Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Galaxy S5 już z Androidem Marshmallow

Samsung zaczął aktualizować oprogramowanie w starszych telefonach do wersji 6.0.1.

Galaxy S5 już z Androidem Marshmallow

W cztery miesiące po premierze Androida Marshmallow firma Samsung udostępniła przerobioną przez siebie wersję tego systemu urządzeniom Galaxy S6 i Note 5. Teraz zaczyna uaktualniać starsze telefony.

Wygląda na to, że już niedługo polscy użytkownicy telefonów Galaxy S5 z 2014 roku będą mogli korzystać z najnowszej wersji samsungowego Androida, oznaczonego jako edycja 6.0.1 (Marshmallow). Na razie gigant udostępnia go wyłącznie na terenie Korei Południowej, ale należy się spodziewać, że dostępność aktualizacji wkrótce będzie poszerzona o kolejne kraje i kontynenty.

Z jednej strony, to niekwestionowany powód do radości. Z drugiej jednak… od premiery Marshmallow w oryginalnej, google’owej wersji minęło już na tyle dużo czasu, że Google zdążył już udostępnić pierwszą, rozwojową póki co wersję kolejnej edycji Androida, nazywanej roboczo „N”, która ma się pojawić jeszcze w tym roku. Samsungowi jednak się nigdzie nie spieszy…

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 83.30.146.* 2016.03.22 23:00
To czekam z niecierpliwością na modera Albe95 który dostosuje najnowszy system Samsunga do S4 i9505
Gość IP: 83.238.94.* 2016.03.22 23:03
Ja po zrootowaniu swojej S5-ki, Marsmallowa mam już od paru miesięcy
Gość IP: 95.108.124.* 2016.03.22 23:22
Samsung to jednak marna firma z poronioną polityką aktualizacji. S5 dużo słabszy i o mniejszych możliwościach od Note 3 dostał androida 6, a Note 3 nie dostanie, chociaż premierę miały praktycznie w tym samym czasie. Używam Note 3 od premiery i generalnie wciąż działa bardzo dobrze, ale z powodu zlewania klientów w sprawie aktualizacji będzie to mój ostatni zakupiony produkt firmy Samsung.
Gość IP: 62.7.66.* 2016.03.23 09:07
@Gość IP: 95.108.124.* 2016.03.22 23:22

Dokladnie to samo, moj ostatni samsung to note 3 - teraz przesiadam sie na LG G5. Walic samsunga. Te same podejscie do aktualizacji mial jak mialem S2, moze jak dostana w kosc to przemysla sprawe z akjtualizacjami.

Zastanawia mnie tez dlaczego tak wielka korpo jak samsung nie moze wydawac aktualizacji na czas. Jasne, maja srylion roznych urzadzen, ale to wlasnie dlatego powinni proces ujednolicic jak to tylko mozliwe by mozna bylo szybko przetestowac i wydac aktualizacje. Nie kumam.
Gość IP: 91.234.127.* 2016.03.23 12:02
Winę nie ponosi samsung ale poroniony pomysł na androida. Jak ludziom zaczną znikać pieniądze z kont, to może wreszcie trafi do ich mózgownic, żeby nie kupować telefonów z tym ścierwem.
Gość IP: 91.239.245.* 2016.03.23 18:44
Podejście samsunga jest oczywiste, nie można aktualizować szybko i w nieskończoność bo ludzie nie zmieniali by telefonów
Gość IP: 91.239.245.* 2016.03.23 18:44
Podejście samsunga jest oczywiste, nie można aktualizować szybko i w nieskończoność bo ludzie nie zmieniali by telefonów
acomp
acomp 2016.03.23 19:15
Jest to nonszalancja Samsunga w podejściu do klienta i nie dodaje mu splendoru
Gość IP: 78.11.156.* 2016.03.23 23:23
Również mam NOte3 (z softem z Note5) i przyłączam się do zawiedzionych brakiem aktualizacji. I choć chętnie olałbym tego producenta, nie ma na rynku konkurencji dla tego telefonu :(

Niestety trzeba samemu sobie aktualizować.
Gość IP: 62.122.239.* 2016.03.24 14:23
Przecież Note 3 jest słabszy od S5 l, a nie silniejszy. Snapdragon 800 a nie 801 jak w S5
Gość IP: 95.108.124.* 2016.03.24 17:28
Gość IP: 62.122.239.* 2016.03.24 14:23
Tak się składa, że Note 3 mimo Snapdragona 800 (ale aż 3 GB RAM) bez problemu pokonuje w dłuższym czasie intensywnego używania S5. Mam bezpośrednie porównanie obu modeli. Ja używam Note 3, a mój brat S5. Na Note 3 mogę grać wiele godzin w wymagające gry, jak np.GTA SA i nie ma żadnych zmuleń i objawów przegrzewania się SOC. Na S5 w tej grze już po kilkudziesięciu minutach widoczne są spadki klatek i problemy z temperaturą S5. W Antutu też mam sporo wyższe wyniki na Note 3 niż w tym egzemplarzu S5. Dodatkowo Note 3 posiada dużo lepszą, jak dla mnie użyteczność, jak chociażby świetny rysik i większy ekran oraz dużo lepszą multiwątkowość.
Gość IP: 89.67.110.* 2016.03.25 12:02
99% uzytkowników smartfonów ma w nosie to jaka wersja Androida jest zainstalowana na ich sprzęcie.
Gość IP: 89.66.234.* 2016.05.12 00:56
Czy ktoś z użytkowników co zaktualizowali S5 do 6.0.1 maja podobną przypadłość i mogą powiedzieć jak to naprawić?
Chciałem przenieść aplikacje (gry) na kartę pamięci, udało się przenieść jedną a inne bez względu czy mają 200mb czy 2mb wyskakuje komunikat "niewystarczająca ilość miejsca w pamięci"
Ktoś wie co z tym zrobić?
Gość IP: 46.134.55.* 2016.05.13 06:56
Właśnie pobieram aktualizacje 997 mega, nareszcie :)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 22.03.2016
Tagi: telefony
Tagi producenckie: samsung
ŹRÓDŁO: SamMobile
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 21470
CENEO Kup Najtaniej
2 x bateria do pilota samochodowego Duracell A23 2 x bateria do pilota samochodowego Duracell A23
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Codegen 6232-A11 Codegen 6232-A11
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A właśnie że tak! (Because I Said So) (Blu-ray) A właśnie że tak! (Because I Said So) (Blu-ray)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SPIRE (SP06015S1M3) SPIRE (SP06015S1M3)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu