Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Ile kosztuje wyprodukowanie Samsunga Galaxy S7?

Mniej niż wyprodukowanie Samsunga Galaxy S5...

Ile kosztuje wyprodukowanie Samsunga Galaxy S7?

Przedsprzedaż Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge cieszyła się w Europie wielkim zainteresowaniem - złożono 2,5 razy więcej zamówień niż w przypadku jakiegokolwiek modelu linii Galaxy. Do dzisiaj tajemnicą pozostawał jednak koszt produkcji najnowszego flagowca koreańskiego producenta.

 

Z najnowszego raportu analitycznej firmy IHS, która w przeszłości trafnie wyceniła m.in. koszt produkcji iPhone'a 6, wynika, że całkowity koszt wszystkich materiałów użytych w Galaxy S7 wynosi 255 dolarów. To dokładnie o 1 dolar mniej niż koszt materiałów z dwuletniego już Galaxy S5.

Najdroższą częścią Samsunga Galaxy S7 jest procesor Snapdragon 820, którego szacunkowy koszt wynosi 62 dolary. 12-megapikselowa kamera z technologią Dual Pixel wyceniana jest na 14 dolarów, podczas gdy montaż całego urządzenia na 5 dolarów.

Końcowa cena Samsunga Galaxy S7 to około 670 dolarów, a więc ponad dwa razy więcej niż sam koszt produkcji. Wydawać by się mogło, że producent zarabia tu krocie, jednak musimy pamiętać, że podzespoły telefonu to tylko drobny ułamek całości. Do tego dochodzą jeszcze m.in. koszty marketingu, przygotowanie oprogramowania, transport, magazynowanie, utrzymanie serwisu oraz praca ludzi i maszyn. A to już z pewnością nie są małe pieniądze. Bez dokładnych danych trudno powiedzieć ile tak naprawdę Samsung zarabia na swoich urządzeniach.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 79.79.68.* 2016.03.15 11:40
POWIEM TO TAK:

Wlasnie zrobilem rozeznanie w cenach i predkosciach procesorow! (Geekbench3)

I tak:

Obecnej generacji Intel m3: jakos 4000-4500 punktow - cena $281

Snapdragon 820 jakos 5000 punktow cena......$62


Rozumiem gdyby ten Intela kosztowal te $280 a ten SD820 np. $250 - no kit - ALE TU MAMY jakos $220 ROZNICY!!!!! gdzie ten SD820 jest w dodatku jakos 10% szybszy!!!
Gość IP: 89.12.97.* 2016.03.15 12:06
Jak to możliwe że Xiaomi ładuje tego Snapdragon 820 w Mi5 telefon za 1500 złotych? Normalnie cuda panowie cuda. I do tego jeszcze na tym zarabiają.
Gość IP: 79.79.68.* 2016.03.15 12:12
P.S. To juz wiem dlaczego ten tablet Microsoft Syf-face 3 kosztuje tak KOSMICZNE pieniadze a WCALE nie jest szybki.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.15 12:18
Gość IP: 79.79.68.* 2016.03.15 11:40

to zamiast geekbench weź coś normalnego do pracy
arm się nie nadaje
benchmarki to nie wszystko fanie numerków

ps. strasznie dużo części ma ten samsung w porównaniu do iphone
Gość IP: 94.254.225.* 2016.03.15 13:02
Jeżeli ktoś pisze o kwocie złożenia jednej sztuki i wycenia ją na 5$ to znaczy, że robi to zewnętrzna firma. Nikt nie buduje dużych hal produkcyjnych aby towar w nich zalegał.
Gość IP: 46.113.64.* 2016.03.15 13:11
Autor tematu trafnie zauważył, że na ostateczny koszt telefonu w tym przypadku Samsunga Galaxy S7 wchodzą zarówno części użyte do jego produkcji jak również marketing, transport itp. Błędem jest również porównywanie ceny telefonu z przed 12 miesięcy. Faktem jest, że najnowszy flagowy telefon Samsunga został doprecyzowany w każdym elemencie co czyni go dobrym wyborem dla wymagających użytkowników. Ambasador marki Samsung
Gość IP: 83.30.121.* 2016.03.15 15:01
te koszty części zbiłbym o 30-40% i wyszłaby realna cena materiałów i produkcji. Koszt wytworzenia S7 to 150 -170 USD max.
Gość IP: 213.17.193.* 2016.03.15 15:39
Bierzecie pewnie jakieś ceny z ogólno dostępnych cenników. Pracuje w zakupach komponentów elektronicznych i cenniki dla producentów to całkiem inna bajka niż cenniki dla dystrybutorów. Ten procesor który podajecie jako 64$ to możecie spokojnie policzyć że Samsung kupuje go w cenie projektowej po 35$ max. Duzi producenci mają takie cenniki że spodnie by wam spadły do ziemi. Wszystko jest zawsze owiane umowami o poufności z surowymi karami więc tym bardziej nie chce mi się wierzyć w cenę 64$. Bajki piszecie, Samsung rżnie wszystkich i to ostro - czemu za dwa lata ten telefon będzie można kupić za 800 PLN ? Wierzcie mi że przy tej cenie Samsung nadal zarabia i nic nie traci.
Gość IP: 79.79.92.* 2016.03.15 15:55
@Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.15 12:18


Taaa - ale te twoje "cyferki" JEDNAK pokazuja iz np. Xenon ma ich w dziesiatkach tysiecy punktow - wiec PROPORCJE sa zachowane!!!
Gość IP: 109.173.217.* 2016.03.15 17:47
Dlaczego cena końcowa (detaliczna) jest taka wysoka?
Słyszeliście o podatkach tych pośrednich i tych bezpośrednich
Podatki płacą wszyscy - producent, pośrednik (po drodze może być ich kilku) i sprzedawca detaliczny.
Ponadto każde z tych ogniw - do ceny dolicza koszty transportu (w tym ubezpieczenia towaru), marketingu no i koszty osobowe
Te wszystkie koszty są w każdym kraju nie tylko w Polsce
Kochana młodzieży (ta młodsza, trochę starsza i ta starsza) zamiast wydziwiać polecam trochę nauki na temat ekonomi produkcji, dystrybucji i handlu, a przestaniecie się dziwić i wypisywać bzdury
Odwróćcie role i postawcie się w roli producenta (czegokolwiek) w roli pośrednika i sprzedawcy. Pomyślcie jakie składniki wrzucilibyście w cenę wyrobu (oczywiście te dozwolone) a zrozumienie dlaczego coś kosztuje tyle ile kosztuje
Na koniec nie zapomnijcie o prawie nowości czy popytu które też ma znaczny wpływ na cenę końcową
Myślenie nic nie kosztuje z wyjątkiem trochę wysiłku i znajomości tematu
Gość IP: 109.173.217.* 2016.03.15 18:14
@ Szanowna Redakcjo

Czytam tę notatkę i zastanawiam się Jaki jest jej cel, czemu (komu) te informacje mają służyć.
Z całym szacunkiem ale w moim odczuciu bez jakiegokolwiek redakcyjnego komentarza sama informacja służy szczuciu jednych na drugich - "dobrych użytkowników" przeciw "złym" producentom, dystrybutorom i sprzedawcą którzy tylko "patrzą jak oskubać z kasy" końcowego odbiorcę
Rozumiem, że Chip nie jest portalem edukacyjnym w zakresie podstawowych praw ekonomi (od tego jest szkoła) ale mimo wszystko od czasu do czasu jakiś dodatkowy komentarz ekonomiczny by się przydał tym bardziej że czytając niektóra (a czasami i większość) komentarzy tzw. "gołym okiem" widać jaki jest poziom wykształcenia niektórych (a może i większości) piszących
Gość IP: 178.43.110.* 2016.03.16 08:59
A wszyscy zawsze najeżdżali na Apple i ich ceny. A tutaj proszę wszyscy się rozczulają nad Samsungiem ile to on ma wydatków. Na pewno o jedną rzecz mniej, Samsung nie ma własnego systemu i nie ponosi wobec tego związanych z nim kosztów (ma Tizena, ale nie wykorzystuje go praktycznie wcale).
acomp
acomp 2016.03.16 11:56
Na forum wypowiadają się szpece od spraw finansowych ,marketingowych itd. tylko musimy poczekać aż te dzieci pokończą szkoły i będą wykształconymi fachowcami w swojej branży to może będziemy drugą Japonią.Na razie to takie pisanie na wodzie swoich przemyśleń.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 15.03.2016
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung galaxy s7
ŹRÓDŁO: gsmarena.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 13063
CENEO Kup Najtaniej
GUESS W95127G2 GUESS W95127G2
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Stikero Mata magnetyczna na lodówkę - Whisky z lodem 4527 Stikero Mata magnetyczna na lodówkę - Whisky z lodem 4527
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bourjois Soir de Paris Woman Woda toaletowa spray 50 ml Bourjois Soir de Paris Woman Woda toaletowa spray 50 ml
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Indesit DISR 57M19 CA Indesit DISR 57M19 CA
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BOSCH SMV 53N40EU BOSCH SMV 53N40EU
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu