Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Wyświetlanie obrazu Nowy e-papier pozwoli zapisywać i wymazywać notatki

Elektroniczny papier, jak zwykła kartka - zapisz coś, a potem wymaż

Nowy e-papier pozwoli zapisywać i wymazywać notatki

Badacze z tajwańskiego Industrial Technology Research Institute wytworzyli nowy typ e-papieru.

Nowy typ elektronicznego papieru
Nowy typ elektronicznego papieru
Nowy, elektroniczny papier pozwoli na zapisanie, a następnie wymazanie notatki. Technologia, stojąca za nowym e-papierem, korzysta z  drukarki termicznej oraz ciekłych kryształów cholesterycznych, co pozwoli na zapisanie i wymazanie tekstu. Technologia w tej chwili pozwala na 260 cykli zapisu/wymazania tekstu. Koszt produkcji takiego e-papieru to w tej chwili 2 dolary, ale na rynek nowa technologia ma trafić dopiero za około 2 lata.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 83.16.30.* 2011.08.09 14:17
Do niczego to się nie przyda bo informacje zawarte na tym będą nie wiarygodne. A notatki to raczej będzie taniej w tradycyjny sposób na gazecie z zeszłego m-ca ;D
Gość IP: 83.8.183.* 2011.08.09 20:15
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.5.61.* 2011.08.09 21:22
Fajne, ale nie wiem czy takie ekologiczne. Pół ryzy papieru to dla natury żaden problem - to ledwie ułamek szybkorosnącego drzewa z hodowli a na wysypisku zgnije w tydzień. Gorzej z plastikiem i ciekłymi kryształami. Do produkcji używa się trujących chemikaliów i masy energii a po wyrzuceniu za nic nie chcą się rozłożyć.
Wszechmogacy
Wszechmogacy 2011.08.10 11:48
Zawsze tak jest z nowymi technologiami. Przykładowo, kiedy wymyślono płytę CD, kurzyła się ona jeszcze przez 10 lat w magazynach. Dlaczego? Bo najpierw musieli sprzedać wyprodukowane kasety... Tutaj będzie podobnie. Sprzęt jest już wymyślony, ale do użytku wejdzie dopiero za kilka lat...

game0vers.wordpress.com
Wszechmogacy
Wszechmogacy 2011.08.10 11:49
@upup
No mam nadzieję, że do tego czasu recykling będzie na wyższym poziome... :-[

game0vers.wordpress.com
Gość IP: 83.8.172.* 2011.08.10 13:55
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.8.48.* 2011.08.10 14:05
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.20.18.* 2011.08.10 14:12
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.20.27.* 2011.08.10 14:21
Ciekawe na ile to bezpieczne?
Pewnie w laboratorium da się wszystko ja zwykle odzyskać.
game0vers.wordpress.com
Gość IP: 83.20.27.* 2011.08.10 14:22
Z taką małą liczbą cykli zapisu nie wróżę tej technologii przyszłości.

game0vers.wordpress.com
stachop
stachop 2011.08.11 10:48
Dobry wynalazek...
therion888
therion888 2011.08.11 18:31
Ciekawa nowinka. Szkoda, że nie wejdzie nieco szybciej na rynek...
svider
svider 2011.08.13 15:34
Tylko jak to wcielić w życie codzienne???
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 09.08.2011
Tagi: e-papier
ŹRÓDŁO: Engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2048
CENEO KUP NAJTANIEJ
LG 55LB650V LG 55LB650V
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS EEE TOP ET2221INKH (ET2221INKH-B008Q) ASUS EEE TOP ET2221INKH (ET2221INKH-B008Q)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FIRST FA 5150-2 FIRST FA 5150-2
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hi-Power Bateria do kamery JVC GR-SX22 (205905) Hi-Power Bateria do kamery JVC GR-SX22 (205905)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BRODIT UCHWYT SAMOCHODOWY DO GOOGLE NEXUS 7 RODIT (511412) BRODIT UCHWYT SAMOCHODOWY DO GOOGLE NEXUS 7 RODIT (511412)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu