Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Użytkownik chce wymienić akumulator iPhone'a 6s na CZTERY RAZY LEPSZY

I DWA RAZY GRUBSZY. Co Wy na taki pomysł?

Użytkownik chce wymienić akumulator iPhone'a 6s na CZTERY RAZY LEPSZY

Przez długi czas żywotność baterii w iPhone'ach nie była ich mocną stroną. Może w nowych modelach nie jest to bardzo problematyczne, ale przydałoby się nieco wydłużyć czas pracy urządzenia oraz zmniejszyć czas ładowania. Pewien użytkownik stwierdził, że oficjalne etui do iPhone'a - Smart Battery Case-, które zwiększa pojemność akumulatora 2,5-krotnie to za mało. I sam stworzył własne.

Fat Battery tak naprawdę nie jest typową obudową, ale modyfikacją całego telefonu. Z tego względu nie można jej zakupić przez Internet i samodzielnie założyć - konieczne będzie wysłanie swojego telefonu do twórców modyfikacji - lub po prostu kupienie od nich nowego iPhone'a. Fat Battery zwiększy pojemność baterii iPhone'a 6s aż czterokrotnie, choć równocześnie wpłynie też na jego grubość (dwukrotnie) i wagę (dodatkowe 95 g) . Jeśli jednak funkcjonalność urządzenia jest dla Was ważniejsza od jego strony wizualnej z pewnością do tych ostatnich aspektów zdążycie się przyzwyczaić.

Oczywiście taka mechaniczna ingerencja sprawi, że utracicie gwarancję Apple'a. Nie mniej jednak twórca oferuje własną, roczną gwarancję przy współpracy z Nationall Warranty Company więc w razie potencjalnych problemów z urządzeniem nie zostaniecie na lodzie. Niestety modyfikacja jest dość droga - kosztuje 300 dolarów. Twórca szuka jednak sposobów na obniżenie kosztów produkcji i wkrótce powinien wznowić kampanię na Indiegogo z niższą ceną modyfikacji.
Swoją drogą fajnie byłoby zobaczyć takie modyfikacje też dla innych smartfonów. Bylibyście zainteresowani?
Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 94.254.226.* 2016.02.12 15:50
Ale rewelacja w końcu poczuję telefon w kieszeni i zostanie mi w niej miejsce na kolejny power-bank.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.02.12 15:50
Będzie miał czym blokować drzwi do garażu ;)
dexi
dexi 2016.02.12 16:22
Drogi Chipie, czemu blokujecie mozliwość oglądania filmików na pełnym ekranie? Jest to denerwujące. Musze specjalnie przejść na stronę youtube, by zobaczyć dany filmik w pełnej krasie.
Gość IP: 213.205.194.* 2016.02.12 17:43
@up

Gadam im o tym od wielu miesiecy - dla nich to za skomplikowane by zmienic (musza wynajac informatyka - a ten drogi)

Co do iPhone - wyglada on jak... PRAWDZIWA cegla - to juz wiem czemu NIECHCE wiekszej baterii.
Choc podobaloby mi sie gdyby Apple zwiekszylo grubosc iPhone o nedzny 1mm i dodalo z 800mAh (cala powiezchnia iPhone baterii - umieja juz robic rozno warstwowe baterie) co by dalo z 50% wiecej na baterii
Gość IP: 46.215.159.* 2016.02.13 00:07
Dziwi mnie ta pogoń za smukłością smartfonów. Niedługo będzie cienki jak kartka papieru i nie będzie można go podnieść z blatu bez pincety.
Myślę, że wielu klientów z chęcią wybrałoby grubszy smartfon z baterią powiedzmy 6000 mAh.
Gość IP: 92.40.248.* 2016.02.13 00:48
Zrobić telefon dwa razy grubszy i zapełnić tą przestrzeń baterią - super pomysł!
Tylko **ujowo że iPhone nie ma opcji szybkiego ładowania - taki mały zonk! Cztery razy dłuższy czas ładowania?
Gość IP: 213.205.194.* 2016.02.13 01:11
Dla zwolennikow duzych baterii - polecam akomulator od Jelcza :/
Gość IP: 89.228.44.* 2016.02.13 08:48
Co ja na taki pomysł?
A zwisa mi to wielkanocnym kalafiorem :D
Chciałeś gościu szpanować, to teraz się bujaj.
Gość IP: 89.13.121.* 2016.02.13 11:05
Czy iPhone ma na prawdę tak nędzny akumulator żeby aż tak wydziwiać? Mam telefon z androidem i jakiś wielkich problemów nie mam. Zazwyczaj po całym dniu użytkowania mam jeszcze 80% baterii. Gdy tylko telefonuję zdarza mi się mieć prawie 90%. Już dawno nie zdarzyło mi się zejść poniżej 50%. Ostatnio jak bawiłem się telefonem i próbowałem różne programy w Play Store. Dlatego nie za bardzo rozumiem takich kombinacji. Czy ludzie chcą telefon ładować raz na miesiąc czy są po prostu zmuszeni do tego żeby telefon normalnie użytkować?
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.13 19:15
żywotność czy pojemność?

bo to dwie różne rzeczy - na żywotność ludzie nie narzekają
z pojemnością jak w każdym nowoczesnym sprzęcie
zawsze za mała
Gość IP: 77.178.155.* 2016.02.13 20:13
Mała to pojęcie względne. Redmi Note 2 od ładowarki odłączyłem o 8 rano. W tej chwili czyli o godzinie 20 po sześciu telefonach mam baterię naładowaną w 98%. Oczywiście telefon był cały czas włączony. Wychodzi na to że do samego telefonowania telefon spokojnie wytrzyma mi z dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Oczywiście sytuacja zmienia się całkowicie na włączonym ekranie. Do oglądanie Netflixa przez godzinę potrzebuję 15% baterii. Dużo zależy od tego jak jasno ustawiony jest wyświetlacz.
acomp
acomp 2016.02.13 21:51
Droga taka modyfikacja i jest to chyba szok dla wyznawców ogryzka
jakub_1986
jakub_1986 2016.02.14 17:12
Jak dla mnie super pomysł. Czekam na podobne rozwiązanie do Xperii Z3.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 12.02.2016
Tagi modelu: fat battery
ŹRÓDŁO: Phonearena.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8036
CENEO Kup Najtaniej
Lenovo Yoga 2 Pro  (59-427507) Lenovo Yoga 2 Pro (59-427507)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Akpo WK-5 Elegant Turbo 60 Inox Satyna Mini Srebrny Akpo WK-5 Elegant Turbo 60 Inox Satyna Mini Srebrny
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips HQ6946/16+MSI212 Philips HQ6946/16+MSI212
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo G510 (59441347) Lenovo G510 (59441347)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FORMAT samozatrudnienie [bez klucza serwisowego] FORMAT samozatrudnienie [bez klucza serwisowego]
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu