Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Sony Xperia X Dual SIM z 64 GB pamięci ROM

Lepiej wybrać ten wariant, ale... bez napinania się.

Sony Xperia X Dual SIM z 64 GB pamięci ROM

Sony Xperia X, wraz z odmianami X Performance i XA, zadebiutowała niedawno na targach MWC 2016. Mimo to rynkowej premiery tych modeli spodziewamy się dopiero latem.

O Sony Xperia X wiadomo już niemal wszystko, poza dokładną datą premiery i cenami wszystkich trzech wariantów. Nasze pierwsze wrażenia na temat tego telefonu możecie przeczytać (i obejrzeć na filmie) w tym artykule. A jednak czasami dochodzą jeszcze pewne drobne informacje na temat tego telefonu, wbrew pozorom – naprawdę ciekawe.

Do tej pory wiadomo było tylko, że możemy spodziewać się dwóch wariantów modeli Xperia X i dwóch Xperia X Performance, różniących się drobiazgiem w postaci mniejszej (32 GB) lub większej (64 GB) ilości pamięci ROM, którą będzie można wykorzystać do przechowywania danych. Obecnie informacje te zostały sprecyzowane: telefony z pojedynczym slotem na karty SIM wyposażone będą w 32 GB pamięci ROM, zaś wersje Dual SIM – 64 GB pamięci ROM.

Różnica jest bardziej znacząca, niż może się nam z początku wydawać. Otóż w wersji z pamięcią 64 GB tak naprawdę tylko 48,6 GB będzie do dyspozycji użytkownika telefonu, bo 15,4 GB zajmie oprogramowanie zainstalowane fabrycznie. To jednak nadal stosunkowo dobra sytuacja, w porównaniu do wersji 32 GB – 12 GB zajmie oprogramowanie telefonu, więc w rezultacie tylko 20 GB będzie można przeznaczyć na przechowywanie danych. A to już jest naprawdę mało, zwłaszcza jeśli ktoś często nagrywa smartfonem filmy czy wykonuje wiele zdjęć.

Ale... nie warto się specjalnie martwić z tego powodu, ponieważ wszystkie trzy nowe smartfony z rodziny Xperia X wyposażone są też w slot kart pamięci Micro SD, obsługujący nośniki o pojemności do 200 GB.  Tak więc spokojnie, miejsca na dane nie zabraknie.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 80.111.103.* 2016.03.05 15:00
pamiec ROM ? Autor nie wie co pisze, nie rozumie skrótu ROM ;)
jakub_1986
jakub_1986 2016.03.05 16:03
Ech i znów wyścig cyferek. kto da więcej.
Gość IP: 78.8.10.* 2016.03.05 16:23
Mam obecnie 4 GB pamięci wewnętrznej w smartfonie, bez roota. Irytuje mnie to nieziemsko, ale jeszcze rok root i będzie jak trzeba. Dobrze, że są producenci, którzy dają dal-sima z odpowiednią ilością pamięci. Poza tym android przy przenoszeniu na kartę i tak dane aplikacji trzema na urządzeniu, o tym, że wszystkich aplikacji nie da się przenieść bez roota na kartę nie wspomnę.
Gość IP: 87.205.55.* 2016.03.05 19:13
No to super. I co zamierza producent umieścić w tak dużej pamięci ROM? Heh...
Gość IP: 82.21.244.* 2016.03.05 22:39
pytanie brzmi:
czy nowa xperia dual będzie dual live czy tak samo kiepsko będzie jak z z3 dual w której ten dual był pasywny.
Gość IP: 178.36.192.* 2016.03.05 22:44
Bez sensu, po co mi 64 giga pamięci tylko do odczytu? Producent wali tam tyle śmiecia, którego nie będę mógł skasować? Lepiej byście podali ile jest tam pamięci flash.
Gość IP: 5.172.239.* 2016.03.06 08:42
To wlasnie mi sie podoba. W wiekszosci pecyn niedouczonych istnieja etykietki pamieci RAM i ROM. Cos tam dzwoni, ale w ktorym kosciele to juz boli, zeby przeczytac. Jak podali, ze RAMu tyle a tyle, to ta druga pamiec to musi byc ROM, bo innej nazwy nie zna. Nieuki...
Gość IP: 83.20.107.* 2016.03.06 15:03
"z 64 GB pamięci ROM" ?
ROM?

Żenujące...
Gość IP: 91.234.127.* 2016.03.06 17:46
Panie autor. ROM (Read Only Memory) czyli pamięć tylko do odczytu, bez możliwości zapisu. Do szkoły wracać!
Gość IP: 77.177.192.* 2016.03.06 18:48
Takiego analfabetyzmu informatycznego spodziewałbym się po Onecie albo po WP ale w chipie. Panowie. Naprawdę nie wiecie co to jest pamięć ROM?
acomp
acomp 2016.03.06 21:15
Zamiast newsa to jest parodia informacji technicznej i pomylenie pojęć
Gość IP: 62.93.39.* 2016.03.07 10:50
Szanowni Państwo!
Może najpierw warto sprawdzić informacje w uznanych żródłach literaturowych, a nie obrażać innych. Formalnie pamięć Flash należy do grupy pamięci ROM i jest to zmodyfikowana pamięć EEPROM, jak łatwo zauważyć w nazwie tej pamięci występuje skrót ROM. Moim zdaniem, to niektórzy komentujący czytelnicy nie dorastają poziomem do artykułów prezentowanych w Chipi'e, mimo tego, że są to artykuły dla szerokiego grona odbiorców.
Gość IP: 37.128.90.* 2016.03.07 15:40
Czepiacie się, flash to nic innego jak rodzaj pamięci EEPROM, czyli poniekąd ROM.
Gość IP: 89.229.194.* 2016.03.07 15:57
Sony jako producent nie zapewniający zadnego wsparcia aktualizacji softu dla swoich produktow niestety ale nie zacheca do jakichkolwiek zakupow, co zreszta widac po jego dziale mobile ktory padł nizej niz nokia... Daje im max rok a potem papa
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 05.03.2016
Tagi: smartfony
Tagi producenckie: sony
ŹRÓDŁO: gsmarena.com, vr-zone.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 17710
CENEO Kup Najtaniej
PMT Soho Midineb PMT Soho Midineb
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ART AKUMULATOR DO OLYMPUS (Li42B) ART AKUMULATOR DO OLYMPUS (Li42B)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS G551JM-CN082H ASUS G551JM-CN082H
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
APC InRoom SC Portable/3.0kW 220-240v 50Hz (ACPSC3000) APC InRoom SC Portable/3.0kW 220-240v 50Hz (ACPSC3000)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu