Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka 3D Touch i inne technologie Apple pochodzą z kradzieży?

Poważne oskarżenia ze strony firmy Immersion.

3D Touch i inne technologie Apple pochodzą z kradzieży?

Immersion to firma mająca swoją siedzibę w San Jose. Zajmuje się mechanizmami haptycznymi już od 1993 roku i jest zdania, że Apple bezczelnie ukradł jej własność intelektualną i zastosował w swoich iPhone’ach i Watchach.

Powód, a więc firma Immersion, twierdzi, że mechanizmy 3D Touch i Force Touch, wykorzystywane w iPhonie 6S, iPhonie 6S Plus i Apple Watch, naruszają należącą do niej i opatentowaną własność intelektualną. Mowa tu o czymś, co Immersion określa jako „shared feedback”. Chodzi o wyświetlanie przez oprogramowanie dodatkowej informacji po tym, jak użytkownik lekko wciśnie ekran dotykowy.

Immersion twierdzi również, że Apple narusza jego technikę związaną z informacją zwrotną przekazywaną użytkownikowi przez „wrażenia dotykowe” a także kilka innych, bardziej technicznych patentów.

Firma Immersion domaga się zadośćuczynienia finansowego. Jak dodaje, trzy miliardy urządzeń na świecie korzysta z jej rozwiązań, a ich producenci opłacają stosowne opłaty za licencje i nie uważa, by dla Apple’a należało robić wyjątek. Firma jest właścicielem ponad dwóch tysięcy patentów.

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.15 16:41
No to co my tu mamy na liście zakupów Appla? Ah, już wiemy!
artkicz
artkicz 2016.02.15 17:13
czyli kolejna z "innowacyjnosci" apple, ktory ostatnio wydaje sie miec jedynie dobrych prawnikow i ciagle duzo pieniedzy
Gość IP: 88.156.14.* 2016.02.15 18:39
Przeciez apple nigdy nie bylo innowacyjne, ich mac osx to nic innego jak unix z nakładką graficzną, z reszta według mnie nie udaną, sama nakładka czerpie mnóstwo pomysłów z systemu os/2 warp - tak wiem, młodsi nie wiedza ze cos takiego bylo...- iPhony nie byly pierwszymi smartphoneami, ipady tym bardziej, ipody? tez nie, nie wymyślili niczego, jedyne co robia, to biorą czyjś pomyśl, kopiują, ubierają w ladna obudowę, doklejają kilka ikonek, i sprzedaja jako INNOWACYJNY produkt, cos bez czego żaden amerykanin nie moze sie obyc, durni amerykanie kupują, a reszta świata ślepo kopiuje amerykanski rynek, bo przecież co amerykamskie to dobre... Tak powstał kult appla, swojego ipada oddalem, mam sluzbowego macbooka, ale odpalam go raz w miesiącu żeby sprawdzić czy jeszcze dziala...
Gość IP: 185.32.152.* 2016.02.15 19:25
jakos niewidzialem dotej pory innego smarfona (byl jeden pokazany ale chybajeszcze niema go w sprzedazy) z technologia 3d touch, smartfonow z czytnikami lini papilarnych wczesniej to mozna bylo zobaczyc wwsyzukiwarce a i to po dopisaniu firmy bo tak google niewiedzial gdzie szukac tego.

Ile tabletow bylo przed ipadem na rynku i jak one wygladaly?

Smart-watch tak samasung zrobil pierwszy, smartfona z windowsem tez pierwszy pokazal a potem ponad rok niemogl wprowadzic go do producji.

Ipod - tak mialem creative mp3 player (muvoo), fajnie gral ale to nie jest to samo co ipod.


no coz wymyslec i zrobic cos z tego uzytecznego to dwie bajkie i nijak jedna ma sie do drugiej.

Unix-arze a pierwszy system komputerowy to niby kto napisal, Unix czy Apple?
Gość IP: 185.32.152.* 2016.02.15 19:32
acha do tych co bronia unixa. fajny system ale dla tych co lubia grzebac w tym.

Ja wole system ktory jak wlaczam system ustawiam jezyk, date, ewentualnie email do synchronizacji ustawien i tyle dziala, wszystko co potrzebuje jest, szukam applikacji w jednym miejscu i tyle.
Jak ktos chce szukac pakietow z tym czy tamtym to spoko, jak lubi? to czemu nie.

A porownywanie tych systemow to jakas pomysla bo na makach wszystko podlaczasz i dziala a na unixie mam szczescie jak poprawnie pendrive sie zamontuje (cokolwiek to oznacza).
johnyby
Gość IP: 77.254.30.* 2016.02.15 20:08
Piractwo Apple powinno być ukarane przykładnie. Bilion EUR kary + 1000EUR za każdą sprzedaną kopię jako odszkodowanie za ukradzione patenty to odpowiednia kwota
Gość IP: 37.248.255.* 2016.02.15 20:50
A czy ta firma to ma jakiś dział rozwoju i patenty, czy raczej to paru cwaniaków, co to kupiło coś zbliżonego do patentu i teraz próbują innych naciągać.
Ostatnio znowu wróciła sprawa sławnej firmy od patentów na Linux. Czy to nie jest coś takiego?
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.15 23:14
Gość IP: 37.248.255.* 2016.02.15 20:50

z tego co wiem od dawna handlowali patentami
Gość IP: 91.125.124.* 2016.02.15 23:28
Po PONAD roku czasu tej firmie sie "przypomnialo" ze taki 3D touch jest?!?! NACIAGACZE!!!
Gość IP: 178.36.195.* 2016.02.16 09:57
@ Gość IP: 88.156.14

Cytuję za Wiki: „OS/2 1.0 został wydany w grudniu 1987 roku. Był to wtedy system z tekstową powłoką, ale posiadający już bogate API zapewniające kontrolę grafiki i obsługę myszy. Interfejs graficzny wprowadzono wraz z wydaniem w listopadzie roku 1988 wersji 1.1.”
A kiedy wyszedł na rynek pierwszy Macintosh – 1984?!
I od tego czasu Apple rozwija jego system graficzny.
A że OS X to w zasadzie Unix, a konkretnie system z NeXT, to każdy, niekoniecznie nie młody, ale trochę o Apple wiedzący powinien wiedzieć.
Gość IP: 83.3.205.* 2016.02.16 21:06
Podobno kruk krukowi oka nie wykole, no ale troll to nie kruk i innemu trollowi patent ukradnie...
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 15.02.2016
Tagi producenckie: apple, immersion
ŹRÓDŁO: Re/code
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3777
CENEO KUP NAJTANIEJ
McCrypt UM-80 McCrypt UM-80
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Brunton Powerbank Resync 9000 Brunton Powerbank Resync 9000
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A-Data Dashdrive Air Av200 (Aav200-Cwh) A-Data Dashdrive Air Av200 (Aav200-Cwh)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rower górski Kellys Viper 1.0 2012 Rower górski Kellys Viper 1.0 2012
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu