Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Amerykańskie społeczeństwo chce być szpiegowane!

Już wiemy czemu po aferze z NSA Amerykanie nie wyszli na ulice.

Amerykańskie społeczeństwo chce być szpiegowane!

Według ankiety przeprowadzonej przez Associated Press oraz AP-NORC (NORC Center for Public Affairs Research) większość Amerykanów jest za podsłuchiwaniem przez władze bez nakazu.

Według ankiety, 56 proc. Amerykanów popiera aktualne działania służb amerykańskich, a więc podsłuchiwanie obywateli bez nakazu sądowego, „dla ich bezpieczeństwa”. Tylko 28 proc. zdecydowanie opowiedziało się przeciwko takiej działalności.

Co ciekawe, zarówno Republikanie (67 proc.) jak i Demokraci (55 proc.) popierają inwigilacje obywateli. 40 proc. osób o braku sprecyzowanych poglądów politycznych popiera tego typu podsłuchy. Jakby tego było mało, co trzeci Amerykanin w wieku niższym niż 30 lat deklaruje swoje poparcie.

Może to mieć związek z coraz większymi obawami przed terrorystami. Według tej samej ankiety, 60 proc. Amerykanów poważnie obawia się że ich rodzina może stać się ofiarami zamachu (dwa lata temu 30 proc.). 82 proc. uważa, że Święta Bożego Narodzenia nie powinny być zakazane, tak jak praktykowanie religii chrześcijańskiej. Za wolnością wyznania dla Muzułmanów opowiedziało się tylko 61 proc. ankietowanych.

Gość IP: 83.4.204.* 2016.01.02 12:01
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 79.175.212.* 2016.01.02 12:08
Ktoś tu ma paranoję
Gość IP: 80.47.52.* 2016.01.02 12:16
No cóż, czy tak ciężko zauważyć że w Polsce również postępuje idiokracja/amerykanizacja: nowy system szkolnictwa!
Gość IP: 83.4.204.* 2016.01.02 12:30
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 46.169.87.* 2016.01.02 13:55
juz terrorysci trzesa portkami ze strachu... to kiedy przymusowe badnia wariografem calego spoleczenstwa USA? 2020r? 2030r?
Gość IP: 89.77.10.* 2016.01.02 14:08
Statystyk o społeczeństwie US chyba jeszcze nikt nie zrobił. Jaki jest przeciętny obywatel Stanów Zjednoczonych? Pewne liczby można znaleźć w Internecie na stronie nces.ed.gov Ta strona podaje statystyki ale są one bardzo przekłamane. Np: Niecałe 10% Amerykanów ma/miało paszport (nigdy nie wyjechali poza stan w którym się urodzili)20% to analfabeci. 23% ludzie bez wykształcenia (4-5 years of primary school) co oznacza że nie potrafią mnożyć/dzielić czy poprawne pisać/czytać. Co ciekawe bardzo podobna sytuacja jest w Wielkiej Brytanii. Oznacza to że kraje uważane za najbardziej rozwinięte tak naprawdę mają bardzo uwstecznione społeczeństwo.
acomp
acomp 2016.01.02 16:28
W Polsce jest "lepiej" nikt się nie pyta społeczeństwa czy może być szpiegowane przez nowy rząd i jego służby
Gość IP: 87.113.14.* 2016.01.02 19:21
@Gość IP: 89.77.10.* 2016.01.02 14:08

1. Polecam zaczac od spogladania na swoj kraj - i to BIERZACE statystyki - bo sa SZOKUJACE!

2. Osobiscie - jako iz NIE MA NIC DO UKRYCIA pozwalam by mnie przeszukiwano!

TYLKO CI CO COS UKRYWAJA/maja cos na sumieniu boja sie tego jak ognia!!!
Gość IP: 89.69.17.* 2016.01.02 19:49
Gdyby tak bylo to powinni cie najperw wsadzic do wiezienia na wezelki wypadek, bo moze jestes grozny, a po paru latach, gdy nadejdzie czas twojej rozprawy to cie grzecznie przeprosza i wypuszcza. Mysl.

Wlasnie dlatego, ze mam czyste sumienie i nie mam nic do ukrycia obraza mnie fakt, ze ktos moze, czy tez chce lamac moje prawa do wlonosci osobistej, bo ma wladze, ktora go korumpuje. Lub, wedle powiedzenia, ze kazdy sadzi innych wedlug siebie ten ktos uwaza mnie za bandyte czy zlodzieja dlatego, bo sam nim jest.

Nie dajmy sie manipulowac jak te stada baranow w krajach "wysokorozwinietych" gdzie tylko 10 procent spoleczenstwa cos znaczy i mysli a reszta tylko jest glupia widownia.

Idiokracja postepuje, u nas w kraju, niestety, tez z racji zachwytu zachodnim modelem nauczania.
Gość IP: 89.102.175.* 2016.01.02 20:30
@Gość IP: 87.113.14.* 2016.01.02 19:21

Glupota i bezmyslnosc. Za samo propagowanie tego typu pogladow bedziesz sie smazyl(a) w piekle...

Natomiast, jesli idzie o statystyki w wiekszosci polska wypada i jeszcze dluga bedzie wypadac lepiej niz kraje zachodnie ze wzgledu na to ze komunizm pomimo swoich wad dbal o ludzi ktorzy na "oswieconym zachodzie" sa wywalani na bruk i chlod czy odcinani od mozliwosci pracy zarobkowej.

Swiat to nie bajka, inni ludzie to konkurencja, totalna invigilacja pozbawia spoleczenstwa najpierw prawa do obrony a potem pozostalych praw, bo nie ma niczego co by przedziwdzialalo kozyscia osiaganym przez strone do ktorej te prawa sa transferowane (bo bynajmniej nie znikaja - pozbawisz kogos mozliwosci obrony, mozesz mu ochrone zaoferowac etc.)

Nie wiem czy wiesz ze historycznie zwierzeta hodowlane byly traktowane podobnie do domowych (psy, koty) - obecnie za maszynowo oprawiane zywcem na farmach, bo tak jest ulamek procenta taniej...

Ludzie uwazaja ze obrazy piekla przedstawiane przez kosciol sa strasznie przerysowane, ale uprzemyslowienie okrucienstwa i ekonomia skali swietnie pokazuja ze sa jak najbardziej realistyczne odpowiednie. Dobrze inwestujac pare slotych po kilkudziesieciu latach mozna zgromadzic gigantyczny majatek, twoje postepowanie to taka wlasnie wysoko oprocentowana inwestycja w sku*synstwo...
Gość IP: 178.174.174.* 2016.01.02 22:31
"ktorzy na "oswieconym zachodzie" sa wywalani na bruk i chlod"

Mieszkam na tym "zachodzie" od 18 lat i widze ze nic o nim nie wiesz.


Gość IP: 78.8.133.* 2016.01.03 03:50
Stadem baranów to są tzw. 'idealiści', którym się wydaje, że jeśli służby specjalne nie będą mieć dostępu do wszystkich sposobów przechowywania i przekazywania informacji mogą cokolwiek zdziałać przeciwko terrorystom. Wydaje wam się, że terroryści co rok wysyłają aktualne listy członków służbom, żeby wiedziały kogo mają inwigilować by nie naruszać prywatności? A może służby specjalne są wg was niepotrzebne, bo przecież terroryści jak ich nie będzie na pewno przestaną ataków? Nagroda Darwina dla was wszystkich. Oczywiście władza korumpuje i będą nadużycia - zawsze gdzie jest człowiek, jednak lepiej ponieść to ryzyko niż dawać przejąć kontrolę bandytom, obcym wywiadom czy terrorystą. Może jakaś propozycja jak zdobywać informacje o ruchach terrorystów i ich identyfikować? Zaprawdę powiadam wam, nagroda Darwina dla was.
Gość IP: 94.193.46.* 2016.01.03 04:53
Kontrola populacji.
Gość IP: 78.154.78.* 2016.01.03 08:39
"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię odrobiny tymczasowego
bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich." B. Franklin
Gość IP: 46.169.61.* 2016.01.03 12:47
Gość IP: 78.8.133.* 2016.01.03 03:50
wydaje Ci sie ze terrorysci dadza sie inwigilować? hehe dobre :D stado baranow tak mysli najwidoczniej. Niedlugo to kamieniami zburza statue wolnosci terrorysci i sluzby specjalne nic nie zrobia.
Gość IP: 83.28.149.* 2016.01.03 14:43
AP faktycznie jest wiarygodnym źródłem inf., Maciuś :D
Wstydziłbym się, cos takiego, jak wrzuciłeś, podpisać swoim nazwiskiem.

JAK WY TO OBCHODZICIE MORALNIE?! Piszesz, że dwie organizacje zrobiłby jakieś badania, podczas, gdy norc, to część AP!
http://www.apnorc.org/Pages/default.aspx

Wiesz... od ciebie wymaga się wiecej, niż od czytelników.
Nie pomyślałeś o tym? A szkoda.
Gość IP: 83.28.149.* 2016.01.03 14:51
@ Gość IP: 78.154.78.* 2016.01.03 08:39
"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię odrobiny tymczasowego
bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich." B. Franklin

> doceniam, że publikujesz takie cytaty, ale zadaj sobie MINIMU TRUDU CHOCIAŻ i sprawdź, czy to, co wrzucasz jest poprawnie przekazaną informacją -- zgodnie z oryginałem.

Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety deserve neither liberty nor safety. (ang.)


czyli, nie zasługują (czytaj. nie są w stanie pojąć, przyjąć i docenić) wolności.
To jest sens tego przekazu.
Gość IP: 83.28.149.* 2016.01.03 15:05
@ Gość IP: 78.8.133.* 2016.01.03 03:50
(...)Nagroda Darwina dla was wszystkich. Oczywiście władza korumpuje i będą nadużycia - zawsze gdzie jest człowiek, jednak lepiej ponieść to ryzyko niż dawać przejąć kontrolę bandytom, obcym wywiadom czy terrorystą. Może jakaś propozycja jak zdobywać informacje o ruchach terrorystów i ich identyfikować? Zaprawdę powiadam wam, nagroda Darwina dla was.

>
1. zaprzyjaźnij się ze słownikiem ortogr. (np. "terrorystOM, nie "ą" pisze się.)

2. korupcja jest tam, gdzie jest władza bez kontroli społecznej, bo czuje się bezkarna. Dlatego nie pozwalają na powstanie takich zmian w prawie.

3. Masz śmietnik w głowie. Wywodzisz coraz większe bzdury z informacyjnych bzdur. Nieźle ci namieszali -- tylko myślisz, ze nie namieszali! Zabawne, myślisz, że nie jesteś robiny -- I O TO CHODZI!
Gość IP: 83.28.149.* 2016.01.03 15:25
@ Gość IP: 87.113.14.* 2016.01.02 19:21
@Gość IP: 89.77.10.* 2016.01.02 14:08

1. Polecam zaczac od spogladania na swoj kraj - i to BIERZACE statystyki - bo sa SZOKUJACE!

2. Osobiscie - jako iz NIE MA NIC DO UKRYCIA pozwalam by mnie przeszukiwano!
TYLKO CI CO COS UKRYWAJA/maja cos na sumieniu boja sie tego jak ognia!!!



>>ad2.
o! to muszisz być strasznie nudnym, przeciętniakiem, skoro nie masz nic do ukrycia.
Ty serio tak, czy o tamtym przedwczoraj zapomniałeś już?

akurat każdy normalny, wartościowy człowiek ma jakieś tajemnice, bo to, chłopczyku, buduje jego wyjątkowość, wartość i daje możliwości poznawcze... możliwości rozwoju, etc... ale skoro nie masz, to jest to dla ciebie opowieść o żelaznym wilku!
Gość IP: 89.102.175.* 2016.01.03 16:50
@Gość IP: 178.174.174.* 2016.01.02 22:31

Rany julek - byles na zachodzie? No nie mozliwe...

Tak z ciekawosci, bezdomnych zawsze bylo w cholere, statystyki bynajmniej sie nie polepszyly (zwlacza po peknieciu banki budowlanej, swietne badania pokazujace ciagle nowe rekordy bezdomnosci - w odniesieniu do ilosci pustych mieszkan) wiec o czym tu gledzisz?

Pozatym, artykul odnosi sie do USA, i to jest w tym kontekscie zachod, pogadaj sobie (jesli masz mozg i znasz jezyk czyli mozesz) z ludzmi tam mieszkajacymy, *tzw. statystycznym kowalskim* ktorzy w przeciwienstwie do polakow nie lubia narzekac - uslyszysz jak jest super...
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 02.01.2016
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4918

CENEO Kup Najtaniej
Transcend GMSM360 128GB mSATA (TS128GMSM360) Transcend GMSM360 128GB mSATA (TS128GMSM360)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Elita Antena Telewizyjna Dvb-T Hd Elita Antena Telewizyjna Dvb-T Hd
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch TAT 3A014 Bosch TAT 3A014
Dostępny w 31 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acer Aspire E1-571G (NX.M57EP.017) Acer Aspire E1-571G (NX.M57EP.017)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu