Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Konkursy i turnieje Programiści, gotowi na Deadline24?

Eliminacje do 8 edycji maratonu programistycznego Deadline24 już w najbliższą niedzielę!

Programiści, gotowi na Deadline24?

W dniach 9-10 kwietnia 2016 roku odbędzie się finał 8. edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Rejestracja trzyosobowych drużyn potrwa do 25 lutego, a 28 lutego zmierzą się one w eliminacjach.

 

 

Deadline24 to międzynarodowy maraton programistyczny organizowany od 2009 roku przez firmę Future Processing. Finał konkursu polega na rywalizacji trzyosobowych drużyn, zmagających się z zadaniami algorytmicznymi przez 24 godziny.

Rejestracja trzyosobowych drużyn potrwa do 25 lutego 2016 roku. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej konkursu www.deadline24.pl.

Maraton podzielony jest na dwa etapy. Eliminacje rozpoczną się 28 lutego punktualnie o godzinie 9.00. Przez 5 godzin zegarowych drużyny będą zmagać się z rozwiązywaniem zadań i generowaniem odpowiedzi, ocenianych przez serwer sprawdzający. Ten etap konkursu przebiega zdalnie. Do finału zapraszane są najlepsze drużyny spośród tych, które wezmą udział w eliminacjach. Finał odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia i potrwa nieprzerwanie przez 24 godziny.

Wyróżnikiem maratonu Deadline24 jest organizowanie go w miejscach wpisujących się w przemysłowy charakter województwa śląskiego. W minionych latach maraton odbył się m.in. 320 metrów pod ziemią w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido, w Zabytkowej Kopalni „Ludwik” w Zabrzu oraz w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

Zadania były trudne, ale… interesujące, podobnie jak miejsce.” – relacjonował jeden z finalistów zeszłorocznej edycji Mikko Sysikaski [Google] z fińskiego zespołu o polskobrzmiącej nazwie „drzewo licznikowe”.

Zeszłoroczna edycja maratonu zgromadziła ponad 1000 uczestników z kilkunastu krajów świata. W eliminacjach rywalizowali ze sobą reprezentanci m.in. z Polski, Czech, Ukrainy, Serbii, Łotwy, Słowacji, Rosji, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Węgier, Nigerii, a także Tajwanu i Indii. Wśród uczestników znaleźli się pracownicy m.in. takich firm, jak Google, Ericsson, Bank Zachodni WBK, Facebook, Microsoft, Wirtualna Polska, Grupa Unity, InsERT, Nokia oraz Prezi.

Partnerami 8. edycji maratonu programistycznego Deadline24 są Muzeum Śląskie w Katowicach, które posiada niezwykłą ze względu na swoją lokalizację siedzibę (nowy kompleks znajduje się na terenach dawnej kopalni, a główna część przestrzeni ekspozycyjnych zlokalizowana jest pod ziemią) oraz Miasto Katowice, będące jednym z najważniejszych ośrodków nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, w którym dominującą rolę stanowią usługi IT.

Organizatorem Deadline24 jest firma Future Processing zajmująca się wytwarzaniem najwyższej jakości systemów informatycznych dla biznesu i przemysłu. Firma znajduje się w czołówce zestawienia Deloitte dla najszybciej rozwijających się spółek technologicznych Europy Środkowej „Technology Fast 50”.

Dodaj komentarz 1 komentarz
Gość IP: 185.53.155.* 2016.02.25 00:21
nic nie pisze o nagrodach. w zeszły weekend na hackathonie koding pierwszą nagrodą było $ 100 000.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 24.02.2016
Tagi producenckie: future processing
ŹRÓDŁO: Future Processing
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2342
CENEO KUP NAJTANIEJ
Photoshop Elements 8 Szybki start Photoshop Elements 8 Szybki start
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Vogels WALL 1315 Vogels WALL 1315
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hyundai FLE 40382 SMART Hyundai FLE 40382 SMART
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FujiFilm Telekonwerter XF 1,4X TC WR (X1.4XTCWR) FujiFilm Telekonwerter XF 1,4X TC WR (X1.4XTCWR)
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu