Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Tak, będzie jeszcze jeden iPhone!

Oto Apple iPhone SE.

Tak, będzie jeszcze jeden iPhone!

Plotki o nowym, czterocalowym iPhonie okazał się prawdziwe. Apple właśnie zaprezentował… nie, nie następcę istniejących telefonów swojej produkcji, ale zupełnie nowe urządzenie.

iPhone SE nie będzie, tak jak się spodziewano, „tanim smartfonem dla mas”. To nadal produkt wysokiej klasy i wysokiej ceny. Dla kogo ma być więc przeznaczony? Przede wszystkim dla tych, którzy chcą nowoczesnego telefonu, ale też życzą sobie, by nie miał ogromnego wyświetlacza, tak jak obecne na rynku sztandarowe modele.

iPhone SE ma posiadać 4-calowy wyświetlacz i być napędzany przez nowoczesny procesor A9, obecny również w iPhonie 6S. To oznacza dwukrotnie wyższą wydajność od iPhone’a 5S i trzykrotnie wyższą wydajność graficzną. Nie zabrakło też koprocesora M9, który odpowiada za zbieranie danych na temat ruchu. Całość uzupełnia 12-megapikselowy aparat.

Cena? No cóż, tanio nie będzie. Telefony iPhone SE będzie można zamawiać od 24 marca, a w sklepach pojawią się tydzień później. Najtańsza, 16-gigabajtowa edycja, ma kosztować 399 dolarów.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 79.79.87.* 2016.03.21 19:20
sorry - ale to jest smartphone ktorego oczekiwalem kupujac iPhone 6 w dniu premiery :( teraz czekam na NOWOSC w iPhone 7 i lepiej by sie wysilili tym razem - bo kasa na Xiaomi Mi5 Pro czeka u mnie

Apple Fan
Gość IP: 79.79.87.* 2016.03.21 19:30
P.S. Jak to nie dla mas iPhone SE? iPhone SE 64GB £440 - iPhone 6S 64GB £620 - ile to taniej? 30%?

Tu w UK dzieciaki biegaja z 6S (co prawda z 16GB) i im tanio - takze ten SE to dla zebrakow tylko
Gość IP: 89.69.252.* 2016.03.21 19:59
Watpie w jego sukces. W miedzyczasie masa ludzi przesiadla sie na wieksze smartfony, a przesiadka w dol praktycznie odpada. Jak sie pouzywa 5-5.5 calowego telefonu to potem juz nie ma sie ochoty na mniejsze zabawki :)
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.21 20:21
Gość IP: 89.69.252.* 2016.03.21 19:59

wątpisz?to spójrz jak się sprzedają iphone 5 5S i 5C choćby na allegro - wciąż masa chętnych bo to JEDYNY MAŁY TELEFON NA RYNKU

jeszcze jest kiepski Xperia Z1C bo reszta kompaktów już jest zauważalnie większa

do tego bardzo wydajny
szkoda że dość drogi ale FHD w 60 klatkach i 720P w 240 jest ciekawą sprawą

patelni na rynku zatrzęsienie - nuda!!!!
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.21 20:23
aha - i ma 2GB ram

jest też już dostępny w Polsce IOS 9.3
binary
binary 2016.03.21 20:36
@Gość IP: 89.69.252.* 2016.03.21 19:59

Problem w tym ze iOS nie jest zoptymalizowany pod tak duze ekrany bo powrot do poprzedniego menu jest na gorze ekranu.
Nigdy nie rozumialem uzytkownikow iPhone'ow narzekajacych na wielkie wyswietlacze, dopoki nie zaczalem uzywac iPhone 6. Ciagle wyciaganie palucha i szukania menu wstecz jest strasznie nieergonomiczne. Jeszcze gorzej musi byc w kobylich wersjach Plus. Wydaje mi sie ze mniejszy iPhone ma szanse zdobyc popularnosc.
Gość IP: 79.79.87.* 2016.03.21 20:49
Widze iz nie do konca mnie zrozumiano - dla mnie iPhone SE jest..... nawet fajny - poprostu majac iPhone 6 i wymieniajac na SE prawie nic by mi nie dalo - no chyba ze ktos bymienilbym sie ze mna "leb w leb" na swojego 6 :)

Czekam na iPhone 7 co pokaze - jak nic - pewno robie sprzedaz 6 i kupno uzywanego SE.

Tzn. 7 NAPEWNO pokaze "cyferki" ale oczekuje czegos wiecej
Gość IP: 217.155.77.* 2016.03.22 12:04
Nareszcie koniec pogoni za tym kto zbuduje większego smartfona... z najnowszymi Samsungami przybierało to rozmiary absurdu.
acomp
acomp 2016.03.22 14:12
Tak jak w newsie mniejszy ale cena większa.Brawa dla Apple! ;)
Gość IP: 83.25.230.* 2016.03.22 20:27
Brawo, wreszcie. Mam 6S i jest za duży, zupełnie nie wiem po co taki duży ekran
jakub_1986
jakub_1986 2016.03.22 20:48
Gdybym nie potrzebował wielkiego ekranu to brałbym od ręki. Ale cena przeliczona z 500 dolców w Stanach na ponad 2500 zł w Polsce mnie wystarczająco zniechęciła.
Za to obudowa i wygląd jest zajefajny.
Gość IP: 89.72.213.* 2016.03.22 23:16
jobs się w grobie przewraca jak widzi z góry co oni kuźwa wprowadzają na rynek. Jak można odświeżać kotleta i to przez taką firmę jak apple, "innowacyjna". No chyba kiedyś. Ja rozumiem, że niektórzy kochają swoje 5ki, ale żeby nie zmieniać wyglądu tylko pchać podzespoły i to nie wszytkie (3d touch)? nie ogarniam tego. Mogli wprowadzić 4 calowca z wyglądem 6ki lub innym. To lepiej pójść na skróty. Mam nadzieje, że to będzie porażka tej firmy, która pozwoli im się wreszcie ogarnąć, bo jest co raz gorzej.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 21.03.2016
Tagi: telefony
Tagi producenckie: apple
ŹRÓDŁO: Apple
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8486
CENEO Kup Najtaniej
Valentis Flexus 30 tab Valentis Flexus 30 tab
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung UE32J5670 Samsung UE32J5670
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fresh`n`Rebel  Rockbox Cube ink Fresh`n`Rebel Rockbox Cube ink
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu