Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka Kinomaniak.tv zamknięty! Wśród użytkowników wrze...

Był hostowany na serwerach OVH, a o sprawie poinformował sam prezes – Oles van Herman.

Kinomaniak.tv zamknięty! Wśród użytkowników wrze...

Kinomaniak to jeden z najpopularniejszych serwisów hostujących filmy w Internecie. Jednak od kilku dni użytkownicy widzą tylko komunikat o problemach technicznych.

Wiele wskazuje na to, że Kinomaniak może już nie wrócić do Sieci – a jeżeli wróci, nie nastąpi to szybko i na pewno nie trafi do tej samej firmy hostingowej OVH. Problemem są prawa autorskie. Choć Kinomaniak odcina się jak może od nielegalnych treści, wszystko wskazuje na to, że poszło właśnie o legalność zamieszczanych materiałów. Według regulaminu, treści dostępne na stronach serwisu pochodzą od użytkowników, a Ci – skoro je wrzucają – najpewniej mają do nich prawa autorskie. Kinomaniak naturalnie nie ma z nimi nic wspólnego...


Nowe światło na całą sprawę rzucił Oles van Herman, czyli założyciel popularnego OVH. Jak wspomniał na Twitterze, Kinomaniak zniknął z Sieci przez decyzję polskiego sądu. Ponadto wrze na facebookowym fanpage'u, gdzie użytkownicy zastanawiają się, kiedy (i czy w ogóle) serwis ruszy, a jeżeli nie – kto im zwróci pieniądze za konta premium. Ostatnia informacja od twórców portalu pochodzi sprzed 6 dni.

Oferty ze sklepu CHIP
Grafika w Internecie

Cena: 61.90 zł

Gość IP: 83.8.177.* 2013.01.30 09:05
Ciekawe kiedy pozamykają inne tego typu serwisy.
Gość IP: 83.6.233.* 2013.01.30 09:06
Bardzo dobrze jednego złodzieja mniej. A wy płaćcie złodziejom, pokazujcie że w zamian za nie legalne filmy i seriale jesteście w stanie zaakceptować złodzieja. Niestety, ta moneta ma wiele stron, choćby w plityce, oni też widzą co robimy i wyciągają wnioski. Skoro on kradnie, to czemu nie ja, złodziejstwo uzasadnione złodziejstwem. W czasach średniowiecza polska szlachta specjalnie zezwalała na łamanie prawa, aby zająć ludziom czas i umysły. Poza tym, okradanie złodzieja to podobno nie kradzież :D. Z drugiej strony jak piszą, te serwisy to lipa. Tworzą albo dogadują się z hostingiem a potem piszą że udostępniają tylko informacje ehhh. Ile razy wszedłem, tyle razy obejrzałem coś :). Inne też tak działają, albo tworzą sobie własny hosting i palą głupa że to użytkownicy. Rozumiem że np chomikuj to może i użytkonicy, ale tu 100% filmów to filmy fabularne, winę posi więc administracja a nie pseudo użytkownik który niczemu nie jest winien.
Gość IP: 165.72.200.* 2013.01.30 09:36
1. Kopiowanie to nie kradzież
2. Ryba psuje się od głowy, nie od ogona
Gość IP: 87.207.155.* 2013.01.30 09:36
Piractwo ma 2 strony.
Z jednaj strony jest to jednak forma kradzieży, pewno znacznie lżejszego kalibru niż kradzież majątku materialnego ale zawsze.
Z drugiej strony nie mamy innej broni w walce z korporacjami które okradają nas wysokimi cenami. Jest to kradzież w białych rękawiczkach i w świetle prawa legalna ale trzeba jasno powiedziec - to kradzież.
Dlatego w całej walce z piractwem przypatruję się z obojętnością - jedni złodzieje walcza z drugimi złodziejami. Dopóki takie strony jak chomikuj.pl działają dopóty płyty z muzyka nie kosztują 100zł. Zobaczycie ile będą kosztowały płyty gdy pozamykają wszystkie tego typu strony i wprowadzą skuteczna inwigilację.
Gość IP: 83.6.233.* 2013.01.30 09:48
"Piractwo ma 2 strony." jak bym ci powiedział ile zarabia autor + dystrybutor to byś zszedł ze śmiechu. Większość to detaliczna sprzedaż, serwisy VOD, kina itp, tylko one biorą ponad 60% ceny detalicznej brutto i, do tego nie płacą za produkcję, nie płacą za reklamę i całą inną gamę kosztów. W przypadku VOD pierwsze 50% bierze np Cashbill. Taki kinomaniak zawsze będzie w stanie dać taniej bo nie płaci za licencje, on po prostu bierze "co mu się należy" a winę zwala na użytkowników i koło się zamyka.
Gość IP: 83.1.94.* 2013.01.30 09:59
Oczywiście nawalajcie na takie serwisy bo to złodzieje. Ale swoją drogą, jakoś nie znam źródła, z którego mógłbym legalnie za opłatą pobrać przez internet najnowszy film kinowy w dniu albo chociaż kilka dni po jego premierze. Jak nie ma legalnego źródła to nie ma się chyba co dziwić, że ludzie korzystają z innych dostępnych źródeł. No chyba, że ktoś zna takie legalne źródło to poproszę o informację, chętnie skorzystam.
Gość IP: 193.227.123.* 2013.01.30 10:12
ogladniae fimow w takim serwisie jest zgodne z prawem.

Natomiast gdy wykupicie konto premium to jest to juz paserstwo
Gość IP: 91.224.129.* 2013.01.30 10:27
Hipotetyczna sytuacja: powstaje super sposób pozwalający na powstrzymanie piractwa w stu procentach. Nie ma możliwości obejrzenia nielegalnej kopii filmu, słuchania pobranej muzyki, czytania książek w pdf.
Konsekwencje?
- Wąska grupa autorów odnosi ogromne zyski w wyniku wzrostu sprzedaży o kilkadziesiąt, może nawet kilkaset procent.
- Traci 2,3 mld użytkowników internetu. Najdotkliwiej ta część społeczeństwa, której nie stać na zakup oryginalnej książki czy oprogramowania.

Kiedy patrzysz na świat nie w perspektywie jednostki ale całego społeczeństwa i bierzesz pod uwagę jego poziom dobrobytu piractwo jest pozytywnym zjawiskiem. Powiedziałbym nawet, że żądanie pieniędzy za kopie muzyki, filmu czy ebooka, których wytworzenie jest w gruncie rzeczy darmowe, jest prawdziwym, niemoralnym okradaniem społeczeństwa.
Gość IP: 87.204.111.* 2013.01.30 10:46
Dopóki dystrybutorzy nie dostrzegą potencjału w cyfrowym modelu dystrybucji, dopóty będą zarabiały nielegalne serwisy. Skoro ludzie kupują konta premium, to znaczy że chcą płacić za udostępniane treści. Obecnie nasze legalne serwisy VOD oferują głównie kiczowate produkcje do tego z wieloletnią warstwą kurzu. Dlaczego wraz z premierą DVD nie może się pojawiać równolegle wersja na VOD? Boją się, że płyty DVD przestaną się sprzedawać? Słusznie, bo przestaną ale ile ton plastiku będzie można zaoszczędzić matce ziemi! Z niecierpliwością czekam na pierwszego odważnego, który przełamie tą mentalną barierę i otworzy serwis VOD z bieżącymi produkcjami. Zarobi miliony!
Gość IP: 83.8.177.* 2013.01.30 10:51
@Gość IP: 91.224.129.* 2013.01.30 10:27
Ta, a jakby Polacy przestali kraść auta w Niemczech to ceny by poszły tak w górę, że ludzie musieliby się przesiąść na rowery i komunikację miejską.
Gość IP: 193.156.161.* 2013.01.30 11:37
A ja zaluje ze zamkneli kinomaniaka, nieraz ogladalem tam filmy i od paru dni widzialem ze jest zamkniety, a tu taki smutny news... mozecie mnie nazwac zladziejem, ale najpierw sami sie zastanowcie czy nigdy nie pobraliscie pirackiego pliku, chocby wazacego 1kb i nigdy nie ogladneliscie filmu w internecie za darmo... sadze ze na chipe nie ma takiej osoby, a nawet jak jest to czy czyni go to lepszym? -_-
Gość IP: 5.173.15.* 2013.01.30 12:06
@ Gość IP: 83.8.177.* 2013.01.30 10:51:
Twój komentarz jest co najmniej dziwny. Polacy nigdy nie kradli aut w Niemczech. Jeżeli już zdarzyła się taka sytuacja to na zlecenie samego właściciela auta który otrzymywał ubezpieczenie i kupował sobie nowe. Tak słyszałem. Nic nie jest takie na jakie wygląda.
Gość IP: 5.173.15.* 2013.01.30 12:06
@ Gość IP: 83.8.177.* 2013.01.30 10:51:
Twój komentarz jest co najmniej dziwny. Polacy nigdy nie kradli aut w Niemczech. Jeżeli już zdarzyła się taka sytuacja to na zlecenie samego właściciela auta który otrzymywał ubezpieczenie i kupował sobie nowe. Tak słyszałem. Nic nie jest takie na jakie wygląda.
acomp
acomp 2013.01.30 12:28
W Polsce wszystko zależy od wykładni prawa a w tym względzie każdy sąd wydaje inny wyrok.Tak samo dzieje się w urzędach skarbowych czyi w imię prawa pełne bezprawie.
Gość IP: 89.68.145.* 2013.01.30 12:35
Gość IP: 91.224.129.* 2013.01.30 10:27

chwila chwila jakie darmowe?
pamiętaj że w cene końcowa MUSISZ wliczyć koszta wytworzenia, dystrybucji i przygotowania wielu wersji

zgodzę się natomiast że ceny dóbr cyfrowych są skandaliczne - 2-3 pln za mp3?kogos pogięło...pomijam fakt pasozytów(dystrybutorów) którzy mniej jak 50% nie chcą wziąć
10 groszy za mp3 to cena do zaakceptowania...2 pln za album...5 do 10 pln za album we flac/wav
film nie może przekroczyć 5 pln a 10 pln za hd

inaczej piractwo będzie dalej istniało

pisze tu oczywiście o polskich warunkach
na zachodzie piractwo ma sie doskonale a ceny mają jak u nas a zarobki 2-4 razy wyższe

no i dochodzi dostepność - wiele rzeczy można mieć tylko dzięki piractwu i to nie tylko dlatego że nie sa dostępne u nas w kraju ale przedewszystkim dlatego ze nie są dostępne NIGDZIE :)
teczowy
teczowy 2013.01.30 12:42
Problem jest, kinomaniak tak czy owak był formą nielegalną i należało mu się.
Co do zarobków autorów i aktorów to jak chcą zarabiać skoro ZAIKS blokuje konkurencyjność i obdziera ich z możliwości i należnych tantiemów dając im ochłapy, do tego gadanie, że marny zarobek, to możliwe dla tych, którzy nic nie robią, reszta jakoś buduje wille, jeździ porche itd.
Pazerność nie jest cnotą.
Ja wykupiłem sobie konta w naszych VOD'ach, ale tutaj już nie ma nic do oglądania, chyba, że film z przed 30 lat po raz 50siąty. Za VOD płacę tylko dlatego aby moje dzieci mogły oglądać bajki bez reklam co 5 minut.
Na rynku funkjonuje wiele firm udostępniające materiały świeże i tanie, niestety pazerstwo oraz Zaiks (itp) blokuje stutecznie wejście na nasz rynek (wschód), dlatego jestem Polską zniesmaczony, dlaczego będęc w Anglii mogę obejrzeć za 7funtów miesięcznie co mi się zachce, a u nas nie, bo to samo jest dostępne, ale tylko wykorzystując zasoby takie jak kinomaniak?
Gość IP: 77.252.226.* 2013.01.30 13:13
ODPOWIADAM NA "ogladniae fimow w takim serwisie jest zgodne z prawem." - nie jest. Zapoznanie się z filmem fabularnym jest wykorzystaniem autorskiego prawa majątkowego, które posiada dysponent praw. Innymi słowy, na punkcie prawa konieczne jest posiadanie prawa bądź licencji. Nie mylić z użytkiem dozwolonym, który następuje tylko i wyłącznie w przypadku legalnego źródła. Podstawa, art 6 ust 3 ustawy autorskiej, oraz art 23 tej ustawy. Aby nastąpił użytek dozwolony z art 23, musi nastąpić wyczerpanie art 6 ust 3.
Gość IP: 89.67.6.* 2013.01.30 13:26
Do; Gość IP: 83.6.233.*
Producent filmu w Polsce otrzymuje około 6 złotych od biletu Kinowego ... DO tego dystrybutor... I Kino... Około 133 tysięcy ludzi zjada promocja i kopie filmów , po 1330 tysiącach zwraca się 6 złotych producenta i dystrybutor również zarabia...
Czy 6 złotych to dużo??? no nie za bardzo...
Przykład : film Bejbi blues budżet 6 244 465 złotych - jestem w szoku nie wiem na co oni tyle wydali???!!!1 ale to nie ważne.
Obecnie według box office stopklatka obejrzało film 390 089 (4 tydzień w kinach), można zaryzykować , że max tego filmu to 430.000... Po odjęciu 130 tys ludzi zostaje 300 tyś x 6 = 1.800.000 zł - 6.244.465 = - 4.444.465.... Czyli teoretycznie film to "wtopa"...
Ale gdyby było Vod w dniu premiery i "bilet" kosztował by 8,60 zł/5 producent i 2 portal/dystrybutor... Wchodzę w ciemno , ze nawet ten film miałby oglądalność na poziomie 700 - 800 tys a czemu? ano nie rozeszło by się tak szybko info , że jest taki słaby...:)
Ale każdy ki ma dwa końce a ten drugi to... Padną kina proszę państwa... A czasami lubimy chodzić do kina...
Rozwiązanie? , jeśli film ma premierę w naszym kraju i na świecie w tym samym czasie to... Vod powinno się pojawić 2-4 tygodni później... Kto chce na dużym to ogląda a jak ktoś chcę zaoszczędzić to poczeka "Ciut" i zobaczy na małym ekranie...
A jako twórca... Mam gorącą prośbę chodźcie na film polski do kin jeśli jest naprawdę dobry i bardzo dobry... Cięzko nam konkurować/rozwijać się jeśli na dobry - bardzo dobry film przychodzi 700 - 800 tys ludzi a dwa trzy razy tyle ogląda w internecie...
Podsumowując wspomagajmy się, kupując Polskie produkty itd...
potrzebujemy tego bez naszej waszej pomocy "Nie damy Rady"...
Pozdrawiam Serdecznie.
Gość IP: 10.10.0.* 2013.01.30 13:37
@Gość IP: 91.224.129.* 2013.01.30 10:27

"Kiedy patrzysz na świat nie w perspektywie jednostki ale całego społeczeństwa i bierzesz pod uwagę jego poziom dobrobytu piractwo jest pozytywnym zjawiskiem. Powiedziałbym nawet, że żądanie pieniędzy za kopie muzyki, filmu czy ebooka, których wytworzenie jest w gruncie rzeczy darmowe, jest prawdziwym, niemoralnym okradaniem społeczeństwa."

Idac twoim tokiem rozumowania kazdy z nas ma prawo pojechac do rolnika i zabrac mu cielaka czy inne zwierze no bo przeciez ich wytworzenie tez jest "darmowe" - nawet lepiej bo nikt im nie pomaga i rozmnazaja-kopiuja sie same a zywia sie tym co "samo" wyrosnie na polu/lace.

Gratuluje pustej glowy.
Gość IP: 77.252.226.* 2013.01.30 13:47
"piractwo jest pozytywnym zjawiskiem" - kolejna bzdura. Chłopie, gdzieś ty się urodził i kto tego dokonał? Ogłupianie społeczeństwa przez nadmiar bzdurnych seriali i filmów nazywasz pozytywnym zjawiskiem? ludzie zamiast zająć się politykami zajmują się ogłupianiem samych siebie! Opanuj się geniuszu zanim napiszesz podobne bzdury, poczytaj książkę bo jesteś najlepszym tego przykładem
AUTOR: stanisław kruk
DODANO: 30.01.2013
Tagi producenckie: kinomaniak.tv
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 39622
CENEO KUP NAJTANIEJ
Sony SLT-A99V body Sony SLT-A99V body
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
JVC HA RX500 JVC HA RX500
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MS PRO DUO 16GB MS PRO DUO 16GB
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell Inspirion 5737 (Inspirion0190V) Dell Inspirion 5737 (Inspirion0190V)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu