Prawo i polityka
Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych zaakceptowany przez Radę Ministrów
Projekt Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych został zaakceptowany jako część ustawy o prawie telekomunikacyjnym. Witryny „szkodliwie społeczne” będą usuwane z polskiej cyberprzestrzeni.
|
Wprowadzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych przyjął już prawną formę, a konkretniej art. 179a ustawy o prawie telekomunikacyjnym. Projekt został już zaakceptowany przez Radę Ministrów. Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych to najnowszy pomysł Ministerstwa Finansów, który ma za zadanie „chronić społeczeństwo przed treściami szkodliwymi społecznie”. Ma być prowadzony w systemie informatycznym. Będzie on jawny i prowadzony pod nadzorem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Witryny i Usługi będą do niego wprowadzane niezwłocznie na żądanie podmiotu uprawnionego lub Służby Celnej, które będzie uprawomocniane przez sąd. Projekt nie przewiduje możliwości zaskarżenia wpisu ani dochodzenia odszkodowań. Witryny mają być blokowane w ciągu sześciu godzin od podjęcia decyzji o blokadzie.
|


KUP NAJTANIEJ
"Witryny mają być blokowane w ciągu sześciu godzin od podjęcia decyzji o blokadzie." a w ciągu ilu godzin muszą zostać odblokowane ?
Nikt niczego nie będzie odblokowywał skoro "Projekt nie przewiduje możliwości zaskarżenia wpisu ani dochodzenia odszkodowań."
Oprócz tora jest jeszcze całkiem pokaźne stadko zagranicznych serwerów proxy. No chyba, że zostanie ustawa zabronione korzystanie z proxy
historia lubi sie powtarzac