Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

IT w małej i średniej firmie

rozwiń
Strona główna IT w małej i średniej firmie News Microsoft SQL Server za darmo!

Ale tylko dla tych, którzy chcą „uwolnić się” od Oracle’a.

Microsoft SQL Server za darmo!

SQL Server dla Linuxa to szokująca wiadomość? A co powiecie na darmowe licencje dla każdego, kto zdecyduje się migrować swoją bazę danych z rozwiązań Oracle’a? Microsoft ostro atakuje klientów korporacyjnych.

Posiadacze baz danych Oracle’a i posiadający wykupiony w Microsofcie korporacyjny plan Software Assurance mogą liczyć na darmowe licencje na SQL Server od Microsoftu, a także darmowe kursy dla administratorów związane z tym serwerem. Jak twierdzi Microsoft, migracja z rozwiązania konkurenta do jego własnego ma zapewnić zwiększoną wydajność pracy i niższe ceny operacyjne.

Promocja jest ważna do 30 czerwca 2016 roku. Oracle, przynajmniej na razie, nie komentuje poczynań konkurenta. Zainteresowanie ofertą już teraz jest duże, z uwagi na krytykowany przez wielu model biznesowy Oracle’a. Na razie jednak nie wiadomo, czy zainteresowanie przełoży się na faktyczną masową migrację.

Dodaj komentarz 10 komentarzy
PB
PB 2016.03.11 19:18
I komu wy chcecie oczy zamydlić... zainteresowanie jest duże? Z Oracle'a na MSSQL? Podobnie duże zainteresowanie musi być wśród migrujących z WII na NESa. Model biznesowy Oracle może być mało przyjazny, ale przynajmniej software się do czegoś nadaje, w przeciwieństwie do "bazy danych" od Softzilli. Niestety znowu mam wielką nieprzyjemność pracować z MSSQLem i czuję się, jakby mi ktoś kłody rzucał pod nogi. O wydajności nie wspomnę.
Gość IP: 46.169.17.* 2016.03.11 19:50
To Kolego może należy się wreszcie trochę podszkolić. Ja w mojej, za przeproszeniem korporacji, ze względu na oszczędności, używam ciągle MS SQL Server 2000, czyli 16-letniego mamuta, ale jak się trochę człowiek przyłoży to 1000mln rekordów w jakimś rozsądnym czasie jest w stanie przetworzyć. Nauka, ćwiczenia, a nie narzekania i domaganie się coraz nowszej wersji, zamiast popracować nad procedurami składowanymi SQL. Wiesz o czym piszę? mam nadzieję.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.11 21:50
PB 2016.03.11 19:18

latam zarówno na oracle jak i mssql
i stwierdzam że bredzisz
PB
PB 2016.03.11 23:32
@Gość IP: 46.169.17.* 2016.03.11 19:50
"To Kolego może należy się wreszcie trochę podszkolić."
Dziękuję, szkolę się z technologii rokujących jakieś nadzieje na przyszłość.
"Ja w mojej, za przeproszeniem korporacji, ze względu na oszczędności, używam ciągle MS SQL Server 2000, czyli 16-letniego mamuta, ale jak się trochę człowiek przyłoży to 1000mln rekordów w jakimś rozsądnym czasie jest w stanie przetworzyć."
Walisz liczbami od czapy. Miliard rekordów przetworzyć. W rozsądnym czasie. Co to znaczy przetworzyć, jaki czas jest według ciebie rozsądny. Po co aż tyle.
"Nauka, ćwiczenia, a nie narzekania i domaganie się coraz nowszej wersji, zamiast popracować nad procedurami składowanymi SQL."
Nie domagam się nowszej wersji, bo nie używamy 16-letniego mamuta. Niczego się nie domagam, tylko rzygam nędznymi pomysłami Microsoftu. Procedur składowanych się w zasadzie teraz nie używa, z rozmaitych powodów. Oczywiście Microsoft wie lepiej, co to jest standard SQL i każde koło trzeba wymyślać od nowa, stąd faktycznie stosuje się procedury jako proxy, żeby cholerstwo było choć trochę przenośne.
"Wiesz o czym piszę? mam nadzieję."
Tak trochę wiem, trochę nie wiem. Jestem programistą, nie adminem, mnie interesują trochę inne rzeczy. Dla kogoś, kto został rozpieszczony przez Oracla i Postgresa, MSSQL to krok w tył.

Temu drugiemu w ogóle nie odpiszę, bo na durne zaczepki szkoda czasu.
Gość IP: 31.179.73.* 2016.03.11 23:34
Ja ostatnio musiałem kupić licencję na Oracle w firmie zatrudniającej 130 pracowników. Szlag niech ich trafi z tymi wyliczeniami. Wyszło że jak mam klaster to musze kupic 3 licencje po 12 tysi. I co? Poproszę jedną, i srał pies bezpieczeństwo - disable vMotion. Do bani. MS niewiele lepiej z CALami jedzie.
Moneetor
Moneetor 2016.03.12 14:40
Oracle liczy licencje od rdzenia czy od CPU, a może od obudowy?
Gość IP: 89.76.218.* 2016.03.12 18:55
Procedur sie nie uzywa?! Przeciez sa prekompilowane, wiec wydajniejsze - cos zmienilo sie od paru lat i nagle procedury przestaly byc wydajne?!
adderek
adderek 2016.03.12 21:49
Ta "promocja" wydaje mi się mało atrakcyjna (jeśli w ogóle). Moje dotychczasowe doświadczenia z MSSQL to głównie małe i średnie projekty gdzie MSSQL był "naturalnym nieprzemyślanym wyborem programistów C#/.NET". Oracle to albo przemyślany (przecież bardzo kosztowny) wybór, albo migracja z baz typu MSSQL. Jeśli więc ktoś już zmigrował się z MSSQL na Oracle i wydał tych kilka milionów baksów to migracja z powrotem wydaje się mało rozsądna. Chyba, że mówimy o migracji z darmowego OracleXE dla małych firm, które zbliżają się do granicy 4GB i nie chcą wydawać jeszcze kasy na OracleEE. Ale czy warto przepisywać już istniejące powiązania z Oracle (bo te zazwyczaj są)?
Gość IP: 89.67.236.* 2016.03.12 23:39
Może i ma to sens w przypadku małych i średnich baz, gdzie nie ma dużej logiki na bazie i jest ona raczej kontenerem. W takim przypadku chociażby dla programistów NET miło przesiąść się na Entity i pisać obiektowo (chociaz entity też już radzi sobie pod Oraclem). Na bazach gdzie spora część logiki jest w Oraclowych pakietach, a tam jeszcze składnia joinów nie jest ansi tylko (+) i do tego dochodzą zaawansowane smaczki w logice jak grupowania w grupie partition over (do czego w MS SQL jeszcze daleka droga), do tego 100ki tabel, a tabele z miliardami rekordów to MS SQl odpada.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.15 12:51
Gość IP: 89.67.236.* 2016.03.12 23:39

nie odpada tylko radzi sobie bardzo dobrze

ale migracja bazy to nie dwa kliknięcia - to bardzo poważny i skomplikowany proces a do tego cholernie kosztowny

jak piszesz - można rozważyć to w przypadku darmowych edycji baz

i jeszcze jedna mała kwestia - w większości wypadków oracle działa pod AIX na powerpc
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 11.03.2016
Tagi producenckie: microsoft, oracle
Tagi modelu: microsoft sql server
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5996
CENEO Kup Najtaniej
Caretero Łóżeczko Turystyczne Grande Blue Caretero Łóżeczko Turystyczne Grande Blue
Dostępny w 32 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kyocera FS-1135MFP (1102ML3NL0) Kyocera FS-1135MFP (1102ML3NL0)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acer Aspire V3-331 Biały (NX.MPHEP.002) Acer Aspire V3-331 Biały (NX.MPHEP.002)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Overmax Baseone Ii 7" (OV-BaseoneII) Overmax Baseone Ii 7" (OV-BaseoneII)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kettler Fotelik Na Rower Teddy Kettler Fotelik Na Rower Teddy
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu