdjęcia lub nagrywa filmy przy użyciu wbudowanego aparatu 8 MP. LG Rolling Bot nie jest tylko zabawką, ponieważ może służyć do monitorowania domu, obserwowania zwierząt domowych, a także do zdalnego sterowania kompatybilnymi urządzeniami. Dzięki zamontowanej kamerze oraz technologii Wi-Fi, użytkownicy mogą monitorować wnętrze swoich domów i wyświetlać na smartfonie LG G5 obraz przesyłany strumieniowo.

Zestaw słuchawkowy LG Tone Platinum

LG TONE PlatinumTM (model HBS-1100), najnowszy członek rodziny LG TONE, jest zestawem słuchawkowym Bluetooth, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku potwierdzoną certyfikatem Harman Kardon® Platinum. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych przetworników elektrodynamicznych (Balanced Armature), które minimalizują zniekształcenia dźwięku, zestaw słuchawkowy LG Tone PlatinumTM zapewnia wyjątkowo wyraźne i czyste brzmienie. Co więcej, jest to pierwszy na świecie zestaw słuchawkowy Bluetooth wyposażony w kodek aptX™ HD, pozwalający na bezstratną kompresję 24-bit bitowych danych audio, a tym samym gwarantujący jakość dźwięku niespotykaną w sprzęcie bezprzewodowym.

Słuchawki H3 firmy B&O PLAY

Słuchawki H3 firmy B&O PLAY zaliczają się do klasy high-end, są wyposażone w funkcję aktywnego tłumienia hałasu oraz są kompatybilne z modułem LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY. Zaprojektowane z myślą o audiofilach, a także osobach ceniących wysoką jakość dźwięku odtwarzanego ze smartfona, słuchawki H3 firmy B&O Play współpracują z każdym smartfonem z systemem Android.

Inteligentny pilot LG Smart Controller

Pilot LG Smart Controller pozwala na łatwe sterowanie niektórymi dronami. Korzystając z pilota LG Smart Controller można w czasie rzeczywistym wyświetlać na smartfonie LG G5 obraz przesyłany strumieniowo z drona, a także sterować nim przy użyciu wbudowanego dżojstika.

Aplikacja LG Friends Manager

Aplikacja Friends Manager, dostępna tylko w smartfonie LG G5, pozwala na łatwe i wygodne podłączanie urządzeń z serii LG Friends. Aplikacja LG Friends Manager automatycznie wykrywa znajdujące się w pobliżu urządzenia LG Friends i w trzech łatwych krokach nawiązuje z nimi połączenie, dzięki czemu nie jest już konieczne uciążliwe parowanie urządzeń.

Większa wydajność, większa efektywność

W smartfonie LG G5 zastosowano wiele innowacji, które opracowano, aby zrewolucjonizować styl życia osób korzystających z urządzeń mobilnych:

Procesor Qualcomm Snapdragon 820

Smartfon LG G5 jest wyposażony w wydajny i energooszczędny procesor Qualcomm Snapdragon 820 o wydajnej 64-bitowej architekturze, układ graficzny Adreno 530, energooszczędny procesor sygnałowy Hexgagon oraz dwa 14-bitowe procesory obrazu Qualcomm Spectra™, które zapewniają jakość odpowiadającą cyfrowej lustrzance oraz pomagają w oszczędzaniu energii. Procesor Snapdragon 820 jest wyposażony w zintegrowany modem X12 LTE umożliwiający pobieranie danych z maksymalną prędkością do 600 Mb/s oraz wysyłanie z prędkością do 150 Mb/s.

W porównaniu do poprzedniego chipsetu, Snapdragon 810, jest to zaawansowana architektura pozwalająca na dwukrotne zwiększenie prędkości działania przy jednoczesnym obniżeniu poboru mocy. Układ Adreno 530 ma wydajność większą o nawet 40% a jednocześnie zużywa nawet o 40% mniej energii. Procesor Snapdragon 820 pozwala na nagrywanie oraz odtwarzanie filmów o rozdzielczości 4K, czterokrotnie większej od 1080p. Dzięki temu, zarówno podczas utrwalania codziennych chwil, jak i oglądania nagrań można cieszyć się wyraźnym obrazem o bogatych szczegółach. Procesor został też zoptymalizowany pod kątem treści VR, tak aby umożliwić wyświetlanie obrazu o wysokiej jakości i realistycznych kolorach, a tym samym zapewnić użytkownikom smartfona G5 pełną satysfakcję z wirtualnej rzeczywistości.

Kodek aptX HD: bezprzewodowe przesyłanie 24-bitowego dźwięku Hi-Fi

W smartfonie LG G5 zastosowano udoskonalony kodek aptX HD, który umożliwia bezstratną transmisję 24-bitowych danych audio przez interfejs Bluetooth, a tym samym uzyskanie czystego dźwięku o bogatym brzmieniu. Po sparowaniu smartfona z zestawem słuchawkowym LG TONE Platinum użytkownicy mogą słuchać dźwięku o jakości Hi-Fi bliskiej oryginałowi.

Funkcja Qualcomm Quick Charge 3.0

W celu niezwykle szybkiego ładowania baterii, smartfon LG G5 został wyposażony w funkcję Qualcomm Quick Charge 3.0. Dzięki inteligentnemu algorytmowi funkcja Quick Charge 3.0 jest o 27 procent szybsza i o 45 procent wydajniejsza od rozwiązań poprzedniej generacji.

Funkcja energooszczędnego określania lokalizacji (LPLE)

Dzięki funkcji LPLE, smartfon LG G5 wyróżnia się długim czasem pracy na baterii. Ze względu na zoptymalizowanie poboru mocy związanego z aplikacjami wykorzystującymi dane o położeniu geograficznym, rozwiązanie to pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 41,9%.

„Nowy smartfon LG G5 zachęci użytkowników do ponownego odkrycia prawdziwej radości, jaką może zapewnić urządzenie mobilne.” powiedział Juno Cho, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Smartfon G5 oraz akcesoria LG Friends są owocem pracy wielu ekspertów z firmy LG, którzy zastanawiali się, czy na rynku smartfonów można być jeszcze innowacyjnym i niepowtarzalnym. Myślę, że klienci gdy poświęcą trochę czasu na zapoznanie się ze smartfonem LG G5, odpowiedzą na to pytanie twierdząco.”

Podstawowe dane techniczne:

 • Chipset: Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 820
 • Wyświetlacz: IPS 5,3 cala, Quad HD (2560 x 1440 pikseli, 554 piksele na cal)
 • Pamięć: 4 GB pamięci RAM LPDDR4 / 32 GB pamięci ROM UFS/gniazdo kart microSD (maks. 2 TB)
 • Aparat: tylny: z obiektywem standardowym 16MP, z obiektywem szerokokątnym 8MP / przedni: 8 MP
 • Bateria: 2800 mAh (wyjmowana)
 • System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow
 • Wymiary: 149,4 x 73,9 x 7,7mm
 • Masa: 159g
 • Sieć komórkowa: LTE / 3G / 2G
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / USB typu C) / NFC / Bluetooth 4.2
 • Kolory: Srebrny / tytanowy / złoty / różowy

 

Gość IP: 80.189.161.* 2016.02.21 14:40
WSZYSTKIE "Androidy" SPIESZA SIE W POPLOCHU przed konferencja Apple :D

Spokooooojnie - poczekamy ;)

A ta energo-oszczednosc SD820 - zweryfikujeeeeeemy - "grzalka" SD810 tez mialbys energo oszczedny i.....?

Wogole to nie sadze iz przejdzie on bend test u goscia ktory prawie sobie palce polamal probujac wygiac iPhone 6S
Gość IP: 83.3.205.* 2016.02.21 14:53
Niestety pomijając wszystkie imponujące możliwości to wygląda jak "idźstad". Dla mnie i tak mały problem, bo tak, czy owak nie stać mnie na niego, jednak wygląd ocenił bym na bliski odrażającego... Przy takim v10 to po prostu dno stylistyczne.
Gość IP: 92.7.181.* 2016.02.21 15:18
Panie Domanski nalezy sie panu porzadny kop w dupe za pisanie newsow po pijaku - panski poprzedni news o LG G5!
binary
binary 2016.02.21 16:43
Jak wszystkie telefony na mwc beda tak brzydkie to chyba pierwszy raz nic nie kupię.

Gość IP: 74.68.130.* 2016.02.21 17:05
do Gość IP: 83.3.205.* 2016.02.21 14:53
Zgadzam sie w 100%
Gość IP: 213.180.136.* 2016.02.21 17:29
"Procesor Snapdragon 820 pozwala na nagrywanie oraz odtwarzanie filmów o rozdzielczości 4K, czterokrotnie większej od 1080p."

Chyba dwukrotnie...

Gość IP: 80.189.161.* 2016.02.21 17:55
@UP

Zaraz na chip.pl dowiemy sie iz MegaBajt ma 200 GigaBajtow!!! :D <facepalm> :/
Gość IP: 94.254.226.* 2016.02.21 18:26
4K to rozdzielczość 3840×2160 a Full HD to rozdzielczość 1920x1080 więc redakcja pisze prawidłowo że 4K jest czterokrotnie większą rozdzielczością od Full HD !!!
Kalkulatora nie macie czy nie potraficie się nim posługiwać ?
1920x1080 = 2 073 600 pixeli (Full HD)
3840x2160 = 8 294 400 pixeli (4K)

A teraz mi powiedzcie że 4K ma tylko 2 razy więcej pixeli ...

Zaraz się znajdzie ktoś kto powie że 4 razy więcej pixeli to nie 4-ro krotnie wyższa rozdzielczość , a wtedy to już z siebie totalne pośmiewisko zrobi .

Gość IP: 109.173.220.* 2016.02.21 18:28
http://i.rtings.com/images/resolution-4k-ultra-hd-size.png
jakub_1986
jakub_1986 2016.02.21 19:39
I gdzie ta rewolucja?? W parametrach szału nie ma.
Gość IP: 77.201.50.* 2016.02.21 20:02
Używam lg g4 jest super ale nowy lg g5 to strzał w kolano.
Niestety nowe samsungi s7 poza miatają lg szkoda.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.21 21:58
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 87.239.222.* 2016.02.21 23:15
@ Gość IP: 213.180.136.* 2016.02.21 17:29
@ Gość IP: 80.189.161.* 2016.02.21 17:55

Nie wiem czy udawanie głupka to nowy sposób hejtowania, czy na prawdę nie potraficie sobie 2 liczb pomnożyć?Gość IP: 89.229.178.* 2016.02.21 23:28
LG podniósł wysoko poprzeczkę jeżeli chodzi o funkcjonalność produktu. Jak wam się wydaje że Samsung pozamiata, to ja się pytam, z czym? Nowy S7 z zaokrąglonymi brzegami, halo, to już było. Szkoda tylko że nie zastosowali drugiego ekranu jak w V10.
Rozwiązanie modułowych gadżetów to rewelacja. To co że nie każdego będzie na to stać, na Ifona też nie każdego stać, choć to zwykły telefon który się niczym nie wyróżnia.
Gość IP: 83.3.205.* 2016.02.22 00:26
Zgadzam się, że jeżeli chodzi o możliwości i innowacje, to Samsung jest w tyle, lecz w telefonie tej klasy wymagana jest również elementarna estetyka i odrobina indywidualności, a LG prezentuje estetykę mydelnicy z publicznego szaletu...
Gość IP: 92.40.248.* 2016.02.22 12:51
Bardzo fajny tel chyba przesiądę się z mojego LG G3 na tego G5. Minusy to wyświetlacz 5,3 minimum to 5,5" mniejszy wyświetlacz to pomyłka, drugi minus to brak przycisków z tyłu obudowy to był dobry patent
Gość IP: 92.40.248.* 2016.02.22 12:53
a i pytanie brzmi jak długo wytrzyma bateria
Gość IP: 92.40.248.* 2016.02.22 12:54
a i pytanie brzmi jak długo wytrzyma bateria
acomp
acomp 2016.02.22 17:40
Ciekawi mnie ilu z tych piszących na tym forum krytyczne komentarze miało w ręku ten smartfon że tak ochoczo go krytykują. Na pewno LG ze swoim smartfonem wiele na miesza na rynku.
Gość IP: 80.51.168.* 2016.02.22 18:27
G5 stylistycznie faktycznie nie powala... chociaż zastosowane materiały są jak najbardziej ok.
Prawdziwą rewelacją tego telefonu jest super szeroki obiektyw... wiem jak baaaardzo pomocny może okazać się na wszystkich wycieczkach.... ech... szkoda że Samsung nie dorzucił czegoś takiego u siebie :(
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 23.02.2016
Tagi producenckie: lg
Tagi modelu: lg g5
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 22280

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Sesto Senso Tanga PUMA Sesto Senso Tanga PUMA
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sanplast KP4/TX5-90-S smW0 600-270-0260-39-400 Sanplast KP4/TX5-90-S smW0 600-270-0260-39-400
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Laptop Acer Gateway NE-56R41U Laptop Acer Gateway NE-56R41U
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) Toshiba Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Remington S8500 Biały Remington S8500 Biały
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu