Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

Strona główna Smartfony News Top 10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce

Nokaut przygotował listę najczęściej poszukiwanych smartfonów

Top 10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce

Porównywarka cen Nokaut przedstawia top 10 najczęściej poszukiwanych w styczniu 2012 roku smartfonów.

Smartfony Nokii w Polsce wciąż najpopularniejsze
Smartfony Nokii w Polsce wciąż najpopularniejsze
W 2011 roku na świecie sprzedano ponad 490 mln smartfonów, z czego ponad 3,3 mln w Polsce. Szacuje się, że jeszcze w tym roku udział smartfonów w polskim rynku telefonów komórkowych osiągnie 41%. O popularności tego segmentu telefonów komórkowych świadczą również statystyki porównywarki nokaut.pl. W styczniu 2012 roku cztery spośród ośmiu najpopularniejszych produktów prezentowanych na stronie głównej porównywarki były smartfonami. Produkty te skupiają uwagę coraz większej liczby konsumentów. Na wzrost ich popularności duży wpływ ma stale rozwijany wachlarz funkcjonalności.

Z poniższej listy najpopularniejszych smartfonów w Polsce w styczniu 2012 roku można wysnuć dwa wnioski. Po pierwsze, Polacy wciąż kochają Nokię (a przypomnijmy, że w styczniu najnowsze produkty fińskiego producenta, a więc Lumie, nie były dostępne). Po drugie zaś, choć iPhone 4S plasuje się dopiero na 6 miejscu, to już na pierwszy rzut oka widać, że gdyby najczęstsze wyszukiwanie przełożyłoby się na wyniki sprzedaży, Apple zarobiłby znacznie więcej, niż jakikolwiek inny producent, którego urządzenie widnieje na liście.

nonline
nonline 2012.02.15 16:28
Widać, że poza produktem Apple ludzie kierują się przede wszystkim niską ceną. Ewentualnie starają się wybrać produkt zbilansowany. Widać jak Apple ma silną markę, podejrzewam, że gdyby był u nas o 30% tańszy to jego pozycja byłaby o parę oczek wyżej.
petersik
petersik 2012.02.15 16:29
Dokładnie o 5 :P
nonline
nonline 2012.02.15 16:31
Jeszcze dodam, że stwierdzenie "Polacy wciąż kochają nokię"jest błędne od jakiegoś czasu nikt jej nie kocha za jakość, wydajność czy oprogramowanie. Jak w komentarzu wyżej napisałem, 500tka to najtańszy z nowych smartfonów, który jest całkiem nieźle wyposażony, jednak jak przejrzy się różne testy i oceny tego aparatu to poza niską ceną niczym się nie wyróżnia. Zbiera niskie i średnie noty.
nonline
nonline 2012.02.15 16:33
I to jest smutne, że ciągle musimy się kierować przede wszystkim niską ceną, czy to kupując ubrania, jedzenie czy sprzęt elektroniczny.
kris1st
kris1st 2012.02.15 17:32
up. jak każdy obywatel będzie zarabiał tyle co polityk to tak będzie.
repairman
repairman 2012.02.15 17:50
Nie tylko w Polsce ludzie kierują się niską ceną. W USA Iphone 4S 16GB sprzedawany jest z umową za $199 i to jest źródło jego sukcesu w którym pomogli operatorzy. W cenie $1000 dolarów byłby produktem niszowym, bo większość amerykanów wcale nie garnie się do wydawania takiej kasy na smartfona
taerarenai
taerarenai 2012.02.15 19:18
"Top 10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce"

Wyszukiwanych może i tak ale o czym to świadczy?
Zupełnie o niczym. Nie ma tu mowy o kupowaniu.

repairman 2012.02.15 17:50
Jakieś dwa tygodnie temu mój kolega mieszkający w USA już ze 30 lat z wielką dumą chwalił mi się, że kupił Galaxy SII za $500. Mało tego powiedział, że jest to najlepszy telefon na świecie :) wcześniej miał jakiegoś iPhone. I bądź tu mądry :)
Niuniek
Niuniek 2012.02.15 19:48
Wniosek moim zdaniem jest prosty:
Jeśli ktoś chce wyłożyć na telefon więcej niż 1500 zł to liczy się główne Apple
W kategoriach ekonomicznych inna sytuacja.
Czyli Windows Phone'y, jeśli będą drogie, mają marne szanse na dobrą sprzedaż.
Gość IP: 89.68.116.* 2012.02.15 20:55
Po prostu Nokia robi dobre telefony, czy to sie komus podoba, czy nie. Nie jest hip, nie jest jezzi, ale na szczescie polski konsument nie jest bezmyslnym bydlem jak chocby amerykanski. Zakup Nokii to zazwyczaj wybor swiadomy i przemyslany, a nie jak niektorzy tu sugeruja - ekonomiczny. 1000zl za telefon to duzo. Dla wielu jest to miesieczna pensja. Zreszta kazdy kto mial stycznosc z N8 wie, ze to swietny telefon ze swietnym systemem. A Nokia 500 oferuje naprawde duzo bajerow w cenie, dla ktorej pazerne prosiaki z Apple nawet by nie kiwnely palcem.
ryox
ryox 2012.02.15 23:07
N8 zaczela dobrze dzialac dopiero po 3 aktualizacji, czyli po ponad pol roku. Nokia 500 ? Co w niej jest fajnego ? Bo ja uwazam ze nic, a dzialanie softu to jakas kpina
Gość IP: 89.68.16.* 2012.02.16 00:19
Miałem Nokię i Apple'a, nigdy już do tych marek nie wrócę :)
Gość IP: 77.254.25.* 2012.02.16 00:22
Ja tam się cieszę że jeszcze Nokia na 1 miejscu jest i to Symbian :). Szkoda że go zastąpili, a mogli rękawy zakasać i coś z tego zdziałać.
Gość IP: 77.237.16.* 2012.02.16 00:48
Ja kupiłem Nokie E7 i działa bez zarzutu. Wcale nie muli, nie wiesza sie, wszystkie aplikacje w Nokia Store są. Ja pisze dużo - SMSów, e-maili czy na Skype a żaden inny smartphone na rynku nie oferuje tak genialnej klawiatury QWERTY.
Gość IP: 157.158.169.* 2012.02.16 04:26
co by nie mówić, n8 zabija ceną przy swoich możliwościach, tyle w temacie
MESSER
MESSER 2012.02.16 09:06
Po udostępnieniu przez Nokię 9 Lutego Symbian Bella, O.S w moim smartphonie w końcu działa bez najmniejszych przycinek i to na sześciu pulpitach(przedtem były trzy i się cięło), co prawda brakuje kilku ustawień ale jak dla mnie na pewno jest o wiele lepiej, i do tego kilka godzin przybyło żywotności dla baterii.
Co do mojego wyboru smartphone Nokii, zdecydowałem się ze względu na jakość odtwarzanej muzyki(zamiennik odtwarzacza MP4).
deedong
deedong 2012.02.16 09:32
Gdybyśmy zarabiali więcej Apple były wyżej ? To tylko źle by o nas świadczyło. Bo za ich produktami nie stoi (tylko)rewolucyjna, lepsza technologia, ale także marketing. Oczywiście to ich sukces, ale z punktu widzenia konsumenta to naiwność.
Dajmy komuś do testów 2-3 napoje, alkohole, wina. Jeśli ukryjemy marki to będzie wiele pomyłek i np. Coca Cola czy Pepsi przegrają z kimś innym ;) A wino za 30zł wygra, ze znacznie droższym.
Prawda jest taka, że telefony to dzisiaj zabawki, z funkcjami z których tak naprawdę sporo ludzi nie korzysta. Jaki % "łamie" system ? Bo nikt mi nie wmówi, że setki tysięcy (Polaków) płacą za wszystkie programy do swoich telefonów ? Mały odsetek, jeśli już to 25 lat i młodsi.
Jaki % posiadaczy smartphone'ów gra na nich regularnie tj. przynajmniej 4 razy w tygodniu i łączny czas to minimum 5 godzin ? I nie mówię o pierwszym miesiącu po kupnie, ale np. po pół roku. Też nie ? To po co im te zabawki ? Są modne, nie wypada mieć jakiegoś syfu za 500zł, szczególnie jeśli otoczenie wie, że cię stać.
Android poniżej tysiąca niestety "oferuje" przeciętne modele, często bez jakiejś funkcji (np. radio, brak lampy), słabszy procesor, brak aktualizacji itd.
Oczywiście nadal da się z takiego urządzenia korzystać, ale dzisiaj smartphone w Polsce kosztuje 1200-1500zł (chyba, że poprzednia generacja).
Tylko jaki jest sens wydawania 2,5 k na iPhone'a skoro są na rynku propozycje innych firm gdzie za nawet 1000zł mniej mamy wszystko czego potrzeba ? Czego brakuje innym telefonom ? Nie są modne, ich producent nie wydaje tyle na marketing, nie zatrudnia U2 do swoich reklam, inny system ?
Gdyby obedrzeć sprzęt z marketingowej papki, sympatii czy niechęci do marki, wszystko przeliczyć tylko na cenę i możliwości sprzętu to wyniki sprzedaży wielu firm byłby inne.
Gość IP: 89.69.5.* 2012.02.16 09:52
tu się ludzie mylicie apple kupuje się dla lansu a nie dla tego że to dobra słuchawka większość użytkowników nie wykorzystuje go nawet w połowie ile osób kupujących smartphone potem zastanawia się jak to obsłużyć kupują tylko dlatego że sprzedawca im zaproponuje, znajomy ma, lub słyszał że jest fajny, lub patrzył na ranking(kupa jest dobra przecież miliony much nie mogą się mylić) duża grupa ludzi kupiła by nokie 3210 i byli by zadowoleni
Gość IP: 83.18.150.* 2012.02.16 10:25
Trzeba mieć pustkę w głowie żeby zapłacić ponad 3 tyś za iPhone. No ale fanatyzm kosztuje
Gość IP: 195.205.192.* 2012.02.16 11:12
@deedong
Niestety w iStorze jest trochę aplikacji, których nie uświadczysz na inne systemy.
Ja nie miałem zbytniej ochoty, ale ze względu na mobilne aplikacje m.in. do nauki j. obcych kupiłem iPhone'a 3GS! :-(
ewelinaadama
ewelinaadama 2012.02.16 11:16
a ja mam neo V od grudnia -white i jestem szczęśliwy
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 15.02.2012
Tagi: rynek, smartfony
Tagi producenckie: nokia
ŹRÓDŁO: Nokaut.pl
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 12931



Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Casio QV-R300BKECB Casio QV-R300BKECB
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon Protect Regular 58mm Canon Protect Regular 58mm
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Logitech G502 Proteus Core (910-004076) Logitech G502 Proteus Core (910-004076)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CANON POWERSHOT SX220 HS SzARY CANON POWERSHOT SX220 HS SzARY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Club3D Radeon HD 7790 13 Series 1GB (CGAX-779213) Club3D Radeon HD 7790 13 Series 1GB (CGAX-779213)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu