Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Konferencje, pokazy Strefa Nowych Technologii powraca!

Interaktywne, multimedialne centrum dla dzieci i dorosłych będzie można ponownie odwiedzić.

Strefa Nowych Technologii powraca!

Dla wszystkich fanów Strefy Nowych Technologii i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej odwiedzić - mamy dobra wiadomość. Interaktywne multimedialne centrum dla dzieci i dorosłych będzie można ponownie odwiedzić już od 9 lutego br. w Centrum Handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej.

Strefa Nowych Technologii w Centrum Sarni Stok to niesamowita multimedialna podróż po świecie nowinek technicznych. Na terenie interaktywnego centrum dzieci oraz młodzież w formie zabawy będą mogły zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i informatyki, dowiedzieć się, jak technologia zmienia nasze życie oraz w jakich dziedzinach ją wykorzystujemy. Zajęcia są dostosowane programowo dla dzieci w wieku przedszkolnym,  szkolnym i gimnazjalnym, a ich celem jest poszerzenie wiedzy przekazywanej na lekcjach informatyki oraz rozbudzenie zainteresowań w dziedzinie nowych technologii. Nie zabraknie również atrakcji dla dorosłych.

W ramach akcji „Strefa Nowych Technologii” organizowane będą także dedykowane zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów dostosowane do wieku oraz poziomu wiedzy uczniów. Grupy zorganizowane mogą zapisać się na konkretny dzień i godzinę pod numerem telefonu: 664 469 254, lub e-mail: nowetechnologie@elpadre.pl

Wstęp do Strefy Nowych Technologii jest bezpłatny! Wystawa będzie dostępna w Centrum Handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej, na pasażu w strefie wejścia głównego od 9 do 21 lutego w godzinach 9:00 – 20:00.

Co można zobaczyć w Strefie Nowych Technologii

1) STREFA DRUKU 3D

Pierwszym punktem programu jest wprowadzenie odwiedzających w świat druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się o praktycznych przykładach wykorzystania technologii druku 3D, która z powodzeniem znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu (wojsko, motoryzacja, architektura, medycyna) oraz w życiu codziennym. W strefie zaprezentujemy drukarkę Zortrax M200 i druk trójwymiarowego gwizdka. W ciągu 15 minut będzie można zaobserwować, jak warstwy materiału są nakładane jedna na drugą i tworzą gotowy, trójwymiarowy model.

2) STREFA LEAP MOTION

W tej części ekspozycji prezentowane będzie urządzenie Leap Motion, które z niewiarygodną prędkością śledzi nasze dłonie i palce dając możliwość bezdotykowego sterowania komputerem. Między ekranem a odbiorcą tworzy się przestrzeń, dająca możliwość sterowania, grania oraz tworzenia multimedialnej rzeczywistości. Uczestnicy przebywający w strefie będą mieli do dyspozycji multimedialny infokiosk z aplikacją "Rzeźbiarz", dającą nieograniczone możliwości kreacji z wykorzystaniem technologii Leap Motion.

3) STREFA OCULUS RIFT

Oculus Rift to innowacyjne urządzenie dające odbiorcom absolutnie nowe doznania w postrzeganiu trójwymiarowego obrazu. Zakładając gogle Oculus Rift wchodzimy do świata 3D, który możemy oglądać w pełnym trójwymiarze, patrzeć w górę, w bok, obracać się.  Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym dając poczucie poruszania się w naturalnym świecie. Do dyspozycji uczestników oddajemy aplikację Roller Coaster, dzięki której siedząc w wagoniku pokonujemy kolejne zapierające dech w piersiach zakręty kolejki górskiej.

4/ STREFA SPHERO

Sphero jest zaawansowanym technologicznie miniaturowym robotem. Ta mała kulka potrafi godzinami dostarczać rozrywki zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W jej wnętrzu umieszczono mechanizmy pozwalające jej na poruszanie się we wskazanym przez użytkownika kierunku. Dzięki wbudowanemu panelowi LED może świecić na różne kolory, a sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu z aplikacją. Do dyspozycji odwiedzających oddamy specjalnie przygotowany tor przeszkód. po którym będzie można poruszać się kulką Sphero.

5/ STREFA DICE+

Moc atrakcji czeka również uczestników w strefie gier DICE+.  To elektroniczna kostka zamieniająca tablet w interaktywne centrum rozrywki. Kostka łączy się z tabletem za pośrednictwem Bluetooth, dając odbiorcy nieograniczone możliwości zabawy. Do dyspozycji oddajemy grę "Potwory" oraz symulator lotu samolotem. Do wyboru mamy wiele innych gier zręcznościowych, planszowych oraz edukacyjnych  współpracujących z DICE+.

6/ MOBILNY GREEN-BOX

Odwiedzającym naszą strefę proponujemy również wizytę w wirtualnym studiu fotograficznym. Technologia wykorzystywana na co dzień w filmie i programach telewizyjnych umożliwi odwiedzającym zrobienie zdjęcia w dowolnie wybranej scenerii poprzez wybór żądanego tła. Finalną fotografię będzie można zamieścić w serwisach społecznościowych lub wysłać e-mailem.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz 1 komentarz
acomp
acomp 2016.02.07 13:29
Jest to najlepszy sposób na zapoznanie się z nowymi technologiami dla dzieci i młodzieży.Nie tylko czytać o tym ale można dotknąć i sprawdzić
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 05.02.2016
ŹRÓDŁO: materiały własne
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1329
CENEO KUP NAJTANIEJ
Philips 221S6QYKMB/00 Philips 221S6QYKMB/00
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sanyo Eneloop XX UWXB R03/AAA 950mAh (box) Sanyo Eneloop XX UWXB R03/AAA 950mAh (box)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SanDisk Ultra SDXC 64GB UHS-I (SDSDL-064G-G35) SanDisk Ultra SDXC 64GB UHS-I (SDSDL-064G-G35)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
YAMAHA RX-V475 + BD-S473 + PIONEER S-ES3TB + S-21W YAMAHA RX-V475 + BD-S473 + PIONEER S-ES3TB + S-21W
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Allied Telesis AT-MCR12 Allied Telesis AT-MCR12
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu