Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News Google pracuje nad nowym sprzętem VR?

Tak sugerują przynajmniej oferty pracy.

Google pracuje nad nowym sprzętem VR?

Tekturowe gogle VR okazały się wielkim sukcesem i sprawiły, że temat wirtualnej rzeczywistości przedostał się poza branżę i grono osób zainteresowanych. To jednak dopiero początek rewolucji VR i Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Gigant internetowy opublikował kilka nowych ogłoszeń o pracę, z których wynika, że Cardboard to nie jedyny projekt, który Google zamierza rozwijać w temacie wirtualnej rzeczywistości. Poszukiwani są specjaliści i inżynierowie od hardware'u VR oraz główny menadżer, który pokieruje zespołem odpowiedzialnym za integrację wysokowydajnych systemów zasilanych z baterii produktów elektroniki użytkowej. Stanowisko inżyniera oprogramowania mówi też o budowie nowego systemu kamer do przechwytywania stereoskopowych materiałów wideo, które mają pomóc w tworzeniu niesamowitych doświadczeń w wirtualnej rzeczywistości.
Na razie trudno powiedzieć, czy Google planuje stworzyć headset pokroju Samsunga Gear VR wykorzystującego smartfony, czy będzie to cenowo urządzenie bliżej zbliżone do Oculus Rifta. Równie dobrze może się okazać, że nie będzie to wcale headset, a jedynie rodzaj kamery. Pamiętajmy także, że Google kupiło tajemniczy startup Magic Leap, który pracuje nad niespotykanymi do tej pory doświadczeniami w rozszerzonej rzeczywistości, a ponieważ VR i AR leżą całkiem blisko siebie, być może chodzi tylko o zasilenie ekipy nowymi pracownikami. Sześć miesięcy temu Google kupiło także domenę GoogleVirtualReality.com, co może - choć nie musi - być także zwiastunem nowego produktu.

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.26 16:03
Like it !
Gość IP: 89.12.71.* 2016.01.26 22:03
Cardbord googla warto rozwijąć bo komórki mają coraz lepsze wyświetlacze i coraz lepsze czujniki. Błędem było nie zaimplementowanie jakiegoś kontrolera poza magnesem bo niby czujniki w telefonie sa za słabe i dlatego urzytkownik powinien trzymać obiema rekami okulary żeby za szybko nie ruszał głową. Jak się cardboard rozwinie to i pojawią się lepsze czujniki w komórkach. W sumie ciekawy projekt. Na pewno popchnie VR do przodu.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 26.01.2016
Tagi producenckie: google
ŹRÓDŁO: Mashable.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1475
CENEO Kup Najtaniej
Dicota Bounce SlimCase (D30258) Dicota Bounce SlimCase (D30258)
Dostępny w 30 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips HR1869 biała Philips HR1869 biała
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nikon AN-DC1 do D70s NIKON Nikon AN-DC1 do D70s NIKON
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SPIRE (SP06015S1M3) SPIRE (SP06015S1M3)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kellys Kb-206 Kellys Kb-206
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu