Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Wyświetlanie obrazu Zuckerberg: VR stanie się powszechną technologią za 10 lat

Nie dałoby się trochę wcześniej?

Zuckerberg: VR stanie się powszechną technologią za 10 lat

Założyciel i CEO Facebooka, w wywiadzie, którego udzielił niedawno redakcji dla portalu Business Insider podzielił się swoimi, bardzo ciekawymi spostrzeżeniami na temat wirtualnej rzeczywistości.

-Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak długo to zajmie. (...) To może być pięć, dziesięć, to może być nawet 15 lub 20 lat. Moim zdaniem to zajmie co najmniej 10 lat. - takiej odpowiedzi udzielił Zuckerberg spytany o to, ile czasu zajmie, zanim wirtualna rzeczywistość stanie się powszechną technologią, z której korzystać będzie "przeciętny Kowalski".

 

Facebook przejął firmę Oculus VR w 2014 roku, płacąc za nią 2 miliardy dolarów. Oculus VR zadebiutował jako bardzo ambitny projekt na Kickstarterze, utworzony przez Palmera Luckey'a - człowieka, któremu zawdzięczamy pierwszy prototyp gogli Oculus Rift i bez którego obecna generacja sprzętu VR po prostu by nie powstała.

W tym roku w końcu doczekamy się debiutu konsumenckiej wersji Oculusa oraz kilku innych, konkurencyjnych urządzeń, takich jak np. HTC Vive, czy Playstation VR. Technologia VR jest jeszcze daleka od perfekcji, dlatego też trudno dziwić się, że Zuckerberg nie wierzy, że z dnia na dzień VR stanie się powszechnym gadżetem, który zagości u większości domowych użytkowników. Na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 

 

 

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 87.115.220.* 2016.03.07 18:44
ten news brmi lekko jak Apple - ze co to nie my? MY to stworzylismy i tylko my najlepsi
Gość IP: 87.115.220.* 2016.03.07 18:45
ah P.S. Skoro ten Zuckerberg gada iz za 10 lat bedzie upowszechniony - to jakze te jego OBECJE gogle musza byc.... NIEDOROBIONE!!!
Gość IP: 89.229.19.* 2016.03.07 20:47
na poczatku kazda technologia nie jest dorobiona...i kazda technologia tanieje na tyle po kilku latach ze mozna na spokojnie ja kupic za 200-300 zl co sprzyja rozpowszechnieniu ... jak nie jego okulary to konkurancja rozpowszechni swoje
Mr.Darek
Mr.Darek 2016.03.07 22:15
Długie 10 lat i każdy "przeciętny Kowalski" będzie się obchodził z jakże tą zacną technologią? Nie sądzę, żeby ona wywierała tak duży wpływ na nasze społeczeństwo, co najwyżej na ludzi młodych. Technologia VR zrobiła trochę szumu w okół Zuckerberga, zobaczymy co czas pokaże.
Gość IP: 87.115.220.* 2016.03.07 23:29
@Gość IP: 89.229.19.* 2016.03.07 20:47

DOWIEDZ sie kiedy takie okulary zostaly poraz pierwszy wprowadzony - osobiscie pamietam lata 90' (nie pamietam tylko oficjalnie) - co daje jakos 25 LAT temu!

ILE STANIALY?!

Ta sama gadka tyczy sie smartphone - ILE one stanialy w ciagu np. 10 lat?! BA! NAWET ILE ZDROZALY?!
NTomcio
NTomcio 2016.03.08 08:25
10 lat to nie dobrze. Bo wczoraj PIS powiedział że Polska osiągnie średnią europejska za 15 lat.
Gość IP: 83.11.210.* 2016.03.08 09:32
@Gość IP: 87.115.220 Jesteś głupi co nie? Jeżeli mówimy o topowych modelach smartphone gdzie pcha się najnowsze technologie, to nie ma się co dziwić, że mogą być droższe. Jednak już teraz możesz dostać low-endowy smartphone za 200-300 zł a w Indiach produkują je za kilka dolarów. Nie porównuj gogli z przed 25 lat z tym co mamy obecnie, to tak jakbyś porównywał stare dyski magnetyczne z dzisiejszymi, np. RAMAC 350 miał tylko 5 MB pojemności i ważył tonę oraz kosztował ponad milion dolarów, a teraz za 300 zł dysk 1 TB; 2,5 cala. Goodle sprzed 25 lat były niedorobione i były tylko mrzonką. To tak jakby budować helikopter za czasów Leonarda da Vinci. Dzięki smartphonea, wiele technologi dojrzało i mogą być wykorzystane w goglach VR. Jednak malkontent będzie zawsze pierniczył głupoty bez zastanowienia. A już teraz można za kilka dolarów kupić gogle cardboard, które wykorzystują smartfony. To jest przykład tańszych gogli. Jenak jak chcesz sprzęt z najwyższej półki to musisz odpowiednio dużo zapłacić. Szkoda, ze ciemniak jak ty tego nie rozumie.
jerzysz
jerzysz 2016.03.08 10:34
Bardzo chciałbym usłyszeć opinie okulistów i psychologów o ew. wpływie tego ustrojstwa na ogólnie pojęte zdrowie. Bo nie najlepszy wpływ smartfonów na dzieciaki już jest udowodniony.
acomp
acomp 2016.03.08 16:42
Jak na razie żaden producent okularów nie może powiedzieć że pełni opanował technologię VR
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 07.03.2016
Tagi producenckie: facebook, oculus vr
ŹRÓDŁO: technologyreview
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1783
CENEO KUP NAJTANIEJ
Canon SX 210 IS Canon SX 210 IS
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP ElitePad Czarny (H4K08AA) HP ElitePad Czarny (H4K08AA)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mop Parowy X10 Green Mop Parowy X10 Green
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gigabyte BACE (GB-BACE-3000) Gigabyte BACE (GB-BACE-3000)
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Massa Zestaw soczewek makro 77mm +1+2+4+8+10 (FOSMB77) Massa Zestaw soczewek makro 77mm +1+2+4+8+10 (FOSMB77)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu