Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Wyświetlanie obrazu HTC usprawnia swoją wirtualną rzeczywistość

Łączy świat rzeczywisty z wirtualnym poprzez technologię mapowania przestrzeni.

HTC usprawnia swoją wirtualną rzeczywistość

HTC ogłosił dziś nowe ulepszenia gogli wirtualnej rzeczywistości Vive – to nowy krok na drodze do wprowadzenia rzeczywistości wirtualnej na rynek masowy. Każdy komponent został zaprojektowany od nowa dla uzyskania większego komfortu, lepszej ergonomii i wydajności. Dzięki ulepszeniom zarówno w zakresie efektów wizualnych jak i wszechstronności systemu, Vive Pre ma stworzyć świat, w którym nic nas nie ogranicza.

„Gdy dziesięć miesięcy temu po raz pierwszy ogłosiliśmy, że pracujemy nad systemem Vive, wyznaczyliśmy sobie ambitny cel – chcieliśmy zupełnie i na zawsze zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą i wchodzą w interakcje ze światem zewnętrznym” – opowiada Cher Wang, Prezes i CEO HTC. – „Od tamtej chwili Vive spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem ze strony mediów, przedstawicieli branży, konsumentów oraz setek partnerów i marek, z którymi pracujemy nad stworzeniem treści VR. Zbyt długo obietnica skonstruowania rzeczywistości wirtualnej pozostawała w dużym stopniu niespełniona. Dziś zaczyna się nowa epoka. Vive pozwala nam wkroczyć w świat, w którym jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia.”

Nowe, udoskonalone gogle Vive mają dawać użytkownikowi większe poczucie komfortu i wzmacniać poczucie zanurzenia w wirtualnym świecie. Są bardziej kompaktowe, a nowy rodzaj paska mocującego zapewniać ma większą stabilność i równomierne rozmieszczenie ciężaru urządzenia. Ulepszony system wizualizacji posiada wyświetlacze o większej jasności i lepszej jakości obrazu, co daje większe wrażenie imersji.

Gogle Vive Pre przenoszą elementy świata rzeczywistego do świata wirtualnego. Nowo opracowana kamera przednia pozwala na więcej, zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym, poprzez włączanie obiektów materialnych do przestrzeni wirtualnej. Wystarczy, że wyobrazisz sobie, że możesz swobodnie usiąść, znaleźć swój kubek z kawą i rozmawiać bez zdejmowania gogli VR. A to dopiero początek możliwości!

Aby dopełnić całości, kontrolery Vive obecnie odznaczają się lepszą ergonomią, mają bardziej miękkie krawędzie, oraz lepszy rozkład ciężaru. Nowe przyciski i uchwyty o specjalnej fakturze mają sprawiać, że kontrolery wygodniej leżą w dłoni, a dwustopniowy spust sprawia, że interakcja z przedmiotami jest bardziej płynna, a reakcje na dotyk dają istotne informacje o interakcji użytkownika ze światem wirtualnym. Dla uzyskania większej mocy kontrolery są obecnie zasilane zintegrowanymi akumulatorami litowo-polimerowymi ładowanymi przez port mikro-USB. Po naładowaniu można z nich korzystać przez 4 godziny.

Stacje bazowe Vive także zostały zmienione – teraz są bardziej kompaktowe, ciszej pracują i zapewniają lepsze śledzenie.

HTC Vive to pierwszy sprzęt VR kompatybilny ze SteamVR. System śledzenia Steam VR i Chaperone stworzone przez Valve są kompatybilne z platformą Steam, jedną z największych platform internetowych oferujących gry i programy na PC, Linux i Mac.

Gogle Vive mają ukazać się w sprzedaży w kwietniu 2016 r., ale HTC i Valve zaczną nowy rok udostępniając 7000 dodatkowych egzemplarzy developerom.

Dodaj komentarz 1 komentarz
acomp
acomp 2016.01.06 14:32
HTC dołącza do globalnych producentów wirtualnej rzeczywistości. Poczekajmy co się będzie działo w realu.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 05.01.2016
Tagi: gogle vr
Tagi producenckie: htc
Tagi modelu: htc vive
ŹRÓDŁO: HTC
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1278
CENEO KUP NAJTANIEJ
RWT Moduł NP4 MPEG-4 telewizji cyfrowej - Neotion RWT Moduł NP4 MPEG-4 telewizji cyfrowej - Neotion
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Case Logic XNSLR-7 Case Logic XNSLR-7
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG Flatron W2363D-PF LG Flatron W2363D-PF
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Chiller Arctic Cooling Freezer Xtreme rev. 2 (8-7276700246-2) Chiller Arctic Cooling Freezer Xtreme rev. 2 (8-7276700246-2)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GARMIN uchwyt samochodowy 76x 010-10305-00 GARMIN uchwyt samochodowy 76x 010-10305-00
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu