Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Google Cardboard doczeka się kontynuacji?

Google zamierza położyć większy nacisk na wirtualną rzeczywistość

Google Cardboard doczeka się kontynuacji?

Kiedy Google dwa lata temu zaprezentowało nam swój Project Cardboard, nikt nie wiązał z nim zbyt wielkiej nadziei. Ot, kolejna zabawka od Google'a, poboczny projekt, który był na swój sposób ciekawy. Tak przynajmniej było dwa lata temu.

 

Wtedy nikt poważnie nie myślał jeszcze o urządzeniach VR i całej gałęzi rynku, która według niektórych analityków w przeciągu dwóch następnych lat ma spory potencjał, aby okazać się "The Next Big Thing".

 

Samsung, Facebook, czy HTC to tylko niektórzy "duzi" gracze, którzy głęboko wierzą w potencjał technologii VR. Google postanowiło dołączyć do tego grona. Przynajmniej, jeśli przyjrzymy się najnowszym zmianom na stanowiskach w firmie z Mountain View.

Clay Bavor, który do tej pory zajmował się nadzorowaniem w Google projektów dotyczących aplikacji Gmail, Drive, Docs i Cardboard został właśnie oddelegowany na stanowisko, na którym skupi się tylko i wyłącznie nad rozwojem produktów związanych z wirtualną rzeczywistością. Jego dotychczasowe obowiązki (Gmail, Drive, Docs, itd) przejmie  Diana Greene.

Google widocznie nie chce powtórki z "rozrywki", a raczej fiaska, jakim okazała się ich sieć społecznościowa Google+, która powstała po prostu zbyt późno, żeby mieć jakiekolwiek szanse w rywalizacji z Facebookiem.

Czy historia się powtórzy? Gogle firmy Oculus, którą Facebook kupił za ponad 2 miliardy dolarów trafią do pierwszych klientów już w marcu. Będzie to jednak bardzo drogi sprzęt, skierowany do entuzjastów gier komputerowych. Największą przewagą, jaką obecnie ma Google Cardboard jest niewielka cena tego gadżetu i jego ogromna dostępność - jeśli Google będzie w stanie zacząć tworzyć wartościowe usługi i aplikacje, z których skorzystać będzie mógł praktycznie każdy użytkownik smartfona, bardzo szybko stanie się jednym z kluczowych graczy, jeśli chodzi o dopiero co raczkujący rynek VR.

 

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 91.226.23.* 2016.01.13 20:38
Cardboard jest skierowany do zupelnie innego odbiorcy niz Oculus czy Vive. Poki co Google nie musi sie z niczym spieszyc.
acomp
acomp 2016.01.14 11:31
Project Cardboard nie zapewni takich efektów jak wirtualne google VR a więc taka zabawka dla mniej zasobnych w portfele
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 17.01.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google cardboard
ŹRÓDŁO: engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3663
CENEO Kup Najtaniej
Roccat Taito Control (ROC-13-170) Roccat Taito Control (ROC-13-170)
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MODUŁ ASTON CRYPT (SECA) MODUŁ ASTON CRYPT (SECA)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Belkin iPad 2 Hard Folio pokrowiec, białay (F8N606cwC01) Belkin iPad 2 Hard Folio pokrowiec, białay (F8N606cwC01)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu