Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka Jest postanowienie: portale nie odpowiadają za wpisy internautów

Trybunał Europejski w końcu wydał orzeczenie w tej sprawie.

Jest postanowienie: portale nie odpowiadają za wpisy internautów

2 lutego, we wtorek, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał wyrok w sprawie węgierskiego portalu Index.hu, który został oskarżony za wulgarne wpisy użytkowników, które pojawiły się pod jednym z zamieszczonych na portalu materiałów.

 

Materiał, jak to w takich przypadkach bywa, dotyczył węgierskiej firmy, która z jakichś powodów nie bardzo lubiana była przez użytkowników komentujących wiadomości na Index.hu. Pod materiałem pojawiły się hejterskie komentarze, a firma postanowiła tak tego nie zostawiać i złożyła zawiadomienie do prokuratury, że ktoś obraża ją w internecie, a Index.hu te zachowania wspiera i powinien ponieść za to odpowiedzialność.

 

Index.hu przegrał sprawę przed węgierskim sądem i po niekorzystnym dla siebie orzeczeniu zwrócił się do wyższej instancji, czyli Trybunału Europejskiego. Tamtejsi sędziowie w uzasadnieniu wydanym we wtorek napisali, że rzeczywiście, opinie internautów zawierały bardzo mocne określenia, ale nie noszą cech mowy nienawiści, zatem trzeba patrzeć na nie przez pryzmat wolności słowa w internecie, a co za tym idzie portal Index.hu nie zrobił niczego złego.

 

 

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Lu
Lu 2016.02.05 00:02
Nas to nie dotyczy. Polska ma własny Trybunałw d..., a co dopiero europejski...
Gość IP: 87.207.77.* 2016.02.05 01:10
Czego oni tam nie mają... Przynajmniej tego drugiego nie mają jak paraliżować.
Gość IP: 193.30.160.* 2016.02.05 08:48
Tytuł kompletnie odbiegający od orzeczenia sądu. Jaki redaktor taki tytuł.
Gość IP: 83.9.206.* 2016.02.05 09:55
Bardziej konkretnie byłoby np.
Portale nie muszą się obawiać wpisów zgodnych z prawem.

Ale wtedy pewnie bym tu nie wszedł i nie nabił licznika reklam. Cóż, i tak nie nabiłem, bo blokuję to badziewie. Czas jednak chyba odciąć i chipa, bo tematy takie jak ten jedynie marnują mój cenny czas, nie poszerzając mojej wiedzy na temat wszechświata. Jedyna informacja jaką wyłuskałem z tego tematu to to, że Domański znowu zbabolił. Na co mi ta wiedza?
Gość IP: 91.208.10.* 2016.02.05 10:01
Istotna informacja jest taka, że to postanowienie dotyczy tylko JEDNEJ, KONKRETNEJ sprawy dotyczącej Index.hu. Nie oznacza to, że od jutra na portalach całej Europy zapanuje pełna samowolka... ;)
hermanx
hermanx 2016.02.05 13:05
A więc jestem, powróciłem,silniejszy i potężniejszy niż kiedykolwiek! buhaha buhaha (po bagnach odbił się echem posępny śmiech...) wieś zamarła ze strachu.. a więc zbudził się ze snu zimowego. Do mr smitha dotarl mail: thx goodnes for you returned, master village need your help! No to teraz nie musicie usuwać tego wpisu xD haha
hermanx
hermanx 2016.02.05 15:31
Jeszcze pytanie COŚCIE ZROBILI Z PARUZJĄ! Chyba zablokowany na amen.
Gość IP: 83.23.15.* 2016.02.14 14:18
hermanx 2016.02.05 15:31
Wniebowstąpienie dla wybranych było, to już żywcem zbawiony został ;)
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 04.02.2016
ŹRÓDŁO: wirtualnemedia
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2060
CENEO KUP NAJTANIEJ
ModeCom ISAW SZELKI DO MOCOWANIA KAMERY (A-KS-ISAW-SZ-P) ModeCom ISAW SZELKI DO MOCOWANIA KAMERY (A-KS-ISAW-SZ-P)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EDH3488GDE Electrolux EDH3488GDE
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell Inspiron 3543 (Inspiron0405V_8G500HW10) Dell Inspiron 3543 (Inspiron0405V_8G500HW10)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu