Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News AMD i Crytek nawiązują współpracę na rzecz VR

Firmy wyposażą pracownie uniwersyteckie w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do tworzenia treści VR.

AMD i Crytek nawiązują współpracę na rzecz VR

Firma AMD kilka dni temu ogłosiła, że pomaga szkołom i uniwersytetom stworzyć pracownie wirtualnej rzeczywistości jako wyłączny partner technologiczny firmy Crytek w inicjatywie VR First. Inicjatywa ta ma na celu zapewnić deweloperom, studentom i badaczom w jednostkach edukacyjnych gotowe rozwiązanie VR.

 

Firma AMD wyposaży pracownie w zestaw kart graficznych Radeon Pro Duo i LiquidVR SDK, który razem stanowi najpotężniejszą platformę dla twórców treści VR pozwalający zarówno na ich tworzenie jak i konsumowanie. LiquidVR SDK jest udostępniane w ramach inicjatywy GPUOpen.

 

Wirtualna rzeczywistość ma potencjał zrewolucjonizować to, jak ludzie zaznają cyfrowego świata znajdując przełożenie w grach, rozrywce, edukacji, medycynie, dziennikarstwie i wielu innych dziedzinach. Najważniejszym celem jest odpowiednio wyposażyć deweloperów nowej ery, ponieważ to oni stworzą nowe niesamowite i wciągające doznania. AMD i Crytek połączyła chęć budowy fundamentu dla tworzącego się ekosystemu wirtualnej rzeczywistości.

„Właśnie wkraczamy w nową erę komputeryzacji, która za sprawą nowoczesnych układów graficznych i silników w grach zapewnia znacznie bardziej wciągające doznania — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group firmy AMD. — Potrzeba nam wszystkim nowej fali deweloperów, którzy podstawy swojej wiedzy zbudują na bazie znajomości programowania układów graficznych i silników gier. Jesteśmy w pełni oddani temu celowi i dlatego też współpracujemy razem z Crytek przy inicjatywie VR First. To właśnie ta inicjatywa jest istotnym krokiem na drodze do znaczącego rozwinięcia się platform zapewniających nowe doznania. Ten sam cel przyświeca nam także w programach certyfikacji sprzętu VR Ready.”

Nowe pracownie będą wyposażone w karty graficzne AMD Radeon Pro Duo wraz z zestawem LiquidVR SDK, które razem stanowią najszybszą platformę dla twórców treści VR osiągającą aż 16 TeraFlopsów mocy obliczeniowej. Jest to także pomost między systemami przeznaczonymi wyłącznie do profesjonalnego tworzenia a tymi służącymi bezkompromisowej rozrywce w grach. Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z wieloma zestawami VR, takimi jak Oculus Rift i  HTC Vive, dzięki czemu może stać się fundamentem dla rozwoju wirtualnej rzeczywistości na całym świecie. Pierwsza pracownia objęta programem VR First została uruchomiona w styczniu tego roku na Uniwersytecie Bahçeşehir w Istambule.

„Pracownie VR First staną się kluczowymi inkubatorami edukacyjnymi dla nowych talentów branży VR i stworzą globalną społeczność ludzi dobrze przygotowanych do nadawania tempa innowacjom w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie komputeryzacji, — powiedział Cevat Yerli, CEO w firmie Crytek. — Wirtualna rzeczywistość czerpiąca moc z silnika CRYENGINE i opracowywana z pomocą światowej klasy sprzętu i oprogramowania marki Radeon™ będzie mogła fundamentalnie odmienić to, jak wygląda nasza interakcja z technologią.

Dodaj komentarz 4 komentarze
Gość IP: 94.246.149.* 2016.03.19 10:26
(Dante) Forza Italia
Yeah
acomp
acomp 2016.03.19 13:00
Małżeństwo z rozsądku czy wyrachowania ale dla dobra innych więc to obojętne
Gość IP: 178.62.92.* 2016.03.19 23:40
Niech oni tego lepiej nie standaryzują bo skończy się jak z PCtami - fajne sprzęty, piękne konfiguracje, super technologie, kosmiczne osiągi, śliczniutkie laptopiki i ... wszędzie ta sama obrzydliwa poczwara od Microsoftu. Blee!
Gość IP: 83.8.204.* 2016.03.20 12:27
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 18.03.2016
Tagi producenckie: amd, crytek
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1227

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
D-Link 3 Year 7x24x4 Swap Service (DAS-A-3Y247) D-Link 3 Year 7x24x4 Swap Service (DAS-A-3Y247)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SENCOR SFE 4030WH SENCOR SFE 4030WH
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TFA 30.1035 Vision Solar TFA 30.1035 Vision Solar
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips LR03 LR03P4F/10 Philips LR03 LR03P4F/10
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu