Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News iPhone SE – skąd taka dziwna nazwa?

Złośliwi twierdzą, że to skrót od „super expensive”…

iPhone SE – skąd taka dziwna nazwa?

Apple wczoraj zaprezentował dwa nowe produkty: 9,7-calową wersję iPada Pro, oraz nowość w linii iPhone’ów, z oznaczeniem „SE”. Od czego jest ten skrót?

 

 

Zaprezentowany prawie że przed chwilą nowy iPhone to właściwie mniejsza wersja edycji 6s. Posiada ten sam procesor A9, mechanizm Touch ID, aparat i kamerę do wideorozmów. Jedno jednak pozostaje zagadką: czemu „SE”, i to bez żadnej cyferki obok?

Na pomoc przyszedł Phil Shiller, który zdradził dziennikarzowi magazyny Fortune, że nie chodzi tu ani o Simple Edition, ani nawet o Super Expensive, a o… Special Edition, czyli po polsku, Edycję Specjalną. Faktycznie, 4-calowy telefon w dzisiejszych czasach jest wyjątkowy. Choć nie jesteśmy pewni, czy to dobrze.

 

 

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 195.210.14.* 2016.03.23 08:35
4" to optymalna wielkość ekranu. Smartfon, którego nie da się w pełni obsługiwać jedną ręką jest bezużyteczny. Żaden pajac mi nie powie, że do rozmów i korzystania z kilku aplikacji potrzeba
6".
Gość IP: 31.61.137.* 2016.03.23 08:59
Pierdzielisz. Ja mam note 4 z 5.7 cala i uazam ze to jest idealna wielkosc pajacu.
Gość IP: 195.66.88.* 2016.03.23 10:15
Widocznie wszyscy mają dłonie tej samej wielkości.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.03.23 11:48
SEppuku
nawalaka
nawalaka 2016.03.23 12:03
Super podoba mi się pomysł z tym SE. Nie duży a z mocniejszym wnętrzem, jak tylko bedzie dostępny u nas togo kupuje. Zostaje tylko jedno pytanie mam stacje dokującą od nilsena istar(lampka plus stacja dokująca, nawiasem mówiąc świetne rozwiazanie) Czy wszystko będzie pasować?
Nehex
Nehex 2016.03.23 14:17
mi to na początku przyszło, że nazwa pochodzi od 98 second edition
ale telefon i tak jest fajny. Niektórzy do przeglądania facebooka i pobraniu kilku apek nie potrzebują 5 cali, a do tego łatwiej go trzymać lub schować w kieszeni.
Gość IP: 195.3.233.* 2016.03.23 14:45
Jak można !!!! zaproponować konfiguracje sprzed roku w obudowie sprzed 3 lat i twierdzić że to nowość !!!

Wstyd Apple, wstyd ...
Gość IP: 79.79.65.* 2016.03.23 15:01
jest to od iPhone (5) SECOND EDITION! W ostatniej chwili zrezygnowali z umieszczenia 5 by sie zle nie kojazylo (bo niektorym ciezko wytlumacyc ze bebechy w srodku to od 6S a nie od 5)
Gość IP: 83.25.251.* 2016.03.23 19:33
Sony Ericsson :)
acomp
acomp 2016.03.23 19:37
Apple szyfrują swoje nazwy tak żeby nikt nie widział o co chodzi. Czego oni się wstydzą - ekranu 4" ?
Gość IP: 83.23.53.* 2016.03.25 17:31
Gupie nie som, wiedzom co robio ;)
Znaleźli niszę na rynku, sprzęt o dobrych parametrach i małym ekranie to się wstrzelili, takie to dziwne ?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 22.03.2016
Tagi: telefony
Tagi producenckie: apple
ŹRÓDŁO: The Verge
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4845