Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Urządzenia sieciowe To ma być NAS dla prawdziwych profesjonalistów

My Cloud EX2 Ultra – wysoka wydajność pracy w parze z pojemnością (aż do 12 TB!).

To ma być NAS dla prawdziwych profesjonalistów

WD rozszerzył linię produktów konsumenckich o My Cloud EX2 Ultra – 2-zatokowy system NAS wysokiej wydajności. Nowy model został zaprojektowany z przeznaczeniem dla profesjonalistów i użytkowników, którzy poszukują wygodnego rozwiązania do automatycznej synchronizacji plików na różnych urządzeniach, łatwego sposobu na udostępnianie folderów i różnorodnych opcji backupu, aby komfortowo tworzyć i korzystać z osobistej biblioteki cyfrowej.

My Cloud EX2 Ultra został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,3 GHz, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z szybkiego transferu danych podczas pracy z wymagającymi aplikacjami oraz streamingu wideo. 1 GB pamięci DDR3 powinno się sprawdzić w wielozadaniowej pracy podczas obsługi streamingu jakości HD oraz w innych wymagających zastosowaniach, takich jak systemy do monitoringu wizyjnego. Wachlarz funkcji urządzenia umożliwia użytkownikom wybór preferowanych metod zarządzania i zabezpieczenia swoich  filmów, zdjęć, muzyki i innych cyfrowych zasobów. System obsługuje  RAID 0, RAID 1 oraz JBOD i  tryby spanning (połączonej przestrzeni  dysków). Wśród różnych możliwości archiwizacji danych dostajemy do dyspozycji:  backup NAS to NAS, USB, chmurowy lub z sieci LAN do WAN. System NAS My Cloud EX2 Ultra jest domyślnie skonfigurowany w  RAID 1, ale konfiguracja w inny tryb współpracy dysków ma być prosta.

Urządzenie My Cloud EX2 Ultra jest dostępne w różnych opcjach – bez dysków lub z dyskami do łącznej pojemności 12 TB. Dodatkowo jest możliwość rozszerzenia pojemności dyskowej poprzez podłączenie dysków zewnętrznych USB 3.0 przez port USB. Optymalnymi napędami do zastosowania w My Cloud EX2 są dyski WD Red, zaprojektowane specjalnie dla systemów NAS. WD Red z techniką NASware 3.0 zmniejszają ryzyko utraty danych podczas nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak uszkodzenie danych w wyniku awarii, przerwa w zasilaniu lub innych zakłóceń.

Dostęp w każdej chwili, z każdego miejsca

Możliwość tworzenia i wysyłania prywatnych linków przez użytkowników My Cloud EX2 Ultra do wybranych odbiorców ułatwia udostępnianie plików i folderów. Dzięki dostępowi do zasobów systemu przez stronę MyCloud.com lub aplikację  My Cloud użytkownicy systemu mają do niego dostęp z każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Oprogramowanie WD Sync automatycznie synchronizuje media i pliki pomiędzy wszystkimi urządzeniami zalogowanymi do My Cloud, zapewniając prywatność danych podczas korzystania z nich na dowolnym urządzeniu.

My Cloud EX2 Ultra oferuje szereg zaawansowanych funkcji do obsługi danych, takich jak: zintegrowane serwery FTP i WebDAV, serwer backupu, serwer pobierania P2P i obsługa Microsoft Active Directory. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z kompatybilnych z systemem aplikacji partnerów, w tym oprogramowania do systemów monitoringu Plex, Milestone Arcus oraz aMule, Icecast, Joomla!, Anti-Virus Essentials, WordPress, SqueezeCenter i wielu innych. Użytkownicy mogą również przesyłać (za pośrednictwem transmisji strumieniowej) wideo oraz zdjęcia do podłączonych do tej samej sieci telewizorów, odtwarzaczy multimedialnych, konsoli do gier oraz innych urządzeń obsługujących standardy  DLNA/UPnP - dzięki preinstalowanemu serwerowi multimediów Twonky 7.2 DLNA-certified 1.5 oraz wbudowanej obsłudze iTunes.

Ceny wynoszą: 839 PLN za system My Cloud EX2 Ultra bez dysków, 1 619 PLN za 4 TB, 2 675 PLN za 8 TB i 3 349 PLN za 12 TB. Aplikacja mobilna WD My Cloud jest dostępna w Apple App Store i Google Play.  Gwarancja na system My Cloud EX2 Ultra bez dysków wynosi 2 lata, natomiast My Cloud EX2 Ultra z dyskami jest objęty 3-letnią, ograniczoną gwarancją.

My Cloud EX2 Ultra jest kompatybilny z systemami Windows 10, Windows 8, Windows Vista, OS X El Capitan, Yosemite, Mavericks, Mountain Lion, jak również z urządzeniami obsługującymi protokół DLNA/UPnP.

Dodaj komentarz 5 komentarzy
Gość IP: 87.207.77.* 2016.02.18 17:24
Dwuzatokowy dla profesjonalistów? Może i profesjonalistów, ale z innej dziedziny.
gkowal
gkowal 2016.02.18 20:46
Ta. Byle raid i zostaje tyle pamieci co na jednym dysku. To nawet pseudoprofesjonaliści wiedzą.
NTomcio
NTomcio 2016.02.19 14:11
No cóż trudno zrozumieć producentów. Ostatnio czytałem o telefonie z Indii za 15 zł. który miał lepszy procesor i więcej pamięci niż ten NAS. Przy dzisiejszych cenach podzespołów aż się prosi o procesor czterordzeniowy i 2 lub 4 gb ramu. Takie rozwiązanie było by bardziej przyszłościowe. Ale przecież za rok trzeba będzie kupić nowszy model żeby firma nie zbankrutowała. Podobne parametry ma nowy chromcast. Na pewno nie jest to NAS do zastosowań profesjonalnych raczej dla przeciętnego użytkownika domowego.
srudkowski
srudkowski 2016.02.19 15:05
Błagam, dwu dyskowy backup dla Profesjonalisty, ja się pytam jakiego? Na pewno nim nie jestem a do domowych zastosowań mam serwer oparty o Nas4Free z 6 dyskami :) i nie nazywam tego profesjonalnym ale ekonomicznym rozwiązaniem.
Gość IP: 194.181.100.* 2016.02.22 08:09
Ale jakich niby "profesjonalistów"? To że WD tak go określa nic jeszcze nie znaczy...

Ani cenowo ani komponentami szału nie robi. Lepiej kupić NAS od np. Qnap lub Synology i dyski osobno. Większe możliwości rozbudowy i nic nie przebije oprogramowania tych firm do obsługi NAS'a.

Dla leniwców chyba chcących od razy mieć wszystko gotowe zamiast poświęcić 15 min. na włożenie HDD do NAS'a i instalację wszystkiego jak trzeba. No ale i tacy się znajdą. Dla każdego coś miłego jak to mówią.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 18.02.2016
Tagi producenckie: wd, western digital
ŹRÓDŁO: WD
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3553
CENEO KUP NAJTANIEJ
Tefal Raclette (RE5160) Tefal Raclette (RE5160)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EHI6540FHK Electrolux EHI6540FHK
Dostępny w 19 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Unold 18580 Unold 18580
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
EQUIP Uchwyt LCD 10&"-32&" 25-81CM (650102) EQUIP Uchwyt LCD 10&"-32&" 25-81CM (650102)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu