Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News AMD i Crytek nawiązują współpracę na rzecz VR

Firmy wyposażą pracownie uniwersyteckie w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do tworzenia treści VR.

AMD i Crytek nawiązują współpracę na rzecz VR

Firma AMD kilka dni temu ogłosiła, że pomaga szkołom i uniwersytetom stworzyć pracownie wirtualnej rzeczywistości jako wyłączny partner technologiczny firmy Crytek w inicjatywie VR First. Inicjatywa ta ma na celu zapewnić deweloperom, studentom i badaczom w jednostkach edukacyjnych gotowe rozwiązanie VR.

 

Firma AMD wyposaży pracownie w zestaw kart graficznych Radeon Pro Duo i LiquidVR SDK, który razem stanowi najpotężniejszą platformę dla twórców treści VR pozwalający zarówno na ich tworzenie jak i konsumowanie. LiquidVR SDK jest udostępniane w ramach inicjatywy GPUOpen.

 

Wirtualna rzeczywistość ma potencjał zrewolucjonizować to, jak ludzie zaznają cyfrowego świata znajdując przełożenie w grach, rozrywce, edukacji, medycynie, dziennikarstwie i wielu innych dziedzinach. Najważniejszym celem jest odpowiednio wyposażyć deweloperów nowej ery, ponieważ to oni stworzą nowe niesamowite i wciągające doznania. AMD i Crytek połączyła chęć budowy fundamentu dla tworzącego się ekosystemu wirtualnej rzeczywistości.

„Właśnie wkraczamy w nową erę komputeryzacji, która za sprawą nowoczesnych układów graficznych i silników w grach zapewnia znacznie bardziej wciągające doznania — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group firmy AMD. — Potrzeba nam wszystkim nowej fali deweloperów, którzy podstawy swojej wiedzy zbudują na bazie znajomości programowania układów graficznych i silników gier. Jesteśmy w pełni oddani temu celowi i dlatego też współpracujemy razem z Crytek przy inicjatywie VR First. To właśnie ta inicjatywa jest istotnym krokiem na drodze do znaczącego rozwinięcia się platform zapewniających nowe doznania. Ten sam cel przyświeca nam także w programach certyfikacji sprzętu VR Ready.”

Nowe pracownie będą wyposażone w karty graficzne AMD Radeon Pro Duo wraz z zestawem LiquidVR SDK, które razem stanowią najszybszą platformę dla twórców treści VR osiągającą aż 16 TeraFlopsów mocy obliczeniowej. Jest to także pomost między systemami przeznaczonymi wyłącznie do profesjonalnego tworzenia a tymi służącymi bezkompromisowej rozrywce w grach. Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z wieloma zestawami VR, takimi jak Oculus Rift i  HTC Vive, dzięki czemu może stać się fundamentem dla rozwoju wirtualnej rzeczywistości na całym świecie. Pierwsza pracownia objęta programem VR First została uruchomiona w styczniu tego roku na Uniwersytecie Bahçeşehir w Istambule.

„Pracownie VR First staną się kluczowymi inkubatorami edukacyjnymi dla nowych talentów branży VR i stworzą globalną społeczność ludzi dobrze przygotowanych do nadawania tempa innowacjom w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie komputeryzacji, — powiedział Cevat Yerli, CEO w firmie Crytek. — Wirtualna rzeczywistość czerpiąca moc z silnika CRYENGINE i opracowywana z pomocą światowej klasy sprzętu i oprogramowania marki Radeon™ będzie mogła fundamentalnie odmienić to, jak wygląda nasza interakcja z technologią.

Dodaj komentarz 4 komentarze
Gość IP: 94.246.149.* 2016.03.19 10:26
(Dante) Forza Italia
Yeah
acomp
acomp 2016.03.19 13:00
Małżeństwo z rozsądku czy wyrachowania ale dla dobra innych więc to obojętne
Gość IP: 178.62.92.* 2016.03.19 23:40
Niech oni tego lepiej nie standaryzują bo skończy się jak z PCtami - fajne sprzęty, piękne konfiguracje, super technologie, kosmiczne osiągi, śliczniutkie laptopiki i ... wszędzie ta sama obrzydliwa poczwara od Microsoftu. Blee!
Gość IP: 83.8.204.* 2016.03.20 12:27
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 18.03.2016
Tagi producenckie: amd, crytek
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1224
CENEO Kup Najtaniej
Tracer Card 4GB (TRANOI33982) Tracer Card 4GB (TRANOI33982)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hifi Banda - 23:55 (Jewelcase) Hifi Banda - 23:55 (Jewelcase)
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Teesa TSA1510 Teesa TSA1510
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amazon All New Kindle Paperwhite 3 (Z reklamami) Amazon All New Kindle Paperwhite 3 (Z reklamami)
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lorus RRW93CX9 Lorus RRW93CX9
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu