Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Urządzenia sterujące Bezprzewodowa klawiatura z touchpadem

Debiutuje Logitech Wireless Touch Keyboard K400

Bezprzewodowa klawiatura z touchpadem

Jeszcze w sierpniu na rynek trafi bezprzewodowa klawiatura Logitecha z 3,5-calowym, multidotykowym touchpadem.

 

Klawiatura waży 320 gramów bez baterii i nadajnika
Klawiatura waży 320 gramów bez baterii i nadajnika

Logitech Wireless Touch Keyboard K400 pozwoli sterować komputerem z odległości nawet 10 metrów, a ponadto jest wyposażona w 3,5-calowy touchpad z nawigacją multi-touch. Aby zainstalować urządzenie, wystarczy podłączyć nadajnik Logitech Unifying do portu USB, a żadne dodatkowe oprogramowanie nie będzie potrzebne. Technologia Unifying pozwala także na dodanie sześciu kompatybilnych sprzętów za pośrednictwem jednego nadajnika. Dzięki optymalizacji zużycia energii, z klawiatury można korzystać przez cały rok na jednej baterii.

 

Klawiatura trafi na rynek jeszcze w sierpniu 2011 roku, w sugerowanej cenie 160 złotych. Producent zapewnia 3-letnią gwarancję.

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 193.30.160.* 2011.08.17 09:28
Abstrahując od samego urządzenia - znowu jestem dyskryminowany - leworęczny może sobie tylko na takie "cóś" poptarzeć
krzys001
krzys001 2011.08.17 09:31
@up
Są tacy którzy zawsze będą narzekać. Masz prawo do popisu - rynek stoi otworem.
Gość IP: 193.30.160.* 2011.08.17 09:37
krzys001 - ja nie narzekam - już się przyzwyczaiłem. Ale było by pięknie gdyby ktoś pomyślał o nas leworęcznych. Spróbuj wygodnie przesuwać ekran w telefonie dotykowym, którego aplikacje wyświetlają paski do przesuwania ekranu po prawej stronie - lewą ręką zasłaniasz sobie cały ekran.
Przypominam też, że zanim pojawiła się w systemach komputerowych opcja zamiany przycisków w myszy zdążyłem się nauczyć używać jej "odwrotnie"
petersik
petersik 2011.08.17 09:41
Ale fakt trochę niepomyślane chyba, że będzie opcja dla leworęcznych... Pomysł super...
krzys001
krzys001 2011.08.17 09:46
@up
Ja jestem prawo ręczny, ale często obsługuje touchpada lewą ręka i nie mam z tym większych problemów.
Telefon dotykowy też obsługuje lewą ręką. Faktem jest że na dotykowym ekranie trudno przesunąć pasek przewijania jeśli jest po lewej stronie. Na moim androidzie takich pasków nie ma wiec nie ma problemu.
joozek
joozek 2011.08.17 09:50
Fajnie, tylko, żeby jeszcze miała normalny skok klawiszy, zamiast tych niewygodnych plaskaczy z laptopów.
Saviol97
Saviol97 2011.08.17 10:48
Pomysł niezły ale jak dla mnie nie przejdzie.Po pierwsze leworęczni mogą pomarzyć i popatrzeć.Po drugie dużo osób używa klawiatury i myszy naraz(choć tutaj jest to przyzwoicie przemyślane).Ma zalety i ma wady trzeba sprawdzić w praktyce :)
Gość IP: 87.205.255.* 2011.08.17 12:08
Nie ma klawiszy pgup/down/home/end... w wydzielonej sekcji w tradycyjnym miejscu - dla mnie taki sprzęt może nie istnieć.
Kupiłem kiedyś klawiaturę multimedialną z nieznacznie zmienionymi pozycjami ww. klawiszy.. po paru miesiącach walki z przyzwyczajeniami poddałem się i oddałem klawiaturę osobie, która nie miała wyrobionych nawyków a sam kupiłem prostszą z tradycyjnym układem.
Gość IP: 80.51.79.* 2011.08.17 12:29
Też jestem leworęczny, ale tylko w piśmie, wszystkie inne czynności wykonuję po prawo. Nie wyobrażam sobie obsługi komputera z myszką po lewej stronie, przesadzacie chyba.
Gość IP: 24.132.226.* 2011.08.17 12:48
O kurde, Czaiłem się ostatnio na klawiaturę z trackball'em, ale ta mnie zaciekawiła bardzo. Tylko wspomniany brak wydzielonych klawiszy pg up/pg dn/home/end mi przeszkadza, bo często nich korzystam.
Noculak
Noculak 2011.08.17 13:42
krzys001
"Ja jestem prawo ręczny, ale często obsługuje touchpada lewą ręka i nie mam z tym większych problemów.
Telefon dotykowy też obsługuje lewą ręką."
Ja robię tak prawie zawsze, mimo że jestem praworęczny :).
Gość IP: 90.156.37.* 2011.08.17 14:43
Przynajmniej cena jest bardzo przystępna
piotrasta
piotrasta 2011.08.17 15:15
nietradycyjne ułożenie klawiszy pg up/pg dn/home/end mi nie przeszkadza bo i tak rzadko z nich korzystam mam małe ale
1. tę klawiaturę już widziałem jakiś czas temu
2 brak klawiatury numerycznej (tej po lewej stronie
Nexus
Nexus 2011.08.17 17:37
Świetny pomysł. Teraz można podłączyć lapka po HDMI do TV i olać wynalazki typu "komputer mediacenter". Do tego akceptowalna cena :)
Gość IP: 213.134.148.* 2011.08.18 09:31
I dokładnie o to chodzi. To jest właśnie klawiatura do używania z kanapy przed TV + laptop lub HTPC. Tego w Logitech brakowało.
Gość IP: 95.49.48.* 2011.08.18 11:56
Fajna klawiaturka do media center. Sam bym kupił, ale właśnie zamówiłem zestaw z oddzielną myszką. Szkoda...
Gość IP: 78.88.163.* 2011.09.06 23:19
właśnie kupiłem dziś ową klawiaturę. i jest mały problem. Otóż gdy przesuwam palcem po touchpad'zie często przez pomyłkę zaznacza mi jakiś tekst tak jak bym to robił normalną myszką zmierzenie. Zastanawiam się czy jej nie oddać bo to nie jest normalne. Niestety nic nie pomaga, szkoda bo mi przypadła do gustu. A klawisze to kwestia przyzwyczajenia się
hens
hens 2012.08.24 15:05
Fajnie by było jakby recenzent podał wymiary klawiatury, bo przeliczania pada cyrklem na zdjęciu z cali na milimetry wielkości wydaje sie nie naturalna. Oczywiste jest dla recenzenta że mu odpowiada lub nie. Ale dla kogoś kto wydać kasę istotne są parametry, również fizyczne.
Jakby autor podał w opisie zmiany w klawiaturze na rynek normalny inaczej to też było by inaczej.Np nie kumaty kupuje prezent.......niby fajny, a wychodzi na to że obdarowany przez przypadek dostaje "z liścia" no chyba że to jest właściwe portalowi ukrywanie wad i spolegliwe pobieranie kasy za wierszówki i reklamę wyrobu.
hens
hens 2012.08.24 15:54
Leniwy autor i nie udolny. Tu jest też link na wielkość tej klawiatury. Ja wiem takie pierdoły to autor rozwiązuje zoomem w firmie. Nic własnego nie ma, komórka, samochód i itp to z firmy a mieszkanko pewnie mamusi. A jak wypieprzą z pracy za takie brednie jak sie zmieni szefostwo, to zostanie z ręką w nocniku.
Tu jest link do strony z parametrami.
http://www.techno.gildia.pl/sprzet/klawiatury/logitech-wireless-touch-keyboard-k400/specyfikacja
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 17.08.2011
Tagi: klawiatury
Tagi producenckie: logitech
ŹRÓDŁO: Logitech
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7429
CENEO KUP NAJTANIEJ
Philips 226V4LSB2/10 Philips 226V4LSB2/10
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo G500C (59-426864) Lenovo G500C (59-426864)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo G585G (59-357898) Lenovo G585G (59-357898)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hama połówkowy szary 52mm Hama połówkowy szary 52mm
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo Y50-70  (59427490) Lenovo Y50-70 (59427490)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CENEO KUP NAJTANIEJ
Sigma A 60 mm f/2.8 DN / Sony E srebrny (00-85126-92978-7) Sigma A 60 mm f/2.8 DN / Sony E srebrny (00-85126-92978-7)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Roccat Pyra Wireless Roccat Pyra Wireless
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell Latitude E6540 (272339827) Dell Latitude E6540 (272339827)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica BTK3011 ESTE Amica BTK3011 ESTE
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Enzatec BT501 Enzatec BT501
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu