Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Okradali bankomaty za pomocą ciemnych okularów

Skimmerzy, którzy kradli dane kart płatniczych, wykorzystywali kamery w okularach do podglądania osób wpisujących kod PIN w bankomatach.

Okradali bankomaty za pomocą ciemnych okularów

Skimmerzy są coraz bardziej pomysłowi. Dwójka ujętych dosłownie przed chwilą przez policję mężczyzn używała ciemnych okularów z wbudowaną kamerą.

Uważaj na gości w ciemnych okularach
Uważaj na gości w ciemnych okularach

Skimmerzy, by móc korzystać z karty, potrzebują jej dane oraz kod PIN do niej przypisany. Dwójka obywateli Rumunii zastosowała w Warszawie dość… nowatorskie podejście. Karty były skimmowane w tradycyjny sposób, za pomocą aparatury umieszczonej w bankomacie. Do kradzieży PIN-u zaś używali… okularów z wbudowaną kamerą. Dwójka sprawców udawała, że stoi w kolejce do bankomatu. W rzeczywistości filmowali swoją ofiarę jak wprowadza kod na klawiaturze.

Złodziei ujęto w Krakowie. Udało im się na przełomie maja i czerwca wyłudzić na terenie warszawskiej Ochoty 200 tysięcy złotych, z czego wypłacili 40 tysięcy.

Gość IP: 217.144.219.* 2011.06.29 08:52
dosłownie przed chwilą mówili o tym we wczorajszym teleexpressie ;)
Gość IP: 77.254.21.* 2011.06.29 09:01
Dwójka... mężczyzn używali ?
Gość IP: 83.23.15.* 2011.06.29 10:23
"Dwójka ujętych dosłownie przed chwilą przez policję mężczyzn używali ciemnych okularów z wbudowaną kamerą."
Panu Gajewskiemu przydałby się CHIP stymulujący pracę mózgu.
mgajewski
mgajewski 2011.06.29 10:41
Mi wystarczy herbata. No ale cóż, każdy mierzy swoją miarą ;)
Gość IP: 87.205.196.* 2011.06.29 11:31
Niech się Pan nie kompromituje, bo pracuje Pan w miejscu gdzie odrobina profesjonalizmu by się przydała. A takie wpadki ma Pan co chwilę, więc może lepiej nie polemizować w ten sposób.
mgajewski
mgajewski 2011.06.29 11:34
Wpadki co chwilę? OK. Wczoraj napisałem i umieściłem 14 tekstów. Proszę o wskazanie jednej. W tym w obecnym newsie.
Gość IP: 131.251.142.* 2011.06.29 12:24
Oj...
"każdy mierzy swoją miarą" podworkowa odpowiedz... taka na miare 15 latka...

"Wczoraj napisałem i umieściłem 14 tekstów. Proszę o wskazanie jednej. W tym w obecnym newsie." podworkowa odpowiedz... 15 lat ?

Ile ma Pan lat Panie Gajewski?

wpadka w naglowku artykulu jest masakryczna. Moze powinien Pan pisac 3 teksty dziennie zamiast 14, ale za to po "herbacie" i ze zrozumieniem tekstu.
mgajewski
mgajewski 2011.06.29 13:05
Rozumiem.

"Panu Gajewskiemu przydałby się CHIP stymulujący pracę mózgu." - to jest dojrzała krytyka.

"Każdy mierzy swoją miarą" - to jest podwórkowa odpowiedź.

W porządku ;)

A teraz na czym polegała "masakryczna" wpadka w leadzie? Zastosowane było słowo "używali" zamiast "używała", najprawdopodobniej po którymś przeredagowaniu tekstu odmiana nie została zmieniona. Zdecydowanie świadczy to o braku zrozumieniu tekstu. Prawda? ;)
Gość IP: 79.189.199.* 2011.06.29 15:42
Może jeszcze charakter pisma Wam się nie podoba?
jap_1
jap_1 2011.06.29 22:52
A ja się cieszę, że ktoś jeszcze zauważa błędy. Może forma jest przesadna (niepotrzebne uwagi o pracy mózgu), ale warto reagować. Już tak się przyzwyczajamy do bylejakości, że największe śmieci nie rażą. zarówno w języku jak w środowisku naturalnym.
Gość IP: 83.1.75.* 2011.06.29 23:00
A ja też się czepiał będę ;)
Bo czegóż redaktor nie zrobi, aby tytuł był bardziej sensacyjny?
"Okradali bankomaty za pomocą ciemnych okularów" - to tak, jakby napisać - "Zgwałcili panienkę przy pomocy różowej prezerwatywy"...
sup
sup 2011.06.29 23:32
@mgajewski:

#v+
Wpadki co chwilę? OK. Wczoraj napisałem i umieściłem 14 tekstów. Proszę o wskazanie jednej. W tym w obecnym newsie.
#v-

Żeby nie szukać daleko: http://www.chip.pl/news/sprzet/tablety/2011/06/hp-touchpad-z-facebookiem-dla-tabletow?show=3𳩞 .
mgajewski
mgajewski 2011.06.30 08:24
Gdzie jest "masakryczna wpadka" pod tym adresem?
sup
sup 2011.06.30 22:18
@mgajewski:
Prosił Pan o wskazanie wpadki. Zawiera się w zdaniu "Aplikacja na webOS-a została napisana przez HP, a nie przez samego Facebooka. Nie zmienia to jednak faktu, że TouchPad będzie pierwszym urządzeniem z facebookową aplikacją zoptymalizowaną pod ekran tabletu. Jak dotąd wszystkie platformy mają takową wyłącznie w wersji smartfonowej." co nie jest zgodne z prawdą.
mgajewski
mgajewski 2011.07.01 08:58
Jest.
Gość IP: 77.253.102.* 2011.07.01 13:23
Naprawdę mam inne rzeczy do robienia niż wyszukiwanie komuś błędów w tekstach tylko dlatego, że ten jest zbyt leniwy czy niechlujny (a może jedno i drugie równocześnie), aby robił to sam. Dodatkowo to chyba Panu płacą za pisanie tych tekstów?

"Zdecydowanie świadczy to o braku zrozumieniu tekstu. Prawda?"

To w końcu o czym chciał Pan napisać? o braku czy o zrozumieniu?

Jak jest się redaktorem to wskazywane błędy powinny być źródłem do samodoskonalenia, a nie pretekstem do przycinków pod adresem czytających ze zrozumieniem.
mgajewski
mgajewski 2011.07.01 13:39
Fajnie, ale jak się kogoś o coś oskarża, to podstawy etykiety sugerują uzasadnianie owych oskarżeń. A jak ktoś tylko rzuca w kogoś błotem... ;)
Gość IP: 183.4.96.* 2011.07.02 07:06
"Zdecydowanie świadczy to o braku zrozumieniu tekstu. Prawda?"

Poprawnie:

"Zdecydowanie świadczy to o braku zrozumieni"A" tekstu. Prawda?"

Tak gwoli scislosci ;-)
Gość IP: 83.29.161.* 2011.07.02 23:47
Rumunom przy wjezdzie do
Polski obcinac rece !! Bo tylko chyba po to tu jada by krasc. Znowu prawo islamu tu by zadzialalo..

4all.pl
Gość IP: 79.184.181.* 2011.07.04 20:00
@Gajewski, Jesteś taki pewny siebie że piszesz: "Wpadki co chwilę? OK. Wczoraj napisałem i umieściłem 14 tekstów. Proszę o wskazanie jednej. W tym w obecnym newsie." Nie chce mi się przepychać przez 14 tekstów. Pogrąże Cię jednym ;)

Na początek: "Proszę o wskazanie jednej. W tym w obecnym newsie." Co to znaczy "w tym w obecnym"? W tym newsie? Czy w obecnym newsie? Przecież to to samo... Aaaa... Chodziło o to, że "również i w tym newsie" No tak. Tylko, że zabrakło spójnika, a dobór słów był kompletnie niewłaściwy bo wyraz wieloznaczny i w tym kontekście może się ludziom mylić.. ehh... brak słów.

Jedziemy dalej:
"Skimmerzy są coraz bardziej pomysłowi. Dwójka ujętych dosłownie przed chwilą przez policję mężczyzn używała ciemnych okularów z wbudowaną kamerą."

Dwa zdania, które KOMPLETNIE nie mają ze sobą nic wspólnego. To równie dobrze mogłyby być dwa zestawione ze sobą nagłówki różnych artykułów. Co należy zrobić?

Pierwsze zdanie zakończyć wkrzyknikiem, który pełni formę informacyjną nadającą pierwszemu zdaniu większą wagę automatycznie czyniąc z drugiego uzupełnienie.

LUB

Usunąć słowo "mężczyźni", które burzy konsystencje wypowiedzi i sugeruje nowe wydarzenie. Zalecałbym również w tym wypadku kropkę zmienić na przecinek lub myślnik.

POZA TYM

"Dwójka ujętych dosłownie przed chwilą przez policję mężczyzn" Co to za szyk zdania? Tak się mówi, ale nie pisze. Brak podstaw ze szkoły średniej...
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 29.06.2011
ŹRÓDŁO: RMF24
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8056


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Acer Aspire V3-471-32354G50Mass (NX.M0WEP.001) Acer Aspire V3-471-32354G50Mass (NX.M0WEP.001)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MSI Radeon HD6670 2GB (R6670-MD2GD3 V2) MSI Radeon HD6670 2GB (R6670-MD2GD3 V2)
Dostępny w 20 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG Smart TV UE46ES6900S SAMSUNG Smart TV UE46ES6900S
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LOGITECH 961-000379 LOGITECH 961-000379
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu