Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka Apple nie odpuszcza Samsungowi

Koreański producent ma zapłacić 179 milionów dolarów odszkodowania.

Apple nie odpuszcza Samsungowi

W 2012 roku Samsung przegrał batalię sądową z gigantem z Cupertino w wyniku czego miał zapłacić 930 milionów dolarów odszkodowania. Po licznych odwołaniach koreański producent zapłacił ostatecznie 548 milionów dolarów w tym miesiącu. Jak się okazuje jednak, taka kwota w dalszym ciągu nie satysfakcjonuje Apple'a.

Okazuje się bowiem, że po sprawie z 2012 roku Samsung w dalszym ciągu naruszał patenty Apple'a. Gigant z Cupertino uważa, że pięć smartfonów Samsunga, które po ogłoszeniu wyroku pozostały na rynku wyrządziły Apple'owi szkody sprzedażowe. W związku z tym po raz kolejny Apple domaga się od Samsunga odszkodowania obliczonego na podstawie wyników sprzedażowych roszczeniowych modeli - w sumie 179 milionów dolarów.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 89.64.38.* 2015.12.26 12:14
Nie wiem za co płacić tym trolom patentowym!

W USA w urzędach patentowych albo pracują kompletni idioci albo najwięksi łapówkarze w to pierwsze raczej wątpię...
d3k
d3k 2015.12.26 14:05
@Gość IP: 89.64.38.*
Oho, ekspert prawa patentowego w stanach widze. xD
jack78
jack78 2015.12.26 19:54
Urzędasów od patentów na dno, jak w tym kawale o prawnikach na dnie morza.
A sama firma Apple mam nadzieję że w końcu splajtuje.
szok_i_niedowierzanie
szok_i_niedowierzanie 2015.12.26 20:34
latami wysmiewany SAMSUNG stał sie MEGA GIGANTEM ciagnacym wielkimi krokami elektronike do przodu
Gość IP: 83.30.253.* 2015.12.27 09:30
Gdyby nie Samsung i jego b.d ekrany to nadal byśmy używali nie równo podświetlanych paneli LCD w topowych smartfonach.
Gość IP: 83.30.253.* 2015.12.27 09:38
Samsung powinien pozwać Apple o to że niszczy wolny rynek zawyżając produkty konkurencji poprzez liczne i bezpodstawne procesy o wygląd urządzenia który niestety ale wyraźnie jest inny a szczególnie materiały z których jest wykonany oraz wyraźnie umiejscowione logo producenta.
Gość IP: 79.184.227.* 2015.12.27 11:24
To niestety smutna prawda... Aple nie domaga się prawdy ale zysków kosztem konkurencji. Takie praktyki są dość powszechne a i urzędnicy w urzędach patentowych nie mają za wiele z tym wspólnego. Z tego co mi wiadomo Aple domaga się patentów nie względem całego produktu a rozwiązań w nim zawartych (poprawcie mnie jeśli się myle...) konkretnie technologicznych rozwiązań związanych z ekranem i szczegółami można by rzec anatomii.

Z drugiej strony zgadzam się z przedmówcą, że Samsung (Trzy gwiazdy) przewodzi w świecie elektroniki jeśli chodzi o budowe samych ekranów jak i układów scalonych z nimi związanych (między innymi np. pamieci RAM).

I mała anegdota na koniec... Samsung nie jest jednolitą firmą... sama nazwa Samsung (czyli trzy gwiazdy) dzieli się na trzy (jeśli dobrze mi wiadomo) firmy które zajmują się różnymi technologiami.
Gość IP: 5.226.102.* 2015.12.27 21:24
To już jest nudne i śmierdzi jak afera Seldona.
Gość IP: 217.153.150.* 2015.12.27 22:03
Patenty ograniczają rozwój technologii - to wiemy nie od dziś. Apple nadal pokazuje swoje dziecinne oblicze pozywając Samsunga "bo ukradł nam zabawkę". Jakie to k...a dziecinne... Świat bez patentów byłby o wiele bardziej konkurencyjny i my klienci byśmy na tym tylko i wyłącznie na plus jak i producenci. Kiedy wreszcie marketing to pojmie... Logiczne myślenie naprawdę nie boli...
Gość IP: 109.241.148.* 2015.12.27 22:22
ja się zastanawiam czemu KULAS! tego nie napisał ? HEHEHEHEHEHE
Gość IP: 91.240.238.* 2015.12.28 07:44
Od Apple nic nie kupię, bo to snobistyczny i ograniczony sprzęt.
A od Samsung nic nie kupię, o to Samsung.
acomp
acomp 2015.12.28 18:27
Apple opatentował wszystkie "kanty" w telefonach więc teraz ciągnie konkurencję po sądach
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 26.12.2015
Tagi producenckie: apple, samsung
ŹRÓDŁO: Engadget.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6686
CENEO KUP NAJTANIEJ
Tenda Modem ADSL2+ Router WiFi 150Mbps (W150D) Tenda Modem ADSL2+ Router WiFi 150Mbps (W150D)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hill s Prescription Diet Feline s/d 5kg Hill s Prescription Diet Feline s/d 5kg
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Forever  MP-300 Teleskopowy monopod z uchwytem zielony Forever MP-300 Teleskopowy monopod z uchwytem zielony
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acana Adult 13,5kg Acana Adult 13,5kg
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CLUB 3D CGAX-785613 CLUB 3D CGAX-785613
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu