Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Prawo i polityka Kolejny giga-przekręt na Allegro!

Oszukali klientów na łączną kwotę 3 mln złotych.

Kolejny giga-przekręt na Allegro!

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i z Działdowa doprowadzili do zamknięcia małego przedsiębiorstwa, które oszukało tysiące osób sprzedając podrobione oprogramowanie Microsoftu.

 

 

Niewielka firma trudniąca się sprzedażą nielegalnego oprogramowania, dzięki interwencji policji, zaprzestała swojej działalności. Choć „niewielka” może być nieprecyzyjnym określeniem, bo choć interes był „rodzinny”, tak ilość oszukanych osób szacuje się na tysiące, a łączną wartość sprzedanego oprogramowania z podrobioną licencją na… trzy miliony złotych!

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły oferty na popularnym portalu aukcyjnym, na którym pojawiły się oferty sprzedaży kosztownego, wyglądającego na legalne oprogramowania w cenach znacznie niższych niż rynkowe. Sprzedawcy twierdzili nawet w swoich aukcjach, że są certyfikowanymi partnerami Microsoftu. Policyjne śledztwo, przeprowadzone przy współpracy z Allegro.pl, pozwoliło ustalić tożsamość oszustów i doprowadzić do ich zatrzymania.

Ofiary oszustów mogą nawet nie być świadome, że zostały wprowadzone w błąd. Niestety, nie zmieni to jednak faktu, że choć zakupione oprogramowanie jest sprawne, tak jest wykorzystywane bez właściwej licencji, a więc w sposób nielegalny.

Oszustom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Gość IP: 164.126.15.* 2016.03.25 14:12
Czy wy też tak macie że list ekonomiczny zawsze oznacza zaginiony,ostatnio 25zł.Czy to jest już norma poczty ?.
benzene
benzene 2016.03.25 14:16
Czy to chodzi o użytkownika mydeal24h?
Gość IP: 217.168.142.* 2016.03.25 14:37
Allegro w żaden sposób nie walczy z oszustami, choć dokładnie zdają sobie sprawę z istnienia ogromnej skali tego problemu. I tak nic z tym nie robią. Przedstawicielowi Microsoftu robiącemu audyt grozili pozwami za interesowanie się skala przekrentów ... Siedzi tam cala masa oszustów, unikam juz tego portalu jak ognia.
benzene
benzene 2016.03.25 14:55
A na eBayu to tylko legale?
http://www.ebay.pl/itm/Microsoft-Windows-7-ULTIMATE-Final-32-e-64-bit-UPGRADE-TO-WIN-10-/172143093111?hash=item2814872577:g:cuQAAOSw9r1V-FZk
Gość IP: 88.156.87.* 2016.03.25 16:02
Kupuję dużo na allegro i nie "przewiozłem się". Unikam podejrzanie tanich okazji, sprawdzam komentarze. Czytam negatywne i neutralne komentarze. Brak kontaktu ze sprzedającym, arogancja wobec klienta, kombinowanie z kosztami wysyłki eliminują z miejsca sprzedawcę. Procedury allegro to jedno, zdrowy rozsądek przede wszystkim.
(dlaczego nie mogę edytować komentarzy w Google Chrome?)
Gość IP: 178.37.60.* 2016.03.25 16:18
"Unikam podejrzanie tanich okazji"
Tak, kupowanie drogo chroni przed przestępczością. Dodatkowo polecam hasło "oszczędny traci dwa razy".
Gość IP: 83.23.50.* 2016.03.25 18:42
Gość IP: 178.37.60.* 2016.03.25 16:18
Kupowanie drogo przed niczym nie chroni, ale zdrowy rozsądek może czasem pomóc ;)
Gość IP: 83.23.50.* 2016.03.25 18:42
Gość IP: 178.37.60.* 2016.03.25 16:18
Kupowanie drogo przed niczym nie chroni, ale zdrowy rozsądek może czasem pomóc ;)
Gość IP: 89.229.234.* 2016.03.25 18:43
Trzeba być głupszym od oferentów podających się za AUTORYZOWANYCH partnerów MS żeby się na to złapać. A na Allegro i podobnych najlepiej nie kupować.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.03.25 18:47
Do zakupów na allegro wrócę, gdy dorobią się telefonu.
Gość IP: 62.21.31.* 2016.03.25 19:22
Na filmie widać sporo pieniędzy. Czy to oznacza, że można się starać o zwrot pieniędzy?
Gość IP: 83.27.217.* 2016.03.25 21:24
Ja po zakupie oprogramowania sprawdziłem jego legalność na witrynie Microsoftu
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/genuine
Gość IP: 77.253.187.* 2016.03.25 21:30
Przypuszczam że ta firma płaciła podatek VAT i dlatego interweniowano tak późno.Teraz policja ma adresy wszystkich nabywców i może działać dalej.Ciekawe że na ALLEGRO jest bardzo dużo firm i sprzedawców działających identyczni!
Gość IP: 89.229.7.* 2016.03.25 23:20
Gość IP: 217.168.142.* 2016.03.25 14
Niestety masz rację , allegro wspiera cwaniaków i oszustów, od wielu lat nie można wpisać w komentarzu słowa oszust, oszukany itd niby dla czego nie?
Jest cała masa sytuacji gdzie firmy sprzedają używany powystawowy sprzęt jako nowy, allegro w ogóle nie reaguje i olewa kupujących zgłaszających skargi ,
Gość IP: 83.5.85.* 2016.03.25 23:47
Przy pomocy allegro hahaha dobre. Na allegro sprzedają sklonowany sprzęt i nic allegro z tym nie robi pomimo wielu zgłoszeń. Świechu warte. alegro ma z tego kase i ma gdzies co kto sprzedaje, byle by płacił w terminie
Gość IP: 94.254.176.* 2016.03.26 04:11
A ja w pozytywnym komentarzu na alledrogo wpisałem słowo kant(chodziło o róg,brzeg sprzętu grającego) i słowo "czego" w sensie "o którym" i automat nie przyjął tego komentarza z racji,że zawierał zakazane słowa kant i czego... :)
Gość IP: 89.229.96.* 2016.03.26 10:46
Ja, jak kilku tutaj komentujących, przede wszystkim dokładnie czytam komentarze. Unikam sprzedawców, którzy nie przestrzegają terminów i zasad, nie opisują dokładnie sprzedawanego przedmiotu (najczęściej bez rzeczywistych zdjęć przedmiotu), żądają podejrzanie niskich cen, itp. Jak do tej pory (odpukać) nie dałem się nabrać żadnemu cwaniakowi. Ale generalnie preferuję zakupy nowego sprzętu w sklepach internetowych, bo podejrzane okazje zawsze niosą ze sobą duże ryzyko. No ale niektórzy lubią ryzyko, jak klienci Amber Gold.
Gość IP: 37.248.255.* 2016.03.26 12:44
Bardzo lubię kupować na Allego. Tylko jak najtaniej i natychmiast po pojawieniu oferty bo ostatnich gryzą psy. Nigdy nie biorę faktury. Jestem zadowolony, że tak znacznie taniej niż w sklepach. Czekam na więcej i taniej.
Gość IP: 188.33.170.* 2016.03.26 13:08
"...przy współpracy z Allegro.pl..." To chyba niestosowny żart :-( na tym portalu 80 % towarów to podróbki i nic z tym nie robią... bo prowizja...