Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News System i aplikacje startowe zajmują znaczne ilości pamięci w Galaxy S7

To tłumaczy wsparcie dla kart microSD.

System i aplikacje startowe zajmują znaczne ilości pamięci w Galaxy S7

Nigdy nie jest tak, że użytkownik otrzymuje do dyspozycji całą pamięć wewnętrzną urządzenia. Znaczne ilości miejsca zajmuje sam system operacyjny. Producenci coraz częściej wyposażają też smartfony w liczne aplikacje startowe. W przypadku nowego flagowca Samsunga wolna przestrzeń na dane jest jednak drastycznie mała w porównaniu do całkowitej ilości pamięci wewnętrznej.

Wydawać by się mogło, że 32 GB pamięci w telefonie to całkiem spora ilość. Jednak po wyjęciu z pudełka Galaxy S7 oferuje znacznie mniej - całe 8 GB zajmuje bowiem system operacyjny i wszelkiej maści aplikacje startowe wgrane przez producenta. Ten 25-procenotowy ubytek da się jednak przeżyć z uwagi na możliwość implementacji kart microSD, ale niczego nie świadomy klient może poczuć się początkowo rozczarowany takim obrotem sprawy.

Ciekawe jednak czy ten fakt nie odbije się negatywnie nie tyle na samej sprzedaży, co na wizerunku Samsunga Galaxy S7 w Chinach. W zeszłym roku bowiem zarówno Samsung jak i inny producent - Oppo - zostali w tym państwie pozwani o nadużywanie instalowania śmieciowych aplikacji (bloatware).

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 146.199.171.* 2016.03.02 15:43
Ta sprawa ma WIELE obliczy!

1. NIEZNOSZE Samsung! Ale..... NIEMOZNA ich o to winic - w takim razie KAZDY MOZLIWY komputer czy to z Windows czy z Mac OS X powininen byc ZAKAZANY sprzedazy bo pelno w nich.... "niechcianych" aplikacji - CO WAZNE - niechcianych PRZEZEMNIE - bo dla kogos innego moga one byc...... POMOCNE!!!! I wtedy ten blotware zmienia sie w POTRZEBNE aplikacje.

2. Mozna by sie jeszcze awanturowac gdyby Samsung nie dal slotu karty SD w S7 (choc ci z S6 moga sie wsciekac)

3. Samsung i inni POWINNI dac mozliwosc odinstalowania swoich programow i bylby spokoj
Gość IP: 78.9.113.* 2016.03.02 16:35
Ja mam 16gb i wolne 10gb z kawalkiem, więc bez sensacji 6gb czy 8gb... Wszystko się przecież rozwija i dochodzi więcej aplikacji..
Gość IP: 80.51.168.* 2016.03.02 16:55
Akurat Samsung dodaje bardzo fajne aplikacje. Prawdę powiedziawszy to sam doinstalowałem jeszcze więcej rzeczy bezpośrednio z ich sklepu (mam Samsung Note 4)
Gość IP: 83.24.216.* 2016.03.02 17:52
78.9.113.* 2016.03.02 16:35

Ale jak system zajmuje Ci 4GB, a w S7 - 8GB to już jest różnica.
Czysty Android od Google zajmuje około 4GB, w iOS 9 sprawa wygląda podobnie, więc nie mów, że to nic takiego. Właśnie wszystko się przecież rozwija więc miejsce zajmowane przez system powinno maleć albo być na stałym poziomie przy ulepszaniu. iOS 9 zajmuje ponad 1GB mniej niż iOS 8. Zrozumiałbym, wzrost zajmowanego miejsca o 1GB bo dodają nowe funkcje.. ale aż tyle? Do tych 8GB dodajmy jeszcze branding operatora, jego aplikacje i co tam jeszcze da.. w niektórych przypadkach zajmowane miejsce może wynieść aż 10GB.
Gość IP: 77.91.29.* 2016.03.02 18:02
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 80.51.168.* 2016.03.02 19:37
Ok... no więc - co mam teraz na telefonie:

Mechanizm syntezy mowy: 559 MB
Facebook: 345MB
Earth: 313 MB
Usługi Google Play: 235 MB
Menadżer stron: 226 MB
Skype: 221 MB
Photo Studio PRO: 200 MB
Mapy: 163 MB
Edytor Video: 162 MB
Chrome:117 MB
Booking.com: 114 MB
Messanger: 110 MB
Evernote: 105 MB
Kodi: 104MB
.....
A to tylko początek z dłuuugiej listy programów... i nie uwzględniam gier po 600MB (95% oczywiście free z Google Play, kilka programów kupionych).

Trzeba coś jeszcze dodawać?
Gość IP: 89.66.234.* 2016.03.03 10:30
Pozostaje jeszcze 24 GB wolnego i lepiej to wypada niż w S5 gdzie po aktualizacjach połowa zabiera system i aplikacje zostaje wiec tylko 8GB.
Cieszy mnie powrót SD a co z podczerwienią? podobno nie będzie :(
Gość IP: 178.43.230.* 2016.03.03 10:39
Gość IP: 83.24.216.* 2016.03.02 17:52
78.9.113.* 2016.03.02 16:35

Ale jak system zajmuje Ci 4GB, a w S7 - 8GB to już jest różnica.
Czysty Android od Google zajmuje około 4GB, w iOS 9 sprawa wygląda podobnie, więc nie mów, że to nic takiego. Właśnie wszystko się przecież rozwija więc miejsce zajmowane przez system powinno maleć albo być na stałym poziomie przy ulepszaniu. iOS 9 zajmuje ponad 1GB mniej niż iOS 8. Zrozumiałbym, wzrost zajmowanego miejsca o 1GB bo dodają nowe funkcje.. ale aż tyle? Do tych 8GB dodajmy jeszcze branding operatora, jego aplikacje i co tam jeszcze da.. w niektórych przypadkach zajmowane miejsce może wynieść aż 10GB.

Czysty system od google (nexus) nie zajmuje więcej niż 2GB, a cyanogenmod z doinstalowanym tylko sklepem od google ma mniej niż 500MB.
Gość IP: 91.125.100.* 2016.03.03 16:25
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
acomp
acomp 2016.03.03 22:27
Powinna istnieć możliwość deinstalacji poszczególnych programów
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 02.03.2016
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung galaxy s7
ŹRÓDŁO: Ubergizmo.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 10208
CENEO Kup Najtaniej
Brainwavz R1 Brainwavz R1
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EOB 6631BOX Electrolux EOB 6631BOX
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Adriatica A8132.5256CHL Adriatica A8132.5256CHL
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LOGIC LS-21 LOGIC LS-21
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu