Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News Google pracuje nad nowym sprzętem VR?

Tak sugerują przynajmniej oferty pracy.

Google pracuje nad nowym sprzętem VR?

Tekturowe gogle VR okazały się wielkim sukcesem i sprawiły, że temat wirtualnej rzeczywistości przedostał się poza branżę i grono osób zainteresowanych. To jednak dopiero początek rewolucji VR i Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Gigant internetowy opublikował kilka nowych ogłoszeń o pracę, z których wynika, że Cardboard to nie jedyny projekt, który Google zamierza rozwijać w temacie wirtualnej rzeczywistości. Poszukiwani są specjaliści i inżynierowie od hardware'u VR oraz główny menadżer, który pokieruje zespołem odpowiedzialnym za integrację wysokowydajnych systemów zasilanych z baterii produktów elektroniki użytkowej. Stanowisko inżyniera oprogramowania mówi też o budowie nowego systemu kamer do przechwytywania stereoskopowych materiałów wideo, które mają pomóc w tworzeniu niesamowitych doświadczeń w wirtualnej rzeczywistości.
Na razie trudno powiedzieć, czy Google planuje stworzyć headset pokroju Samsunga Gear VR wykorzystującego smartfony, czy będzie to cenowo urządzenie bliżej zbliżone do Oculus Rifta. Równie dobrze może się okazać, że nie będzie to wcale headset, a jedynie rodzaj kamery. Pamiętajmy także, że Google kupiło tajemniczy startup Magic Leap, który pracuje nad niespotykanymi do tej pory doświadczeniami w rozszerzonej rzeczywistości, a ponieważ VR i AR leżą całkiem blisko siebie, być może chodzi tylko o zasilenie ekipy nowymi pracownikami. Sześć miesięcy temu Google kupiło także domenę GoogleVirtualReality.com, co może - choć nie musi - być także zwiastunem nowego produktu.

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.26 16:03
Like it !
Gość IP: 89.12.71.* 2016.01.26 22:03
Cardbord googla warto rozwijąć bo komórki mają coraz lepsze wyświetlacze i coraz lepsze czujniki. Błędem było nie zaimplementowanie jakiegoś kontrolera poza magnesem bo niby czujniki w telefonie sa za słabe i dlatego urzytkownik powinien trzymać obiema rekami okulary żeby za szybko nie ruszał głową. Jak się cardboard rozwinie to i pojawią się lepsze czujniki w komórkach. W sumie ciekawy projekt. Na pewno popchnie VR do przodu.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 26.01.2016
Tagi producenckie: google
ŹRÓDŁO: Mashable.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1462
CENEO Kup Najtaniej
Yamaha YFL-311 flet poprzeczny Yamaha YFL-311 flet poprzeczny
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MEASY Konwerter Dongle U1A (PR-3088186) MEASY Konwerter Dongle U1A (PR-3088186)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
St. Majewski Monster High Walizka 250835 St. Majewski Monster High Walizka 250835
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Besafe Lusterko Do Obserwacji Dziecka W Podróży Bs511013 Besafe Lusterko Do Obserwacji Dziecka W Podróży Bs511013
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Exelium X-Flat 10S Exelium X-Flat 10S
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu