Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

IT w małej i średniej firmie

rozwiń
Strona główna IT w małej i średniej firmie News Microsoft SQL Server za darmo!

Ale tylko dla tych, którzy chcą „uwolnić się” od Oracle’a.

Microsoft SQL Server za darmo!

SQL Server dla Linuxa to szokująca wiadomość? A co powiecie na darmowe licencje dla każdego, kto zdecyduje się migrować swoją bazę danych z rozwiązań Oracle’a? Microsoft ostro atakuje klientów korporacyjnych.

Posiadacze baz danych Oracle’a i posiadający wykupiony w Microsofcie korporacyjny plan Software Assurance mogą liczyć na darmowe licencje na SQL Server od Microsoftu, a także darmowe kursy dla administratorów związane z tym serwerem. Jak twierdzi Microsoft, migracja z rozwiązania konkurenta do jego własnego ma zapewnić zwiększoną wydajność pracy i niższe ceny operacyjne.

Promocja jest ważna do 30 czerwca 2016 roku. Oracle, przynajmniej na razie, nie komentuje poczynań konkurenta. Zainteresowanie ofertą już teraz jest duże, z uwagi na krytykowany przez wielu model biznesowy Oracle’a. Na razie jednak nie wiadomo, czy zainteresowanie przełoży się na faktyczną masową migrację.

Dodaj komentarz 10 komentarzy
PB
PB 2016.03.11 19:18
I komu wy chcecie oczy zamydlić... zainteresowanie jest duże? Z Oracle'a na MSSQL? Podobnie duże zainteresowanie musi być wśród migrujących z WII na NESa. Model biznesowy Oracle może być mało przyjazny, ale przynajmniej software się do czegoś nadaje, w przeciwieństwie do "bazy danych" od Softzilli. Niestety znowu mam wielką nieprzyjemność pracować z MSSQLem i czuję się, jakby mi ktoś kłody rzucał pod nogi. O wydajności nie wspomnę.
Gość IP: 46.169.17.* 2016.03.11 19:50
To Kolego może należy się wreszcie trochę podszkolić. Ja w mojej, za przeproszeniem korporacji, ze względu na oszczędności, używam ciągle MS SQL Server 2000, czyli 16-letniego mamuta, ale jak się trochę człowiek przyłoży to 1000mln rekordów w jakimś rozsądnym czasie jest w stanie przetworzyć. Nauka, ćwiczenia, a nie narzekania i domaganie się coraz nowszej wersji, zamiast popracować nad procedurami składowanymi SQL. Wiesz o czym piszę? mam nadzieję.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.11 21:50
PB 2016.03.11 19:18

latam zarówno na oracle jak i mssql
i stwierdzam że bredzisz
PB
PB 2016.03.11 23:32
@Gość IP: 46.169.17.* 2016.03.11 19:50
"To Kolego może należy się wreszcie trochę podszkolić."
Dziękuję, szkolę się z technologii rokujących jakieś nadzieje na przyszłość.
"Ja w mojej, za przeproszeniem korporacji, ze względu na oszczędności, używam ciągle MS SQL Server 2000, czyli 16-letniego mamuta, ale jak się trochę człowiek przyłoży to 1000mln rekordów w jakimś rozsądnym czasie jest w stanie przetworzyć."
Walisz liczbami od czapy. Miliard rekordów przetworzyć. W rozsądnym czasie. Co to znaczy przetworzyć, jaki czas jest według ciebie rozsądny. Po co aż tyle.
"Nauka, ćwiczenia, a nie narzekania i domaganie się coraz nowszej wersji, zamiast popracować nad procedurami składowanymi SQL."
Nie domagam się nowszej wersji, bo nie używamy 16-letniego mamuta. Niczego się nie domagam, tylko rzygam nędznymi pomysłami Microsoftu. Procedur składowanych się w zasadzie teraz nie używa, z rozmaitych powodów. Oczywiście Microsoft wie lepiej, co to jest standard SQL i każde koło trzeba wymyślać od nowa, stąd faktycznie stosuje się procedury jako proxy, żeby cholerstwo było choć trochę przenośne.
"Wiesz o czym piszę? mam nadzieję."
Tak trochę wiem, trochę nie wiem. Jestem programistą, nie adminem, mnie interesują trochę inne rzeczy. Dla kogoś, kto został rozpieszczony przez Oracla i Postgresa, MSSQL to krok w tył.

Temu drugiemu w ogóle nie odpiszę, bo na durne zaczepki szkoda czasu.
Gość IP: 31.179.73.* 2016.03.11 23:34
Ja ostatnio musiałem kupić licencję na Oracle w firmie zatrudniającej 130 pracowników. Szlag niech ich trafi z tymi wyliczeniami. Wyszło że jak mam klaster to musze kupic 3 licencje po 12 tysi. I co? Poproszę jedną, i srał pies bezpieczeństwo - disable vMotion. Do bani. MS niewiele lepiej z CALami jedzie.
Moneetor
Moneetor 2016.03.12 14:40
Oracle liczy licencje od rdzenia czy od CPU, a może od obudowy?
Gość IP: 89.76.218.* 2016.03.12 18:55
Procedur sie nie uzywa?! Przeciez sa prekompilowane, wiec wydajniejsze - cos zmienilo sie od paru lat i nagle procedury przestaly byc wydajne?!
adderek
adderek 2016.03.12 21:49
Ta "promocja" wydaje mi się mało atrakcyjna (jeśli w ogóle). Moje dotychczasowe doświadczenia z MSSQL to głównie małe i średnie projekty gdzie MSSQL był "naturalnym nieprzemyślanym wyborem programistów C#/.NET". Oracle to albo przemyślany (przecież bardzo kosztowny) wybór, albo migracja z baz typu MSSQL. Jeśli więc ktoś już zmigrował się z MSSQL na Oracle i wydał tych kilka milionów baksów to migracja z powrotem wydaje się mało rozsądna. Chyba, że mówimy o migracji z darmowego OracleXE dla małych firm, które zbliżają się do granicy 4GB i nie chcą wydawać jeszcze kasy na OracleEE. Ale czy warto przepisywać już istniejące powiązania z Oracle (bo te zazwyczaj są)?
Gość IP: 89.67.236.* 2016.03.12 23:39
Może i ma to sens w przypadku małych i średnich baz, gdzie nie ma dużej logiki na bazie i jest ona raczej kontenerem. W takim przypadku chociażby dla programistów NET miło przesiąść się na Entity i pisać obiektowo (chociaz entity też już radzi sobie pod Oraclem). Na bazach gdzie spora część logiki jest w Oraclowych pakietach, a tam jeszcze składnia joinów nie jest ansi tylko (+) i do tego dochodzą zaawansowane smaczki w logice jak grupowania w grupie partition over (do czego w MS SQL jeszcze daleka droga), do tego 100ki tabel, a tabele z miliardami rekordów to MS SQl odpada.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.15 12:51
Gość IP: 89.67.236.* 2016.03.12 23:39

nie odpada tylko radzi sobie bardzo dobrze

ale migracja bazy to nie dwa kliknięcia - to bardzo poważny i skomplikowany proces a do tego cholernie kosztowny

jak piszesz - można rozważyć to w przypadku darmowych edycji baz

i jeszcze jedna mała kwestia - w większości wypadków oracle działa pod AIX na powerpc
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 11.03.2016
Tagi producenckie: microsoft, oracle
Tagi modelu: microsoft sql server
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6465

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Lonely Planet Swahili Phrasebook Lonely Planet Swahili Phrasebook
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pan Lodowego Ogrodu Tom 3. Wydanie 2 Pan Lodowego Ogrodu Tom 3. Wydanie 2
Dostępny w 28 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
G.SKILL DDR2 2GB (2x1GB) 1066MHz PK CL5 (F2-8500CL5D-2GBPK) G.SKILL DDR2 2GB (2x1GB) 1066MHz PK CL5 (F2-8500CL5D-2GBPK)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips 50PFH6510 Philips 50PFH6510
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MPM Bora 3 MOD-13 MPM Bora 3 MOD-13
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu