Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Konferencje, pokazy Wspierajmy INDYKI na polakpotrafi.pl!

Wartościowy projekt wspierający niezależnych twórców gier.

Wspierajmy INDYKI na polakpotrafi.pl!

Wystartowała wielka misja Poznań Game Arena oraz serwisu Polak Potrafi! 12 ekip z polskiego świata game dev’u walczy o szansę wystawienia w Strefie Niezależnych Twórców Gier. Potrzebują na to 12 000 zł. Pomożecie?!

 

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tym razem jednak cel jest szczytny i bardzo pozytywny. – Chcemy wspierać gamingowe talenty, dając im możliwość dotarcia z projektami do grona 50 000 zwiedzających, wśród których spotkać można nie tylko graczy, ale również przedstawicieli mediów oraz reprezentantów dużych studiów developerskich – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena.

 

O co chodzi?

Niezależni twórcy gier najpierw zmagali się z czasem, wysyłając swoje zgłoszenia do projektu. Pierwszych 12 ekip otrzymało przepustkę do kolejnego poziomu, a więc kreatywnej i niestandardowej walki o pieniądze. – Właśnie dziś, 22 maja 2014, rozpoczynamy bitwę o kasę, której celem jest wsparcie indyków – wyjaśnia Dariusz Wawrzyniak, wicedyrektor Poznań Game Arena. – Sumę 12 000 zł chcemy zebrać z pomocą serwisu finansowania społecznościowego Polak Potrafi. Każda wydana złotówka to cenne wsparcie, które docenią zarówno sami twórcy, jak i my, ekipa PGA – dodaje Dariusz.

 

Jak to działa?

Chcąc pomóc polskim indykom wystarczy tylko wejść na stronę internetową www. polakpotrafi.pl/projekt/pga i wesprzeć projekt, w który biorą udział Dark Workshop, BlackMoon Design, NowaHutaGames.com, Robot Gentleman, Dreamworld Engineers, Koshmaar Games,  Nitreal Games, BestToiletGames, Sleepless Clinic, Enidust, Barok Engine, Quantized Bit. Poza satysfakcją z niesionej pomocy każdy dobroczyńca otrzyma dodatkowe bonusy. Twórcy gier przekażą kody do swoich gier, unikatowe tapety, osobiste spotkania z ekipami, a nawet zostanie ich członkiem. Organizatorzy Poznań Game Arena dorzucą wejściówki na targi, koszulki i niepowtarzalny pojedynek na pady z dyrektorem projektu.

 

Dlaczego warto?

W polskim game dev’ie drzemie wielki potencjał. Każda forma wsparcia pozwala na jego wydobycie, a jednocześnie wpływa na jego rozwój. – Zachęcam do wzięcia udziału w projekcie i udzielenia pomocy tym, którzy chcą zaprezentować się na targach Poznań Game Arena – mówi SOS Sosnowski, twórca gier i nietuzinkowa osobowość Polsce sceny game dev’owej. – Tylko w ten sposób wiele małych, niezależnych twórców gier będzie miało okazję pokazać swoje projekty i zaprezentować niespożytkowane jeszcze możliwości przed niezliczoną publicznością. Skąd o tym wiem? Bo sam wziąłem udział w ubiegłorocznej Strefie Niezależnych Twórców Gier. W tym roku też tam będę, ale wcześniej chcę pomóc innym!

A co o projekcie myślą sami uczestnicy?

Przypominamy
Strefa Niezależnych Twórców Gier to projekt organizowany w ramach największych w Polsce Targów Gier, Rozrywki i Multimediów POZNAŃ GAME ARENA, które trwać będą od 24-26 października 2014 r. W ubiegłym roku w tym niekwestionowanym święcie gamingowym wzięło udział 41 200 zwiedzających, 400 akredytowanych przedstawicieli mediów oraz 59 wystawców, którzy udostępnili aż 360 stanowisk do gier. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej. Najświeższe informacje na temat PGA znaleźć można na stronie internetowej: www.gamearena.pl oraz profilu facebookowym: www.facebook.com/PoznanGameArena
Dodaj komentarz 4 komentarze
Gość IP: 79.191.149.* 2014.05.22 20:08
przeczytalem:

WSPIERAMY INDIKI... kolor tła w sam raz...
(nie walcie głupa, że to przypadkowa zbieżność... nie uwierzę)

:D
Gość IP: 78.30.110.* 2014.05.23 08:43
Ale tak na poważnie to co to są te indyki?
Gość IP: 86.111.98.* 2014.05.23 13:07
Dajcie link bo nie mogę tego znaleźć, a wyszukiwarka na polakpotrafi to jakaś kpina, łapka w dół za strone :(
Gość IP: 84.10.27.* 2014.05.23 14:26
Link: https://polakpotrafi.pl/projekt/pga
AUTOR: chip.pl
DODANO: 22.05.2014
Tagi modelu: pga, poznań game arena
ŹRÓDŁO: polakpotrafi.pl
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1003
CENEO KUP NAJTANIEJ
Skymaster wieszak do telewizora 32-42 (FLEXI4) Skymaster wieszak do telewizora 32-42 (FLEXI4)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Xblitz Uchwyt przyssawka 9cm do kamer sportowych GoPro GP70A Xblitz Uchwyt przyssawka 9cm do kamer sportowych GoPro GP70A
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MSI CX61 0NE-640PL MSI CX61 0NE-640PL
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Trendnet WiFi N 300 Mbp/s (TEW-664UB) Trendnet WiFi N 300 Mbp/s (TEW-664UB)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zelmer Meteor 2 400.0F16EP Zelmer Meteor 2 400.0F16EP
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu