Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka Nasilają się protesty przeciw europejskim regulacjom Internetu

Wspólnota Europejska

Nasilają się protesty przeciw europejskim regulacjom Internetu

Grupa JakiLinux.org zorganizowała akcję protestacyjną przeciwko tzw. Pakietowi Telekomunikacyjnemu, który w dość kontrowersyjny sposób reguluje prawa dostępu do Internetu.

Pakiet Telekomunikacyjny to jedna z najbardziej kontrowersyjnych regulacji Wspólnoty Europejskiej w jej historii. Po jego wdrożeniu Internet stanie się podzielony na strefy, do których dostęp będzie ograniczony, w zależności od humoru prywatnego dostawcy, jak i urzędnika. Grupa JakiLinux.org dołączyła do protestu największych internetowych korporacji świata i wystosowała list otwarty oraz apel, który postanowiliśmy przytoczyć w całości.

Już 5 maja odbędzie się jakże ważne dla nas głosowanie w Parlamencie Europejskim, a dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego. Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczony dostęp do zasobów światowej sieci. Przykładowo w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do jednych, a do innych witryn już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale jakże ważnych dla Ciebie witryn będzie zablokowany. Winne są korporacje, które lobbują na rzecz tych zmian pod pretekstem obrony przed piractwem. Jest prawie pewne, że dostęp do sieci p2p zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.

Co możemy zatem zrobić? Musimy zareagować, zaprotestować przeciw takim praktykom. Służy do tego ta właśnie witryna, którą oddaliśmy do Państwa dyspozycji. Najgorsza jest niewiedza i na to liczą urzędnicy brukselscy. Bo czy wcześniej słyszeli Państwo o Pakiecie Telekomunikacyjnym, bądź prawie do odcinania użytkownikom Internetu?

Poniżej, po lewej stronie znajduje się list otwarty. Z kolei po prawej, lista wszystkich polskich europarlamentarzystów, z podziałem na frakcje. Naszym celem jest zebranie jak największej liczby podpisów i wysłania ich wraz z listem otwartym do wspomnianych osób. Jeżeli zatem zgadzasz się z nami i postanowiłeś zaprotestować, wypełnij proszę poniższy formularz. Bardzo prosimy o podanie prawdziwych i pełnych danych osobowych (imię i nazwisko) oraz adresu e-mail. Na adres ten zostanie wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu - dokonaj i tego kroku.

Co jeszcze można zrobić? Przekaż adres tej strony swoim znajomym, poinformuj ich o akcji. Sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy nas wszystkich!

Podobne informacje znajdziesz na witrynie blackouteurope.pl.

dolger
dolger 2009.04.26 11:15
nikt przy zdrowych zmysłach nie podaje i nie powinien podawać swoich danych w internecie szczególnie na prywatnych stronkach (nie ważne w jakieś sprawie są one potrzebne)
piksel2
piksel2 2009.04.26 11:18
Ten pomysł z "pakietem telekomunikacyjnym" jest tak głupi, że aż szkoda słów.
Virtus
Virtus 2009.04.26 11:31
Unia Europejska serwuje nam nowy bolszewizm.
MJ
MJ 2009.04.26 11:50
Unia niech się tu nie miesza coś kombinuje.
Gość IP: 88.220.132.* 2009.04.26 12:24
zablokują p2p, jest jeszcze p2m, zablokują i to, znajdzie się coś innego, to tak zwana walka z wiatrakami
Gość IP: 88.156.137.* 2009.04.26 12:26
Tu może chodzić o dwie sprawy- pierwsza z nich może polegać np na ograniczaniu zasobów z danego regionu, kraju czy zablokowania łączności z danym serwerem uznanego przez departamenty bezpieczeństwa za szkodliwy albo z innych względów odizolowany całkowicie. 2 sprawa jest znacznie łatwiejsza do odgadnięcia możliwe że komisja europejska i kraje wchodzące w jej skład chcą nadzorować, kontrolować i blokować internet poprzez firmy dostawców co w skutek tego da monopol tym co i tak już są wysoko :P PS ( Ograniczenia i blokowania są sprzeczne z z konstytucją europejską i ograniczały by tak samo naszą dostęp do informacji ma każdy a ograniczanie jej jest nie demokratyczne i szkodliwe )
Gość IP: 79.163.211.* 2009.04.26 12:27
P2M... Jasne...
Najlepiej trzymają dane rosyjskie serwery(mail.ru, yandex.ru), jak nie będzie dostępu do rosyjskiej strefy to lipa. W tedy zostaną tylko serwisy hostingowe (rapidshare, mediafire), o ile nie upadną...
wojtekb90
wojtekb90 2009.04.26 12:44
I co nam daje unia europejska? Ogranicza kolejne swobody obywatelskie. Co będzie następne?
nitro
nitro 2009.04.26 12:51
Też jestem przeciw piractwu, ale pakiet komunikacyjny to jak wiązanie supła na wolność w internecie. Jeżeli UE zgodzi się na pakiet to będzie najbardziej znienawidzoną instytucją europejską.
bzz
bzz 2009.04.26 13:21
Powszechna Deklaracja Praw Człowieka

Artykuł 19

Każdy człowiek ma prawo do wolności opinii i do jej wyrażania; prawo to obejmuje swobodę posiadania niezależnej opinii, poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania informacji i poglądów wszelkimi środkami, bez względu na granice.
darthAsarath
darthAsarath 2009.04.26 13:22
Trzeba zacząć działać! Ja napisałem do jednego eurodeputowanego maila własnej treści,a reszcie wysłałem propozycję listy która jest na stronie blackouteurope.pl ,tak wiem,zaraz któreś mąrdrale które nabijają sobie posty żeby zdobyć nagrody skomentują,że nic to nie da,ale na 100% nic nie da narzekanie i brak działań!
Gość IP: 88.156.137.* 2009.04.26 13:25
bzz ( Granice ale jakie ? )
bzz
bzz 2009.04.26 13:41
@Gość IP:88.156.137.*
przeczytaj sobie w wikipedii zamiast zadawac glupie pytania
axure
axure 2009.04.26 13:46
Piszcie e-maile do naszych posłów w Parlamencie Europejskim. To może przynieść znacznie lepsze efekty, niż ględzenie od rzeczy w komentarzach na Chip.pl.
sznauder
sznauder 2009.04.26 14:05
Trudno się zgodzić na takie uregulowania prawne. Niestety podawanie szczegółowych danych osobowych na obcej stronie nie wydaje się zbyt rozsądne. Coraz więcej ludzi ma dostęp do Internetu, więc można się spodziewać coraz częstszych prób regulowania globalnej Sieci - niestety konsekwencją tego typu propozycji jest większa kontrola ze strony polityków bądź korporacji. Doprowadzenie do uchwalenia podobnych praw to albo zdanie się na łaskę czy niełaskę rządzących albo większe wydatki finansowe.
Gość IP: 94.72.69.* 2009.04.26 14:32
Chyba czas pomyśleć o wyjściu z UE? To jest najgłupszy pomysł o jakim słyszałem, chcą z tego czym jest internet zrobić usługę pozwalającą na czytanie pudla, wp, nk, i onetu. Ludzie, internet nie służy do blogowania, czytania pierdół i ściągania plików z p2p. Dam sobie uciąć rękę że powołają się na głośną sprawę The Pirate Bay. To co jest w sieci jest problem branży IT i niech ci ludzie się tym zajmą, a 'Brukselianie' niech się zajmą swoimi sprawami. Internet to nie telewizja!
Na Brukselskich zasadach proponuję otwieranie hot-spotów, sieci publicznych. Jak płacę za internet to chcę mieć do niego dostęp, a nie tylko do wybranych adresów.
Gość IP: 83.242.77.* 2009.04.26 14:48
Hehe, niech tylko spróbują, 1% ludzi nie może uciskać 99%, ja na ich miejscu zwyczajnie bym się bał to przepchnąć, bo lud w pewnym momencie powie DOŚĆ i odepchnie ich od korytka lub co gorszego, nawet nie chcę wymieniać tego słowa. Przyłączcie się do akcji, ja napisałem do wszystkich 16. Pozdrawiam!
Gość IP: 89.78.52.* 2009.04.26 15:34
dziwne ze jakis idiota wpadl na taki pomysl wogóle - to tak jakby ci kazali chodzic tylko do wybranych sklepow bo na inne cie nie stac - zydki robia nam GETTO Z INTERNETU
a z p2p korzysta bardzo duzo firm - wszystkie opensource a takze microsoft wiec????
morman
morman 2009.04.26 15:45
Pierwszy raz słyszę o takiej regulacji przygotowywanej przez Parlament, widać jest ona tak kontrowersyjna że próbują ją przepchnąć jak naj ciszej aby nie wywoływała sprzeciwów zbyt wcześniej tuż przed głosowaniem, tylko jestem ciekawy jakie ma ona poparcie w Parlamencie czy aby na pewno ma ona szanse przejścia a jeśli przejdzie po zostają jeszcze parlamenty krajowe które mogą ją zablokować
Sewer
Sewer 2009.04.26 15:49
Unii Europejskiej chyba coś na głowę padło, chcą stworzyć od nowa Komunę.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 26.04.2009
ŹRÓDŁO: Stop cenzurze
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5201
CENEO KUP NAJTANIEJ
Beliani Komoda brązowa regał szafka RTV DETROIT Beliani Komoda brązowa regał szafka RTV DETROIT
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Technisat 1745/8194 Technisat 1745/8194
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Romet Panda City 24 2011 Romet Panda City 24 2011
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
iBasso DX80 iBasso DX80
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu