Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka Złodzieje złapani, dzięki GPS-owi w iPhone'ie

Prawo

Złodzieje złapani, dzięki GPS-owi w iPhone'ie

Mężczyzna, wielokrotnie wcześniej skazywany za kradzieże, ponownie trafił za kratki, a to przez zainstalowaną na iPhone'ie, którego ukradł, aplikację MobileMe.

Według San Francisco Chronicle, 41-letni mężczyzna stał sobie spokojnie na ulicy, kiedy podbiegł do niego inny, postawny mężczyzna, wyrwał mu z rąk MacBooka i zaczął uciekać. Ofiara nie stała jednak bezczynnie, tylko rozpoczęła pościg za złodziejem. Kiedy go dogoniła, udało się jej nawet sprowadzić napastnika na ziemię. Niestety, przy tym manewrze, z kieszeni mężczyzny wypadł iPhone. W tym czasie z samochodu wyskoczył wspólnik złodzieja, zgarnął z ziemi iPhone'a i obydwaj przestępcy zbiegli z miejsca zdarzenia z obydwoma urządzeniami Apple'a. Okradziony mężczyzna miał jednak wciąż jednego asa w rękawie.

Chodzi o aplikację MobileMe, której roczny abonament kosztuje 99 dolarów. Pozwala ona na ciągłe namierzanie urządzenia z funkcją nawigacji GPS, co skrzętnie wykorzystała policja, aby namierzyć miejsce pobytu złodziei. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zobaczyli jak dwóch mężczyzn wsiada do opisywanego przez mężczyznę Lexusa.

Po zatrzymaniu okazało się, że skradzionego iPhone'a mieli przy sobie, ale MacBooka nie. Tego drugiego urządzenia do tej pory nie udało się odnaleźć.

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 167.206.204.* 2010.04.08 17:08
Kto pisze te brednie.
MobileMe to nie aplikacja to usluga apple.
Namierzanie iPhona to tylko malenki dodatek do uslugi:).
Niestety minusem jest ze kazdy moze wylaczyc owe namierzanie w iPhonie bardzo porsto i bez podawania zadnych hasel.
Gość IP: 188.147.247.* 2010.04.08 17:46
ukradli maka i iphone a jeździli leksusem - usa krajem imbecyli jak widac
mlody969
mlody969 2010.04.08 17:51
No właśnie to też mnie zdziwiło ale z drugiej strony nie wiem jak ceny Lexusów w USA.
Gość IP: 167.206.204.* 2010.04.08 17:55
Nikt nie napisal jakim leksusem.
Takiego leksusa w stanach mozesz kupic za $4000.
10 mackow ukradna i jezdza a moze tez byl kradziony:).
s4per
s4per 2010.04.08 18:31
Ciekawi mnie źródło tego newsa :P Może pochodzi z sadu w Cupertino? :D
Gość IP: 86.30.237.* 2010.04.08 18:44
@up - dokladnie - taki Gość IP:188.147.247.* przeczyta (przeliteruje) lexus - i juz MILIONY MU W GLOWIE (ze ktos ma)!!


wydaje mi sie ze pl to kraj wiekszych imbecyli - wystarczy spojzec na stan zaawansowania technologicznego
Gość IP: 87.206.60.* 2010.04.08 22:37
tekst bardzo mocno sponsorowany?:)
Gość IP: 89.72.211.* 2010.04.08 23:08
Gość IP:86.30.237.* 2010.04.08 18:44 - zal mi cie...dodam że były to czarnyuchy a czarnuchy nie jeżdża 10 letnimi lexusami.....kradna tylko najnowsze fury....co do imbecyli jestes przykładem Polaka bez mózgu
tytan21
tytan21 2010.04.08 23:24
Przydała by się taka aplikacja na każdy telefon ale porządnie zabezpieczona i byłbym gotów płacić za takie coś bez problemu gdyby to działo rzeczywiście :)
Gość IP: 77.112.42.* 2010.04.09 09:26
Na Symbiana jest taka aplikacja od dawna. Nazywa sie Periodic. Działa znakomicie. Zupełnie darmowa. Mozna ustawic aktualizacje pozycji telefonu od 1s do co kilka godzin. Pozycja po GPS lub stacjach bazowych. W zaleznosci od tego co dostepne. W przypadku kradziezy takze po wymianie karty sim telefon wysyła sms z pozycja na inny podany numer. Aplikacja ma autostart. Działa w tle i jest zabezpieczona hasłem. W kazdej chwili na mapach w internecie mozna sprawdzac pozycje telefonu i slad poruszania. Mag
Gość IP: 89.229.106.* 2010.04.09 09:48
Gościu IP:188.147.247.*, tego Lexusa kupili właśnie za kradziony sprzęt elektroniczny. Przecież nie kradli z sentymentu do nadgryzionego jabłuszka.
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 08.04.2010
Tagi producenckie: apple
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6052
CENEO KUP NAJTANIEJ
Sony KDL-32S5550 Sony KDL-32S5550
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
WESTERN DIGITAL GREEN 4TB (WD40EzRX) WESTERN DIGITAL GREEN 4TB (WD40EzRX)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PANASONIC DMC-SZ1 czerwony PANASONIC DMC-SZ1 czerwony
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips Głowice do golarki HQ 8/50 Philips Głowice do golarki HQ 8/50
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rio Beauty 60 Second Neck Toner Rio Beauty 60 Second Neck Toner
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu