Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Użytkownik chce wymienić akumulator iPhone'a 6s na CZTERY RAZY LEPSZY

I DWA RAZY GRUBSZY. Co Wy na taki pomysł?

Użytkownik chce wymienić akumulator iPhone'a 6s na CZTERY RAZY LEPSZY

Przez długi czas żywotność baterii w iPhone'ach nie była ich mocną stroną. Może w nowych modelach nie jest to bardzo problematyczne, ale przydałoby się nieco wydłużyć czas pracy urządzenia oraz zmniejszyć czas ładowania. Pewien użytkownik stwierdził, że oficjalne etui do iPhone'a - Smart Battery Case-, które zwiększa pojemność akumulatora 2,5-krotnie to za mało. I sam stworzył własne.

Fat Battery tak naprawdę nie jest typową obudową, ale modyfikacją całego telefonu. Z tego względu nie można jej zakupić przez Internet i samodzielnie założyć - konieczne będzie wysłanie swojego telefonu do twórców modyfikacji - lub po prostu kupienie od nich nowego iPhone'a. Fat Battery zwiększy pojemność baterii iPhone'a 6s aż czterokrotnie, choć równocześnie wpłynie też na jego grubość (dwukrotnie) i wagę (dodatkowe 95 g) . Jeśli jednak funkcjonalność urządzenia jest dla Was ważniejsza od jego strony wizualnej z pewnością do tych ostatnich aspektów zdążycie się przyzwyczaić.

Oczywiście taka mechaniczna ingerencja sprawi, że utracicie gwarancję Apple'a. Nie mniej jednak twórca oferuje własną, roczną gwarancję przy współpracy z Nationall Warranty Company więc w razie potencjalnych problemów z urządzeniem nie zostaniecie na lodzie. Niestety modyfikacja jest dość droga - kosztuje 300 dolarów. Twórca szuka jednak sposobów na obniżenie kosztów produkcji i wkrótce powinien wznowić kampanię na Indiegogo z niższą ceną modyfikacji.
Swoją drogą fajnie byłoby zobaczyć takie modyfikacje też dla innych smartfonów. Bylibyście zainteresowani?
Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 94.254.226.* 2016.02.12 15:50
Ale rewelacja w końcu poczuję telefon w kieszeni i zostanie mi w niej miejsce na kolejny power-bank.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.02.12 15:50
Będzie miał czym blokować drzwi do garażu ;)
dexi
dexi 2016.02.12 16:22
Drogi Chipie, czemu blokujecie mozliwość oglądania filmików na pełnym ekranie? Jest to denerwujące. Musze specjalnie przejść na stronę youtube, by zobaczyć dany filmik w pełnej krasie.
Gość IP: 213.205.194.* 2016.02.12 17:43
@up

Gadam im o tym od wielu miesiecy - dla nich to za skomplikowane by zmienic (musza wynajac informatyka - a ten drogi)

Co do iPhone - wyglada on jak... PRAWDZIWA cegla - to juz wiem czemu NIECHCE wiekszej baterii.
Choc podobaloby mi sie gdyby Apple zwiekszylo grubosc iPhone o nedzny 1mm i dodalo z 800mAh (cala powiezchnia iPhone baterii - umieja juz robic rozno warstwowe baterie) co by dalo z 50% wiecej na baterii
Gość IP: 46.215.159.* 2016.02.13 00:07
Dziwi mnie ta pogoń za smukłością smartfonów. Niedługo będzie cienki jak kartka papieru i nie będzie można go podnieść z blatu bez pincety.
Myślę, że wielu klientów z chęcią wybrałoby grubszy smartfon z baterią powiedzmy 6000 mAh.
Gość IP: 92.40.248.* 2016.02.13 00:48
Zrobić telefon dwa razy grubszy i zapełnić tą przestrzeń baterią - super pomysł!
Tylko **ujowo że iPhone nie ma opcji szybkiego ładowania - taki mały zonk! Cztery razy dłuższy czas ładowania?
Gość IP: 213.205.194.* 2016.02.13 01:11
Dla zwolennikow duzych baterii - polecam akomulator od Jelcza :/
Gość IP: 89.228.44.* 2016.02.13 08:48
Co ja na taki pomysł?
A zwisa mi to wielkanocnym kalafiorem :D
Chciałeś gościu szpanować, to teraz się bujaj.
Gość IP: 89.13.121.* 2016.02.13 11:05
Czy iPhone ma na prawdę tak nędzny akumulator żeby aż tak wydziwiać? Mam telefon z androidem i jakiś wielkich problemów nie mam. Zazwyczaj po całym dniu użytkowania mam jeszcze 80% baterii. Gdy tylko telefonuję zdarza mi się mieć prawie 90%. Już dawno nie zdarzyło mi się zejść poniżej 50%. Ostatnio jak bawiłem się telefonem i próbowałem różne programy w Play Store. Dlatego nie za bardzo rozumiem takich kombinacji. Czy ludzie chcą telefon ładować raz na miesiąc czy są po prostu zmuszeni do tego żeby telefon normalnie użytkować?
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.13 19:15
żywotność czy pojemność?

bo to dwie różne rzeczy - na żywotność ludzie nie narzekają
z pojemnością jak w każdym nowoczesnym sprzęcie
zawsze za mała
Gość IP: 77.178.155.* 2016.02.13 20:13
Mała to pojęcie względne. Redmi Note 2 od ładowarki odłączyłem o 8 rano. W tej chwili czyli o godzinie 20 po sześciu telefonach mam baterię naładowaną w 98%. Oczywiście telefon był cały czas włączony. Wychodzi na to że do samego telefonowania telefon spokojnie wytrzyma mi z dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Oczywiście sytuacja zmienia się całkowicie na włączonym ekranie. Do oglądanie Netflixa przez godzinę potrzebuję 15% baterii. Dużo zależy od tego jak jasno ustawiony jest wyświetlacz.
acomp
acomp 2016.02.13 21:51
Droga taka modyfikacja i jest to chyba szok dla wyznawców ogryzka
jakub_1986
jakub_1986 2016.02.14 17:12
Jak dla mnie super pomysł. Czekam na podobne rozwiązanie do Xperii Z3.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 12.02.2016
Tagi modelu: fat battery
ŹRÓDŁO: Phonearena.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8062

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
ModeCom ISAW SZELKI DO MOCOWANIA KAMERY (A-KS-ISAW-SZ-P) ModeCom ISAW SZELKI DO MOCOWANIA KAMERY (A-KS-ISAW-SZ-P)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EDH3488GDE Electrolux EDH3488GDE
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell Inspiron 3543 (Inspiron0405V_8G500HW10) Dell Inspiron 3543 (Inspiron0405V_8G500HW10)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu