Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Nauka i technika Tinen: polska wtyczka, z którą nie trzeba się szarpać

Że też nikt nie wpadł na to wcześniej.

Tinen: polska wtyczka, z którą nie trzeba się szarpać

Tinen to polska firma z Ostrowa Lubelskiego. Jej produkt zdobył srebrny medal na niemieckich targach innowacji i już wkrótce może stać się światowym hitem.

 

Zasada działania nowej wtyczki jest banalnie prosta. Polacy do tradycyjnej konstrukcji dodali przycisk, dzięki któremu ich wtyczkę można wyciągnąć z gniazdka jedną ręką - bez szarpania, wyrywania gniazdek i innych problemów. Wystarczy wcisnąć przycisk i jedną ręką, bez żadnego problemu wyjąć wtyczkę z gniazdka.

Polacy zapewniają, że ich wynalazek nie jest droższy w produkcji od tradycyjnych wtyczek. Wynalazek został już objęty globalnym patentem - mamy nadzieję, że producenci elektroniki użytkowej zainteresują się nowym rozwiązaniem i zaczną stosować je masowo w swoich produktach.

Niezależnie jednak od tego, wtyczka trafiła już do sprzedaży. Jeśli potrzebujecie nowego kabla zasilającego, kliknijcie tutaj.

 

 

 

Gość IP: 46.112.45.* 2014.11.09 16:36
KurtMedia ta złodziejska firma ma ją w swojej ofercie!
Kupiłem u nich rok temu i 550 zł, bardzo długo ściągałem.
Gość IP: 92.18.238.* 2014.11.09 17:00
Wtyczka funkcjonalna, nie mozna odmowic, ale jest WIELKA!
Gość IP: 77.78.103.* 2014.11.09 17:54
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.21.172.* 2014.11.09 17:56
92.18.238.*
Gdyby była mniejsza, to nie mógłbyś jej złapać w epicki sposób i wcisnąć "guzik" zachowując 100% komfortu. Dziwię się, że nie zrobili wtyczki, do której nie trzeba się schylać.

Serio, ludzie są aż takimi baranami, że nie potrafią już nawet wyciągnąć wtyczki z gniazdka (co prezentuje film)?
Wynalazek funkcjonalny - w 30%, bo wtyczka jest za duża, a i koszt jej produkcji jest wyższy. Wolę kupić standardowy przewód, przynajmniej o dychę tańszy i z wtyczką, która zmieści się za szafą.
Gość IP: 31.61.140.* 2014.11.09 18:23
To wtyczka do częstego wyciągania a nie za szawki
Gość IP: 89.71.76.* 2014.11.09 18:31
Jaki wynalazek ?! Podobne rozwiązanie mam w całym domu od 5 lat, włącznik we wtyczce, a do tego diodę o stanie pracy, cena to około 5PLN. A w kuchni przedłużacz z Lidla, gdzie każde gniazko ma swój włącznik (podświetlany) oraz główny, też podświetlany. Wygląd to nie wszystko....
Gość IP: 89.68.70.* 2014.11.09 18:33
Właśnie przeprowadzałem w mieszkaniu proste testy i wnioski są następujące:
- każdą wtyczkę z gniazdka w ścianie jestem w stanie bez problemu wyciągnąć jedną ręką przy użyciu 3 palców (dwa ciągną wtyczkę, jeden dociska gniazdko do ściany, aby nie zostało wyrwane)
- nieliczne wtyczki w przedłużaczach stwarzają problemy i warto jest użyć dwóch rąk

Dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł? Po pierwsze większość ludzi ma dwie ręce. Po drugie większość wtyczek nie sprawia problemów. Po trzecie wyciąganie wtyczki nie jest czynnością, którą wykonujemy szczególnie często, więc ergonomia nie jest najistotniejsza. Równie dobrze można by projektować szafy z podświetleniem od spodu. Jak ci coś spadnie, włączasz światełko i widzisz gdzie to jest. Wydogne - tak, ma sens - jakiś tam...

Wtyczka może znajdzie kilku odbiorców takich jak osoby niepełnosprawne itp. Czy będzie jakimś hitem i rewolucją? Nie sądzę.

Z drugiej strony zawsze to jakaś tam wygoda. Jeśli cena taka jak zwykłej wtyczki i rozmiar komuś nie przeszkadza, to dlaczego by nie.
Gość IP: 86.30.236.* 2014.11.09 19:06
WSZYSTKIE powyzsze komentarze wyczerpaly to co chialem powiedziec :)
toudi
toudi 2014.11.09 19:53
a ja polecam gniazdka z pstryczkiem dzieki temu nie trzeba odlaczac co pare godzin zasilacza do laptopa czy innych urzadzen zeby nie czerpały prądu!
są dwie opcje moze to byc faktycznie przedłużacz w ktorym kazde gniazdko ma pstryczek ale tez moje gniazdka w scianie mają pstryczki i wygladaja dokladnie tak jak normalne..
Gość IP: 95.174.38.* 2014.11.09 20:40
Bardzo potrzebna ta wtyczka bo w dzisiejszych czasach trzeba latać z ładowarką do smartfona nawet do kościoła.

Szkoda tylko że patent będzie kosztował i naliczą więcej 2 - 3 razy niż bez tej funkcji.
Gość IP: 89.68.70.* 2014.11.09 21:28
@toudi

Rozumiem, że np. kabel od odkurzacza też masz ciągle włożony do gniazdka i tylko pstryczkiem go wyłączasz?!
jakub_1986
jakub_1986 2014.11.09 22:22
Apple już ją dawno opatentowało. Tylko patrzeć jak będzie straszyło procesem :)
Gość IP: 77.78.103.* 2014.11.09 23:37
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.67.4.* 2014.11.10 00:11
przecież to wymyślił kompletny debil

i wy się dziwicie że nie liczymy się w światku naukowym?
jakim cudem przycisk miałby cokolwiek pomóc skoro trzymają bolce a te i tak musimy wyciągnąć jedyne mocne gniazdka są techniczne
z całej reszty wtyczki wyciąga się bez najmniejszych problemów
a jak ktoś ma z tym kłopot to niech się zgłosi do lekarza bo jest poważnie chory

dno i 100 metrów mułu

jak ktoś ma mózg to niech przedstawi choć jeden plus tego dennego rozwiązania (bo na pewno nie będzie prostsza do wyciągnięcia)
Gość IP: 89.67.4.* 2014.11.10 00:13
dobra znalazłem jedyny plus
ratowanie gównianego montażu gniazdka

wtyczka nie ma prawa wyrwać gniazdka!!!
Gość IP: 89.67.4.* 2014.11.10 00:15
toudi 2014.11.09 19:53

piszesz o gniazdku z tym małym pstryczkiem?
tylko że ten pstryczek ma wytrzymałość może ze 3 ampery
Gość IP: 89.67.4.* 2014.11.10 00:18
swoja drogą - innowacyjność?przecież to rozwiązanie istnieje przynajmniej od dekady w IT w dodatku.....

ale co chip może o tym wiedzieć jak oni serwera na oczy nie widzieli
timba
timba 2014.11.10 00:47
u mnie gniazdka w(y)łączane są automatycznie więc nic szarpać nie muszę :)
lunarbird
lunarbird 2014.11.10 00:48
Jak widzę ani jeden z komentatorów nigdy nie mieszkał w starym domu z wiekową instalacją elektryczną, gdzie gniazka tylko teoretycznie są w ścianie, a realnie WISZĄ NA SAMYCH KABLACH i za każdym razem gdy się wyjmuje normalną wtyczkę, ryzykuje się całkowitym zerwaniem kabli, a może i porażeniem prądem.

Jako że ja się w takim starym domu wychowałem od małego, a instalacja była wymieniona dopiero jak już dorosłem - wiem doskonale, do czego rzeczona wtyczka może się przydać. Zwłaszcza starszym osobom, nie mającym ani siły by się z wtyczkami szarpać, ani odpowiedniego refleksu by uniknąć ewentualnych zerwanych kabli.

Nie zmienia to jednak faktu, że pozostaje pytanie, na ile wynalazek jest wynalazkiem, a w jakim stopniu zżynką z rzeczy już wymyślonych.
Gość IP: 89.73.248.* 2014.11.10 08:15