Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka Kierowca Ubera, który zamordował 6 osób domaga się odszkodowania

10 milionów dolarów za "zrujnowanie mu życia".

Kierowca Ubera, który zamordował 6 osób domaga się odszkodowania

45-letni Jason Dalton nigdy nie przejawiał agresywnych zachowań. Żona przyznała, że nie borykali się z żadnymi problemami finansowymi, a sąsiedzi nie raz widzieli jak bawił się na dworze z własnymi dziećmi. Czy miesiąc pracy w Uberze mógł zmienić normalnego mężczyznę w psychopatę?

Przed przyjęciem kierowcy do pracy Uber dokładnie weryfikuje potencjalnych pracowników. Jason Dalton nie miał nigdy konfliktów z prawem. Przez miesiąc pacy jego pasażerowie wystawiali mu wysokie oceny i nikt nie skarżył się na jakiekolwiek nienormalne zachowanie mężczyzny.
20 lutego br. w Kalamazoo, w stanie Michigan, Dalton z nieznanych powodów zaczął strzelać do przypadkowych osób. Najpierw kilkukrotnie postrzelił kobietę na parkingu (udało się jej jednak przeżyć). Kilka godzin później zastrzelił mężczyznę i jego 17-letniego syna, którzy oglądali samochody w komisie. 20 minut później zaczął strzelać do grupy 5 osób na parkingu, gdzie zabił czworo z nich. 14-letniej dziewczynce udało się przeżyć. Policja zatrzymała Daltona w ciągu kilku godzin po masakrze. Między strzelaninami mężczyzna w dalszym ciągu woził klientów Ubera.
Dalton oczekuje w areszcie na proces. Grozi mu dożywocie. Mężczyzna obwinia Ubera o zrujnowanie mu życia. Złożył już pozew,w którym skarży się na "słabe" warunki pracy w firmie - brak premii świątecznych, brak płatnych ekstra nadgodzin czy brak zaproszeń na firmowe imprezy. "Uber kazał  mi pracować kiedy byłem chory i nie pozwolił mi spędzać czasu z moimi dziećmi. Musiałem kupować własną benzynę, a firma nawet nie chciała słyszeć o naprawie mojego samochodu." - wylicza dalej Dalton. - "To wrogie środowisko pracy. Jestem zmęczony byciem pracownikiem drugiej kategorii." W dalszej części obwinia Ubera o straty moralne i psychiczne, a także o rozwód z żoną i fakt, że znalazł się w więzieniu. Dalton domaga się od firmy 10 milionów dolarów odszkodowania.
"Ciężko znaleźć komentarz na słowa osoby, która nie chce odpowiedzieć za własne czyny" - skomentował sprawę przedstawiciel Ubera i podkreślił, że Dalton pracował dla nich zaledwie miesiąc.

Dodaj komentarz 19 komentarzy
dragranis
dragranis 2016.03.17 14:13
"Miałem ciężko w pracy więc zabiłem 6 przypadkowych osób" - brzmi logicznie
Gość IP: 79.78.174.* 2016.03.17 14:49
Dożywocie za sześć morderstw. Niemal jak za tackę żeberek:
http://www.huffingtonpost.com/2013/05/31/willie-smith-ward-rib-theft_n_3365554.html
Gość IP: 5.172.234.* 2016.03.17 15:10
Dlatego Uber jest potrzebny w Polsce.
Gość IP: 5.172.234.* 2016.03.17 15:10
Dlatego Uber jest potrzebny w Polsce.
Gość IP: 93.179.250.* 2016.03.17 16:53
Zaburzenia psychiczne zdarzają się w każdym kraju, ale tylko w Ameryce można sobie do woli postrzelać, zwykle kogoś zabijając.
To i wiele innych patologii zostawmy za oceanem - na starym kontynencie mamy zupełnie inne problemy.
Gość IP: 89.229.24.* 2016.03.17 17:42
u nas czesto kogos tylko bija albo bija na smierc... by odreagowac albo rozstanie albo ch... warunki w pracy... mobing jest powszechny...
Gość IP: 194.126.238.* 2016.03.17 18:35
W Polsce, w Kamiennej Górze, psychopata zabił 11-letnią Kamilkę siekierą w biały dzień na oczach całego miasta! ...bo w Urzędzie Pracy brakło ofert dla muzułmanina!
Gość IP: 188.146.138.* 2016.03.17 19:00
Pracował legalnie przez miesiąc a wcześniej przez pół roku na czarno!? To tak samo jak w Polsce!
Gość IP: 89.76.218.* 2016.03.18 02:18
Czy model wspolpracy z uberem jest tak diametralnie rozny niz w Polsce?!
NTomcio
NTomcio 2016.03.18 08:56
O kurcze a ja mam jeszcze gorsze warunki pracy. Pracuję po 10h dziennie, siedem dni w tygodniu. Zarabiam połowę średniej krajowej. Do pracy dojeżdżam za własne pieniądze. Nie dostaję żadnych premii ani dodatków. Dodatkowo muszę sobie sam kupić ubranie robocze. I jeszcze nikogo nie zabiłem ale przecież ja jestem tylko Polakiem.
Moneetor
Moneetor 2016.03.18 09:46
Podejrzewam, że to było tak:
Korposzczurek płacze na kozetce, że nie ma korpoimpezek w Uberze, a jako freelancer zasuwa więcej niż typowy korposzczurek. Lekarz po tych żalach daje gościowi antydepresanty, od których gość dostaje świra. Dalej wiadomo...
Moneetor
Moneetor 2016.03.18 09:52
Następnym razem Uber powinien sprawdzać, czy nie przyjmuje przypadkiem korposzczurków, którzy źle się czują "na własnym".
Gość IP: 77.9.38.* 2016.03.18 11:08
Logiki w tym nie ma, co innego jak by się zabrał za szefów ubera to było by zrozumiałe ale postronnych ludzi to nie ma sensu.
Gość IP: 89.229.74.* 2016.03.18 11:33
@Gość IP: 77.9.38.* 2016.03.18 11:08

Tylko cholera wie, gdzie ci szefowie właściwie siedzą. On nie wygląda na takiego, który miałby pieniądze na wojaże po całym świecie. A o Uberze napisano i powiedziano już wiele złego, ta firma ma fatalną opinię. Gościu mógł sprawdzić i nie pchać się tam. To już w USA nie mają innych korporacji taksówkarskich niż Uber? No i w Ameryce broń jest o wiele tańsza niż cykl sesji na kozetce u psychoterapeuty. Do tego dochodzi propaganda "gun lobby" i mamy to, co mamy - upośledzony kraj i takichże ludzi.
szok_i_niedowierzanie
szok_i_niedowierzanie 2016.03.18 17:13
psychol ! ja bym sie nie pierdzielił tylko podłączyłbym do niego prąd
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.18 19:25
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.18 19:27
NTomcio 2016.03.18 08:56

wynika z tego że jesteś cieciem skoro masz czas na internet

kokosów chcesz za siedzenie w budzie?
acomp
acomp 2016.03.18 23:17
Takie naigrawanie się z prawa i procesy są nie tylko w USA
Gość IP: 77.252.46.* 2016.03.18 23:31
@ "Gość IP: 89.229.74.* 2016.03.18 11:33
...Do tego dochodzi propaganda "gun lobby" i mamy to, co mamy - upośledzony kraj i takichże ludzi."

Ponad 90% przestępstw z użyciem broni palnej, to przestępstwa dokonane za pomocą broni nabytej nielegalnie. Oczywiście, człowiekowi posiadającemu broń legalnie też może "odwalić", ale to są raczej marginalne przypadki. Twoja niechęć do "gun lobby" wynika prawdopodobnie z dwustuletniej praktyki różnych zaborców, okupantów i zestrachanych rządów, które tak długo wmawiali ludziom, że broń to zło i nie wolno dawać im broni, bo rynsztoki spłyną krwią i cały naród się powystrzela - że wreszcie ludzie przyjęli ten punkt widzenia za swój. Breivik tylko dlatego położył trupem 70 osób strzelając do nich jak do kaczek, ponieważ nikt na Utoya nie miał broni. Gdyby wiedział, że przynajmniej część obozowiczów ma broń, z dużym prawdopodobieństwem zrezygnowałby z pomysłu masakry - nic tak nie odstrasza bandyty, jak świadomość, że potencjalna ofiara może go odstrzelić...
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 17.03.2016
ŹRÓDŁO: Cnet.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 10595
CENEO KUP NAJTANIEJ
Lonely Planet Swahili Phrasebook Lonely Planet Swahili Phrasebook
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MikroTik OmniTIK U-5HnD Level4 MikroTik OmniTIK U-5HnD Level4
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Akpo WK-4 Nero Eco 60 IX Czarny Akpo WK-4 Nero Eco 60 IX Czarny
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AVG Anti-Virus Business 10PC 2 Lata (AVBBN24EXXS010) AVG Anti-Virus Business 10PC 2 Lata (AVBBN24EXXS010)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu