Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News iPhone SE – skąd taka dziwna nazwa?

Złośliwi twierdzą, że to skrót od „super expensive”…

iPhone SE – skąd taka dziwna nazwa?

Apple wczoraj zaprezentował dwa nowe produkty: 9,7-calową wersję iPada Pro, oraz nowość w linii iPhone’ów, z oznaczeniem „SE”. Od czego jest ten skrót?

 

 

Zaprezentowany prawie że przed chwilą nowy iPhone to właściwie mniejsza wersja edycji 6s. Posiada ten sam procesor A9, mechanizm Touch ID, aparat i kamerę do wideorozmów. Jedno jednak pozostaje zagadką: czemu „SE”, i to bez żadnej cyferki obok?

Na pomoc przyszedł Phil Shiller, który zdradził dziennikarzowi magazyny Fortune, że nie chodzi tu ani o Simple Edition, ani nawet o Super Expensive, a o… Special Edition, czyli po polsku, Edycję Specjalną. Faktycznie, 4-calowy telefon w dzisiejszych czasach jest wyjątkowy. Choć nie jesteśmy pewni, czy to dobrze.

 

 

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 195.210.14.* 2016.03.23 08:35
4" to optymalna wielkość ekranu. Smartfon, którego nie da się w pełni obsługiwać jedną ręką jest bezużyteczny. Żaden pajac mi nie powie, że do rozmów i korzystania z kilku aplikacji potrzeba
6".
Gość IP: 31.61.137.* 2016.03.23 08:59
Pierdzielisz. Ja mam note 4 z 5.7 cala i uazam ze to jest idealna wielkosc pajacu.
Gość IP: 195.66.88.* 2016.03.23 10:15
Widocznie wszyscy mają dłonie tej samej wielkości.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.03.23 11:48
SEppuku
nawalaka
nawalaka 2016.03.23 12:03
Super podoba mi się pomysł z tym SE. Nie duży a z mocniejszym wnętrzem, jak tylko bedzie dostępny u nas togo kupuje. Zostaje tylko jedno pytanie mam stacje dokującą od nilsena istar(lampka plus stacja dokująca, nawiasem mówiąc świetne rozwiazanie) Czy wszystko będzie pasować?
Nehex
Nehex 2016.03.23 14:17
mi to na początku przyszło, że nazwa pochodzi od 98 second edition
ale telefon i tak jest fajny. Niektórzy do przeglądania facebooka i pobraniu kilku apek nie potrzebują 5 cali, a do tego łatwiej go trzymać lub schować w kieszeni.
Gość IP: 195.3.233.* 2016.03.23 14:45
Jak można !!!! zaproponować konfiguracje sprzed roku w obudowie sprzed 3 lat i twierdzić że to nowość !!!

Wstyd Apple, wstyd ...
Gość IP: 79.79.65.* 2016.03.23 15:01
jest to od iPhone (5) SECOND EDITION! W ostatniej chwili zrezygnowali z umieszczenia 5 by sie zle nie kojazylo (bo niektorym ciezko wytlumacyc ze bebechy w srodku to od 6S a nie od 5)
Gość IP: 83.25.251.* 2016.03.23 19:33
Sony Ericsson :)
acomp
acomp 2016.03.23 19:37
Apple szyfrują swoje nazwy tak żeby nikt nie widział o co chodzi. Czego oni się wstydzą - ekranu 4" ?
Gość IP: 83.23.53.* 2016.03.25 17:31
Gupie nie som, wiedzom co robio ;)
Znaleźli niszę na rynku, sprzęt o dobrych parametrach i małym ekranie to się wstrzelili, takie to dziwne ?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 22.03.2016
Tagi: telefony
Tagi producenckie: apple
ŹRÓDŁO: The Verge
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4906

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
ModeCom ISAW SZELKI DO MOCOWANIA KAMERY (A-KS-ISAW-SZ-P) ModeCom ISAW SZELKI DO MOCOWANIA KAMERY (A-KS-ISAW-SZ-P)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EDH3488GDE Electrolux EDH3488GDE
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell Inspiron 3543 (Inspiron0405V_8G500HW10) Dell Inspiron 3543 (Inspiron0405V_8G500HW10)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu